Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Jeśli Samsung nie popsuł swoich produktów, powinieneś być zadowolony, ja jak pisałem, swoją używam już kilka lat i żadnych niespodzianek. 
W  mojej pierwsza niespodzianka to to że nie wypala na moim ulubionym programie do FLACów czyli Burrrn :( Taki mały fajny program a error wywala :( Próbuje na BurnAware Free, może pójdzie AudioCD. Ale strasznie długo idzie, czas szacowany 20min... no przesada trochę ale cóż się dziwić, to idzie z USB... To DVD z godzine będzie wypalać...

P.S. Płyta działa, stara nagrywarka widzi jako czysta, nowa widzi muzę, radyjko kuchenne widzi muzę. Więc chyba ok. Ale na prawdę mozolnie idzie, prędkość 5x 700kB/s :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Spróbuj pobrać najnowszą wersję tego programu, może w starej nie ma sterowników do obsługi tej nagrywarki.
Najnowsza. To jest program prywatny, stworzył to jakiś kolo i chwała mu za to, ale wypalam sobie Burn Aware i też jest ok. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wypalam BurnAware i też dość fajnie wszystko teraz leci. Nagrywarka się "wygrzała" i można powiedzieć śmiga fajnie, nagrałem kilka płyt CD i DVD. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, jedynie co mnie wkurza to to że PC się nie włączy jak nagrywarka siedzi w USB, tylko jak wyjmę USB to od razu ładuje się windows. Ale to już szczegół. Teraz tylko wywalić starego parcha z laptopa żeby nie ciążył i można coś myśleć żeby tam wstawić :) 

 

Pytanie z innej beczki, tanie a dobre głośniczki 2.1 do PC? Zestaw musi być mały a fajnie grać, używany do odsłuchiwania muzyczki i czasem filmów :) Macie coś sprawdzonego? Dziś kolega pokazał mi zestaw budżetowy za 60zł Modecom MC-S1 i powiem Wam, że za tą kasę nie zrobię sam nic lepszego jeżeli chodzi o DIY. Wiem że to więcej buczy jak gra ale lepsze to niż głośniki z lapka w których nawet nie wiem czy muzyka ma niskie tony czy niema :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sprawdź ustawienia w biosie dot. kolejności urządzeń z których ma startować system operacyjny.
Ustaw dysk twardy na pierwszym miejscu i sprawdź czy pomogło.
Już to sprawdzałem :) Nie wiem czemu tak się dzieje ale nie ma znaczenia co mam wybrane pierwsze w biosie bo i tak USB startuje pierwsze, ale nieszkodzi :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to sprawdzałem :) Nie wiem czemu tak się dzieje ale nie ma znaczenia co mam wybrane pierwsze w biosie bo i tak USB startuje pierwsze, ale nieszkodzi :)

 

To w takim razie trzeba ustawić tylko First Boot na HDD, a resztę wyłączyć, łącznie z "Boot other Device"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za Della trzeba wypluć tyle szmalu...

 

Nie do końca tak jest. Jakiś czas temu poleciłem Dell dwóm znajomym, szukali laptopa do Internetu i multimediów. Inspiron 3521 i3, 4GB RAM, 500GB dysk, kamerka, usb3, bluetooth i wszystko co potrzeba na co dzień, bardzo fajnie śmigał jak na sprzęt za niespełna 1400zł, tańsze było tylko Lenovo z i3. 

Drogie są Dell z serii biznesowej, ale nie wiem czy jest sens się w to pakować, wolałbym kupić jakiś polisingowy za ułamek wartości. 

Apple jest bardzo fajne, ale cena trochę zaporowa, ma sens jeśli reszta sprzętu w domu też jest od jabłka, wtedy wszystko ładnie ze sobą gra. 

Powinieneś określić swoje potrzeby, poczytać np. benchmark.pl , pclab.pl lub podobne.

 

 

niech ktoś nam w tym pomoże, ale żebyśmy mogli powiedzieć co chcemy i tam w nim się znalazło? 

 

W sklepie mogą wcisnąć to ci im zalega, lepiej samemu coś namierzyć. 

Nie interesuje mnie oprogramowanie ich, chce mieć PC na windowsie, a wgrywać do macbooka windowsa to jak pozbawić faceta jajec :)

 

Kuzyn ma notebook od Apple i dorwał jakieś oprogramowanie które chodzi tylko po Win. Skontaktował się ze wsparciem, dostał jakiś soft  i pomoc (wszystko za free). Soft wydzielił dodatkową partycję i tam zainstalował Windows. Teraz przy starcie ma wybór OSX, albo Win. Jest totalnie zielony jeśli chodzi o kompy, dzięki wsparciu zrobił to sam. Z tego co mówił wszystko ładnie śmiga. Nawet sterowniki pobrał ze strony Apple. Za coś jednak się płaci takie pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W sklepie mogą wcisnąć to ci im zalega, lepiej samemu coś namierzyć. 
Faktycznie, może racja :) Poczytam popatrzę :) Laptop używany ma być do multimediów, neta, szkoły (autocady solidworks itp kombajny) a mój nie tyle co już nie daje rady co chodzi za wolno i nawet Dialux słabo sobie radził... Obecnie mam Acer'a Aspire 6930 kupionego chyba ponad 6lat temu, popsuła się tylko bateria i przewody od doprowadzania napięcia od zasilania z zasilacza, ale to naprawiłem sam sobie w firmie. A no i siadła mi nagrywarka bo już sama nie wie co robi, ale kupiłem na USB i jestem mega zadowolony i tu nie potrzeba mi w nowym PC napędu, poczułem wygode z tym napędem USB :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie bo nie, jest jakis inny powod?

 

 

Bo po prostu, biały gładziutki,macany jednym paluszkiem, japcok jest...

 

 

 

Ale spoko dziewczyny, zawsze się znajdzie drugi fan, nadgryzionego japka i przytuli.  :wink:

 

 

Taki żarcik sytuacyjny, bez złośliwości... No może tylko malutkiej...  :szok:  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po prostu, biały gładziutki,macany jednym paluszkiem, japcok jest...

 

 

 

pobrane.jpg

 

 

 

Ale spoko dziewczyny, zawsze się znajdzie drugi fan, nadgryzionego japka i przytuli. :wink:

 

 

 

images.jpg

 

Czyżby ios Cie przerósł ze nie jesteś w stanie go zrozumieć i najlepiej wyzwać go od pedałów :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Obecnie mam Acer'a Aspire 6930 kupionego chyba ponad 6lat temu

 

Laptop bardzo fajny jak na sprzęt z przed 6 lat. Pewnie by odżył, gdyby zapakować do niego SSD, ale te 6lat...hmmm. Ja do pracy kupiłem polisingowego Dell D430 za niecałe 400zł w idealnym stanie i 6 miesięcy gwarancji. Był mułowaty nawet na Win XP, dokupiłem 4 godzinną baterię, dysk SSD, zainstalowałem Win8 i sprzęt dostał drugie życie. Kosztował mnie trochę ponad 700zł, a jest to maszyna nie do zdarcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...