Skocz do zawartości

Peugeot Partner II by stanec


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku tygodnia został wykonany drugi etap żywicowania drzwi. Poszły jeszcze 3 warstwy włókna szklanego plus trochę wzmocnień.

 

Zrobiło się trochę sztywniej, ale woofery mówią, że mogłoby być jeszcze lepiej  :rotfl:  W każdym bądź razie już więcej tam nie będę nic dawał. Być może zrobię jeszcze coś z panelem, gdzie jest montowany woofer, ale to na spokojnie.

 

Obecnie woofer gra trochę bardziej zwięźle i trochę niżej schodzi, ale nie ma bardzo dużej różnicy względem tego co było, lekka poprawa.

 

 

 

 

 

7089828e72b41.jpg

 

2055f5a35bf27.jpg

 

 

64931d3e2ac19.jpg

 

 

44f17082f6a2b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 247
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Trochę czasu z systemem już pojeździłem i trochę się go osłuchałem, więc mogę coś więcej napisać. Głównie chodzi o woofery, bo pewnie jest duża rzesza osób, która by chciała u siebie również zamontować coś pokroju 20-25 cm w drzwi (no na pewno, tłumów nie widzę  :wink2: ).  W każdym bądź razie, założenie, że te woofery zagrają do samego dołu (okolice 20 Hz) było według mnie dobre, bo faktycznie potrafią tak nisko zejść.

 

I tu pojawia się problem jakim jest akustyka auta, nie wiem czy tylko mojego, ale myślę, że nie tylko. Otóż na miejscu kierowcy słyszalnie woofery schodzą do około 35 Hz. Poniżej raczej niewiele się już dzieje. Natomiast pasmo od 35 Hz do około 20 Hz jest dużo lepiej słyszalne / odczuwalne w bagażniku (tak, włączałem kawałki z niskim subbasem i wsiadałem do bagażnika  :rotfl: ), tak więc w domu takie woofery nie potrzebowałyby już wsparcia subem. Jako, że auto to nie dom, to można się było spodziewać, że coś pójdzie nie tak.

 

Reasumując, gdyby to co słychać w bagażniku przenieść na przód to byłbym z nich zadowolony praktycznie w 100%, a tak to jest pewien niedosyt. Co prawda na co dzień mało słucham utworów z tak niskim subbasem, ale czasem się zdarzy.

 

Z jakiegoś powodu utarło się, że suba się wrzuca do bagażnika, dzięki czemu najniższe pasmo dobrze słychać z przodu. 

 

Jaka jest puenta? Być może kiedyś pokuszę się o zabudowę suba w boczku w bagażniku tylko do najniższych rejestrów.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są w sieci tematy gdzie ludzie budują małe budki na podobną okoliczność i montują je w nogach zamiast w drzwiach np w miejscu podstopnicy czy to pasażera czy kierowcy - kwestia tylko tego ile masz miejsca na nogi a ile z niego jesteś skłonny jeszcze poświęcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może kiedyś pokuszę się o zabudowę suba w boczku w bagażniku tylko do najniższych rejestrów.

Dobry pomysł, odciążysz woofery :hyhy:

 

 

Zapomniałeś dodać że jest taki kick że łamie nogę ...

O mały włos połamał by półkę nad głową :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać że jest taki kick że łamie nogę ...

 

Dziękuję i pozdrawiam :D

 

O mały włos połamał by półkę nad głową :rotfl:

 

To taki efekt uboczny  :wink:

 

 

są w sieci tematy gdzie ludzie budują małe budki na podobną okoliczność i montują je w nogach zamiast w drzwiach np w miejscu podstopnicy czy to pasażera czy kierowcy - kwestia tylko tego ile masz miejsca na nogi a ile z niego jesteś skłonny jeszcze poświęcić

 

Masz na myśli, żeby obecne woofery tam przenieść czy montować suby do pasma poniżej 35 Hz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecne, jak nie zda egzaminu wtedy suby


znalazłem:

 

https://www.diymobileaudio.com/forum/build-logs-project-install-gallery/97132-2008-yaris-sedan-deadening-sound-system.html

 

na ostatniej stronie ma to już w mercedesie ale warto cały temat przewertować

 

podobnie w Kia Optima

 

https://www.diymobileaudio.com/forum/build-logs-project-install-gallery/411075-ipad-pro-audiofrog-kia-optima-build-tune-review.html

 

chodzi mi po głowie to auto ale coś się doszukać nie moge jakie są opcje rozbudowy tego fabrycznego radia (wyjęcie światła itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podesłane tematy, ale po pierwsze z moich obserwacji wynika, że im dalej od słuchacza jest przetwornik od najniższych rejestrów tym lepiej (czytaj bagażnik), po drugie te woofery potrzebują około 70 litrów na sztukę, dlatego grają w drzwiach, nie wiem jak miałbym znaleźć pod nogami tyle litrów i tak na prawdę po co. Po trzecie, myślisz, że przesunięcie wooferów z drzwi pod nogi (czyli zmiana odległości od słuchacza żadna) nagle spowoduje, że zaczną grać pasmo poniżej 35 Hz słyszalne na miejscu kierowcy? 

