Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniejszy temat zakończył się sprzedażą sprzentu , a potem auta :hyhy: , więc postanowiłem napisać nowy.

Zminił się pojazd i klocki.

Przyda mi się kilka wskazówek i sposobów rozwiązania problemów jakie powstają podczas budowy.

Zaczynając od początku

Sterownik

http://images47.fotosik.pl/1753/e559da325db22b4am.jpg

lub

http://images48.fotosik.pl/628/5739c430974d559em.jpg

na jego niekorzyść brak wyścia optycznego

Do kompletu

http://images39.fotosik.pl/1972/24a458cf685e5f7fm.jpg

Do kręcenia

http://images40.fotosik.pl/1979/396a5b109a95cd72m.jpg

Mocodajnia

http://images50.fotosik.pl/1885/d1119ea520ae3638m.jpg

zasilać bedzie cztery bass/mid i suba

Do wysokich jest takie coś

http://images38.fotosik.pl/1979/1e55cc2be8fa4feem.jpg

kable kierunkowe szyte na miarę

http://images33.fotosik.pl/596/3be4ad1bc46580a4m.jpg http://images45.fotosik.pl/1753/3f3a901e81067f08m.jpg

Dodatkowo dwie zmieniarki

http://images42.fotosik.pl/800/2180e5523dbddc4am.jpg

Druga cd

Głośniki :?: ciągnie mnie w stronę phase-ów

Troszkę już pogrzebałem

http://images35.fotosik.pl/1851/3f34c3341aa1b043m.jpg http://images33.fotosik.pl/606/ba876e2f4f30a611m.jpg http://images39.fotosik.pl/1982/0089489e9ea2517bm.jpg

Praca posunęła się dalej, ale zdjęć jeszcze nie robiłem , ale się poprawię  :ok:

Problemy są z okablowaniem bo wyjdzie troszkę plątania sygnału z zasilaniem i myślę jak temat rozwiązać i z kondensatorem bo mało miejsca jest :niepewny:

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 6 miesięcy temu...

Sprzęt odpalony. Co prawda nie waucie ale ,

 

minął trzeci nocny maraton słuchania ( około 5 na dzionek) :rotfl: głosniki na miejscach a kable na szybko  i ...

 

jestem miło zaskoczony sprzęt jedzie do końca skali bez problemu żadnych dziwnych dźwięków każda nuta na swoim miejscu. Dzisiejszy dzięn słuchania na normalnej głośności bo spalił się zasilacz i pod aku był tylko prostownik , a nie wyrabia żeby długo ciągnąć pełną moc. Tutaj też gra to jak trzeba. Jest wiele smaczków które kiedyś były daleko daleko w tle. Przetestowałem mnóstwo utworów poczynając od koncertu Okupnik (po staremu łzy ) z brawami i samym wokalem na storm kończąc. Zestw pokazuje się fantastycznie w utworze "dmuchawce latawce" jak zwykłą gitarę czuć na nogawkach , a animals rising of the sun basowa gitara rusza całym ciałem. Jest jeszcze wiele utworów które da się poczuć.

 

Więc pierwsze koty za płoty. Pozostało wszystko poukładać w aucie i ogarnąć umieszczenie suba (poprawić jego działanie) dodając bliźnika bo nie ma nerki przy normalnej głośności i dodać głośniki w tylne drzwi. Tutaj miałem w planach diory (bo do efektu myślałem że nie bedzie potrzeba nie wiadomo czego) , ale skoro sprzęt  zgrał się z dls-mi na przodzie , więc niech tył będzie identyczny i ... zaczyna się podróż w dźwięk przestrzenny

 

Relację i foty zamieszczę jak się ogarnę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze sceną bałagan  robi się  tylko jak sciszam bo wtedy"śpiewak' ucieka do konta i muszę go wyciągać na środek. Reszta zgrywa się na tyle że nie trzeba szukać dziury w całym. Można co prawda poustawiać instrumenty , ale przy róznym rodzaju muzyki trzeba by się w to bawić na każdym utworze.

 

 

 


bałagan na scenie, no ale to Twoje auto .
wydaje mi się że to jest daleko idący osąd nie słuchając systemu. Moja podróż z muzyką zaczyna się na takich przystankach http://www.vtm.com.pl/muzyka-relaksacyjna-od-a-do-z:::1.html. Do tego właśnie zmierzałem wkładając procesor i całą resztę aparatury. Jeszcze jedno miałem odwiedziny osoby osłuchanej i podczas grania były z miany na tył i nie można było tego wyłapać bo panel od radia jest nie widoczny i tylko uchem się wszystko odbiera.

