Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze

-rebusy

-teleturnieje

- zagadki

-porady z cyklu ja wiem lepiej

Dobrze że nie dostałem kary ...

 

Wracając do tematu to sobie dłubię bo lubię i jak wydłubie to może za trzy lata auto zagra, albo i nie ...

 

 

Co do pasywki to jej budową i projektowaniem i wszystkim co się z nia wiąże zajmował się Paweł. Wiele pomógł, wiele mnie nauczył i pewnie jeszcze wiele można z niej wycisnąć. Bardzo za to dziękuje !!!

 

Jednak ma ona wielką wadę, każda delikatna zmiana niszczy wcześniejsze projekty i od nowa wszystko trzeba robić, a nie mając aparatury, elementów i wiedzy stricte naukowej jest jak pryszcz na kuktasie. Dodatkowo zabiera czas ze średniaka co jest też jakimś tam utrudnieniem.

Każdy artykuł który porównuje aktywka/pasywka nie twierdzi że cos jest lepsze, czy gorsze, ale że jedno więcej niesie złego od drugiego. Nie skreślam pasywki, ale uważam że pierwsze co to trzeba ogarnąć wszystko aktywnie i dopiero próbować poprawić (jeżeli się da) pasywką, ale to jest czas, to jest sporo zabawy i środki finansowe które uciekają bezpowrotnie. Wiem że pewnie zaraz wybuchnie dyskusja, więc warto poczytać że nie do końca jedno jest lepsze od drugiego i na odwrót 

 

http://livesound.pl/tutoriale/artykuly/4655-konstrukcje-aktywne-vs-pasywne-czy-tansze-znaczy-lepsze

 

https://www.google.pl/search?client=firefox-b&dcr=0&q=podzia%C5%82+pasma+aktywny+pasywny+co+lepsze+&oq=podzia%C5%82+pasma+aktywny+pasywny+co+lepsze+&gs_l=psy-ab.3...13387.35049.0.35402.61.52.0.0.0.0.285.6478.0j34j5.39.0....0...1.1.64.psy-ab..23.33.5498...0j0i8i13i30k1j0i13k1j33i160k1j0i67k1j0i131k1j0i22i30k1j33i22i29i30k1j33i21k1.0.a6uQ_bBd-w0

 

Ja też należę do typu ludzi którzy nie lubią być w jakiejś dziedzinie życia uzależnieni od innych, a uczyć się kolejnej sprawności nie mam czasu i chęci bo ten system pozbawia mnie i tak doszczętnie wolnego czasu którego nie mam ... Wyrywanie go tez na siłę sprawia że frajda gdzieś ucieka i robi się bo trzeba, a nie bo się chce. Na ten moment wiem że każdy element w aucie nie jest zainstalowany bo się trafił w dobrej kasie, czy ma dużo mocy, albo logo, tylko skrupulatnie i w przemyślany sposób dobrany do reszty. Dlatego pozostaje być konsekwentnym w działaniu i wyprowadzić to na prostą

 

Co do garnków i zawodów to miały mi one otworzyć oczy na drogę w którą trzeba ciągnąc ten wózek i wcale nie czuję się źle z wypracowanych wyników. Zostawiły mi one więcej niż może sie wydawać, co prawda jakże wymowny byłby garnek, ale zanim założyłem swój interes ponad 10 lat zdobywałem wiedze i doświadczenie w tym kierunku i efekty tego jakieś tam zauważyłem, a tak naprawdę to był "MÓJ" pierwszy sezon ...

 

Dziękuję za "kibicowanie" i zapraszam do śledzenia kolejnych odcinków ... :hyhy:

 

 

post-1631-0-91871900-1507793960_thumb.jpg

post-1631-0-94122600-1507793973_thumb.jpg

post-1631-0-76365200-1507793981_thumb.jpg

post-1631-0-47765400-1507793995_thumb.jpg

post-1631-0-20703300-1507794013_thumb.jpg

post-1631-0-87912400-1507794027_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Napisano wczoraj, 19:55
becker, dnia 11 Paź 2017 - 20:31, napisał:
Ja tu nikogo nie bronię ale myślę, że u Dejsona gra.... a że to dzięki Systemowi żywcem przełożonym z Mirka samochodu to już inna para kaloszy
Co ty bierzesz kolego nie wnikam ... Nic nie było żywcem przełożone Po pierwsze Primo Po drugie nie słuchałeś to się nie wypowiadaj

Akurat słuchał , a odnoście systemu to pewne aspekty zostały przeniesione i zabieg się udał ale to niczemu nie ujmuje a wręcz przeciwnie .


 

 


Dziękuję za "kibicowanie" i zapraszam do śledzenia kolejnych odcinków ..
\

Podziwiam zapał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma sensu czegokolwiek przenosić, bo tak naprawdę nic istotnego o aya nie zostało napisane. Jak ktoś będzie czytał galerię to zostanie mu dziura w świadomości ...

