Jump to content

szymin89

Użytkownik
 • Posts

  2,063
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About szymin89

 • Birthday 12/08/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Berlin

Recent Profile Visitors

2,606 profile views
 1. Poszukaj w ustawieniach CAN opcji wyłączenia klimatronika- masz manualną regulację wiec nic i tak nie ustawisz radiem.
 2. Nie wiem czego może mu brakować. Puki kolega się nie określi co i czemu by chciał poprawić możemy tylko się domyślać. Myślę że głośniki z wyższą skutecznością nie rozwiążą problemów, które możemy tylko domniemać a przysporzyć ich jeszcze więcej. Czytając wcześniejsze posty kolegi mam wrażenie że błądzi we mgle.
 3. Kolega ma już dobry zestaw 2-way. Morel Hybrid 602 to już głośniki niczego sobie, sądząc po reszcie systemu to wygląda na niedobór watów z Helixa. Napisz może czego brakuje Ci w obecnym systemie i czy było to wystrojone przez kogoś kto na prawdę ogarnia te klocki. Będzie łatwiej nam podpowiedzieć co możesz zrobić.
 4. Jesteś pewien że to pisk z radia lub głośników? Moze trzeba jechać do innego serwisu lub próbować jeszcze raz w tym samym ale u innego doradcy. Jak nie to pisz bezpośrednio do centrali, często pomaga. W sieci możesz znaleźć 0 Bit nagranie, wtedy możesz je odtworzyć na radiu pogłaśniając je, nie powinno być żadnych szumów czy pisków.
 5. Może po prostu świeży akumulator załatwił by sprawę. Ani jeden ani drugi wzmacniacz nie powinien ciągnąć tyle prądu aby go brakowało.
 6. Tutaj jest pies pogrzebany, z pustego to i Salomon nie naleje. Może warto pomyśleć nad większym alternatorem i nowym akumulatorem niż kondensatorach wątpliwej jakości. Koszty będą niestety większe niż taki pakiecik. Co za samochód?
 7. Tak, prosto do dsp jest najlepszym rozwiązaniem. Tak jak wcześniej pisałem da się ten sygnał z radia wyprostować wtedy zachowujesz wszystkie funkcje jak dobrej pory. Ten alpine nie ma dsp, on wzmacnia tylko to co dostaje od źródła.
 8. Wzmacniacz z dsp lub dsp to lepsze rozwiązanie niż wymiana radia na chińczyka. Większość współczesnych dsp ma możliwość korekcji sygnału wejściowego więc nawet fabryczne radio może się do czegoś nadać. Najlepiej jest jednak podać już czysty sygnał 😉 Wymieniając głośniki nawet na te z wyższej półki nic nie zdziałasz jeśli radio wprowadza zmiany w sygnale dostosowane do fabrycznych głośników. To nie są ingerencje aby był super dźwięk dla kierowcy jaki teraz oczekujesz ale taki aby się zwykłemu zjadaczowi chleba podobał i to na każdym z miejsc w samochodzie.
 9. Jak już pewnie zauważyłeś to ta zabawa nie kończy się na wymianie głośników więc warto zainwestować w coś przyszłościowego. Głośniki nie są co prawda wysokich lotów ale jak bas Ci odpowiada to wzmacniacz z dsp i odpowiednie (nawet automatyczne) strojenie potrafią dużo zmienić. Następną sprawą jest to że jak basu Ci nie brakuje (jak na razie) to nie ma sensu montować od razu subwoofer. Pewnie w przyszłości i tak go dołożysz.
 10. Rozwiązaniem Twojego problemu może być wzmacniacz z dsp. Tutaj szedł bym stronę Mosconi pico 6/8. Ma on 6 kanałów dsp i dodatkowo 2 line out do zewnętrznego wzmacniacza np. do subwoofera aktywnego. Ogarnął byś takim wzmacniaczem przód aktywnie i tył półaktywnie. Zaletą takiego wzmacniacza jest automatyczne ustawianie systemu- trzeba tylko mikrofon pomiarowy (nawet pożyczyć). Wzmacniacz ten ma też funkcję prostowania sygnału z fabrycznych jednostek jednak lepiej jest streamowac prosto do dsp. Następny minus tego to cena, Mosconi Pico 6/8 to koszt około 3300 PLN plus jakoś odbiornik BT. Spotify to też nie jest super jakość, max 320 kbit/s.
 11. Na giełdzie masz kilka ofert średników pasujących, ceny też wydają się ok. Zerknij może coś podpasuje.
 12. Jak masz możliwość stoczenia trochę rantu głośnika to Scan Speak 10 F dobrze się spisuje w kinkietach. Jest tylko o 1,5 mm za duży…
 13. Morela można ciąć spokojnie 500 Hz drugim rzędem. Jak woofer gra ok do 400 Hz to jest wystarczająco aby zniwelować ten problem.
 14. Pomiar robimy tak jak ma być podłączony słownik. Jeśli podłączasz subwoofer w mostku to tak też robisz pomiar. Inna sprawa że lepiej gain jest ustawić na słuch. Jeśli za dużo ustawisz to słychać że coś jest nie tak✌️według mnie szkoda czasu na podłączanie i odłączanie kabli do pomiarów. Masz dsp?
×
×
 • Create New...