Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z uwagi, iż w wątku pojawił się xDuoo postanowiłem wspomnieć o jego następcy X10T II

Złącza coax/spdif i AES pozostały jak były jednak dodano łączność dwukierunkową bluetooth z kodekiem aptX a także możliwość sterowania odtwarzaczem z telefonu poprzez Hiby Link. Dodano także ogromny zestaw akcesoriów w tym dużą liczbę kabli i etui. Poprawiono czas pracy baterii i zmieniono ekran z matrycą IPS. Nie można pominąć także całkowicie nowego systemu operacyjnego :)

 

https://i.imgur.com/rjaXKry.png

 

https://i.imgur.com/Jey85he.png

 

https://i.imgur.com/CAv9vyq.png

 

https://i.imgur.com/NErf2Wo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigMaras kiedy będziesz miał X10T II w ofercie i jaka będzie cena z PL dystrybucji?

 

Jest już dostępny. A poprzednia generacji w promocyjnej cenie.

 

Nie wiem jakie zasady panują u was na forum (w razie czego proszę o usunięcie posta) ale na hasło "strefacaraudio" przy zamówieniu mailowym mogę zaoferować 8% rabatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło do mnie to cudo, po optyku brzmieniowo bardzo podobnie do Opusa #1 jednak jest minimalnie jaśniejszy i mam wrażenie że niskie tony bardziej zwarte ale w tym aspekcie nie chcę się wypowiadać gdyż moje woofery nie sa do końca poprawnie zaaplikowane no i nie mam suba :), scena, głębokość na zbliżonym poziomie, hiby link działa bardzo dobrze, po ponownym włączeniu xduoo trzeba w apce ponownie sparować ale trwa to chwilę, samo uruchomienie grajka trwa może z 10s,  niestety nie posiada uśpienia więc trzeba go włączyć, ewentualnie wyłączyć opcję automatycznego wyłączania, dziś przetestuję w domu czy przetrwa włączony całą noc :) 

BTW. potrzebuje jakis kabel spdif jack na rca, ktoś może polecić gdzie kupić? Są w rmsie i jakieś badziewia na all ale tych raczej bym unikał, jest jeszcze opcja z usb-c na rca http://en.cayin.cn/products_info?itemid=101 ale w pl go nie znalazłem, moze jakaś alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dłużej z urządzeniem i więcej wiadomo [emoji3] na androidzie lata jak szalone na Iosach już nie jest tak różowo. Na iphonach jest problem kiedy tel nie byl w zasięgu xduoo, nie da się połączyć ponownie bez resetu bt na xduoo, na andku nie ma problemu, jeśli tel jest cały czas w zasięgu xduoo automatem łączy się podczas uruchamiania apki, jeśli był poza wystarczy manualnie połączyć, trwa to chwile i to na starym samsungu mega [emoji3] z Iphonem będę jeszcze kombinowal. Co do dźwięku na domówce po optyku nie mam zastrzeżeń, tak jak pisałem jest troszkę jaśniej ale przy mojej elektronice (Arcam a22 z dave) i mentorach daje trochę więcej życia. Zobaczymy jeszcze na coaxie ale to już po świętach. Za ta kasę naprawdę fajny grajek, mam nadzieje ze uda się powalczyć z iphonem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uśpienia, są dwie opcje, wyłączenie po czasie bezczynności oraz wyłączenie czasowe. Dla mnie bzdura ale to pierwsza wersja softu wiec może coś jeszcze zmienią, jak pisałem pod andka super sprawa, niby ma 15h grania wiec w bezczynności pewnie może być włączony dość długo.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na jabłku też dobrze działa, tylko trzeba zatrzymać utwór i zamknąc apkę, czasami tak jak na andku łączy sie z automatu czasami trzeba połaczyć. Być moze dzisiejsza aktualizacja IOSa coś poprawiła, w kazdym razie teraz spełnia moje oczekiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hello.

 

Jeżeli ktoś szuka jak na szybko podpiąć telefon z androidem lub tablet to banalnie prostym wyjściem które nie zrujnuje budżetu jest takie oto ustrojstwo (dac) 

 

 

 

 

https://allegro.pl/oferta/modul-konwertera-usb-pcm2704-wyjscie-opt-i-coax-7737128408?reco_id=ad2a2eb5-11bb-11e9-aa00-000af7f5f3c0

 

 

Podpinasz pod usb  a    wypluwa   Toslink  w  max formacie  48 kHz /16 bit   akceptowalnym przez większość naszych  procesorów dźwięku. 

 

Odbiera cały sygnał audio usb  z tabletu/fona   czyli You Tube , Tidal  itp  . bez instalowania  dodatkowych  aplikacji .

 

Jakość dźwięku ? 

Hmmm -  no nie powala ,jest wystarczająco  akceptowalna .

Ale przy tej cenie   jest zapewne lepszym wyborem od  grania przez bluetoth  aptx . 

 

 

Przy okazji konwerter - 

 

Coax > Toslink  

 

pokazany tutaj  przez kolegę  Rożek 

 

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/58058-alternatywne-źródła-dźwięku-w-aucie/?p=582212

 

 

Został empirycznie przetestowany na referencyjnym systemie i zaskoczył pozytywnie działaniem . Tym bardziej  patrząc poprzez pryzmat jego ceny .

Po za niewielkimi niedociągnięciami na basie ( który to nie był aż tak punktowy )  żadnych  zastrzeżeń ,  daje radę  :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałem prosić o poradę. Może ktoś zna temat.

Mam telefon Samsung A3 2016, oraz kartę Terratec Dual USB.

Kupiłem kabelek OTG typu Y.

Podaje zewnętrzne zasilanie z ładowarki Samsung 1.55A. Karta muzyczna USB działa, ale chciałem zrobić tak, żeby i karta działała i telefon się ładował.

Znalazłem na Internecie informacje, że trzeba dac rezystor pomiędzy pin Sense a Gdn.

Wczoraj przeszukałem Internet i wypróbowałam z 30 wartości rezystorów.

I mam albo ładowanie karty muzycznej albo ładowanie telefonu. Ale nie obie te rzeczy na raz.

Znalazłem też info, że może być to problem samego oprogramowania telefonu, że ono tego nie umożliwia.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to se ne da! Herbig ma tablet-a ( ja też) z zmienionym androidem który umożliwia jednoczesne ładowanie i wysyłanie danych do karty! W twoim przypadku jedynie przy podłączeniu karty bez ładowania będzie prawdopodonie działało (sprawdziłeś?). Było już o tym na forum poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to se ne da! Herbig ma tablet-a ( ja też) z zmienionym androidem który umożliwia jednoczesne ładowanie i wysyłanie danych do karty! W twoim przypadku jedynie przy podłączeniu karty bez ładowania będzie prawdopodonie działało (sprawdziłeś?). Było już o tym na forum poszukaj

Dzięki za info.

Tak podejrzewałem, że Internet kłamie i ten rezystor nie pomoga.

Zostaje chyba root telefonu i poszukanie gdzie się zmienia coś takiego w kodzie androida.

Nie rozumiem jak karty bez zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...