 

Jedna jest md i druga miała być cd , ale szkoda nerwów żeby pakować się w płyty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze sceną bałagan robi się tylko jak sciszam bo wtedy"śpiewak' ucieka do konta i muszę go wyciągać na środek. Reszta zgrywa się na tyle że nie trzeba szukać dziury w całym. Można co prawda poustawiać instrumenty , ale przy róznym rodzaju muzyki trzeba by się w to bawić na każdym utworze.

BULII, ty sam sobie w kolano strzelasz, raz robiąc takie granie w aucie, dwa pisząc o tym na forum. Pozorne źródła dźwięku mają lepsze albo gorsze skupienia a  płyty cd różnych wykonawców nie mają z tym nic wspólnego - albo scena (lepsza lub gorsza) jest albo jej nie ma. Mam nadzieję, że za uszy tego wokalisty nie wyciągasz :D

 

 

Jeszcze jedno miałem odwiedziny osoby osłuchanej i podczas grania były z miany na tył i nie można było tego wyłapać bo panel od radia jest nie widoczny i tylko uchem się wszystko odbiera.

To może dla odmiany Ty zajedź na wrocławskiego albo śląskiego spota? Z tego co piszesz wnioskuję, że Twoje granie może na tym tylko zyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinoff tak czułem że wyjdzie draka. Dlatego napiszę tak- mi pasuje granie i jestem mega zadowolony bo przerosło to moje oczekiwania. Może mam złe ucho i ktoś tam lepiej słyszy - mi pasuje i to jest najważniejsze.

Żeby nie robić draki i strzelać w kolano nie muszę jeździć na zloty żeby czegoś posłuchać bo nie jedno słyszałem i nie jedno już ulepiłem. Ten system jak możesz zauważyć lepiłem prawie dwa lata i odpalił od kopa.

 

Co do "takiego grania" to nie jest to zła droga , a jedynie wykorzystanie wszystkich opcji jakie przewidział producent. Proces mogę odwrócić jedynie przełączając sygnał na przednie głośniki. Jeszcze jedno jak można wyczytać  i zobaczyć nie używam cd tylko jadę na md  ze światałka

 

Wiesz kiedyś myślałem żeby się ustawić z Tobą w Łodzi bo często tam bywam , a czytając co piszesz wiele bym się jeszcze nauczył i na pewno był by to miło spędzony czas. Więc myślę teraz mamy pretekst żeby się ustawić

 

powalla wróć proszę na przedstawienie sprzętu i dopiero zabieraj głos - oki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się że U50D to nie procesor.... Jeśli chodzi o Linię sony to nawet 200tką nie ma korekcji czasowej jest fajnym rozbudowanym EQ. Dopiero XDP4000X (co ciekawe mam takie cudo) to procesor z nieco popieprzonymi cięciami w zwrotnicy ale reszta to bajka. I co Ciekawe jeśli twoje radio to 910tka to ma wyjscie optyczne. tylko potrzebna mu przejściówka XA-D211

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ten komplet wystarczy żeby coś tam poukładać. Nie potrzeba mi światła z radia bo zapięta jest zmieniarka md pod "rozbudowany eq" światełkiem , ale i tak będę też chciał ogarnąć światełko od radia. Bo teraz jest dziwna sprawa że po wpięciu zmieniarki jest sygnał na wejściu master a powinien być na drugim bo na master jest podpięte radio. Dlatego trzeba chwile poświecić żeby się z tym zapoznać. Dzisiaj do 16 praca , a potem dłubanina :rotfl:

 

 

Myślę nad tym zestawem który masz żeby go złożyć od a do z , ale chyba już obiorę drogę na serię xes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się że U50D to nie procesor.... Jeśli chodzi o Linię sony to nawet 200tką nie ma korekcji czasowej jest fajnym rozbudowanym EQ.

Np patrz Pan , to ja tyle lat byłem w błędzie .

I taka obawa przeszła mi przez myśl , może to tylko do  mojego EQ czasy dodali a w innych nie :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


powalla wróć proszę na przedstawienie sprzętu i dopiero zabieraj głos - oki ?

