Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hello. 

Pytania wątpliwości  i poszukiwania .

Ciągłe teoretyzowanie .

Moje  szybko przeprowadzone  doświadczenia praktyczne   dają taki to obraz rzeczywistości .

 

Tablety i smartfony jak poniżej .

Podpięte do HUB –a  usb  firmy Quer  posiadającego dodatkowe wejście na zasilanie  .

Z HUB-a  wyjście kablem usb do  konwertera za całe trzy dychy  wcześniej w tym wątku  przeze mnie nadmienionego a z konwertera już światłowodem dalej.

 

 

Urządzenia  wysyłają strumień audio  lecz się nie ładują 

Lg G Pad  - 8.0 ‘’LTE    -  Android  6   

LG G2    -    Android   5   

 

 

Urządzenia  wysyłają strumień  audio i ładują się jednocześnie 

OPPO Find X   -  Android  8.1   

Hauwei  T 3  8.0”LTE    - Android 7.0 

 

Jako dodatkowe zasilanie dla HUB był podpięty powerbank  z procentowym licznikiem zmagazynowanej energii.

 

Jak dla mnie to problem tkwi w samym Android  gdzie nie przewidziano ,przynajmniej do którejś tam jego wersji jednoczesnego ładowania i wymiany danych .

 

Wynik testu  jest następujący :

Tablet Hauwei 8’  w którym uruchomiłem jako obciążenie  gogle maps z zadaną trasą i   You Tube aby coś tam grało  . Pomimo wskazań  że się ładuje ( i de facto pobierał z powerbanku energię )   to po godzinie odtwarzania stracił 3%  z bateryjki.

 

Czyli że tak to ujmę  ‘’nie nadążał się ładować ’’   

ale jednoznacznie i bezsprzecznie pokazał że może 

występować ładowanie i komunikacja cyfrowego   sygnału audio .

 

 Find X   już nie weryfikowałem ile lub czy w ogóle  się będzie rozładowywał.  

 

Co do jakościowych  i brzmieniowych testów  konwerterów XMOS itp to  chyba oczywistym jest że trzeba mieć na czym te występujące lub  też nie występujące różnice zbadać .

Aby być w pełni  świadomym ich występowania. Nie  czytać oraz gdybać o tym tylko osobiście tego doświadczyć. 

 

Dla świadomie dążących do grania z tabletu nie omieszkam nadmienić w tymże miejscu że ten sam materiał dźwiękowy zapodany z nazwijmy je moich 

Playerów  nie brzmiał identycznie. Pomimo że zaraz ozwą się głosy że cyfra to cyfra

 nie jest tak jako się nam wydaje  - powiadam :-) 

 

Tak więc moja pozycja jest taka że nie  ma sensu pchać się w jakieś kosztowne rozwiązania zamiany sygnału usb na Toslink jeżeli pozostała część danego  toru audio nie jest w stanie wykazać  dźwiękowej wyższości jednych nad drugimi.

 

Szkoda kasy po prostu. 

Lepiej zainwestować w inny aspekt systemu. 

 

Chyba że tak jak ja chcecie mieć w tym miejscu możliwie najlepszy element układanki. 

 

Nadal używam PC jako urządzenia do grania w aucie,  a wygoda jaką daje tablet w kokpicie jest nie do przecenienia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc moja pozycja jest taka że nie ma sensu pchać się w jakieś kosztowne rozwiązania zamiany sygnału usb na Toslink

jeżeli pozostała część danego toru audio nie jest w stanie wykazać dźwiękowej wyższości jednych nad drugimi.

 

Szkoda kasy po prostu.

 

W pełni się zgadzam, że nie ma co przesadzać i nie namawiam na sprzęt klasy IFI iLink,

jednak obstaje przy swoich doświadczeniach odsłuchowych (a nie teoretyzowaniu),

że 250zł to rozsądna cena jak z układ, który uważany jest za jeden z najlepszych w tej roli.

 

 

Odnośnie różnic dźwięku...

