Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda siedziałem w antresoli i było jednak słychać że to koncert nagłaśniany.

 

Właśnie... dla wprawnego ucha to może być duży minus w odbiorze całego koncertu.

Dlatego gwiazdy często jeżdżą w trasy z całym swoim systemem nagłośnienia, żeby zapewnić jak najwierniejszy przekaz tego co chcą pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hello.

 

Paweł bardzo fajna nutka i podoba mi się podawanie w ten sposób na utworach  przykładów i omawianie tego.

Wiem że jakość z YT  jest jaka jest    ale . 

Mogę się konkretnie odnieść tutaj do źródeł pozornych w nagraniu.Jako że jestem fanatykiem tego aspektu reprodukcji .

 

Jako że w moim aucie nie gra ,  - może kiedyś  :P

Opiszę jak pierwszy filmik , Punchline (Audio) , na mojej domowej referencji  się  przedstawia :

 

 

 


to fortepian miał na kolanach, a niemieckie auta z podium grały nim z podłogi.

 

Zgadza się bo partie "fortepianu ,keyboardu , midi"  czy jak tam sobie nazwiemy nie są w jednej linii (wysokość )  z partią wokalną tylko  poniżej niej ( ale też nie na podłodze czy kolanach).

Ten dźwięk (fortepianu)   nie   jest oddalony  lub  głębiej niż wokal.

Nie stanowi punktu ,jest jakby dodany do dwu kanałów jednak ja go odbieram bardziej z lewej strony ,z tej  jakby "gra głośniej".

 

Wokal jest klarownie po środku i na wysokości wzroku  , na tej samej wysokości  co wokal są  odzywające się czasem skrzypce . 

 

Jak śpiewa  te słowa -  Hard to belive  -    i te kotły  się  za wokalem (głębokość) , trochę  po jego bokach  odzywają      - super efekt  i moment w nagraniu 

 

 

 

 

 


a w trzeciej minucie jak wchodzą górne partie ile dźwięku nie słyszysz i jak bardzo jest on rozjechany

 

W  3  minucie  po wokalu jak wchodzi większa liczba  "dżwięków "  to nie jest rozjechane tylko  znacznie oddalone ,robi taką aurę ,pogłos  i  tło w głębi  za kolumnami  i trochę na boki (także w głębi) 

Wszystkie  chórki z tego fragmentu   u mnie są już za ścianą   ....  w ogrodzie  :rotfl:

 

 

 


Nagranie rozpierdziela każdy system ...

 

E tam ,ale dobry system pokazuje jak fajna jest to aranżacja i że "dzieje się ". Jest ten efekt że tak powiem 3D  :wink:  i z tym związanymi  smaczkami .

 

No i teraz zrób mi tak w aucie a będziesz po  okolicznych odpustach chwalony  :rotfl:

Kręć  dalej gałkami i opowiadaj  .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ćwiczę wersję audio i to z dobry rok :wink:

 

Moje doświadczenie z tym utworem zaczęło się pierwszym odsłuchem do 3 minuty i po nasileniu dźwięków poszedłem do następnego. Jak bomba z opóźnionym zapłonem siedziała mi w głowie. Do tego stopnia że posiadając jakiś tam systemik STWORZONY PRZEZ PRODUCENTA stricte do odtwarzania stereo o 00.00 zajrzałem w instrukcję i zastosowałem się do wszystkich ustawień i zaleceń odnośnie pozycji głośników żeby posłuchać go no może ze trzy razy ...  :hyhy:

 

 Ustawienie "instrumentu" wypadało mniej więcej na środku sceny wokal tak lekko wyżej i w pół prawej. Mając spory salon głośniki około 0.5 metra od ścian, głębokość tak w połowie do niej ...

 

Trzecia minuta nasila górne pasmo i są tam takie dzwoneczki, których stricte w aucie nie udało mi się jeszcze wydobyć i one zupełnie wyszły za szerokość sceny ... "Pluje dziwactwami " ten utwór, i cały czas może zaskoczyć. Robotę robi też ten różnorodny bas, ale lepiej być głuchym i nic nie słyszeć ... 

 

 

 


chórki z tego fragmentu u mnie są już za ścianą .... w ogrodzie :rotfl:

Tylko żeby żona nie zrobiła się zazdrosna że jakieś panny śpiewają dla Ciebie w ogrodzie :wink::rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Sylwuś lepiej "śpiewają" dwie cegłówki w betoniarce niż ta Pani  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Może coś takiego sobie włącz


Wracając do tematu tego zgromadzenia.

 

Jak w tym bagażniku zmieścić cokolwiek jest już niemal niemożliwe, wstępnie zamiast zmieniarki po prawej nad aku miała być druga m50, tak wygospodarowałem sobie miejsce nawet na dwa wzmacniacze bez usuwania zmieniarki ...