 

 

 


Podziwiam zapał :P

pewnie gdyby nie ta ludzka cecha to mieszkalibyśmy jeszcze w jaskiniach :hyhy: Jednak przed rozstaniem też widziałem promieniujące podejście do Twojego bumka i systemu w nim. Dawaj dawaj komory w jedno popołudnie ogarniemy :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do pasywki to jej budową i projektowaniem i wszystkim co się z nia wiąże zajmował się Paweł. Wiele pomógł, wiele mnie nauczył i pewnie jeszcze wiele można z niej wycisnąć. Bardzo za to dziękuje !!!

 

 

 

Jednak ma ona wielką wadę, każda delikatna zmiana niszczy wcześniejsze projekty i od nowa wszystko trzeba robić, a nie mając aparatury, elementów i wiedzy stricte naukowej jest jak pryszcz na kuktasie. Dodatkowo zabiera czas ze średniaka co jest też jakimś tam utrudnieniem.

 

Każdy artykuł który porównuje aktywka/pasywka nie twierdzi że cos jest lepsze, czy gorsze, ale że jedno więcej niesie złego od drugiego. Nie skreślam pasywki, ale uważam że pierwsze co to trzeba ogarnąć wszystko aktywnie i dopiero próbować poprawić (jeżeli się da) pasywką, ale to jest czas, to jest sporo zabawy i środki finansowe które uciekają bezpowrotnie. Wiem że pewnie zaraz wybuchnie dyskusja, więc warto poczytać że nie do końca jedno jest lepsze od drugiego i na odwrót

 

 

 

Powtórze tu to co przekazałem uprzednio przez telefon .

Nie wyrzucaj niczego , zajmij się postawieniem systemu na nogi , potem ocen jego walory a dopiero na koncu wprowadzaj zmiany .

Odłóż na pól roku wyrzynarki i szpachle , zajmij się sprawami istotnymi dla grania .

Ten system nie awansuje ani o jote od wymiany kolejnego składnika .

 

A potem wyrzuć ten wpis kosza ( jak inne ) bo Twoim zdaniem nic istotnego nie wnosi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...., jakby to był mój system to bym pracował nad nim dalej :)

 

Tam trzeba dograć jeszcze parę rzeczy. Np. WF/MID, bo to w tej chwili z cięciem aktywnym z XDP-4000 i cięciem pasywnym średniaka od dołu to raczej szans nie ma to zagrać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja uwielbiam zapach szpachli rozprowadzanej o 3 w nocy ... :rotfl:

 

Średniak z wooferem się nie dogaduje i słychać że albo jest go za dużo, albo za mało. Cięcia procka ten problem nasilają. Mam pasywkę na cięcie od góry woofera

post-1631-0-61796000-1507800281_thumb.jpg

 

ale znowu tu pasowałoby zmienić dolne cięcie średniaka z 12 na 18, i abarot od nowa. To wiem na 100%. Dodatkowo trzeba pochylić się nad filtrem woofera od dołu bo po prostu jest słychać pewnego rodzaju niedostatki które przeszkadzają, a parametryk ...

 

 


 

 


A potem wyrzuć ten wpis kosza ( jak inne ) bo Twoim zdaniem nic istotnego nie wnosi .
 

Nigdy pomocy nie spuszczam w ...  Obecne systemowe ustawienia (pomijając czasy ) to 6 kombinacji, więc szybko wychodzi gdzie jest babol

 

Na ten moment też mam od żony zakaz wkładania paluchów do bagażnika... Wyrzynarki i innego rodzaju maszyny mogę trzymać tylko przy pracach wokół domu  :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem , jak wreszcie odpale kompa wydziele posty do nowego tematu „aya” ;)

 

Zanim tak sie stanie ....

 

Autko to skromny Matiz Maćka Żurawskiego , różnica punktów z jaką wygrał Mistrzostwo Europy to 65 pkt .

A przykład miał służyć między innymi temu aby zrozumieć , co znaczy zrozumieć :wink2: regulamin .

A kto za tym stał , instalacyjnie Paweł z obecnej CarAudiomedii -Białystok ( oddzielny kawałek historii CA ) a dźwiękowo ja :wink2: .

Autko pasywne bez korekcji czasowej , startujące w kategorii dopuszczającej użycie aktywnej korekcji czasu.

 

Tez do kosza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nakamichi, dnia 11 Paź 2017 - 20:18, napisał:

Może nie trzeba szukać po innych krajach .
Auto z Polski które podczas Mistrzostw Europy zwyciężyło z największa różnica punktów , co to za pojazd i kto stał za tym projektem .
Starszyzna proszona o wstrzemięźliwość , dać pole do popisu "młodym wilkom " .
 
Złoty Matiz ? o to auto chodzi ?

