Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A3 posiada ladowanie indukcyjne o ile sie nie myle. Moze to rozwiazanie dla Ciebie.

Z drugiej strony nie znam innego urzadzenia niz Nexus 7, ktore by obslugiwalo otg i ladowanie jednoczesnie.

Nie ma ładowania indukcyjnego.

Według Internetu jest co najmniej kilkanaście modeli tabletów i telefonów.

Hindusi nawet pokazują filmiki na różnych telefonach czy tabletach ba Youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien znany instalator powiada, że Android i konwerter SPDiF to złe połączenie.

Na andku nie chcą chodzić Xmos'y ktore uznawane są za najlepsze...

 

Apple jaki jest taki jest, ale obsługuje wszystko

i ma oryginalny kabel do obsługi USB + lądowanie jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien znany instalator powiada, że Android i konwerter SPDiF to złe połączenie.

Na andku nie chcą chodzić Xmos'y ktore uznawane są za najlepsze...

 

Apple jaki jest taki jest, ale obsługuje wszystko

i ma oryginalny kabel do obsługi USB + lądowanie jednocześnie.

Zdarza mi się słuchać Youtube czy tidal w aucie po BT.

Pomyślałem, że miło by było puszczać sygnał audio po świetle do proca, jak i tak podpinam telefon do ładowania w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondrax:

To w końcu działa Tobie ten Terratec? Napisałeś, że karta działa, po czym później dodałeś "miło by było puszczać sygnał audio po świetle do proca..." To jak już nie wiem[emoji2]

 

"Nie rozumiem jak karty bez zasilania?"

Malutkiemu chodziło o to, że karta powinna działać po podłączeniu jej pod kabel OTG, ale właśnie bez funkcji ładowania telefonu.

 

Twój problem jest spowodowany oprogramowaniem telefonu. Powinieneś bez problemu znaleźć jakiś zmodzony rom na necie. W sumie ten fon, zbytnio popularny nie jest, więc nie jestem pewny co do tego.

 

Mirek:

Dobrze, że wspomniałeś o tym masterze w Tidalu. Właśnie sobie go zaktualizowałem w tablecie i jutro będę testował[emoji6]

 

A co do Xmos'a to jutro coś napiszę.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondrax:

To w końcu działa Tobie ten Terratec? Napisałeś, że karta działa, po czym później dodałeś "miło by było puszczać sygnał audio po świetle do proca..." To jak już nie wiem[emoji2]

 

"Nie rozumiem jak karty bez zasilania?"

Malutkiemu chodziło o to, że karta powinna działać po podłączeniu jej pod kabel OTG, ale właśnie bez funkcji ładowania telefonu.

 

Twój problem jest spowodowany oprogramowaniem telefonu. Powinieneś bez problemu znaleźć jakiś zmodzony rom na necie. W sumie ten fon, zbytnio popularny nie jest, więc nie jestem pewny co do tego.

 

Mirek:

Dobrze, że wspomniałeś o tym masterze w Tidalu. Właśnie sobie go zaktualizowałem w tablecie i jutro będę testował[emoji6]

 

A co do Xmos'a to jutro coś napiszę.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Działa ale na kablu Y i dodatkowym zasilaniu.

Natomiast dobrze by było jak by się jeszcze od tego zasilania telefon ładował, ale widzę nie jest to takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth:

A co mi po XMOS skoro on jest nie wykorzystywany w naszym przypadku ?

Ten układ służy do konwersji z cyfry na analog. Chyba, że słuchacie muzyki w aucie na słuchawkach, to ok ;)

 

Słuchałem dwóch konwerterów opartych na tym układzie (jeden jako nowy kosztował 800 zł, drugi 250 zł) i grają tak samo jak terratec za parę złotych. Jakieś drobne różnice mogą być, wiadomo...jednak ciężkie do wyłapania. ży w

Xmosy działają na androidzie, ale tylko przez program USB Audio Player, więc każdy może sobie sam przetestować.

