Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem coś o tych 1.5W ale tylko tyle że. ..czymś takim napedza/ł Pan Kappy.

 

Może Pan zdradzic ktory model Kapp i na jakiej lampie końcowej ten piecyk?

I w jakim metrażu?

 

Może lepiej zajrzyj kiedyś do mnie , prosty dojazd z A4 .

Nie ma tu wielkich tajemnic , ale model nic Ci nie da , bo kolumna jest zmodyfikowana i jej obecne brzmienie nie ma wiele wspólnego z oryginałem . Posłuchasz tez kilku moich DACów vs CD Krell , czy coś co mnie ostatnimi czasy "wkręciło" na maxa , mój wzmacniacz z przeznaczeniem do auta bez globalnej pętli SZ , a z drugiej strony co sobie wybierzesz Rotel , Nakamichi 5 lub 7, Treshold czy Pass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Yoshi/bingant to bardzo ciekawy duet. O ile yoshi tworzy to czego nie "widac" to konstrukcje binganta podziwiam od ładnych paru lat. Ciekaw jestem ich nowych konstytucji.

Może lepiej zajrzyj kiedyś do mnie , prosty dojazd z A4 .

Nie ma tu wielkich tajemnic , ale model nic Ci nie da , bo kolumna jest zmodyfikowana i jej obecne brzmienie nie ma wiele wspólnego z oryginałem . Posłuchasz tez kilku moich DACów vs CD Krell , czy coś co mnie ostatnimi czasy "wkręciło" na maxa , mój wzmacniacz z przeznaczeniem do auta bez globalnej pętli SZ , a z drugiej strony co sobie wybierzesz Rotel , Nakamichi 5 lub 7, Treshold czy Pass.

Też mogę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zajrzyj kiedyś do mnie , prosty dojazd z A4 .

Nie ma tu wielkich tajemnic , ale model nic Ci nie da , bo kolumna jest zmodyfikowana i jej obecne brzmienie nie ma wiele wspólnego z oryginałem . Posłuchasz tez kilku moich DACów vs CD Krell , czy coś co mnie ostatnimi czasy "wkręciło" na maxa , mój wzmacniacz z przeznaczeniem do auta bez globalnej pętli SZ , a z drugiej strony co sobie wybierzesz Rotel , Nakamichi 5 lub 7, Treshold czy Pass.

Dziękuję za zaproszenie - napewno skorzystam - mam b.bliską rodzinę w Knurowie i Ziemięcicach, a w Gliwicach kumpla z dzieciństwa.Z tym że mieszkam teraz w Lublinie także na Śląsku jestem

1 -2x w roku więc raczej wiosna/lato 2018 z mojej strony.

No chyba że wczesniej może jednak ruszy jakaś Polska edycja SQ w tamtym rejonie ;)

 

tak jeszcze poza konkursem - Słuchał Pan lub ma u Siebie DAC Waldiego_06 na PCM63 i filtrze SM5847 gdzie uznany jest za chyba top z tamtych filtrów wg braci AS a to co zgubi filtr jest nie do odzyskania ? ewentualnie z nowym projektem filtra Ologa na FPGA ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze poza konkursem - Słuchał Pan lub ma u Siebie DAC Waldiego_06 na PCM63 i filtrze SM5847 gdzie uznany jest za chyba top z tamtych filtrów wg braci AS a to co zgubi filtr jest nie do odzyskania ? ewentualnie z nowym projektem filtra Ologa na FPGA ??

 

 

Tak poza konkursem , czytałeś wstęp do tego projektu , kto zwrócił uwagę na role poszczególnych komponentów składowych DACa i jeszcze wysłał gotowca do testów . 

 

 

wg braci AS a to co zgubi filtr jest nie do odzyskania

 

Nie wiem co jest wg braci , ale tam powinno być wyraźnie podane czyje to stwierdzenie :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza konkursem , czytałeś wstęp do tego projektu , kto zwrócił uwagę na role poszczególnych komponentów składowych DACa i jeszcze wysłał gotowca do testów . 

Wiem że Pan wysłał filtr Sm... i to Pana słowa były cytowane odnośnie utraty szczegółów w filtrze.

Pytanie jest o projekt Waldka, czyli jego finalną konstrukcję.

Bo to że ma Pan przerobione te kostki to jestem bardziej jak pewien :)

 

Może inaczej.

Ciągle nurtuje mnie sprawa tego DACa na tych kościach czy rzeczewiście może on grać barddzo blisko Analogu.Chciałbym uniknąć wydawania 2-3 tysięcy na kolejne źródło  mimo sugestii bym go poskładał i posłuchał sobie bo po prostu mam masę innych wydatków ;)

Obecnie gram na DIY z PCM1794A..

 

 

Nie wiem co jest wg braci , ale tam powinno być wyraźnie podane czyje to stwierdzenie

 

No Pana, które cytował Waldi a potem cytował ktoś trzeci ale już zapomniał kto był pierwszy  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Pan wysłał filtr Sm... i to Pana słowa były cytowane odnośnie utraty szczegółów w filtrze.

 

Pytanie jest o projekt Waldka, czyli jego finalną konstrukcję.

