Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko stwierdzić co dla Pana znaczy zaawansowana aplikacja.

 

Nie wiem czy To co miałem u Siebie to był szczyt techniki czy tylko poprawna plikacja lamp w analogu wg schematu SRPP czy WK-WA ( WK-WA bardziej mi się spodobał )

 

 

 

Za taką chyba uważasz to , do tego z tym "przewodnikiem"

 

 

Yasica  napisał ;

 

u Mnie gra już jakiś czas.

Na razie obudowa testowa.

PCM1794A wersja Ciry Audio 3.0

AK4118 + Amanero384

PSU Tube Baron z wszelkimi regulacjami.

Analog SRPP na E88CC Gold Lion ( może jeszcze potestuje WK-WA )

 

i pare innych myków ;)

 

Mózgiem operacji jest kolega Sevy któremu nalezy się ogromny pokłon za wiedzę, poświeciny czas i sposób prezentacji problemów z implementacją jak i sposobami rozwiązywania ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale Ja nie wiem o co Panu chodzi i do czego Pan zmierza ?? 

 

Naprawdę. Proszę o rozjasnienie że co ; 

 

że firmowy DAC CA mi się spodobał i wspomniałem tu o tym.

 

Czy o to że budował Sevy DAC-a X czasu z moimi jakimiś tam przemyśleniami i w jego systemie w kolumnach Tubowych 97db skuteczności slychac wiele zmian a u mnie było to inne granie ( dla Sevego np lepsze, dla mnie nie koniecznie )  niż z mojego Marntza na TDA1541A gdzie Marantz bardziej mi się podoba bo gra bardziej w  stronę Analogu i Ciemniej, bardziej dociążonym dźwiękiem, a DAC był by u mnie kolejnym źródłem z X pieniedzy które by tylko stało i zbierało kurz bo w gruncie rzeczy Marantz mi sie bardziej spodobał?? 

 

Wolałem sprzedać jak był ktoś chętny a te pieniadze lepiej odłożyć na lepsze kolumny bo jak Pan wie R60 to nie szczyt marzeń.

 

Czy o coś jeszcze innego, bo tak to jadę na domysłach i nie wiem jak mam odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ja nie wiem o co Panu chodzi i do czego Pan zmierza ??

 

 

 

Naprawdę. Proszę o rozjasnienie że co ;

 

 

 

że firmowy DAC CA mi się spodobał i wspomniałem tu o tym.

 

 

 

Nie napisałeś , ze Ci sie spodobał , tylko zaskoczył mega pozywynie , to chyba jest różnica .

To dla mnie to oznacza , przedstawił coś w sposób który jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem i/lub  przedstawił coś w nowym świetle .

Nie wiem jak to możliwe , skoro miałeś do czynienia z konstrukcjami jak wyżej .

Klasa urządzenia to nie jest ocena jak wypada w moim systemie , tylko obiektywne spojrzenie na całość .

U mnie punktem odniesienia do jakich porównywane są przetworniki D/A jest odtwarzacz Krella lub jego transport .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie - zaskoczył pozytywnie.

 

Na tyle że go w przyszłym tygodniu wypożyczę i odsłucham w swoim systemie i porównam z wspominanym przeze mnie moim Marantzem.

Wtedy podejmę decyzję czy może takie coś wystarczy mi żeby poszerzyć możliwości mojego systemu w podpięciu innych transportów czy źródeł ( Tuner TV, konsola Xbox, Malina do grania z plików, Laptop po USB czy ostatecznie jakiś transport płyty Cd jako alternatywę dla Matrantza ) 

Jednym słowem coś co będzie umożliwiało mi grę do "kotleta" do muzyki w tle przy jakichś rozmowach z przyjaciółmi przy kawie czy chodźby podczas zabaw z dziecmi słuchajac Fasolek ;)

Bo płyty CD ciągle słucham z Marantza.

Co do Krella to nie wiem jaki model i jaki to budzet. 

Mnie Marantz kosztował ze wszystkimi modami i płaceniem za robocizny max 2500zł.

i więcej na źródło nie chce wydawać, na źródło które zagra lepiej o 5-10%.

 

Co do porównania to mówię jeszcze raz - zaskoczył mnie bo zagrał dość fajnie (ciezko w slepym tescie było " zgadnąć " czy DAC czy Marantz gra )  przy bezpośrednim porównaniu w czuimś systemie  z czyimś Marantzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dalej porównuj jak możesz najlepiej , jeszcze kilka razy spotka Cie miłe zaskoczenie , bo droga daleka .

Droga daleka do czego ?? 

Króliczka można gonić w nieskończoność.

Referencji też mozna szukac w nieskończoność.

 

Edit.

Chyba że coś co gra prawie wybitnie kosztuje tyle ile pisałem na poprzedniej stronie czyli średnią realną płacę w Polsce B czyli na wschód od Wisły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Edit.

Chyba że coś co gra prawie wybitnie kosztuje tyle ile pisałem na poprzedniej stronie czyli średnią realną płacę w Polsce B czyli na wschód od Wisły ;)

 

To co , należy to przyjąć za referencję , to już masz ten etap :wink2: .

Teraz pora poznać ten obszar w audio , który jest inaczej rozumiany ( niekoniecznie po drugiej stronie Wisły )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co , należy to przyjąć za referencję , to już masz ten etap :wink2: .

