Skocz do zawartości

Podlaczenie Zapcola


LEju_THC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to było troszke pózniej...poczatlkowo zródłem byla alpina 7944+pxa-h600+audisony vrx

Usiłuje to jakoś ogarnąć w czasie , piszę o latach 2001 -2002 , ale oczywiście każda uwaga jest cenna .

Nissan zakończył swój zawodniczy żywot w 2001 a Opel pojawił się w 2002, tak to pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gazetę(1/02) w której opisany jest Nissan z ODR'em na pokładzie."Polak mistrzem Europy!"

[/quote

zmiany zmiany zmiany..początek sezonu 2001 w tym aucie bylo zamontowane alpine 7944+pxa h600 audisony vrx zestaw odseparowany to gorlish+scan speak i phase linear aliante x 2

 

finaly to zmiana jednostki sterującej wzmacniaczy na genesisa i sub na jl audio x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki setap byl na eliminacjach w katowicach w 2001r

 

Jedynie dla uściślenia , eliminacje w Katowicach roku 2001 były chyba zarazem finałem krajowym.

W sezonie gościł tam XES i Genesis , potem chyba przed finałami zmieniony na ODRa. Kolejny rok to już Opel.

Ciekawi mnie to tyle , ze mnie bardziej przypadł do gustu system na XESie niz na ODR. Nawet kiedyś rozmawiałem o tym z Kacprem i z jakiejś perspektywy czasowej też był skłonny do takiej opinii. Oczywiście mogę się gdzieś mylić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zapco jako chyba pierwszy zastosował w swoim samochodzie Janusz Bożyk około 10 lat temu.

System grał z jednostką główną Alpine 7909, całość zbudowana w oparciu o podziały na elementach biernych.

Czy ktoś z Was wie , ze istniał taki samochód, jak był zbudowany i jak grał ?

Hehe,miło dowiedzieć się że ktoś jeszcze pamięta ten setup z auta mojego ojca mimo upływu 10 lat ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżam kotleta... 2way na pasywce + 2 Zapco 500 +preamp lampa i w ramach sprostowania, to akurat nie był projekt idący tak do końca przez Brzeziny. Jedynie kolega Piotr z Brzezin wykonywał tapicery, słupki, etc. Z moich informacji wynika, że projekt ten o dziwo nie był wykonany przez pana Janusza z Brzezin. Wykonanie i strojenie było Łódźkie, faceta, który już od dawna się CA nie zajmuje , natomiast graty były wykonane przez MudSound - projekt zostaje reanimowany. Wszystkie graty są, jedynie sub się zmieni, ale w jaki sposób jeszcze niewiadomo.

Mam nadzieję, że magia powróci.

Jeden system 2 drożny już wykonałem na Zapco 300 i sama barwa grania jest naprawde miękka i bardzo ludzka, z tym, że 300 daleko jest do 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Odświeżam kotleta... 2way na pasywce + 2 Zapco 500 +preamp lampa i w ramach sprostowania, to akurat nie był projekt idący tak do końca przez Brzeziny. Jedynie kolega Piotr z Brzezin wykonywał tapicery, słupki, etc. Wykonanie i strojenie było Łódźkie, kolegi, który już od dawna się CA nie zajmuje, natomiast graty były wykonane przez MudSound - projekt zostaje reanimowany. Wszystkie graty są, jedynie sub się zmieni, ale w jaki sposób jeszcze niewiadomo.

Mam nadzieję, że magia powróci.

Jeden system 2 drożny już wykonałem na Zapco 300 i sama barwa grania jest naprawde miękka i bardzo ludzka, z tym, że 300 daleko jest do 500.

 

A nikt tu nie pisze o systemie 2 way . Auto Janusza Bożyka grało w 3 way , co nie wyklucza istnienia innych podobnych systemów lub klonów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt tu nie pisze o systemie 2 way . Auto Janusza Bożyka grało w 3 way , co nie wyklucza istnienia innych podobnych systemów lub klonów .

Napisałem tylko po to, żeby projekty rozróżnić bo dokładnie taka jest różnica 3way i 2way. Z tego co słyszałem ten 3way system dobrze grzmocił - niestety słyszałem ze słysznia :D.

W każdym razie mnie osobiście aż boli ( pozytywnie) jak wspominam tamte systemy. A z tego co słyszałem to Pan Nakamichi był bardzo mocnym ogniwem i osobą już wtedy znaną. 

 

Najbardziej robi na mnie wrażenie to jak walczyliście i w sumie odkrywaliście coś, co praktyczine było nieznane, a mimo to wykonaliście systemy, o których każdy , kto je pamięta mówi w samych superlatywach.

To musiało być mega uczucie i satysfakcja.

Pisał Raadek. Chodziło mi o ten wpis :

"znam z jednego auta,współczesnego dodam-nie dinozaura.Napęd philips'a wbudowany w jedną puszkę z preampem lampowym,2 way+sub i piecyki Zapco smile.gif"

Raadek u mnie w temacie wpisał, że Brzezińska szkoła. No więc trochę tak i trochę nie. Pionierem był Pan Janusz w temacie Zapco, a to co mam i o czym pisze Raadek to jest właśnie coś jak klon czy podobny system , z tym , że wykonany gdzie indziej.

 

Pan Jan z tego co pamiętam zastosował 3 Zapco. System legenda. I żeby nie było niedomówień - jak pisałem walczyliście to chodizło mi o walkę z brakiem sprżetu, walkę z probleami, z którymi nikt wcześniej nie walczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Napęd philips'a wbudowany w jedną puszkę z preampem lampowym,2 way+sub i piecyki Zapco
Na dodatek tw też były mastery modzone. Jeśli bmw zagra tak jak tamta vectra to czapki z głów. Na pewno poza wiedzą samo auto postawi próg... być może nie do przeskoczenia.

Co by miało nie wyjść, trzymam kciuki i kibicuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mastery były modzone ale T, a nie MW. MW wogóle nie było w tym zestawie :).

 

 


eśli bmw zagra tak jak tamta vectra to czapki z głów.

Robi to ten sam gość co Vektre.

 

 

 


Na pewno poza wiedzą samo auto postawi próg... być może nie do przeskoczenia.

Auto inne, ale wcale nie oznacza, że będzie boleśnie. Może się okazać wbrew pozorom, że będzie łatwiej.

Póki co tragedii nie ma i jest mniej kompromisów. A co do jednostki.. to pewnie Philips również zagra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A coś więcej a aucie - co tam w ogóle "siedziało" ?

Hmm, siedziało to, co teraz zaszczepiam do BMW. Różnica jest na tyle - tam była komora w kole zapasowym wykonana z włókna , wygłuszona i obita alcantara na środku bagażnika z JLem tylko modelu nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...