 

post-1631-0-35744400-1511624090_thumb.jpg

 

post-1631-0-11434400-1511624102_thumb.jpg

 

post-1631-0-56783900-1511624125_thumb.jpg

 

Z słupkami zabawa trwa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwuś, a kto nie lubi dynamicznie ??? Na następnym spotkaniu włączę Ci to zwykłe drewniane pudełko ...

 

 

 

 


Al Di Meola na listopadowym koncercie w Gliwicach , ale akurat tu nie separował perkusji. Trochę szkoda ze piszemy tu o muzykach takiego kalibru przez tego rodzaju kontekst , ale gościa znam z płyt od ponad 30 lat , genialny muzyk i absolutnie światowa pierwsza liga .

 

Rzeczywiście słychać miłość do tego co robi ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I kolejne kilka kroków w stronę światełka ...

 

post-1631-0-67758000-1512997966_thumb.jpg

 

post-1631-0-67758000-1512997966_thumb.jpg

 

post-1631-0-79862400-1512997980_thumb.jpg

 

Pionki rozstawione i czas na szpachle o poranku, a żeby tak prosto nie było skomplikowałem sobie robotę dodając załamania które trzeba wykonać, ale estetyka troszkę zyska ...

 

post-1631-0-22643200-1512998117_thumb.jpg

 

post-1631-0-69112100-1512998131_thumb.jpg

 

post-1631-0-41363800-1512998154_thumb.jpg

 

Z obszyciem pewnie mnie nowy rok zastanie :zalamany:, ale już chyba coraz bliżej końca i słowa dość  :wink2: 

 

 

 

 

post-1631-0-78014000-1512997953_thumb.jpg

post-1631-0-99095500-1512998178_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy osobnych kanałach, nie ma to już tak istotnego znaczenia. Są  poduszki w słupku i "wejście " na nie średniakiem przy kolizji i ich otwarciu mogłoby być dla mnie bolesne. Obniżając tw  scena obniżała się na połączenie deski z szybą, czyli sens robienia słupków na nowo mijał się z celem

 

Generalnym założeniem było zyskać na szerokości i wysokości,a też zdecydowanie poprawiła się głębokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Można Ci jeszcze trochę w temacie namieszać , bo życie dopisało jakiś nowy fragment do zaistniałej tu historii ?


 

 




Może lepiej zajrzyj kiedyś do mnie , prosty dojazd z A4 .

Nie ma tu wielkich tajemnic , ale model nic Ci nie da , bo kolumna jest zmodyfikowana i jej obecne brzmienie nie ma wiele wspólnego z oryginałem . Posłuchasz tez kilku moich DACów vs CD Krell , czy coś co mnie ostatnimi czasy "wkręciło" na maxa , mój wzmacniacz z przeznaczeniem do auta bez globalnej pętli SZ , a z drugiej strony co sobie wybierzesz Rotel , Nakamichi 5 lub 7, Treshold czy Pass.

 

 


Też mogę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje się wywołany do tablicy ;) jeszcze raz dziękuję za krótką prezentację. Powiem tak, nie spodziewałem się że będzie taka różnica. Nie oczekujcie poematu, ;P

Na początku słuchaliśmy CD Krell-a, kolumny Infinity Kappa 8.2 (mogę sie mylić co do dokładnego modelu) nie wiem jaka końcówka/wzmacniacz.

Utwór który znałem dość dobrze zabrzmiał zupełnie inaczej (na nim sięskupie), a słuchaliśmy sporo różnych utworów. Więcej detali, wszystko lepiej poukładane niż znałem. Następnie ten sam utwór ale sygnał przekazywany na inny zewnętrzny przetwornik/DAC - nie jestem pewien co to dokładnie bylo. Wszystko brzmiało jescze lepiej, bardziej muzykalnie. Nie potrafię tego opisać, po prostu bardziej mi sie podobało. Następnie ten sam utwór ale na innym cdku Sony z zabudowanym jakimś autorskim układem. To już mnie zupełnie"pozamiatało". Wszystkiego pod dostatkiem bez namiaru któregoś z pasm i niezależnie od poziomu głośności. Generalnie nie chciało mi się grania w aucie włączać jak wracałem.

Polecam wycieczkę na Ślonsk :)

 

P.S. Wszystko moje subiektywne, amatroskie i nie fachowe opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło było spotkać , przepraszam za ciastko , ale kupione na prędce , aby nie z gołym szklanym blatem do ludzi ;-)).

Przy okazji zapraszam ponownie , może będzie spokojniej .