 

Czyli dobrze pamiętałem :)

 

Jednostka DRX 9175 i 3way pasywny na Dls i Infinity,zasilany chyba Dls-em jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze pamiętałem :)

 

Jednostka DRX 9175 i 3way pasywny na Dls i Infinity,zasilany chyba Dls-em jak dobrze pamiętam.

 

 

Geriavitu nie musisz jeszcze uzywać :wink2:

Miło że ktoś jeszcze pamięta , ale ogólnie znajomość tego co w CA działo się u nas jest bardzo niska, a szkoda bo jest z czego czerpać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - żałuję że przespałem te czasy !!!

Cóż - żałuję że nie wiem czy będę w stanie dogonić takie systemy choćby w jednym zakresie pasma 

Cóż - żałuję że pastwię sie nad tym autem sam tyle czasu i nakład finansów nie idzie w parze z podniesieniem poziomu odbioru sytemu

Cóż - żałuję że ...

 

Jednak na pewno nie żałuję tego co to wszystko mi daje

 

Nasuwa się też pytanie co mógłby Pan wyciągnąć z mojego bagażnika ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - żałuję że przespałem te czasy !!!

 

Cóż - żałuję że nie wiem czy będę w stanie dogonić takie systemy choćby w jednym zakresie pasma

 

Cóż - żałuję że pastwię sie nad tym autem sam tyle czasu i nakład finansów nie idzie w parze z podniesieniem poziomu odbioru sytemu

 

Cóż - żałuję że ...

 

 

 

Jednak na pewno nie żałuję tego co to wszystko mi daje

 

Niczego nie żałuj , pracuj a sam się przekonasz , ze efekty przyjdą .

Ale krok po kroku , nie da się przeskoczyć poszczególnych etapów .

Nawet gdybyś jutro zrobił z tego najlepszy system w kraju , to będzie to jedynie jednorazowy zbieg okoliczności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim tak sie stanie ....

 

Autko to skromny Matiz Maćka Żurawskiego , różnica punktów z jaką wygrał Mistrzostwo Europy to 65 pkt .

A przykład miał służyć między innymi temu aby zrozumieć , co znaczy zrozumieć :wink2: regulamin .

A kto za tym stał , instalacyjnie Paweł z obecnej CarAudiomedii -Białystok ( oddzielny kawałek historii CA ) a dźwiękowo ja :wink2: .

Autko pasywne bez korekcji czasowej , startujące w kategorii dopuszczającej użycie aktywnej korekcji czasu.

 

Tez do kosza .

 

Tak obstawiałem, ale brakowało mi pewności ;)

Był gdzieś artykuł w necie w autohifi ale nie chce się wczytać ta strona.

W piwnicy gdzieś walają się gazety z tamtego okresu. 

 

Lewa strona opóźniona na wzór mosconi FSA ?? 

 

Wyniki : 

 

http://emmanet.com/reports/petersburg/results1.htm

 

http://www.emmanet.info/results/

 

http://www.dls.se/econtent/138

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geriavitu nie musisz jeszcze uzywać :wink2:

Miło że ktoś jeszcze pamięta , ale ogólnie znajomość tego co w CA działo się u nas jest bardzo niska, a szkoda bo jest z czego czerpać .

 

Wydje mi się że tak jest ponieważ nie ma gdzie poczytać o tych starych instalacjach.

Nie było w tamtych czasach takiego forum gdzie te instalacje były opisane.

Jedynie stare gazety Car Audio HiFi jak dobrze pamietam.

Niestety wszystkie moje stare nr tych gazet przepadły przy przeprowadzce.

 

Ale czytając to z 15-20 lat temu przechodziło to wtedy mój poziom ogarniania tych tematów więc pewnie z głowy wypadło już.

A niestety wielu pasionatów którzy w tamtych czasach uczestniczyli w świecie car audio juz sie nigdzie nie udziela i stąd braki w wiedzy młodszych pokoleń.

 

Fajnie by było gdyby gdzieś można było dorwać skany tych starych gazet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 


Miło że ktoś jeszcze pamięta , ale ogólnie znajomość tego co w CA działo się u nas jest bardzo niska, a szkoda bo jest z czego czerpać

 

Tak i ja sobie mogę o pewnych rzeczach i rozwiązaniach juz tylko poczytać.

 

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/22322-podlaczenie-zapcola/page-4

 

Ale najlepsze że nadal mogę poznawać ludzi którzy tworzyli  dzięki swojej  pasji historie C.A.

I o ile tylko chcą się tą pasją dzielić można się rozwijać podnosząc poziom swojego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrana Matiza to były lata 2000 jeśli dobrze pamiętam więc nie aż tak dawno żeby cokolwiek pamiętać.A znowu dość dawno żeby pamiętać tylko najważniejsze elementy systemu,bez detali  :)

Moja "zabawa" w CA wtedy dość mocno ruszała i z zainteresowania pamiętam to co najciekawsze :)

 

Oczywiście jeśli ktoś posiada dany numer chętnie również zerknę na jakiś skan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...