 

Fajnie byłoby zrobić listę jakąś , bo oglądając to na np. telefonie nie każdy ma na tyle czytelny wyświetlacz żeby na fotosiku i to w powiększeniu czytać napisy na klockach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nur żebym się czepiał ale najpierw piszesz, że światło ci nie Potrzebne z radia a zdanie dalej ze będziesz chciał tak podłączyć to jak w końcu hehe albo rybki albo akwarium hyhy
czemu czepiał ? na tą chwilę jedzie na światełku z md , ale jak jest opcja światełka z radia to dlaczego ma nie działać skoro to tylko kwestia podłączenia  :wink: 

 

 

powalla

 

... jak ja mam Ci to napisać? Chcesz dalej drążyć temat? Skoro napisałem że ja jestem zadowolony z efektu i jeżeli mi pasuje i spełniły się oczekiwania to jest dobrze. Jak odsłuchasz sam i w pewnym momencie nie wiedząc ( bo panela nie widzą oczy) schowam wokalistkę w tło i wyjadę instrumentami na przód to wtedy co powiesz ? że jest h..nia? bo tak się nie słucha ? Generalnie muzykę można słuchać na wiele różnych kombinacji i ja bardziej preferuje "podróżować z muzyką" , a co powiesz jak napiszę Ci że w jednym kawałku (czarna nuta) z mocnym basem początek zaczyna się brawami  te brawa jadą cały utwór i słychać je w tle mimo reszty mocniejszych dźwięków ? 

 

Jedynie sub troszkę kuleje bo obudowa się rozleciała i czasami smarka jak szalony. Dlatego napisałem że bicie piany chcę robić jak skończę wszystko i pokaże na czym grałem/gram i dopiero wtedy będzie wojna bo niektóre klocki u prawdziwych "audiofilii" nie mają prawa nawet leżeć na półce 

 

nakamichi mój światopogląd również jakoś tak nabrał mniej wyraźnych barw :wink:

 

powalla dlatego jak nie jesteś od początku w temacie i nie masz sprzętu żeby funkcjonować w taki sposób jaki został przyjęty to po co dyskutować. Listę można zrobić na zakup jajek i mleka , a sprzęt warto pokazać żeby ktoś kto nie czyta tylko ogląda nie napisał   tego co Ty - że nie wie co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie spokojnie , ustawiaj sobie te  "brawa" jak tylko chcesz , bo to Twoje auto  ale wiesz że jakby to ustawić "poprawnie" , to nic i nigdy się nie rozjedzie. 

Ty po prostu masz swoją koncepcję "sceny" i w sumie choćbyś nie wiem jakie klocki wpakował , to zawsze będziesz kręcił "scenę" co płytę zmienisz , no chyba że wykonawcy będą tworzyć utwory pod Twój gust ;)

 

Załatw sobie płytkę testową z "7 werblami" lub jakąś Pascę , na której masz utwór techniczny do ustawienia sceny i spróbuj , bo czasem co dla jednego jest "poprawne i fajne" nie znaczy że takie jest w rzeczywistości ;)

 

 

 


Listę można zrobić na zakup jajek i mleka , a sprzęt warto pokazać

Pokazać?  Przez pokazanie pudełek DLSa nie do końca wiadomo jaki tweeter masz , bo o ile r6a są rozpoznawalne , to TW można tylko domniemywać co to jest ...no chyba że chcesz tajemnicę trzymać ;)

 

 

 


Sprzęt odpalony. Co prawda nie waucie ale ,

 

Wybacz że się zapytam ale w domu tego słuchasz ?  DLSy w co wsadziłeś? Budowałeś skrzynki do nich? Ile litrów? BR czy closed? Jaki pokój? Jak ustawione głośniki?  Do ustawienia w domu korekcję czasową ustawiałeś?  

 

 

 

 

 

PS : przy okazji możesz też dostosować swój temat do punktu 14 regulaminu forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 




... jak ja mam Ci to napisać? Chcesz dalej drążyć temat? Skoro napisałem że ja jestem zadowolony z efektu i jeżeli mi pasuje i spełniły się oczekiwania to jest dobrze. Jak odsłuchasz sam i w pewnym momencie nie wiedząc ( bo panela nie widzą oczy) schowam wokalistkę w tło i wyjadę instrumentami na przód to wtedy co powiesz ?