 

Bo to że ma Pan przerobione te kostki to jestem bardziej jak pewien :)

 

Nie mam , robię swój po swojemu , ale projekty Waldiego bardzo cenię .

Jestem tez od chyba 3lat ( zeby źle nie zabrzmiało ) w osobistym kontakcie z Nim , rozmawiamy kilka razy w miesiącu .

Namówiłem go tez aby zastosował w swoich projektach filtry typu GIC ,  we wspomnianym DACu został już użyty , chyba po raz pierwszy w całej historii AS.

 

FPGA oczywiście mam . ale jeszcze go w nic nie wkładałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam , robię swój po swojemu , ale projekty Waldiego bardzo cenię .

Jestem tez od chyba 3lat ( zeby źle nie zabrzmiało ) w osobistym kontakcie z Nim , rozmawiamy kilka razy w miesiącu .

Namówiłem go tez aby zastosował w swoich projektach filtry typu GIC ,  we wspomnianym DACu został już użyty , chyba po raz pierwszy w całej historii AS.

 

FPGA oczywiście mam . ale jeszcze go w nic nie wkładałem

 

Fajnie by było gdyby Dac Waldiego był w tym roku na Audio Show w pokoju AudioStereo.

Bardzo możliwe że będzie mój gościnnie oraz 2 inne bliźniacze wykonane przeztę samą osobę ( wszystkie na PCM1794A, Amanero384 + AK4118, analog na E88CC Gold Lion   z tym że dwa na pasywnej konwersji, pierwszy w wersji SRPP, drugi w wersji WK-WA a trzeci na Aktywnej konwersji, analog to SRPP ) to była by może możliwość posłuchania bezpośrednio z PCM63..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby Dac Waldiego był w tym roku na Audio Show w pokoju AudioStereo.

Bardzo możliwe że będzie mój gościnnie oraz 2 inne bliźniacze wykonane przeztę samą osobę ( wszystkie na PCM1794A, Amanero384 + AK4118, analog na E88CC Gold Lion   z tym że dwa na pasywnej konwersji, pierwszy w wersji SRPP, drugi w wersji WK-WA a trzeci na Aktywnej konwersji, analog to SRPP ) to była by może możliwość posłuchania bezpośrednio z PCM63..

 

Może będziesz miał okazję , nie mam jednoznacznego zdania co do użycia lamp w przetwornikach , 1794 z samej natury jest "miękki " a do tego lampa , moze bardziej 6922, ale go nie słyszałem to nie wiem .

Zapewne jakieś argumenty stały za tym , aby wybrać taki właśnie wariant przetwornika dla siebie ., ważne ze się podoba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro nikt nie napisał to ja trochę spróbuje opisać zielony wehikuł. Miałem okazję posłuchać go podczas gliwickiej jesieni. Autko w zapowiedziach na tamte czasy powalało zaawansowaniem technicznym. Dzwięk powalał wielkością, dynamiką, brzmieniem czego wtedy nie było mi dane doświadczyć w żadnych innych samochodach nawet w Bordowej (w tamtym czasie zaznaczam) :). O ile mnie pamięć nie myli składał sie z:

Jednostka: Clarion 9375

Procesor wykorzystany pod przetwornik: Clarion DPH 9300

Wzmacniacze : system przedni DLS A1 x 2 pracujące w mostkach ( każdy na jeden kanał), A2 zasilał subwoofer

System: t20 + u2,5 + infinity kappa perfect 6.1 i prawdopodobnie jakaś wstęga choć niewiem czy mam rację

Sekcja subbasowa: Infinity beta 8" x  2

Transmisja w pełni zbalansowana :)

To tylko i wyłącznie dzięki "Mentorowi" zaraziłem się zabawą zwaną car audio. Matiza niestety nie było mi dane posłuchać. Pawła samochód czyli wcześniej wspomniana Xantia pod wieloma względami jest dla mnie do dziś wzorcem brzmienia, które lubię (do dziś odwiedzając Pawła z chęcią słucham tego systemu). Oczywiście w tym aucie też palce maczał " Nasz" forumowy nakamichi. Było jeszcze sporo samochodów, których poziom brzmienia znaczenie przewyższał dziś budowane samochody. Myślę śmiało można powiedzieć: dzięki takim ludziom jak nakamichi wiele osób miało możliwość styczności z "kawałkiem" porządnego brzmienia.

