Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też myślałem o takiej przeróbce kabelka, ale w tym, którego używam, końcówka wkładana do telefonu ma 4 piny (od strony telefonu) mimo, że od drugiej strony (tam gdzie się styka z magnesem) są dwa rzędy po 5 pinów. Czy w kabelku, który masz/miałeś było 5 pinów po obu stronach końcówki? Druga sprawa, że w tych kabelkach (przynajmniej w moim) siedzi jakaś "inteligentna" elektronika bo chińczyk podaje z jakimi modelami telefonów kabelek nie działa, nie jest to zwykły pasywny kabel z magnesem. Oprócz tego też transmisja danych i quick charge działa na tym kabelku tylko przy podłączeniu końcówki w jedną stronę (przykładowo diodą do góry), podpinając w drugą stronę (diodą do dołu) jest tylko "zwykłe" ładowanie i brak jest transmisji danych. W związku z powyższym szukam czegoś sprawdzonego, działającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o takiej przeróbce kabelka, ale w tym, którego używam, końcówka wkładana do telefonu ma 4 piny (od strony telefonu) mimo, że od drugiej strony (tam gdzie się styka z magnesem) są dwa rzędy po 5 pinów. Czy w kabelku, który masz/miałeś było 5 pinów po obu stronach końcówki? Druga sprawa, że w tych kabelkach (przynajmniej w moim) siedzi jakaś "inteligentna" elektronika bo chińczyk podaje z jakimi modelami telefonów kabelek nie działa, nie jest to zwykły pasywny kabel z magnesem. Oprócz tego też transmisja danych i quick charge działa na tym kabelku tylko przy podłączeniu końcówki w jedną stronę (przykładowo diodą do góry), podpinając w drugą stronę (diodą do dołu) jest tylko "zwykłe" ładowanie i brak jest transmisji danych. W związku z powyższym szukam czegoś sprawdzonego, działającego.

Jestes pewien ze potrzebujesz 5 minow? Ja mam zrobiony kabel otg z ladowaniem (uzywam z nexusem 7) i mam podpiete 4 piny i wszystko smiga. Z samsungiem t-280 dziala tylko otg ale to wiadomo z jakich powodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, nawet nie mam telefonu z obsługą OTG, rozpoznaję temat przyszłościowo. Podejrzewam, że działa u Ciebie na 4 pinach dlatego, bo urządzenie jest zasilanie z zewnętrznego źródła zasilania którym ładujesz tablet. Czy jak odepniesz zasilanie to OTG też działa na tym kabelku? Z tego co kojarzę to właśnie ten dodatkowy pin daje sygnał do telefonu, że to on jest hostem i ma zasilić urządzenie podłączone do jego gniazda USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

root xpose fremwork audio cast i już albo root i air audio też gra niby w jakości cd ale prościej tylko po sterownikach androida .

Androidowa aplikacja YouTube też idzie na tym? Tzn. czy telefon odtwarza wideo, a streamuje sam dźwięk przez Audio Cast?

 

 

Tak. Wtyczka tylko jest z jakiegos kabla otg i dlatego mimo braku zworki dziala bo te piny sa szwarte juz we wtyczce.

 

No to dlatego działa bo ma pięć pinów od strony telefonu. Mój wtyk magnetyczny jest "szczerbaty" od strony telefonu, nie ma fizycznie tego pinu od OTG, więc nie mam czego zewrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Androidowa aplikacja YouTube też idzie na tym?

wszystko co odtwarzasz na telefonie 

 

 

Tzn. czy telefon odtwarza wideo, a streamuje sam dźwięk przez Audio Cast?

dokładnie tylko apka płatna chyba 15 zł nie wiem czy w darmowej jest audio cast raczej nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to takie rozwiązanie by mi pasowało. Apkę BubbleUPnP mam kupioną, brakuje mi tylko roota i Xposed framework do szczęścia. Używasz najnowszej wersji 3.1.2 BubbleUPnP? Bo z tego co kojarzę to w poprzednich wersjach widziałem opcję "Audio Cast" tylko jej nie mogłem aktywować, a w tej najnowszej nie widzę, pytanie czy została wycięta czy się pojawi dopiero po instalacji frameworka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyszło urządzonko do odbioru plików poprzez Bluetooth APT HD

Samo podłączenie banalnie proste: podpina sie pod zasilanie USB, optyk do procka, w telefonie sparowanie po Bluetooth HD i już gra

Pierwsze słuchanie bardzo obiecujące.

Jedynie problem z aplikacjami.

PowerAmp odpada bo zmiana albumu w aplikacji powoduje strzał w subie.

Juz lepiej wypada Pi Player ale w nim gorsza obsługa albumów

Jutro na spokojnie ściagne tego USB Audio Playera na 20 min i zobaczymy jak to.

 

I jak już bedzie najlepsza apka to posprawdzam jak ma sie do CD na tych samych plikach.

 

APTX-HD-Odbiornik-Bluetooth-5-0-Wireless

 

I jakie wnioski po dłuższym użytkowaniu? Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kukimiszczu26 to urządzenie ma przycisk power co może wskazywać na to, że po podaniu prądu będzie trzeba jeszcze nacisnąć ten power aby uruchomić urządzenie. Dość upierdliwe rozwiązanie tym bardziej kiedy urządzenie będzie gdzieś w zabudowie. Druga sprawa to wbudowany akumulator, raczej niezbyt przydatny w naszych zastosowaniach.

 

Pytanie jeszcze do pawelszu - cz po podaniu prądu urządzenie jest gotowe do pracy natychmiast czy trzeba odczekać (jak długo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga z tym przyciskiem, nie pomyślałem. Ale sporo innych jest może coś takiego:

 https://pl.aliexpress.com/item/HIFI-APTX-Bluetooth-5-0-Wireless-Adapter-koncentryczny-Cyfrowy-Odbiornik-HD-APT-X-CSR8675-24BIT-optyczne/32862797973.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.22672e0eQwVh1e

Tu jest Power, ale chyba raz wcisnięty tam zostaje.

 

Szukam alternatywy do BT hec helixa bo kość nie obsługuje aptx HD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebny jest SPDIF coaxialny to poleca transport xDuoo X10T...

Bardzo przyzwoicie gra!

ma optyka i coaxa

Wbudowana bateria.

ładowanie po usb

bodajże 256Gb max pamięci na microSD.

 

Wspierane formaty audio:

FLAC (24bit /192kHz)

DSD (DSD64)、

APE (24bit /192kHz)、

WAV (24bit /192kHz)、

APPLE lossless (24bit /192kHz)、

WMA、MPE、AAC、ALAC、OGG

 

 

Minus: mały ekran (2" HD)

 

61x0JtOxdL._SL1001_-1001x700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...