Jump to content

SebekDS

Użytkownik
 • Posts

  1,101
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SebekDS

 1. Jeśli mówisz o sygnale, który pobierzesz z toru bezpośrednio prowadzącego do głośnika niskotonowego to tak, tylko hi-level. Jeśli wzmacniacz posiada takie wejście, to to rozwiązanie będzie wygodniejsze i lepsze jak osobny konwerter (oczywiście przy tym budżecie)
 2. Dziękuje Panowie, mam nadzieje, że równie łatwo pójdzie z komorami Chodzi o główny akumulator i oryginalną klemę? W tym "kieszonkowym" jest tylko rozdzielacz, który przyjmuje GND z instalacji i idzie na rozetę.
 3. Aktywna niedziela, piecyki i sub już na stałe zagościły w bagażniku.
 4. Żarcik 🙂 czujniki nie powinny się „aktywować” w innych niż przewidziane warunki.
 5. Kwestia wyliczenia i ile dB potrzeba, aby nagle w przewodach pojawiły się elektrony…
 6. Mam to z tylu głowy, na razie potestuje rozwiązanie na „sztywno”.
 7. Dodatkowe aqu to wiele pytań i wątpliwości, tak szczerze to nie jestem do końca przekonany, ale muszę to przetestować na własnej skórze z założenia traktuje ten aqu jako „upośledzony wydajnościowo” pakiet superkondów. Ze względu na niego masa nie jest wpięta w karoserię tylko idzie osobnym przewodem a pod maską mam główny wyłącznik prądu, który odcina połączenia masy między akumulatorami oraz masy głównego aqu z instalacją auta.
 8. Prac zostało nie za dużo, gdyby nie komory to może z dwa weekendy i auto by zagrało… Kolejne z listy skreślone - zamocowaniem dodatkowy aqu przy wzmacniaczach.
 9. Wkręty nic wyszukanego, po prostu średnica zewnętrzna „łba” idealnie dopasowała się ori maskownic od 3w2 i bez przeróbek uda się je zamontować.
 10. Poszedł bandaż dedykowany do kolektorów wydechowych, na pewno odizoluje w newralgicznych miejscach. Dodatkowo z prac wygluszylem bagażnik oraz część podłogi pod kanapą: Słupki czekają na wkręty z Chin, obite podsufitką bez gąbki i na razie wypełnione wełną owczą, czy zostanie zobaczymy po odpaleniu systemu.
 11. Możesz oba wejścia hi input podłączyć pod ten sygnał, który dochodzi do goosnika subwoofera Bose, nic nie dzielisz, to tak nie działa. Co do wpływu to jedynie kwestia jaki sygnał (jak pocięty) idzie do suba, ale nic nie zepsujesz jeśli rozsądnie podejdziesz do ustawienia GAINa.
 12. Szymin miał na myśli odcinek zwrotnica - głośnik, masz to w bagażniku, wiec bez problemu ze zwrotnicy „zapinasz” na wyjście GMS i zabawa
 13. Prąd już położony 🙂 2x70mm2 a do BIG3 35mm2
 14. Można go tak wykorzystać, z tym ze wtedy musisz dać osobne zasilanie na zaciski, inaczej nie ruszy.
 15. Wszystko wydaje się przemyślane, fajna schludna instalacja. Jeśli chciałbyś niewielkim kosztem coś jeszcze poprawić to dysponujesz dwoma wolnymi kanałami w DSP, na Twoim miejscu pomyślałbym o małej dwukanalowce do zasilenia tweeterow, będziesz miał przede wszystkim możliwość ustawienia czasów. Samo DSP bardzo miło wspominam 😉
 16. Muszę sprawdzić temperaturę po godzinnej jeździe po mieście, będę pewniejszy. W międzyczasie pomyślałem o bandażu termicznym na kolektory wydechowe i owinięcie przewodów na tym odcinku.
 17. Panowie, przewody mogą leżeć na osłonie termicznej układu wydechowego? Plan był troszkę inny ale przez zbiornik paliwa idealnie dopasowany do płaszczyzny auta nie mam miejsca na schowanie przewodów…
 18. SebekDS

  Tapicer

  Materiał bez gąbki jest bardzo elastyczny i pracuje się na nim wyjątkowo przyjemnie, ja kupiłem 2m2 do nauki, zostało mi 1,5m2 i słupki oklejone bez potrzeby poprawki ;)
 19. Piękna robota ;) Jak zmieniła się gra woofera?
 20. Wymiana głośnika może spowiadać utratę gwarancji na grupę podzespołów, może to być sama instalacja audio a może być tez cała elektronika w aucie.
 21. Kurtyny zaczynają się na łączeniu słupka z dachem. Wycięty przód obudowy słupka żeby jak najłatwiej odwzorować kształt i od razu połączyć w całość. Jak tylko system wstanie to nie będzie problemu :-)
 22. Jeszcze kilka godzin szlifowania ale już widać zarys słupków, 3w2 dostały „komory” ok 0,9L brutto. Głośniki osadzone na drukowanych pierścieniach ABS, kierunki symetrycznie, średniaki przecinają się przy lustrze, wysokie bardziej na 3cią osobę.
 23. Uwielbiam takie smaczki i tak szczegółowe skupianie się nad z pozoru nieistotnymi detalami, świetna robota :-)
 24. Plexi na pewno nie, ma być ascetycznie. A delikatne podświetlenie musi być
×
×
 • Create New...