 

Tak jak pisałem wcześniej, jeśli już to poszedłbym tradycyjnie w sub w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli wykonanie suba w schowku to ja robiłem na zakupionym schowku żywicą, szpachlą i pianką poliuretanową. Wyszła bardzo sztywna obudowa która zdaje egzamin, siedzi w niej JL 8W3v3-4, wyszło mi ponad 10 litrów netto i nie zajmuje dużo więcej miejsca niż oryginalny schowek. Mogę Ci podesłać trochę zdjęć na maila z procesu budowy bo nie chcę tu Michałowi robić zamieszania w temacie Partnera. W każdym razie udało się ogarnąć temat bez budowy takiej kapliczki jak w ostatnim linku natomiast zmieniłem teraz woofer na MP5.16 MK2 i zastanawiam się nad celowością posiadania suba z przodu. Jestem zaskoczony jak one pompują bez niego i tego z tyłu również. Drzwi zrobione Dynamatem i pastą Braxa jeszcze nie dały wprowadzić się w rezonans, program trochę zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem jestem za starą szkołą i również suba mam i będe miał w bagażniku - takich kapliczek i rżnięcia tapicerki nie będzie. Podesłałem czysto informacyjnie dla pokazania efektu końcowego amerykańskich kombinacji alpejskich. Przy litrażu potrzebnym w Twoim przypadku faktycznie zostają tylko drzwi lub sub w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Optima wyglada okropnie, przenoszenie klamki w boczku drzwi aby zamontować tam tweetera i średniaka (na dodatek brzydko) i bez sensu ze względu na car audio... Dodatkowo jako źródło tablet, subwoofer w schowku... już chyba bardziej udziwniać się nie da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odstawil rzeźbę w g...e to chyba najtrafniejsze określenie. Wieczny przeciwnik tworzenia z żywicy itp na rzecz mdfu... Ale wracając do tematu... typowe woofery nadające się w pełne drzwi i sub w bagażniku nie spełnią oczekiwań czy najzwyczajniej pogoń za kroliczkiem sprowadziła takie a nie inne rozeiazania w tej instalacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tylnych drzwiach przesuwnych udało by się zrobić w miarę szczelną komorę?

 

Uważam, że bagażnik jest lepszym do tego miejscem.

 

Gość odstawil rzeźbę w g...e to chyba najtrafniejsze określenie. Wieczny przeciwnik tworzenia z żywicy itp na rzecz mdfu... Ale wracając do tematu... typowe woofery nadające się w pełne drzwi i sub w bagażniku nie spełnią oczekiwań czy najzwyczajniej pogoń za kroliczkiem sprowadziła takie a nie inne rozeiazania w tej instalacji?

 

Odpowiedź jest w 1 poście, cytat:

 

"Plan jest na system 3 - drożny z w miarę jak najbardziej rozciągniętym pasmem w dół, aby na tyle na ile się da nie odczuć braku suba."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopinguje, bo coś innego niż zwykła oklepajka. Przede wszystkim szacun za to że powstaje system w roboczowozie, bo w koncu tu sie spędza najwiecej czasu za kółkiem a nie w swoim osobowym od/do pracy/sklepu/w koło komina. Działaj aż w końcu zagra jak sobie załoźyłeś.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę trochę temat. Parę drobiazgów wpadło, ale z braku czasu nie wszystko jest jeszcze ogarnięte. Małe poprawki w drzwiach i zabrałem się za słupki, myślę że wyszły bardzo ładnie  :rotfl:

 

Przy okazji testuję nowy hosting zdjęć, ponieważ z poprzednich stron już poznikały.

 

 

 

wRB7pzQ.jpg

 

kt6Yq9Y.jpg

 

 

QTtTBKQ.jpg

 

 

lKCMxuN.jpg

 

 

x5Uk0K3.jpg

 

 

xIxmnfM.jpg

 

gsKIVZo.jpg

 

 

eyuRYAW.jpg

 

 

fbB5vcD.jpg

 

 

ABJbXnD.jpg

 

 

QRLAXaQ.jpg

 

 

6c9DGxk.jpg

 

 

 

VkVmWKj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...