Skocz do zawartości

Peugeot Partner II by stanec


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A będąc konsekwentnym trzeba by powiedzieć jeszcze:

 

"Widziałeś, żeby domowe obudowy tej klasy głośników były z... żywicy? Jak 99% słupków CA?

 

 

Woofery z aluminiowym dystansem: Super!

 

A... Widziałeś, żeby domowe obudowy tej klasy głośników były z... aluminium i blachy?

 

 

Nie dajmy sie zwariować...

Michał, dobra robota - tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 247
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Retoryka na forum jest jedna:

"Nie ma większego szczęścia niż dystanse alu..."

 

Ale mi chodzi o coś innego... komora średniaków w słupku jest z żywicy i jakoś nikt tego nie neguje.

Albo, że komora woofera jest z blachy (+aluminiowa warstwa mat) i jakos wszystko jest ok.

 

Dlatego uważam, że pierścienie 3D, są tak samo "grające" jak cała reszta, a przy tym o niebo precyzyjniejsze i łatwiejsze w wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale mi chodzi o coś innego... komora średniaków w słupku jest z żywicy i jakoś nikt tego nie neguje.
Albo, że komora woofera jest z blachy (+aluminiowa warstwa mat) i jakos wszystko jest ok.

Dlatego uważam, że pierścienie 3D, są tak samo "grające" jak cała reszta, a przy tym o niebo precyzyjniejsze i łatwiejsze w wykonaniu.

 

Oczywiście , negowanie użycia jakiegoś materiału z definicji , bez traktowania konstrukcji jako całość jest nonsensem .

Tu mieliście przykłady jakiego rodzaju konstrukcje ( i jakiej klasy ) można zbudować z takich materiałów , a nawet z kamienia czy szkła .

Sam materiał nie był tu ograniczeniem , a nikt przy zdrowych zmysłach nie zaneguje finalnej jakości tych kolumn , no może Infinity ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie mida i tweetera z plastiku to tu jest najmniejszy problem, spójrzcie gdzie on wstawił woofery - w BLASZANE drzwi z cieniutkiej blachy!

"Widziałeś, żeby domowe obudowy tej klasy głośników były z blachy?"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale mi chodzi o coś innego... komora średniaków w słupku jest z żywicy i jakoś nikt tego nie neguje.
Albo, że komora woofera jest z blachy (+aluminiowa warstwa mat) i jakos wszystko jest ok.
Zgadzam się, jednak słupek(obudowa) nie składa się jedynie z samej żywicy. Nikt o tym nie wspomina ale słupki mają inne różne dodatki. Zależy to głównie od doświadczenia montażysty.

To samo się tyczy drzwi. Poradziłem Ci abyś spróbował dystansów z samego metalu (obojętnie jakiego). Ja to zrobiłem b. dawno temu.

 

 


komora woofera jest z blachy (+aluminiowa warstwa mat) i jakos wszystko jest ok.
Nie do końca. Nie od dziś mówi się, że drzwi grają lub nie. W dużym stopniu finalny dźwięk zależy od zlepka mało ważnych rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


podpowiadam abyś zalewał je od środka żywicą żeby były jak najbardziej sztywne, u mnie spora poprawa się zrobiła na średnicy
Słuszna uwaga.

Dziwne, jak kogoś złapać za słówko to mądrale pierwsi ale coś sensownego podpowiedzieć/poradzić chłopakowi to się cisza zrobiła :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


(Piwko było dla Michała żeby dalej gonił króliczka i zadyszki nie złapał)

 

Ja tez z sympatią kibicuję temu projektowi , przynajmniej się stara i poszukuje czegoś mniej utartego .

Droga wyboista , zapewne parę razy się potknie nim osiągnie cel , ale co zdobędzie doświadczenia tego nikt Mu nie zabierze i tym prościej będzie budował kolejny, coraz lepszy system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za dyskusję, jak widać zdania są podzielone, także można z tego wywnioskować, że plastik nie jest tu problemem tylko raczej konstrukcja słupka jako całość. Słupki nie są skończone, można rzec, że są dopiero zaczęte :-) Jak na razie poszły 1-2 warstwy włókna, żeby złapać kształt i zobaczyć czy słupek da się zamontować. Komora obecnie nie jest nawet szczelna, także proszę nie wyciągać jeszcze wniosków. Kształt mniej więcej zostanie, nigdy nie byłem estetą, ale parę poprawek i tak muszę nanieść.

 

 

Michał póki nie skończyłes słupków to podpowiadam abyś zalewal je od środka żywicą żeby były jak najbardziej sztywne, u mnie spora poprawa się zrobiła na średnicy :)

 

 

Dziękuję za sugestię, jak ktoś ma jeszcze jakieś dobre rady to chętnie wysłucham. Słyszałem coś o mieszaniu żywicy ze zmielonym MDF-em, pastowaniu wnętrza i dawaniu wzmocnień.

 

 

Ja tez z sympatią kibicuję temu projektowi , przynajmniej się stara i poszukuje czegoś mniej utartego .

Droga wyboista , zapewne parę razy się potknie nim osiągnie cel , ale co zdobędzie doświadczenia tego nikt Mu nie zabierze i tym prościej będzie budował kolejny, coraz lepszy system.

 

 

Dziękuję, miło to słyszeć  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na boczku pasta Braxa dała oczekiwany efekt, było już sporo maty na nim ale niska średnica dalej powodowała rezonans po zaaplikowaniu pasty jest cisza więc preparat działa. Zostało jedno miejsce które jest profilem zamkniętym i tam jej nie ma, stukając od zewnątrz w plastik jest spora różnica między tym nie pokrytym miejscem a reszta panela. Jedna najmniejsza puszka starcza na pokrycie obu boczków warstwą około 3mm więc jest dosyć wydajna, nie śmierdzi, nie kruszy się i daje jednolitą skorupę o chropowatej strukturze ale na żywice to już może być mało słyszalne bo to i tak będzie super twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała aktualizacja, słupki myślę, że z grubsza ogarnięte. Wyszło około 2,5 litra lewy słupek i 2,3 litra prawy słupek, średniaki grają słyszalnie niżej. Komory są według mnie bardzo sztywne.

 

Wygląd raczej słabawy, ale tak na razie zostanie.

 

Poszło około 5-6 warstw włókna 150g plus sama żywica w środku i na zewnątrz plus w środku żywica wymieszana z wiórem MDF i na zewnątrz szpachla z włóknem szklanym i lakier strukturalny. Wszystkie wcześniejsze dziury połatane, więc są dużo szczelniejsze. Komory średnio wytłumione wełną. 

 

Trzeba będzie posłuchać jak je teraz uciąć. Na razie zarzuciłem na testy 180 Hz / 12dB od dołu, przy puszczeniu pełnym pasmem słychać, że schodzą sporo niżej.

 

 

 

Foteczki

 

 

uCy9DyA.jpg

 

5QlZzS1.jpg

 

 

 

Zestaw młodego szpachlarza :-)

 

 

ymJFVPL.jpg

 

 

hvLUbMY.jpg

 

 

JKkDcJA.jpg

 

 

6wnQ2l5.jpg

 

 

plAiMtI.jpg

 

 

 

 

Jak ktoś ma jakieś uwagi to śmiało, zawsze można coś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nisko tniesz je strasznie, jak wysoko grają woofery? W focusie średniak ucięty jest na 325 Hz dołem W na 265 Hz górą, jak próbowałem niżej znacznie i opuszczałem woofer dziwnie scena się zmieniała, uciekała z deski na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...