Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Małe chwalenie się.

Pomysł mój, wykonanie Pawel_luk1.

 

Alpine 137bti plus procesor h700.

Z radio wyciągnięte zostało światło. Sterowanie volume odbywa się po Ainet. Balance, fader, vol sub tez jest po ainet.

Bitperfect jest z CD i USB(ipod).

BT jest po analogu - ainet.

RUX potrzebny jest tylko do ustawienia filtrów i czasów w procesorze. Potem można odpiąć podczas codziennego użytkowania.

5f852c08898f826aae4528c27ecafb73.jpg88e5c5d445c199ac4e001f9dd55a7b59.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czołem,

Przeczytałem wątek od deski do deski a rok 2018 2x ;-)

 

Trochę czasu upłynęło a w IT rok to bardzo dużo czasu więc pytanie jaki tablet jako źródło zamiast sławnego Nexus 7 Gen2 lub Lenovo Tab 4 (pojawił się w jednym z wpisów) ?

 

Oczekiwania, możliwość podłączenie zewnętrznego dysku z muzyką, odtwarzanie i ładowanie w tym samym czasie, obsługa kamery cofania, dostęp do netu (może być przez hotspot na telefonie aczkolwiek dedykowana karta SIM była by lepszym rozwiązaniem.

 

Wszytko chciałbym kablowo podłączyć pod P Six Mk2 + Director (we wzmaku tylko jest optyk lub klasyczne RCA). Tablet montowany w desce ale wyjmowany. Reszta gadżetów takich jak konwerter USB>SPDIF zasialania Hub USB na stałe w samochodzie. Dobrze by było ale nie jest to konieczne żeby tablet można było ładować indukcyjnie.

 

Jakieś propozycje z nowych urządzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oko, no właśnie sam szukam jakiejś alternatywy, ale jak narazie ten nexus 7 wygrywa z timurs kernelem... Aczkolwiek mam pomysł co do użycia byle jakiego tabletu, obojętnie jakiego, z racji pewnej aplikacji, ale to jak coś pisz PW.

 

a ja mam pytanie czy korzysta ktoś może z TIDAL Hi-Fi i podzieliłby się wrażeniami między wersją premium a Hi-Fi? jeśli ktoś może ma albo kupuje subskrypcję dla jednej osoby, może byśmy zrobili zrzutkę w kilka osób i wychodzi dużo taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oko, no właśnie sam szukam jakiejś alternatywy, ale jak narazie ten nexus 7 wygrywa z timurs kernelem... Aczkolwiek mam pomysł co do użycia byle jakiego tabletu, obojętnie jakiego, z racji pewnej aplikacji, ale to jak coś pisz PW.

 

a ja mam pytanie czy korzysta ktoś może z TIDAL Hi-Fi i podzieliłby się wrażeniami między wersją premium a Hi-Fi? jeśli ktoś może ma albo kupuje subskrypcję dla jednej osoby, może byśmy zrobili zrzutkę w kilka osób i wychodzi dużo taniej

 

Ja korzystam z Titala HiFi w domowym audio. Tidala streemuję przez Daphile. Różnica jest bardzo duża aczkolwiek Tidal HiFi vs lokalnie zgrane płyty w WAV 0:1 ;-) Natomiast jest to mega wygodne. Różnice na korzyść plików FLAC, dynamika, głębia, wybrzmienia, tło. muzyka za free brzmi płasko. Jednak żeby wszystko było ok potrzebne jest dobre łącze internetowe, nie testowałem na LTE jest szansa że w przypadku problemów złączem  striming bedzie automatycznie się zmieniał na premium.

Zauważyłem też, że cześć plików jest dostępnych tylko jako MP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oko, no właśnie sam szukam jakiejś alternatywy, ale jak narazie ten nexus 7 wygrywa z timurs kernelem... Aczkolwiek mam pomysł co do użycia byle jakiego tabletu, obojętnie jakiego, z racji pewnej aplikacji, ale to jak coś pisz PW.

 

a ja mam pytanie czy korzysta ktoś może z TIDAL Hi-Fi i podzieliłby się wrażeniami między wersją premium a Hi-Fi? jeśli ktoś może ma albo kupuje subskrypcję dla jednej osoby, może byśmy zrobili zrzutkę w kilka osób i wychodzi dużo taniej

 

 

Ja walczę z galaxy t710 i jak jeszcze przekombinuje zasilanie to będę miał już wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dni trenowałem podłączanie do Nexusa 7 2Gen różnych DAC-y po kabelku OTG Nie wiem czy coś odkryję ale wszystkie DAC-e jakie mam czyli Karta Scarlet Solo, EMU 202, DAC na PCM 63 z inteface-em USB>I2S (Amanero) chodzą bez problemów jedynie trzeba zastosować kabelek USB z dedykowanym zasilaniem (w moim wypadku zwykły power bank). Innymi słowy mamy 

 

Tablet > Przejściówka Micro USB / USB OTG > Kabel USB z zasilaniem > DAC

 

 

50_1260995850.png

 

 

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1513770.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem taki smigał do samego końca bez problemu http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/8/27/12736045_20180827_091907.jpghttp://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/8/27/12736044_20180827_091911.jpghttp://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/8/27/12736046_20180827_091916.jpghttp://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/8/27/12736047_20180827_091919.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto

Nie mam pojęcia za dużo zmian (pice głośniki) w jedynym czasie żeby coś dokładnie powiedzieć a fiio w miedzy czasie powędrowało do kolegi, pewnie kiedyś zrobię porównanie .

Na słuchawkach dość słyszalne różnice inny profil + wykonanie jak i szybkość działania na duży plus po stronie ibasso .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...