Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak nie dalej jak w tamtym tygodniu, na najwyższym modelu od sonego i "białej" płycie winylowej ...

 

 

Nie wiem co i gdzie dokładnie Pan o tym pisał, ale mi koniec kabla pokazuje zupełnie co innego niż decybelomierz na szumie różowym. Dlatego zapytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 



Tak nie dalej jak w tamtym tygodniu, na najwyższym modelu od sonego i "białej" płycie winylowej ...

 

To nie było do Ciebie , ale jak juz to napisz cokolwiek o dźwięku .

 

 


Nie wiem co i gdzie dokładnie Pan o tym pisał, ale mi koniec kabla pokazuje zupełnie co innego niż decybelomierz na szumie różowym. Dlatego zapytałem.

To skąd ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naka, oczywiscie ze nie sluchalem.

Dlatego podpytuje.

 

Osoby z ktorymi rozmawialem co sluchali twierdza ze z lampami bylo tak Sobie.

Do momentu podpieca czegos wydajnego pradowo mysleli ze jest ok (byli zadowoleni)

 

Dopiero podpiecie napedu typu Nakamichi PA5/7 a jeszcze lepiej cyfowych monoblockow po xxxWat bas zagral tak ze wyrwalo z butów.

 

Ile w tym prawdy - powtorze jeszcze raz - nie wiem bo nie sluchalem Ani RE80 /90 ani zadnej Kappy.

 

Slucham R60, kipilem w ciemno bo kilka osob polecalo mi w budzecie jakim dysponowalem na tamten moment, maja dla mnie najwazniejsza rzecz na ten monent czyli maskownice na kolumny przed malym dziecmi, sa w miare latwe do napedzenia i maja piankowe zawieszenie ktore w momencie kupowania ich poprosilem o wymiane na oryginalne recony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naka, oczywiscie ze nie sluchalem.

Dlatego podpytuje.

 

Osoby z ktorymi rozmawialem co sluchali twierdza ze z lampami bylo tak Sobie.

Do momentu podpieca czegos wydajnego pradowo mysleli ze jest ok (byli zadowoleni)

 

Dopiero podpiecie napedu typu Nakamichi PA5/7 a jeszcze lepiej cyfowych monoblockow po xxxWat bas zagral tak ze wyrwalo z butów.

 

Ile w tym prawdy - powtorze jeszcze raz - nie wiem bo nie sluchalem Ani RE80 /90 ani zadnej Kappy.

 

 

To najpierw posłuchaj , a potem dopiero wymyślaj cuda i kosmiczne aplikacje .

Szkoda czasu, internet w tej roli się nie sprawdzi ?podobno/ chyba/  może / enter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sa jeszcze jakies watpliwosco z interpretacja mojego pytania to smialo pisz.

 

Czlowiek mysli jedno, pisze czasem na skroty, ktos zle zinterpretuje i rodzi sie niepotrzebne napiecie czy dyskusja idzie w zla stronę.

 

Sorry Buli za OT.

Jak cos to mozemy przenoesc sie do tematu Wasze Home Audio.

 

 

 

Ok.

Wpadnę przy okazji do Gliwic, poslucham i bedzie jasność.

 

Rozumiem ze zaproszenie aktualne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham R60, kipilem w ciemno bo kilka osob polecalo mi w budzecie jakim dysponowalem na tamten moment, maja dla mnie najwazniejsza rzecz na ten monent czyli maskownice na kolumny przed malym dziecmi, sa w miare latwe do napedzenia i maja piankowe zawieszenie ktore w momencie kupowania ich poprosilem o wymiane na oryginalne recony.

A te osoby to byli Marsjanie i przywieżli je z kosmosu :wink2: , no ale nie o tym .

Napisałem tu  kiedyś , ze to jeden z lepszych wyborów w tego rodzaju warunkach .

Z kazdej mozliwej strony , prosty w zasileniu , posiadający sporo cech doroślejszego grania , tyle , ze to wszystko dość surowe , brak temu szlifu, wykończenia .  Ale nawet to trudno może byc przeskoczyc o klasę , gdy nie spełni się warunków jakie stawia RE .