Testowałem już kilka konwerterów i różnice były nawet w aplikacji tego samego układu XMOS (U8),

a co dopiero mówiąc o konwerterach za 30zł...

 

 

Co najważniejsze:

Nie można zapominać o tym, że konwerter to tak naprawdę źródło dźwięku!!!

To konwerter tworzony strumień danych audio i zegar taktujący 0 i 1 płynące do procesora/DAC'a

Telefon / tablet czy PC są tylko dyskiem z danymi dla konwertera.

 

 

 

Reasumując, uważam, że 30zł na źródło dźwięku to lekka przesada,

a 250zł to rozsądny budżet jak na serce systemu (niezależnie od klasy systemu)

 

Ale to tak moim skromnym zdaniem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chyba że tak jak ja chcecie mieć w tym miejscu możliwie najlepszy element układanki. 

 

To też należało dorzucić szanowny Barth  do cytatu.

 

Aplikacja kości XMOS  też może być piętą Achillesową wielu konwerterów . To taka uwaga jak byśmy na przykład  nie mieli problemów z aplikacją   woferów w drzwiach   :-) 

 

Jedyne co chcę uświadomić w tym temacie to że nie należy popadać w skrajności ,zresztą jak wszędzie . Zdrowy rozsądek jest wskazany aby całe to cyfrowe ktoś powie - vodoo , nie odebrało nam radości ze słuchania ulubionej muzyki i pomagało  tworzyć swoje wymarzone systemy w autach.

 

Konwerter o ile się zgodzisz  może nie jako źródło dźwięku ale poniekąd taki   "interpretator " tych zer i jedynek które jednak poprzez niego przejdą  a im lepszą ma klasę tym   mniej pierwotny sygnał zniekształci .

 

Empirycznie stwierdziłem jednak że każde źródło Telefon/tablet/PC ( usb, toslink,coax) posiada swoje różne chipsety ,firmware  i to one narzucają swoją manierę dla tych wychodzących  zer i jedynek  co stanowi że nie są one tylko dyskiem z  którego wychodzą dane  . W PC możesz zmieniając kodeki też kształtować  te zmiany .

Takie dalekie zagłębianie się w arkana tego zagadnienia jest uwarunkowane tylko moją chęcią poznawczą istoty tego tematu a zaplecze sprzętowe  mi to umożliwia.

Wszystkie porównania źródeł  cyfrowych , konwerterów ,kabli usb, kabli coax itp  itd  wykonuje na odpowiedniej klasy  sprzęcie H.A.  w  akustycznie  zaadoptowanym pomieszczeniu 

 co gwarantuje mi doskonały punkt odniesienia i możliwość uzyskania  informacji o tychże ewentualnych  różnicach .

 

Tak na marginesie to samo stworzenie Dac z cyfrową regulacją głośności która to nie wpłynie szkodliwie  na dźwięk jest giga wyzwaniem ,jak mi mój jajogłowy kolega tym się zajmujący 

zaczął wyjaśniać to poprosiłem żeby nie tracił czasu bo po minucie słuchania już nie wiedziałem na jakiej planecie jesteśmy :-) 

 

Ważne że walka trwa i oby dobry  dźwięk był z Wami Panowie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i tak nie mogę się  nadziwić ile to trzeba zrobić żeby posłuchać muzyki w nowszej odsłonie !!! Odnośnie różnic to akurat z pewnym szanownym kolegą z tego forum zrobiliśmy test. FIIo podłączone przez konwerter coax/toslink i płyta cd toslinkiem do procka   (warunki idealne do odsłuchu, ciemny garaż, cisza spokój ) i  na tym samym materiale nie stwierdziliśmy różnicy. W tamtym momencie akurat wpięty był procek xesa P1 i zwrotnica x1

 

Obecnie doszukuję się różnic między xdp 4000 podpiętym po cyfrze przez konwenter , a analogiem ( nie chce mi się ponownie pruć auta żeby drugi światłowód z kabiny do bagażnika puścić). Płyta wypalona z materiału przeniesionego na fiio różnic nie ujawnia ... Tylko chyba ja się zatraciłem i słucham muzyki generowanej z instrumentów , a nie basu, średnicy ...