Teraz pora poznać ten obszar w audio , który jest inaczej rozumiany ( niekoniecznie po drugiej stronie Wisły )

 

Ok - nie zaśmiecam już  Buliemu tematu bo nas zieloni prześwięcą  :wink:

Muszę wypracować sobie pozycję startową w domu by móc zawitać do Pana bo na razie to każdy tego typu temat rzucony 2 połówce ( wycieczka 500 km by czegoś posłuchać ) to ...  :mur1:

 

 

Jakie masz doświadczenie w systemach HA ??

 

Teraz mi tak przyszło do głowy że mogłeś Naka zinterpretować to zdanie  ze było do Ciebie a to było zapytanie do Ufika.

 

To tak jeszcze prostując bo znowu coś gdzieś nie dopisane nie dopowiedziane i potem gównoburza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi tak przyszło do głowy że mogłeś Naka zinterpretować to zdanie  ze było do Ciebie a to było zapytanie do Ufika.

 

To tak jeszcze prostując bo znowu coś gdzieś nie dopisane nie dopowiedziane i potem gównoburza ;)

 

No przecież wiem czym to było i w jakim kontekście  :wink2: , ale dziwnie brzmi to pytanie gdy zadaje je osoba która nie wie co to Krell i w jakiej grupie to pozycjonować :wink:.  Ale uspokoję Cie , to jest raczej " budżetowy "  model w ofercie tej firmy :wink2:

Takie było przesłanie tego wpisu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dam ci posłuchać jbc :D

 

Dla mnie osobiście to balon nadmuchany do granic możliwości. Nie ma w nich rewolucyjnych rozwiązań ceramiki, tytanu, itp , tylko estetyczne wykonanie, ale jak ktoś lubi żeby się świeciło, to jego wybór...

Żeby śmietnika nie robić to napiszę dla zrozumienia - niech zagrają tak jak kosztowały, czego szczerze życzę !!! Mnie akurat nie interesują

 

Mój bałagan zbliża się ku końcowi :wink2:  Dwa tygodnie na wykonanie jednej sztuki  

 

post-1631-0-26132900-1516279748_thumb.jpg post-1631-0-52238200-1516279762_thumb.jpg

 

Przy budowie wykorzystałem wszystkie możliwe patenty i rozwiązania żeby zniwelować jakiekolwiek pochłanianie energii i drganie ścianek. Komory w żadnym miejscu nie pracują razem z membraną. Na zdjęciu jeszcze nie sa finalnie przytwierdzone, ale testy zapięcia tapicerki i próba zmieszczenia warstwy dynamatu i pianki, aby jak najbardziej zniwelować pracę membrany  na przyciski i klawisze które wkur..., a prawie klawiatura kompa jest w jednych drzwiach ...

 

p.s. takiej kontroli na dole jeszcze to auto nie słyszało  :szok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podejście 5 l - basu brakowało

Drugie podejście 8l i niby grało jak prawa komora na 15wu, ale brakowało sprężystości

Stanęło na 7 litrach i niwelacji fali za membraną. Jest bardziej wyraziście, dobitnie  i szybciej niż na prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście to balon nadmuchany do granic możliwości. Nie ma w nich rewolucyjnych rozwiązań ceramiki, tytanu, itp , tylko estetyczne wykonanie, ale jak ktoś lubi żeby się świeciło, to jego wybór...

Żeby śmietnika nie robić to napiszę dla zrozumienia - niech zagrają tak jak kosztowały, czego szczerze życzę !!! Mnie akurat nie interesują

 

 

Każdy ma to co lubi .

 

Wracając do twoich złotek gratuluję zakupu sam chciałem jakiś czas temu pójść w tym kierunku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wracając do twoich złotek gratuluję zakupu sam chciałem jakiś czas temu pójść w tym kierunku .

 

 

Tak już po kilkunastu godzinach odsłuchu mogę śmiało stwierdzić że nie ma czego gratulować - ot taka stara konstrukcja w nowej wersji po liftingu. Większość rozwiązań ze starych dobrych czasów produkcji głośników,  które trafić ciężko jest w stanie godnym montażu. Oczywiście w cenie nieadekwatnej do produktu. Jednak słychać że potencjał mają spory ...

 

Mogę śmiało napisać że już grają i nie chcą przestać :hyhy:  Po nocnej dłubaninie bliźniaczków cieszę się z ich posiadania, a banana nie brakuje :szok:

 

post-1631-0-82283900-1518688292_thumb.jpg  post-1631-0-21006900-1518688307_thumb.jpg

 

Góra też już się uleżała, skórka naciągnęła i można napisać że coraz bliżej końca  :wink2:

 

post-1631-0-60629900-1518688411_thumb.jpg  post-1631-0-58743100-1518688441_thumb.jpg

 

Pozostało szukać teraz charek i dołków gumowym uchem :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Auto szuka nowego domu, chętnie sprzedam w całym komplecie. Zastąpiłem je t5 multivan. Stało się zupełnie zbędne i zawadza mi w garażu. Odkąd je posiadam wszystko jest skrupulatnie opisane i zanotowane. Stan auta jest bardzo dobry nic nie wymaga wkładu finansowego, potwierdzają to serwisy. Ostatni duży przegląd zrobiony na kwotę ponad 6 koła, więc tak naprawdę nie ma sie do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...