 

Ogólnie problem leży w sofcie. N7 wypluwa sygnał niezależnie od pliku audio - 192 kHz, w Apple tak jak być powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth:

A co mi po XMOS skoro on jest nie wykorzystywany w naszym przypadku ?

Ten układ służy do konwersji z cyfry na analog. Chyba, że słuchacie muzyki w aucie na słuchawkach, to ok ;)

Ehh Herbig... To ja nastawiłem się na jakiegoś newsa o XMOS, a Ty zamiast tego wypisujesz głupoty.

 

Mówimy o konwerterach USB-SPDIF XMOS.

To nie jest DAC.

 

Słuchałem dwóch konwerterów opartych na tym układzie (jeden jako nowy kosztował 800 zł, drugi 250 zł) i grają tak samo jak terratec za parę złotych. Jakieś drobne różnice mogą być, wiadomo...jednak ciężkie do wyłapania.

No i super. Dobrze, że terratec spełnia Twoje oczekiwania, jednak zupełnie sie nie zgadzam z Tobą w kwestii, że różnice są "drobne" albo "ciężkie do wyłapania".

 

Xmosy działają na androidzie, ale tylko przez program USB Audio Player więc każdy może sobie sam przetestować.

Ok, ale po co mam coś porównywać /testować na Androidzie skoro z XMOSem działa tylko ten player plików (i to tylko z konkretnymi urządzeniami), a Tidala/Spotify czy YouTuba już nie odpalisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barth na USB audio Player napewno odpalisz Tidal, Qobuz, Google Music, co do Spotify nie jestem pewien.

 

@Adam ty se chyba jaja robisz, bo mi się chce czytać te 60 stron.

 

Ja mam i tego terrateca i Chińczyka phiree i z obu jestem zadowolony. Nie miałem okazji porównać z jakimkolwiek urządzeniem z "XMOS-em", chętnie bym to zrobił.

 

Przypuszczam że w większości instalacji większy wpływ na to jak gra będą miały inne składowe niż sam konwerter USB - Toslink/Coax

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barth na USB audio Player napewno odpalisz Tidal, Qobuz, Google Music, co do Spotify nie jestem pewien.

 

I to jest news na który czekałem :)

Thx za info - Myślę, że przyda się wielu użytkownikom andka.

Tym bardziej, że bardzo dobre konwertery xmos na Alliexpress są w cena ok 200-300zł.

Ważne tylko, żeby sprawdzić kompatybilność urządzeń na liście programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello. 

Pytania wątpliwości  i poszukiwania .

Ciągłe teoretyzowanie .

Moje  szybko przeprowadzone  doświadczenia praktyczne   dają taki to obraz rzeczywistości .

 

Tablety i smartfony jak poniżej .

Podpięte do HUB –a  usb  firmy Quer  posiadającego dodatkowe wejście na zasilanie  .

Z HUB-a  wyjście kablem usb do  konwertera za całe trzy dychy  wcześniej w tym wątku  przeze mnie nadmienionego a z konwertera już światłowodem dalej.

 

 

Urządzenia  wysyłają strumień audio  lecz się nie ładują 

Lg G Pad  - 8.0 ‘’LTE    -  Android  6   

LG G2    -    Android   5   

 

 

Urządzenia  wysyłają strumień  audio i ładują się jednocześnie 

OPPO Find X   -  Android  8.1   

Hauwei  T 3  8.0”LTE    - Android 7.0 

 

Jako dodatkowe zasilanie dla HUB był podpięty powerbank  z procentowym licznikiem zmagazynowanej energii.

 

Jak dla mnie to problem tkwi w samym Android  gdzie nie przewidziano ,przynajmniej do którejś tam jego wersji jednoczesnego ładowania i wymiany danych .

 

Wynik testu  jest następujący :

Tablet Hauwei 8’  w którym uruchomiłem jako obciążenie  gogle maps z zadaną trasą i   You Tube aby coś tam grało  . Pomimo wskazań  że się ładuje ( i de facto pobierał z powerbanku energię )   to po godzinie odtwarzania stracił 3%  z bateryjki.