Wszyscy patrzą za ile kupią kolumnę , a nie ile trzeba położyć aby ją wykorzystać , a tu proporcje mogą zaboleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnę przy okazji do Gliwic, posłucham i będzie jasność.

 

Nie zapomnij zabrać ze sobą DACa .

 

 

Dopiero podpiecie napedu typu Nakamichi PA5/7 a jeszcze lepiej cyfowych monoblockow po xxxWat bas zagral tak ze wyrwalo z butów.

 

 

 

Gdyś przeczytał pierwsze 50 stron tego z czego to wziąłeś , to być może znajdziesz jakieś powiązanie pomiędzy Infinity , CA, HA , Nakamichi :wink2: / Rotel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wstałem i jeszcze oko w nosie było . Słuchałem tego w zbyt małym pomieszczeniu i z tej przyczyny trafiły na sprzedaż. Nie mniej jest to , zupełnie inne grAnie i ich "surowość" sporo zabiera, ale po dłuższej chwili staje się to zaskakujące.


Temat wziął się z rozwoju aparatu słuchowego ... Wstęga zaczęła grac wysoka górę i te dzwoneczki z trzeciej minuty już widać i słychać ale coś gdzieś łapie przester. Gainy na jednym poziomie, skuteczność głośników ustawiona, uwzględnione odległości od ucha, pomiar głośności i przeniesienie wyników do procka kończy w nim skalę obniżania poziomu wyjściowego ... Pomiary jakie miałem wcześniej zapisane nie zgadzają się z pomiarami jakie wykonałem ostatnio jak słupki schły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wziął się z rozwoju aparatu słuchowego ... Wstęga zaczęła grac wysoka górę i te dzwoneczki z trzeciej minuty już widać i słychać ale coś gdzies łapie przester. Gainy na jednym poziomie, skuteczność głośników ustawiona, i uwzględnione odległości od ucha i pomiar głośności i przeniesienie do, ich do procka kończy w nim skalę obniżania poziomu wyjściowego ... Pomiary jakie miałem wcześniej zapisane nie zgadzają się z pomiarami jakie wykonałem ostatnio jak słupki schły.

 

To o czym pisałem działo w innym "obszarze" .

Aby nie powodować przesterowania a zarazem nie ograniczać z góry dynamiki urządzenia, nie ma ingerencji w sygnał , a ograniczenia dotyczą poziomów max . Gdy użyjesz podbicia na EQ , to powodujesz wąskopasmowe podbicie .

Ale nikt nie zaręczy czy w tym właśnie zakresie nie wystąpi sygnał o max amplitudzie . Aby w takim wypadku uniemożliwić przesterowanie sygnału wyjściowego Sony wprowadził zależność , stopień podbicia EQ ogranicza o tyle samo nastawy poziomu max sygnału z procka . Ale dotyczy to nastawy Max , natomiast w użytecznym ( średnim )  zakresie nie ingeruje w sygnał , a dokładnie to nigdy nie ingeruje w sygnał .

Inaczej , gdy nie używasz podbicia ( co ze wszech miar polecam ) , to nie wiesz że proces istnieje/ zachodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij zabrać ze sobą DACa .

 

 

 

 

Gdyś przeczytał pierwsze 50 stron tego z czego to wziąłeś , to być może znajdziesz jakieś powiązanie pomiędzy Infinity , CA, HA , Nakamichi :wink2: / Rotel

Ciezko wszystko zapamietac.

Ale jeszcze raz dzieki i mam nadzieje do zobaczenia w tym roku.

Źródło swoje wezmę - czy bedzie to DAC o ktorym kiedys rozmawialismy to ciezko powiedzieć. Predzej będzie cos na TDA1541A bo jednak ta kość bardziej mi lezy.

 

Edit.

Do zobaczenia w 2018 roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Edit.