 

Co więcej mam też sprawdzony układ z Gliwic zamieniający usb na toslink i tez na tym samym materiale gra to tak samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś też nad morzem i cyfry i cd , a akurat nie pomyślałem o tej sytuacji.

 


Proponuje podpiąć do czegoś lepiej zestrojonego i posłuchać :P Idąc tym tropem pewnie podpięcie high enda do procka typu gms też nie wniesie nic ponad zwykły cd z optykiem :)

Raczej nie bo ostatnim ogniwem jest ten gms. 

 

Co do wystrojenia ...  To sprawdź u siebie, czy na płycie Korteza Mój Dom na pierwszym kawałku słyszysz jak grając na fortepianie depcze w pedały ...

 

Na tyle zmiany jestem w stanie usłyszeć że procek helixa sprzedałem, a nie zostawiłem w aucie ... Jednak co człek to opinia i nie ma sensu kopać się z koniem. Ja napisałem co jestem w stanie usłyszeć każdego dnia jak chce mi się poruszać kablami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne odczucie. Jedna instalacja. Do procka H600 dwa wejścia optyczne. Podpięta zmieniarka Alpine 607 i player Opus #1. Ten sam materiał - płyta zrzuona przeze mnie i wypalona ponownie oraz wrzucona do playera. Zero różnic. Zmieniarka już ma nowego właściciela.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to musimy przyjąć finalną konkluzje - i mamy kilka do wyboru:

 

głosujemy!

 

Konkluzja nr1

Niektórzy nie słyszą różnic miedzy sprzętami rożnej klasy i dla nich wystarczy fakt, że urzadzenie ma gniazdo Toslink.

 

Konkluzja nr2

Niektórzy wierzą, że słyszą różnice pomiędzy sprzętami różnej klasy i wydają wiecej kasy pomimo braku różnic.

 

Konkluzja nr3

Niektórzy słyszą w ślepym teście różnice i wydają na lepszy sprzet wiecej kasy.

Natomiast przychodzą inni posłuchać i pukają sie w czoło mówiąc o audio voodoo.

 

Konkluzja nr4

Niektórzy mówią że słyszą różnice, a cały czas gra ten sam setup.

 

Konkluzja nr5

Każdy chwali to co ma i troche przerysowuje rzeczywistość bo coś dosłyszał lub nie usłyszał w 2 minucie i 6 sekundzie "Sultans of swing"

 

 

Ok głosujemy!!!

 

 

No dobra żartowałem - nie głosujemy:

wszystkie odpowiedzi są poprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne tysiące potrzebne...

Przecież jak kolega chce kupić tablet do auta to mu go za darmo nie dadzą ;)

Czy to będzie Ipad czy tablet na Androidzie to już co kto lubi.

Apple gwarantuje stabilność i kompatybilność oraz rozwiazanie problemu ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

He he 

 

To nie jest kwestia wiary ani jakiegoś głosowania.

Czy serio wierzycie że świat ma taką konstrukcję że wszystko musi być takie same bo ... ..?  

 

Jak pisałem ,aby wiarygodnie przeprowadzić jakiekolwiek porównania i wyciągnąć realne wnioski należy  dokonywać tych zabiegów na sprzęcie referencyjnym którego klasa wielokrotnie przewyższa badany element  toru .

Czasem faktycznie wychodzi że nie ma o co walczyć więc  po co się kopać z koniem .Ale żeby tego się dowiedzisć musisz poświęcić czas i pieniądze . 

Najlepsze jest to że dzięki takim poszukiwaniom ja akurat doszedłem do 

kilku tańszych produktów które posiadają lepsze walory niż te bardzo drogie produkty  .I jak się to ma do argumentu placebo - lepsze bo droższe ?  Upadł już dawno w moim mniemaniu.