 

Czyli że tak to ujmę  ‘’nie nadążał się ładować ’’   

ale jednoznacznie i bezsprzecznie pokazał że może 

występować ładowanie i komunikacja cyfrowego   sygnału audio .

 

 Find X   już nie weryfikowałem ile lub czy w ogóle  się będzie rozładowywał.  

 

Co do jakościowych  i brzmieniowych testów  konwerterów XMOS itp to  chyba oczywistym jest że trzeba mieć na czym te występujące lub  też nie występujące różnice zbadać .

Aby być w pełni  świadomym ich występowania. Nie  czytać oraz gdybać o tym tylko osobiście tego doświadczyć. 

 

Dla świadomie dążących do grania z tabletu nie omieszkam nadmienić w tymże miejscu że ten sam materiał dźwiękowy zapodany z nazwijmy je moich 

Playerów  nie brzmiał identycznie. Pomimo że zaraz ozwą się głosy że cyfra to cyfra

 nie jest tak jako się nam wydaje  - powiadam :-) 

 

Tak więc moja pozycja jest taka że nie  ma sensu pchać się w jakieś kosztowne rozwiązania zamiany sygnału usb na Toslink jeżeli pozostała część danego  toru audio nie jest w stanie wykazać  dźwiękowej wyższości jednych nad drugimi.

 

Szkoda kasy po prostu. 

Lepiej zainwestować w inny aspekt systemu. 

 

Chyba że tak jak ja chcecie mieć w tym miejscu możliwie najlepszy element układanki. 

 

Nadal używam PC jako urządzenia do grania w aucie,  a wygoda jaką daje tablet w kokpicie jest nie do przecenienia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc moja pozycja jest taka że nie ma sensu pchać się w jakieś kosztowne rozwiązania zamiany sygnału usb na Toslink

jeżeli pozostała część danego toru audio nie jest w stanie wykazać dźwiękowej wyższości jednych nad drugimi.

 

Szkoda kasy po prostu.

 

W pełni się zgadzam, że nie ma co przesadzać i nie namawiam na sprzęt klasy IFI iLink,

jednak obstaje przy swoich doświadczeniach odsłuchowych (a nie teoretyzowaniu),

że 250zł to rozsądna cena jak z układ, który uważany jest za jeden z najlepszych w tej roli.

 

 

Odnośnie różnic dźwięku...

Testowałem już kilka konwerterów i różnice były nawet w aplikacji tego samego układu XMOS (U8),

a co dopiero mówiąc o konwerterach za 30zł...

 

 

Co najważniejsze:

Nie można zapominać o tym, że konwerter to tak naprawdę źródło dźwięku!!!

To konwerter tworzony strumień danych audio i zegar taktujący 0 i 1 płynące do procesora/DAC'a

Telefon / tablet czy PC są tylko dyskiem z danymi dla konwertera.

 

 

 

Reasumując, uważam, że 30zł na źródło dźwięku to lekka przesada,

a 250zł to rozsądny budżet jak na serce systemu (niezależnie od klasy systemu)

 

Ale to tak moim skromnym zdaniem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chyba że tak jak ja chcecie mieć w tym miejscu możliwie najlepszy element układanki. 

 

To też należało dorzucić szanowny Barth  do cytatu.

 

Aplikacja kości XMOS  też może być piętą Achillesową wielu konwerterów . To taka uwaga jak byśmy na przykład  nie mieli problemów z aplikacją   woferów w drzwiach   :-) 

 

Jedyne co chcę uświadomić w tym temacie to że nie należy popadać w skrajności ,zresztą jak wszędzie . Zdrowy rozsądek jest wskazany aby całe to cyfrowe ktoś powie - vodoo , nie odebrało nam radości ze słuchania ulubionej muzyki i pomagało  tworzyć swoje wymarzone systemy w autach.

