Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Od razu dodam że głównie chce po to kupić taki odtwarzacz aby uwolnić się od telefonu, a jedynie neta udostępniać, bo drażni mnie jak jadę a dzwoni telefon i rozłącza streaming. Wrrrr....

 

Wygrzeb z szuflady swojej/babci/cioci/mamy (niepotrzebne skreślić) jeden z telefonów z którego "już się nie da dzwonić" (czytaj: bo wyszedł nowy model a ten ma tylko dwa aparaty zamiast ośmiu) i używaj bez karty SIM udostępniając Internet z "głównej" komórki. Będzie po taniości albo za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzeb z szuflady swojej/babci/cioci/mamy (niepotrzebne skreślić) jeden z telefonów z którego "już się nie da dzwonić" (czytaj: bo wyszedł nowy model a ten ma tylko dwa aparaty zamiast ośmiu) i używaj bez karty SIM udostępniając Internet z "głównej" komórki. Będzie po taniości albo za darmo.

I właśnie tu jest problem bo jak rozwiązać kwestię przesyłu i zasilania jednym kablem? Spszynty są kapryśne.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wydaje się, że tak bo ten Walkman opiera się o Android 9. Poniżej info z modułu Helixa:

6xguzw4f0erw_t.jpg

@Oko jaką tam kartę można wsadzić max? Może by tak Mikołaj pyknął mi prezent na Święta... Od lat mam Soniacze, teraz już parę lat XZ Premium i bym się odnalazł.

Mam przy okazji pytanko do posiadaczy DSP od Helixa oraz Interface HEC USB:

Jestem po lekturze tego wątku (tak od Rasberry 2014). Jak obejść ładowanie "w naszym przypadku" bo dokonałem właśnie zakupu. Lutowanie kabla/gniazda USB czy rozdzielacz OTG załatwia sprawę bez "dłubania"? Wydaje mi się, że jak już się za to zabiorę to będę lutował. Jak już dostanę Helixa to sprawdzę czy napięciowe końcówki portu USB są w ogóle podłączone do modułu HEC-USB. Jeśli tak to dołożę diody tak aby napięcie 5V nie wracało przypadkiem do DSP. Jeśli nie to luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

For the following Walkman series,

  • NW-A100 series
  • NW-A50 series
  • NW-A3x series (e.g. NW-A35, NW-A36, etc.) 
  • NW-A4x series
  • NW-A20 series
  • NWZ-A10 series
  • NW-ZX300
  • NW-ZX507

The maximum capacity storage as follows:

  • For microSD cards, the Walkman can support up to 128GB.
  • For microSDXC cards, the Walkman can support up to 2TB.

All Sony microSD cards currently available on the market are confirmed to be compatible.
Sony cannot guarantee full compatibility with cards from other brands.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2TB - super sprawa.

Muszę to jeszcze przemyśleć. W Xperii mam teraz 128gb i mam jeszcze jakieś 35-40% wolnego miejsca. Max kartę mogę jej wrzucić 256gb. XZ Premium ma wszystkie funkcje tego Walkmana HiRes Audio itp... Na razie chyba zostanę z Xperią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Takie pytanko chciałem zadać. Mam w aucie helix dsp ultra. Kupiłem do tego jako źródło fiio m11 pro. Podłączyłem po coax i jest wyraźnie lepiej niż tidal z komórki bluetooth (scena + wreszcie nie słychać jakby głośniki były przykryte szmatą).

Teraz się zastanawiam, ze skoro fiio ma jakies zajebiste konwertery DA (lepsze nic helix) to moze lepiej wyjsc z fiio wyjciem liniowym i wejsc do proca po aux?

 

Druga sprawa to nigdzie mogę znaleźć jakiej przejsciówki uzyc byj wyjsc z fioo auxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to nigdzie mogę znaleźć jakiej przejsciówki uzyc byj wyjsc z fioo auxem.

 

Z tego co widzę, to do tego odtwarzacza można podłączyć normalne słuchawki z jackiem 3,5 mm do tego samego gniazda co coax, więc najzwyklejszy przewód jack stereo 3,5 mm -> 2 x RCA powinien dać radę

Czy adapter z zestawu jack - coax ma jedno wyjście RCA czy trzy? Jak trzy to te dwa pozostałe to wyjścia analogowe, a jak jedno to taki kabel jak poniżej powinien wystarczyć.

 

https://a.allegroimg.com/s512/03bad2/87f836234ad0a9ab055d8e2ed7da/KABEL-MINI-JACK-2x-RCA-CHINCH-3-M-STEREO-GOLD-HQ-Marka-Libox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko chciałem zadać. Mam w aucie helix dsp ultra. Kupiłem do tego jako źródło fiio m11 pro. Podłączyłem po coax i jest wyraźnie lepiej niż tidal z komórki bluetooth (scena + wreszcie nie słychać jakby głośniki były przykryte szmatą).

Teraz się zastanawiam, ze skoro fiio ma jakies zajebiste konwertery DA (lepsze nic helix) to moze lepiej wyjsc z fiio wyjciem liniowym i wejsc do proca po aux?

 

Druga sprawa to nigdzie mogę znaleźć jakiej przejsciówki uzyc byj wyjsc z fioo auxem.

Nie tędy droga. Jak wyjdzieszx aux po analog to będzie jeszcze gorzej bo: DA w FIIO potem AD Helix a potem DA Helix.

Jakbyś podłączał pod coś analogowego to i owszem. Ale do procka to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Cześć, czy ktoś z kolegów używa jakiejś karty dzwiękowej na iphonach? 
 

Mam problem, zamówiłem hub usb na lightning z dwoma portami usb i ładowaniem, do tego posiadam kartę terratec aureon. lecz niestety po spięciu calości cisza. Teraz nie wiem czy to po prostu nie ma prawa działać, czy winny jest hub i zakup dedykowanego "camera connection kit" rozwiąże ten problem. Ktoś z forumowiczów próbował takiego rozwiązania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...