Bardzo chętnie, niedługo mam odebrać sprzęt z serwisu to wpadnę na chwilę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Wy tak publicznie o prywatnych to konkretne pytanie do P.Jozka :

 

Czy standardowe aplikacje lamp ogolno dostępne czy to w PP na el34/kt88 czy Set Triodowy na 6C33C-B sa wstanie prawidlowo napedzic/wysterowac (jak zwal to zwal ) R80 / R90 w wersji standard bez modyfikacji czy to co tam Pawel miedzy wierszami pisze to tylko jego wymysl i to nie da sie tak prosto.

 

A moze wystarczy jakis prosty zabieg typu rlc i linearyzacja impedancji lub lampa DIY z trafami nawjanymi pod konkretne obciążenie danej kolumny? ( pytam bo mam pod reka kontruktora ktory do swoich DIY robi cos takiego i ma o tym pojecie - dluzszy temat )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy standardowe aplikacje lamp ogolno dostępne czy to w PP na el34/kt88 czy Set Triodowy na 6C33C-B sa wstanie prawidlowo napedzic/wysterowac (jak zwal to zwal ) R80 / R90 w wersji standard bez modyfikacji czy to co tam Pawel miedzy wierszami pisze to tylko jego wymysl i to nie da sie tak prosto.

Ale ja nie wiem o czym pisał Paweł między wierszami , pisał jaki ma zamysł i tyle . Nie musi wiedzieć dużo o lampach czy znać specyfiki każdej kolumny . Pawel pisze o ref 90 , a ja nie bardzo wiem o jaki model mu biega .

Temat został na chwile wskrzeszony do życia , bo był u mnie Fabian , zatem mogła paść i część odpowiedzi na Twoje rozterki gdy chodzi np o przetworniki D/A .

RE ( Renaissance) znam zarówno 80 jak i 90 , nie wiem kto mógł wymyślić taką koncepcje aby zasilić to z lamp typu EL 34 w ogólnodostępnych aplikacjach , ale jak masz pod ręką zdolnego konstruktora to w czym problem :wink2: .

Najpierw posłuchaj tej kolumny pod porządnym tranzystorem , a potem dopiero zastanów się nad lampą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne...telefon splatał figla a potem to juz poszlo ;)

 

Buli ja mam Ref 60 i zasilam lampa.

Kupilem je w Gliwicach od Grzegorza.

 

Jak cos to pisz prv bo bede je za jakis czas sprzedawal.

 

Naka, zachowam dla Siebie kto sugerowal ze lampka pchnie ww kolumny Renaissance.

Wiec mnie to zdziwila i zaciekawilo - ale to juz wiadome ze to efekt psikusa telefonu i szalejacych cyferek 6-9 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wskazówkę na temat 90 i nie ten moment, nie ten czas ...

 

Jednak widząc świąteczny nastrój mam takie jedno pytanie.

 

Nakamichi jak to jest dokładnie z sygnałem wyjściowym z procka xdp-4000. Grzebanie w parametryku obniża poziom wyjścia na wzmacniacze i powiedzmy że przy ustawianiu np 4.0 zmniejsza się napięcie na wyjściu tw i mid ???  Żeby to sprawdzić musze rwać tapicerkę żeby do rca się dostać .

 

Zagwózdkę mam z tym bo ni huhu z miernikiem nie mogę dojść ładu, a dodatkowo niby jest zdjęta zapora na tw od dołu, ale i tak na tym wyjściu przy sygnale 50hz na wzmacniaczu pokazuje niecałego volta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naka, zachowam dla Siebie kto sugerowal ze lampka pchnie ww kolumny Renaissance.

Wiec mnie to zdziwila i zaciekawilo - ale to juz wiadome ze to efekt psikusa telefonu i szalejacych cyferek 6-9 ;)

 

To zapytam wprost , aby nie było niedomówień .

Czy słuchałeś RE 90 , Ty i one przed Tobą  ?

Zadajesz tego rodzaju pytania , ze mam spore wątpliwości.

 

 

Nakamichi jak to jest dokładnie z sygnałem wyjściowym z procka xdp-4000. Grzebanie w parametryku obniża poziom wyjścia na wzmacniacze i powiedzmy że przy ustawianiu np 4.0 zmniejsza się napięcie na wyjściu tw i mid ??? Żeby to sprawdzić musze rwać tapicerkę żeby do rca się dostać .

 

Jeżeli jest to tak ważne , to pruj tapicerkę :wink2: , gdybym o tym kiedyś nie pisał , to byś nie podejrzewał istnienia tego faktu ..

Dla mnie do pomiaru sygnału potrzebny jest początek i koniec kabla , ale może na zachodzie jest inaczej :wink:

 

Przy okazji wytłumaczę na spokojnie jak to działa , bo nawet tego rodzaju zapamiętana informacja jest tylko szczątkiem tego o czym pisałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...