 

Konwerter o ile się zgodzisz  może nie jako źródło dźwięku ale poniekąd taki   "interpretator " tych zer i jedynek które jednak poprzez niego przejdą  a im lepszą ma klasę tym   mniej pierwotny sygnał zniekształci .

 

Empirycznie stwierdziłem jednak że każde źródło Telefon/tablet/PC ( usb, toslink,coax) posiada swoje różne chipsety ,firmware  i to one narzucają swoją manierę dla tych wychodzących  zer i jedynek  co stanowi że nie są one tylko dyskiem z  którego wychodzą dane  . W PC możesz zmieniając kodeki też kształtować  te zmiany .

Takie dalekie zagłębianie się w arkana tego zagadnienia jest uwarunkowane tylko moją chęcią poznawczą istoty tego tematu a zaplecze sprzętowe  mi to umożliwia.

Wszystkie porównania źródeł  cyfrowych , konwerterów ,kabli usb, kabli coax itp  itd  wykonuje na odpowiedniej klasy  sprzęcie H.A.  w  akustycznie  zaadoptowanym pomieszczeniu 

 co gwarantuje mi doskonały punkt odniesienia i możliwość uzyskania  informacji o tychże ewentualnych  różnicach .

 

Tak na marginesie to samo stworzenie Dac z cyfrową regulacją głośności która to nie wpłynie szkodliwie  na dźwięk jest giga wyzwaniem ,jak mi mój jajogłowy kolega tym się zajmujący 

zaczął wyjaśniać to poprosiłem żeby nie tracił czasu bo po minucie słuchania już nie wiedziałem na jakiej planecie jesteśmy :-) 

 

Ważne że walka trwa i oby dobry  dźwięk był z Wami Panowie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i tak nie mogę się  nadziwić ile to trzeba zrobić żeby posłuchać muzyki w nowszej odsłonie !!! Odnośnie różnic to akurat z pewnym szanownym kolegą z tego forum zrobiliśmy test. FIIo podłączone przez konwerter coax/toslink i płyta cd toslinkiem do procka   (warunki idealne do odsłuchu, ciemny garaż, cisza spokój ) i  na tym samym materiale nie stwierdziliśmy różnicy. W tamtym momencie akurat wpięty był procek xesa P1 i zwrotnica x1

 

Obecnie doszukuję się różnic między xdp 4000 podpiętym po cyfrze przez konwenter , a analogiem ( nie chce mi się ponownie pruć auta żeby drugi światłowód z kabiny do bagażnika puścić). Płyta wypalona z materiału przeniesionego na fiio różnic nie ujawnia ... Tylko chyba ja się zatraciłem i słucham muzyki generowanej z instrumentów , a nie basu, średnicy ...

 

Co więcej mam też sprawdzony układ z Gliwic zamieniający usb na toslink i tez na tym samym materiale gra to tak samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś też nad morzem i cyfry i cd , a akurat nie pomyślałem o tej sytuacji.

 


Proponuje podpiąć do czegoś lepiej zestrojonego i posłuchać :P Idąc tym tropem pewnie podpięcie high enda do procka typu gms też nie wniesie nic ponad zwykły cd z optykiem :)

Raczej nie bo ostatnim ogniwem jest ten gms. 

 

Co do wystrojenia ...  To sprawdź u siebie, czy na płycie Korteza Mój Dom na pierwszym kawałku słyszysz jak grając na fortepianie depcze w pedały ...

 

Na tyle zmiany jestem w stanie usłyszeć że procek helixa sprzedałem, a nie zostawiłem w aucie ... Jednak co człek to opinia i nie ma sensu kopać się z koniem. Ja napisałem co jestem w stanie usłyszeć każdego dnia jak chce mi się poruszać kablami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne odczucie. Jedna instalacja. Do procka H600 dwa wejścia optyczne. Podpięta zmieniarka Alpine 607 i player Opus #1. Ten sam materiał - płyta zrzuona przeze mnie i wypalona ponownie oraz wrzucona do playera. Zero różnic. Zmieniarka już ma nowego właściciela.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...