Do zobaczenia w 2018 roku ;)

Wybierz się czym prędzej, otworzą ci się oczy/uszy co to znaczy poprawne granie bez żadnych kosmicznych dacow czy totalnie zbędnych gęstych plików. Co by tu było nie napisane nic nie zastąpi odsłuchu, chyba że klepanie na forum ważniejsze niż muzyka [emoji849]Ostatnia wizyta u Pana Józefa wyrwała mnie z kapci co to znaczy HA i jeśli Nakamichi ma czas to z pewnością zaprosi błądzące owieczki na małe co nie co :) jak wiadomo praktyka lepsza niż czytanie różnej maści teoretyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat fenomenu tego przetwornika nie potrafię zrozumieć ......

 

Wszystkich nie wysłuchałem i już się wyleczam powoli za ciągłymi zmianami.

Ostatnio zaskoczył mnie mega poytywnie teoretycznie taki  "badziew" za obecnie 670zł : 

 

https://audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c-a/1274-cambridge-audio-dacmagic-100

 

http://www.hi-fi.com.pl/przetworniki-c-a-testy-lista/1653-cambridge-audio-dacmagic-100.html

 

 

PS. Szymon a którego przetwornika fenomen zrozumiałesś ?? :)

 

Bo IMHO w Audio ciężko teoretyzować na temat gustów tym bardziej cięzko rozumieć fenomen tego czy tamtego . ale nauka trwa całe życie także słucham ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich nie wysłuchałem i już się wyleczam powoli za ciągłymi zmianami.

 

Ostatnio zaskoczył mnie mega poytywnie teoretycznie taki "badziew" za obecnie 670zł :

 

 

 

Wytłumacz mi /nam jak to możliwe gdy jak twierdzisz miałeś PCM 1794 w zaawansowanej aplikacji , do tego z analogiem na lampach ( bo jak rozumiem OPAmpy czy uklad dyskretny poległy w zestawieniu z lampą ).

 

 

 

Wybierz się czym prędzej, otworzą ci się oczy/uszy co to znaczy poprawne granie bez żadnych kosmicznych dacow czy totalnie zbędnych gęstych plików.

 

Tu akurat jednym z tematów było porównanie dźwięku tego samego źródła a interpretowane przez różne przetworniki D/A , a także porównanie klasycznego transportu CD z plikiem czytanym z komputera w tym samym przetworniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka napędów Philipsa z 1541 np. 880 czyli całkiem spora maszyna. Miałem też np. możliwość opcowania z Nakamichi 101 na tej samej kostce. Niczym specjalnym konstrukcje te nie powaliły.  Myślę, że da się lepiej i jak już wyżej Klemens napisał najlepiej podjechać i posłuchać :). Natomiast fakt jest taki że te nowoczesne "badziewia" za parę "groszy" też potrafią zaskoczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat jednym z tematów było porównanie dźwięku tego samego źródła a interpretowane przez różne przetworniki D/A , a także porównanie klasycznego transportu CD z plikiem czytanym z komputera w tym samym przetworniku.

dokładnie, to słuchanie zastąpiło by tu wiele postów oraz poniekąd wyważenia otwartych drzwi.

 

 

@Szymon ja ci dam Klemensa! :D Pan!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


( bo jak rozumiem OPAmpy czy uklad dyskretny poległy w zestawieniu z lampą ).

 

Opampy poległy - tak poległy w fabrycznej aplikacji kosci PCM1794A

 

A dyskretnego układu nikt z moich znajomych którzy budowali coś od zera nie zakładali że będą budować.

Sam tez nie słuchałem NIGDY. Z Chęcią bym posłuchał. Z perspektywy czasu myślę że mogło by to być pewnego rodzaju lekarstwem na ciągłe zmiany i chęć żąglowania lampami, aplikacjami itd. 


Miałem kilka napędów Philipsa z 1541 np. 880 czyli całkiem spora maszyna. Miałem też np. możliwość opcowania z Nakamichi 101 na tej samej kostce. Niczym specjalnym konstrukcje te nie powaliły.  Myślę, że da się lepiej i jak już wyżej Klemens napisał najlepiej podjechać i posłuchać :). Natomiast fakt jest taki że te nowoczesne "badziewia" za parę "groszy" też potrafią zaskoczyć

Nie słuchałem Nakamichi 101 - nie wiem jaki to poziom odniesienia.