 

A żeby więcej namieszać to napiszę pytanie

niby nie może być różnic -?

serio nie mają prawa bytu ?

  Rzeszom fanatyków się coś wydaje ?

 

Więc proszę jak to się ma do splątania międzycząsteczkowego które występuje w mechanice kwantowej .

Która to dziedzina dopiero od niedawna zostaje coraz bardziej poznawana .

Zapoznajcie się głębiej z tematem i wtedy zapytam czy Ci wszyscy naukowcy też herezje uprawiają :-) Bo to co prawią się w głowie nie mieści . Co tam jakieś zera i jedynki lub kable :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość dywagacji rodzi się niestety z niewiedzy .

Większości wydaje się , ze jak jest konwerter , to każdy działa w ten sam sposób skoro na wyjściu jest "światło" .

Szkoda tylko , ze to światło niczego nie rozjaśnia .

Kazdy odtwarzacz CD odczytuje płytę w std ustalonym blisko 35 lat temu , ale niestety nie każdy podaje tego samego rodzaju dźwięk na wyjście , przy czym dotyczy to w tej samej mierze transportu ( części cyfrowej ) , jak przetwarzania D/A .

Są dostępne urządzenia za 1000 zl i za 100.000 , każde robi "to samo " tylko inaczej :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość dywagacji rodzi się niestety z niewiedzy .

Większości wydaje się , ze jak jest konwerter , to każdy działa w ten sam sposób skoro na wyjściu jest "światło" .

Szkoda tylko , ze to światło niczego nie rozjaśnia .

Kazdy odtwarzacz CD odczytuje płytę w std ustalonym blisko 35 lat temu , ale niestety nie każdy podaje tego samego rodzaju dźwięk na wyjście , przy czym dotyczy to w tej samej mierze transportu ( części cyfrowej ) , jak przetwarzania D/A .

Są dostępne urządzenia za 1000 zl i za 100.000 , każde robi "to samo " tylko inaczej :wink2:

To nas oświeć. A nie obrażaj, że nic nie wiemy i dywagujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim rozumieniu , tak jak róznice w budowie CD .

Znajdz rodzaj elementów z jakich jest zbudowany , przejrzyj PDFy , zobacz jak przebiega proces , najbardziej rozbudowane posiadają nawet wewnętrzne DSP . To i nic dziwnego , ze możliwości mają zupełnie różne .

Co to wspólnego z obrażaniem kogokolwiek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzic czy dziala w stu procentach.

Mam samsunga s8, karta m-audio jamlab podlaczona przez otg (brak zewnetrznego zasilania) i ladowanie indukcyjne dziala. Bylo by zbyt kolorowo bo karta dziala, lecz lewy kanal gra ciszej i jest przytlumiony. Na nexusie hula jak trzeba a na samsungu tab a 7 nie dziala wogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A powiedźcie mi jak procesor H700 i chromecast audio po optyku? Da radę TIdal, youtube? Bo czytałem, że po aktualizacji aplikacji na komórki do chromecasta audio, ludzie są bardzo niezadowoleni, zrywa połączenie, zawiesza się, trzeba na nowo łączyć itp? Czy to tylko chwilowe było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedźcie mi jak procesor H700 i chromecast audio po optyku? Da radę TIdal, youtube? Bo czytałem, że po aktualizacji aplikacji na komórki do chromecasta audio, ludzie są bardzo niezadowoleni, zrywa połączenie, zawiesza się, trzeba na nowo łączyć itp? Czy to tylko chwilowe było?

 

Alpine zdekoduje każde poprawnie zakodowane w SPDiF źródło , czy będzie nim telefon , komputer czy napęd CD .

Próbkowanie 44,1 kHz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine zdekoduje każde poprawnie zakodowane w SPDiF źródło , czy będzie nim telefon , komputer czy napęd CD .

Próbkowanie 44,1 kHz .

Doszły słuchy, że działało komuś wcześniej. Pytanie jak teraz po aktualizacji?

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...