Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ok, to musimy przyjąć finalną konkluzje - i mamy kilka do wyboru:

 

głosujemy!

 

Konkluzja nr1

Niektórzy nie słyszą różnic miedzy sprzętami rożnej klasy i dla nich wystarczy fakt, że urzadzenie ma gniazdo Toslink.

 

Konkluzja nr2

Niektórzy wierzą, że słyszą różnice pomiędzy sprzętami różnej klasy i wydają wiecej kasy pomimo braku różnic.

 

Konkluzja nr3

Niektórzy słyszą w ślepym teście różnice i wydają na lepszy sprzet wiecej kasy.

Natomiast przychodzą inni posłuchać i pukają sie w czoło mówiąc o audio voodoo.

 

Konkluzja nr4

Niektórzy mówią że słyszą różnice, a cały czas gra ten sam setup.

 

Konkluzja nr5

Każdy chwali to co ma i troche przerysowuje rzeczywistość bo coś dosłyszał lub nie usłyszał w 2 minucie i 6 sekundzie "Sultans of swing"

 

 

Ok głosujemy!!!

 

 

No dobra żartowałem - nie głosujemy:

wszystkie odpowiedzi są poprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne tysiące potrzebne...

Przecież jak kolega chce kupić tablet do auta to mu go za darmo nie dadzą ;)

Czy to będzie Ipad czy tablet na Androidzie to już co kto lubi.

Apple gwarantuje stabilność i kompatybilność oraz rozwiazanie problemu ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

He he 

 

To nie jest kwestia wiary ani jakiegoś głosowania.

Czy serio wierzycie że świat ma taką konstrukcję że wszystko musi być takie same bo ... ..?  

 

Jak pisałem ,aby wiarygodnie przeprowadzić jakiekolwiek porównania i wyciągnąć realne wnioski należy  dokonywać tych zabiegów na sprzęcie referencyjnym którego klasa wielokrotnie przewyższa badany element  toru .

Czasem faktycznie wychodzi że nie ma o co walczyć więc  po co się kopać z koniem .Ale żeby tego się dowiedzisć musisz poświęcić czas i pieniądze . 

Najlepsze jest to że dzięki takim poszukiwaniom ja akurat doszedłem do 

kilku tańszych produktów które posiadają lepsze walory niż te bardzo drogie produkty  .I jak się to ma do argumentu placebo - lepsze bo droższe ?  Upadł już dawno w moim mniemaniu.

 

A żeby więcej namieszać to napiszę pytanie

niby nie może być różnic -?

serio nie mają prawa bytu ?

  Rzeszom fanatyków się coś wydaje ?

 

Więc proszę jak to się ma do splątania międzycząsteczkowego które występuje w mechanice kwantowej .

Która to dziedzina dopiero od niedawna zostaje coraz bardziej poznawana .

Zapoznajcie się głębiej z tematem i wtedy zapytam czy Ci wszyscy naukowcy też herezje uprawiają :-) Bo to co prawią się w głowie nie mieści . Co tam jakieś zera i jedynki lub kable :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość dywagacji rodzi się niestety z niewiedzy .

Większości wydaje się , ze jak jest konwerter , to każdy działa w ten sam sposób skoro na wyjściu jest "światło" .

Szkoda tylko , ze to światło niczego nie rozjaśnia .

Kazdy odtwarzacz CD odczytuje płytę w std ustalonym blisko 35 lat temu , ale niestety nie każdy podaje tego samego rodzaju dźwięk na wyjście , przy czym dotyczy to w tej samej mierze transportu ( części cyfrowej ) , jak przetwarzania D/A .

Są dostępne urządzenia za 1000 zl i za 100.000 , każde robi "to samo " tylko inaczej :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość dywagacji rodzi się niestety z niewiedzy .

Większości wydaje się , ze jak jest konwerter , to każdy działa w ten sam sposób skoro na wyjściu jest "światło" .

Szkoda tylko , ze to światło niczego nie rozjaśnia .

Kazdy odtwarzacz CD odczytuje płytę w std ustalonym blisko 35 lat temu , ale niestety nie każdy podaje tego samego rodzaju dźwięk na wyjście , przy czym dotyczy to w tej samej mierze transportu ( części cyfrowej ) , jak przetwarzania D/A .

Są dostępne urządzenia za 1000 zl i za 100.000 , każde robi "to samo " tylko inaczej :wink2:

To nas oświeć. A nie obrażaj, że nic nie wiemy i dywagujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim rozumieniu , tak jak róznice w budowie CD .

Znajdz rodzaj elementów z jakich jest zbudowany , przejrzyj PDFy , zobacz jak przebiega proces , najbardziej rozbudowane posiadają nawet wewnętrzne DSP . To i nic dziwnego , ze możliwości mają zupełnie różne .

Co to wspólnego z obrażaniem kogokolwiek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzic czy dziala w stu procentach.

Mam samsunga s8, karta m-audio jamlab podlaczona przez otg (brak zewnetrznego zasilania) i ladowanie indukcyjne dziala. Bylo by zbyt kolorowo bo karta dziala, lecz lewy kanal gra ciszej i jest przytlumiony. Na nexusie hula jak trzeba a na samsungu tab a 7 nie dziala wogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A powiedźcie mi jak procesor H700 i chromecast audio po optyku? Da radę TIdal, youtube? Bo czytałem, że po aktualizacji aplikacji na komórki do chromecasta audio, ludzie są bardzo niezadowoleni, zrywa połączenie, zawiesza się, trzeba na nowo łączyć itp? Czy to tylko chwilowe było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedźcie mi jak procesor H700 i chromecast audio po optyku? Da radę TIdal, youtube? Bo czytałem, że po aktualizacji aplikacji na komórki do chromecasta audio, ludzie są bardzo niezadowoleni, zrywa połączenie, zawiesza się, trzeba na nowo łączyć itp? Czy to tylko chwilowe było?