Słuchałem za to Philipsa CD960 po jakimś tam upgredzie z NIE RUSZONYM torem Analogowym i powiem szczerze że też bym nie dał za tego Cd-ka kwoty jakie osiąga na portalach aukcyjnych ( 1000zł w zwyyż ) - także rozumiem że masz takie a nie inne odczucia.


 

 


Ostatnio zaskoczył mnie mega poytywnie teoretycznie taki "badziew" za obecnie 670zł :

 
 

Wytłumacz mi /nam jak to możliwe gdy jak twierdzisz miałeś PCM 1794 w zaawansowanej aplikacji

 

Ciężko stwierdzić co dla Pana znaczy zaawansowana aplikacja.

Nie wiem czy To co miałem u Siebie to był szczyt techniki czy tylko poprawna plikacja lamp w analogu wg schematu SRPP czy WK-WA ( WK-WA bardziej mi się spodobał ) 

 

Natomiast jeżeli chodzi o porównanie to żeby doprecyzować słuchałem WW DAC-a CA w NIE SWOIM systemie, w porównaniu z też Marantzem Lampizowanym na kosci TDA1541A ale nie wiem w jakim układzie i jak zrobiona lampizacja. wzmacniacz lampowy też na 6C33C ( ale NIE mój ) kolumny to 3 way DEMON by Raven1985.

 

Ten sam Marantz ma wyjście COAX.

3 osoby słuchały, jedna przełączała w piecu źródło.

Grały mniej wiecej na tym samym poziomie głośności.

Słuchaliśmy z zamknietymi oczami.

Dodatkowo zostały zaangażowane do udziału w tescie piekniejsze połowy.

 

i Jednakowo stwierdziliśmy że róznice są, owszem ale pytanie w jakiej skali i co sie komu bardziej podoba.

 

To tak żeby doprecyzować.

 

Do Czego zmierzam - ano do tego że w jednym systemie zmiany w źródle mogą być spore w innym nie koniecznie. 


 

 


Wybierz się czym prędzej,

Dzięki za radę - raczej to będzie " przy okazji" niż czym prędzej - Spokój w domu ważniejszy od przyjemności ;)


 

 


Ostatnia wizyta u Pana Józefa wyrwała mnie z kapci co to znaczy HA

 

Chciałbym żeby i mnie wyrwała, chociaż im więcej wiosen na karku tym bardziej widzę jak ta bańka jest pompowana, a żeby muzyki słuchać z przyjemnością nie potzreba milionów na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby i mnie wyrwała, chociaż im więcej wiosen na karku tym bardziej widzę jak ta bańka jest pompowana, a żeby muzyki słuchać z przyjemnością nie potzreba milionów na koncie.

Właśnie o to chodzi u Mentora, sprzęt za miliony poległ na samym starcie prezentacji a potem było tylko lepiej bez zbędnego kombinowania i słuchania symboli kostek itd[emoji4]

 

 

Wysłane gołębiem za pomocą kurniknadachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi u Mentora, sprzęt za miliony poległ na samym starcie prezentacji a potem było tylko lepiej bez zbędnego kombinowania i słuchania symboli kostek itd[emoji4]

 

 

Wysłane gołębiem za pomocą kurniknadachu

Jakie masz doświadczenie w systemach HA ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam tysięcy postów za to mam jakieś doświadczenie w słuchaniu muzyki a nie modeli czy symboli. MUZYKI nawet tu już mało kto to robi. Wspominałes o bańce a z tego co widzę sam się w niej kręcisz. Adres do Gliwic znasz a słuchanie nic nie kosztuje a wyprostuje sporo twoich problemów które przewijały się tutaj przez X postów wcześniej. :)

 

 

Wysłane gołębiem za pomocą kurniknadachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...