 

Tak na marginesie: Jacek, Fabian szczerze polecam odwiedzić " Mentora" na pewno jest warto posłuchać systemu Home jak i zmusić do odpalenia nowszego wcielenia zielonego AUDI 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro nikt nie napisał to ja trochę spróbuje opisać zielony wehikuł. Miałem okazję posłuchać go podczas gliwickiej jesieni. Autko w zapowiedziach na tamte czasy powalało zaawansowaniem technicznym. Dzwięk powalał wielkością, dynamiką, brzmieniem czego wtedy nie było mi dane doświadczyć w żadnych innych samochodach nawet w Bordowej (w tamtym czasie zaznaczam) :). O ile mnie pamięć nie myli składał sie z:

Jednostka: Clarion 9375

Procesor wykorzystany pod przetwornik: Clarion DPH 9300

Wzmacniacze : system przedni DLS A1 x 2 pracujące w mostkach ( każdy na jeden kanał), A2 zasilał subwoofer

System: t20 + u2,5 + infinity kappa perfect 6.1 i prawdopodobnie jakaś wstęga choć niewiem czy mam rację

Sekcja subbasowa: Infinity beta 8" x  2

Transmisja w pełni zbalansowana :)

To tylko i wyłącznie dzięki "Mentorowi" zaraziłem się zabawą zwaną car audio. Matiza niestety nie było mi dane posłuchać. Pawła samochód czyli wcześniej wspomniana Xantia pod wieloma względami jest dla mnie do dziś wzorcem brzmienia, które lubię (do dziś odwiedzając Pawła z chęcią słucham tego systemu). Oczywiście w tym aucie też palce maczał " Nasz" forumowy nakamichi. Było jeszcze sporo samochodów, których poziom brzmienia znaczenie przewyższał dziś budowane samochody. Myślę śmiało można powiedzieć: dzięki takim ludziom jak nakamichi wiele osób miało możliwość styczności z "kawałkiem" porządnego brzmienia.

 

Tak na marginesie: Jacek, Fabian szczerze polecam odwiedzić " Mentora" na pewno jest warto posłuchać systemu Home jak i zmusić do odpalenia nowszego wcielenia zielonego AUDI 100

Dodam z pamięci z tego co czytałem 10 lat temu wAuto Hifi co zapamiętałem i poprawie Cię Szymon.

 

w sekcji Subbasu były dwa różnej wielkości Suby Infinity : 8, ka i 10 tka (albo 12 )

w zasilaniu były ułożone płaskowniki miedziane ( spłaszczone kable ) odpowiadające przekrojowi 50 lub 53mm2 ( nie pamietam dokładnie )  

 

Jak mylę się to proszę o korektę i receptę na odpowiednie leki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze idąc za ciosem to było kilka aut które bardzo chiałem wtedy słuchać a było mi jedyne wizualizować sobie w głowie jak to może zagrać, jak chodźby : 

 

Alfa Romeo 145 Wisiora na Polk Audio i 3 way z przodu, czy Zielony Peugot 206 Roland Garros na Audiosonie vr 404 i 3 way z przodu i wiele wiele innych.

Aż mnie zmobilizowaliście żeby za tydzień dwa jak będę w odwiedzinach u matuli przekopać piwnicę za tymi gazetkami :)

moze jeszcze nie wrzuciła do pieca - one były w kolorowej świetnnie wydanej oprawie ( nie chciały się palić ;) ) 

 

Pamietam też porównanie na czynniki pierwsze Alpine 7909 vs Clarion 9255 , albo szczegółowy opis Nakamich CD700 ... ( którego 1 raz słyszałem w 2000 roku na zawodach w Warszawie na ul Bokserskiej w Peugocie chyba tez 206 , za napęd robił Audison VRX4300 a głośniki to były Focale, jak dobrze pamietam ) :) 


tak na szybko

mam tu wspomnianych: Wojtka od Passata, Janusza od Audi oraz niestety S.P już nieżyjącego Maćka (od niebieskiego Golfa)

na dole z Lewej Wojtek Twaróg.

u góry z Lewej chłopak który miał Niebieskiego Golfa 4. Nie pamietam jak się nazywał, ale z tego co się dowiedziałem to zginął w jakimś wypadku ( nie wiem czy nie w owym VW Golfie ... ) 


oraz niestety S.P już nieżyjącego Maćka (od niebieskiego Golfa)

 

No własnie, pisaliśmy w tym samym czasie ... 

 

 

Janusz to który to ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze taki projekt Mercedesa na wzmacniaczach Genesisa i w tamtych czasach pamiętam szok bo były 2 tw na stronę.

Pamięta ktoś ten projekt ? słuchał ktoś tego auta w tamtych czasach ? nie pamiętam dokładnie jakie głośniki były ani jednostka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pamiętam jeszcze taki projekt Mercedesa na wzmacniaczach Genesisa i w tamtych czasach pamiętam szok bo były 2 tw na stronę.
Pamięta ktoś ten projekt ? słuchał ktoś tego auta w tamtych czasach ? nie pamiętam dokładnie jakie głośniki były ani jednostka. 

To Kacpero Ci może coś powie bo to jego samochód był :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze taki projekt Mercedesa na wzmacniaczach Genesisa i w tamtych czasach pamiętam szok bo były 2 tw na stronę.

Pamięta ktoś ten projekt ? słuchał ktoś tego auta w tamtych czasach ? nie pamiętam dokładnie jakie głośniki były ani jednostka. 

 

jednostka ODR

ja słuchałem - nawet często

ale auto było typowo prv nie brało udziału w żadnych zawodach

raz wystawiane na Malcie ale przy okazji promocji Teamu Proa

post-8009-0-99969000-1507890955_thumb.jpg

post-8009-0-90242900-1507890969_thumb.jpg

post-8009-0-28291400-1507890992_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...