 

A  ja chciałbym posłuchać jak to robisz , instrumenty w przód a wokal w tył :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki są w aucie w zrobionych furtkach a cały sprzęt po za autem. Auto stoi na warsztacie nie w domu. Gdybyś tak na siłę nie próbował mnie uświadomić w wizji jednej jedynej i tej wspaniałej to byś wszystko zobaczył , a nie czytał. Piszesz mi o płytach testowych , a czy zapytałaś czy przypadkiem ich nie mam na stanie? Oburzasz się jak kot na wodę że ktoś robi coś i Twoim zdaniem jest to wielkim błędem i nie słucha co "bardziej doświadczony kolega' do niego pisze.

Ja nikomu nic nie chcę uświadomić i przekazać. Tylko odpieram ataki i  w sumie nie wiem dlaczego? Każdy tu szuka sceny i kończy się na mieleniu klockami , a tak naprawdę gotowe instalacje można policzyć na palcach. To jak Ty znalazłeś ta scenę bo nie rozumiem? Skoro Twoje ucho już doświadczyło tych wszystkich efektów i mnie uświadamiasz , a odbieram że robisz to w niegrzeczny sposób. 

 

Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia

 


PS : przy okazji możesz też dostosować swój temat do punktu 14 regulaminu forum .

temat tyle czasu wisiał i nie zwrócono mi uwagi, nagle teraz coś jest nie tak. Jak dobrze doczytałem to chodzi o tablice. Niestety nie obrabiam zdjęć. Jeżeli to w jakiś sposób burzy harmonię to proszę usuń je bo ja takich uprawnień nie mam.

 

nakamichi jeżeli masz tylko ochotę to zapraszam i możemy słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nakamichi jeżeli masz tylko ochotę to zapraszam i możemy słuchać.

 

Przyjdzie czas to posłuchamy :wink2: , ale uchyl rąbka tajemnicy jak technicznie to robisz ( co i gdzie zadajesz ) aby taki efekt uzyskać , instrumenty w przód a wokal w głąb , dla płyty i odsłuchu w stereo 2 ch .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt odpalony. Co prawda nie waucie ale ,

 

 

 

Głośniki są w aucie w zrobionych furtkach a cały sprzęt po za autem. Auto stoi na warsztacie nie w domu.

 

Teraz to dopisałeś ale w nocy za cięzko było? Co z tymi TW , też za ciężko napisać co to jest , czy dalej top secret?

 

 

 

 

tej wspaniałej to byś wszystko zobaczył , a nie czytał.

 

Na której focie widać że głośniki są w aucie ? 

 

Piszesz mi o płytach testowych , a czy zapytałaś czy przypadkiem ich nie mam na stanie?

Jeśli masz płyty , to w czym problem odpalić i ustawić poprawnie?

 

 

 

Każdy tu szuka sceny i kończy się na mieleniu klockami , a tak naprawdę gotowe instalacje można policzyć na palcach.

 

Kto szuka ? 

 

 

 

To jak Ty znalazłeś ta scenę bo nie rozumiem?

 

Mi Szymon z Nakamichi jej szukali i znaleźli . Potem pokazali jak to ma wyglądać aby miało ręce i nogi i na KAŻDEJ włożonej płycie było poprawnie . 

 

 

Od dawna (czasy wynalezienia stereo itd.) są znane standardy , które łamiesz wkładając w tylne drzwi głośniki i na dodatek mylnie to nazywasz przestrzennością ... no chyba że będziesz uzupełniał klocki o proca np.DD , DTS i budował system dookólny , to OK ...tylko płyt jakby mniej ;) 

 

 

PS: p.Józku proszę nie dociekać , bo Pan też okaże się "niegrzeczny", choć nie powiem sprawa jest ciekawa nie tylko dla nas ;)

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrobiłem tego tylko na przodzie , ale na tyle pomagała ama :wink:  Ustawień jeszcze wszystkich nie ogarnąłem bo musiałbym siedzieć w aucie ze 24h ale powoli łapię wprawę :wink: Radio ma opcję przesuwania w przód i w tył.

 

PS: p.Józku proszę nie dociekać , bo Pan też okaże się "niegrzeczny", choć nie powiem sprawa jest ciekawa nie tylko dla nas ;)

...mam to zrozumieć że potrzebujesz pomocy i chcesz schować się za czyimiś plecami , wołając o ratunek?

Jak byś kliknął link który wkleiłem o muzyce to też byś inaczej może napisał , ale przecież twój telefon nie ogarnia tematów.

 

Co do sprzętu to proszę wróć do początku uświadamiania mnie i przeczytaj że jak tyko ogarnę się to opiszę krok po kroku jakie są graty i dopiero wtedy będzie draka :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...