 

Alpine zdekoduje każde poprawnie zakodowane w SPDiF źródło , czy będzie nim telefon , komputer czy napęd CD .

Próbkowanie 44,1 kHz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine zdekoduje każde poprawnie zakodowane w SPDiF źródło , czy będzie nim telefon , komputer czy napęd CD .

Próbkowanie 44,1 kHz .

Doszły słuchy, że działało komuś wcześniej. Pytanie jak teraz po aktualizacji?

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam w domu i korzystam z jabłka ale działa dobrze, nic nie zrywa, Tidal, Allcast, wczesniej na Androidzie bubble działało też dobrze, jedynie nie udało mi sie przesłać dzwieku z YT ale też jakos specjalnie nie próbowałem bo nie jest mi to potrzebne. Jedynie w tidalu czasami są problemy, gdy leci jedna playlista i chce puścic cos z innej lub albumu to włącza sie na telefonie a poprzednia leci przez chromcasta, nie sprawdzałem na andku czy to występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem chromecast audio. Połącze z h700 optykiem. A dźwięk będę wysyłał po wifi z telefonu. AKM AK4430 192 kHz 24-Bit DAC taki tam jest. Zawsze to będzie liczę lepsze, niż zwykły BT jak mam teraz.

 

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać jak opanujesz temat. W drugiej instalce tez będę mial h700 i kwestia przesyłu jest jeszcze otwarta. W pierwszej jest renkforce ale jezeli ma byc lepszy to jestem na tak. Glownie interesuje mnie czy Tidal bedzie hulał.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem chromecast audio.

 

kondrax, jak potestujesz Chromecasta to będę wdzięczny za odpowiedzi na kilka pytań, które zadałem w poście #1015 tego wątku: http://www.strefacaraudio.pl/topic/58058-alternatywne-źródła-dźwięku-w-aucie/?p=577300

W poście #1016 odpowiedział na te pytania chrzanek, ale nie dostałem odpowiedzi na wszystkie pytania no i może też przez ten czas coś się zmieniło w sofcie urządzenia i odpowiedź na dwa pozostałe pytania będzie inna.

 

A dźwięk będę wysyłał po wifi z telefonu.

 

Z jakiego telefonu planujesz wysyłać dźwięk? Czy będziesz miał jakiś dodatkowy router? Skąd będziesz miał Internet? Z tego co pisał chrzanek nie chce to działać w tetheringu na Androidzie, a z kolei łącząc się Androidem po WiFi w sposób "normalny" do urządzenia tracisz możliwość korzystania z połączenia internetowego 3G/LTE.

 

AKM AK4430 192 kHz 24-Bit DAC taki tam jest.

Połącze z h700 optykiem

 

W przypadku połączenia optykiem to ten układ będzie pominięty, jeśli to DAC to jest wykorzystywany przy konwersji cyfra-analog. Poza tym H700 nie przyjmie po optyku nic więcej jak 44,1 kHz / 16 bit, więc w momencie odtwarzania z telefonu czegoś co ma inne parametry (np. plik "gęsty") będzie konieczność resamplingu do 44,1 kHz / 16 bit. Jeśli się okaże, że w urządzeniu nie można tego ustawić (to jedno z pytań na które nie dostałem odpowiedzi) to będzie trzeba to w jakiś sposób ustawić z poziomu telefonu, albo pilnować żeby odtwarzać tylko 44,1 kHz / 16 bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie po niedzieli choromecast, potestuje i dam znać.

Ten kolega co miał to kiedyś udostępniał internet do chromecasta i jednocześnie mógł jego używać z tel.

Telefon mój będzie Samsung A8 2018 - dziś przyszedł.

Zmartwiły mnie tylko komentarze na Google Play odnośnie oprogramowania, że po aktualizacji, rozłącza, przerwa itp.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z asystenta Google na tablecie ? Jak sprzęt jest podpięty pod ładowanie, to mikrofon jest nieaktywny, i nie reaguje na komendy głosowe. Po odłączeniu zasilania działa. Ktoś to ogarnął ?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł Choromecast Audio.

Na razie podpiąłem do Denona i kolumn w domu. Konfiguracja banalna.

Jak by kogoś interesowało głośniej ciszej działa z telefonu oprócz vol wzmacniacza.

Chrome przeszedł w tryb wysyłu i czy włączyłem YouTube czy Tidal wysyła co leci na telefonie.

Słuchałem 20 min. Jakość wydaje się bardzo zadowalająca.

Jutro testy po optyku w aucie i power banku.

Wymiarami jest nie wiele większy jak pudełko zapałek.7d4a38449872b4482ede25c76d0b671d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Jest pierwsza wada. Na YouTube dźwięk jest opóźniony w stosunku do obrazu w tel. Może być dla kogoś problem jak oglądać YouTube w aucie.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu do czego cd ?

Tak do CD. Nie robiłem, ślepych testów itp. Tak tylko szybko posłuchałem. Więcej to ja mogę powiedzieć o dźwięku, po paru dniach a nie w chwilowej ekscytacji.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś porównywałem jakiegoś do yamaha cdx 930 ze wzmacniaczem ax900 to niestety nie zagrzał miejsca ale był to chyba pierwszej generacji .

U mnie w aucie ma zastąpić jak się uda wysyłanie Tidal po BT. Więc będzie mam nadzieję lepiej.

Nie samymi plikami wysokiej jakości człowiek żyje. Także moja kobieta ma życzenia podczas jazdy co ma grać. A ja jej piosenek nie mam na iPod classic.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...