Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu, bo gdzie indziej :)

 

Pacjent- mp4 czajna.

 

Problem- mp3 jako zły format.

 

Wrzuciłem na mp4 te długie deep house mixy i działają jak trzeba. A jak wrzucę krótkie kawałki, wyskakuje błędny format. Wszystko zajumane z yt. Łianmp łyka bez problemu, stara mp3 też.

 

Więc WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Pytanko.

Czy ktoś zna program magazynowy z ujemnymi stanami? Jak się okazało.. to chyba nie jest łatwo o taki. Na razie wszystkie, które przejrzałem uniemożliwiają sprzedaż czegoś czego niema na stanie w komputerze (to oczywiście logiczne, ale zdarzają się błędy często w pracy a podgląd ile artykułów zeszło poniżej stanu 0).

Pozdrawiam :)

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna program magazynowy z ujemnymi stanami?

 

Generalnie nie wydaje mi się żeby takowy był dostępny. Powinieneś mieć możliwość korekty stanu. Ujemne stany byłyby czymś totalnie bez sensu - jeśli program ma być rzetelnym narzędziem pracy. :) Zrób inwentaryzację i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie wydaje mi się żeby takowy był dostępny. Powinieneś mieć możliwość korekty stanu. Ujemne stany byłyby czymś totalnie bez sensu - jeśli program ma być rzetelnym narzędziem pracy. :) Zrób inwentaryzację i problem z głowy.

Generalnie to rozumiem o co CI chodzi, ale szukam. I to też nie jest kwestia inwentaryzacji. 

 

Jeden chyba znalazłem, napiszę do producenta i się dopytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam problem.

Od dłuższego czasu komputer nagminnie zaczął się sam wyłączać,czasami z blue screenem ale zazwyczaj bez. Działo się to podczas przeglądania internetu,gdy odpaliłem jakąś grę to kilka sekund i koniec.. Do tego TYLKO podczas gry zauważyłem,że karta graficzna dokonuje swojego żywota,bo wywala artefakty.. W sieci wyczytałem że to może być wina zasilacza (faktycznie był tylko 350w marki modecom) więc gdy nadarzyła się okazja podmieniłem go na 500W. Po pierwszym odpaleniu wszystko chodziło jak trzeba. Odpalam grę,dalej te artefakty. Minuta,może dwie i komputer znowu stoi... Dodam,że pasty wymieniałem niedawno a poza tym komputer nawet nie zdąży się nagrzać i się wyłącza.. Co może być problemem? Dodatkowo przeglądarki zaczynają wariować i wyłączają się w losowych momentach.. Dodam krótką specyfikację:

System: Vista 32bit

Procek: AMD Athlon 64 X2 2.7 GHz

Ram: 3 GB

Grafika: Radeon X1650 Pro

Dysk: 500GB

Zasilacz: 500W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić testy, tzn. sciągnij program occt, przetestuj w nim procesor(CPU) przez 1h, potem grafikę (GPU), dodatkowo proponuję jeszcze HD Tune i skan dysku i na zakończenie memtest do sprawdzenia ramu. 

Jak wysypie się przy którymś z testów wiesz co nawala :)

 

edit.

Jaki masz model tego zasilacza? 

Bo z nimi jest tak samo jak z piździngami mają po 3k W tylko na naklejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amd lubią się palić. Czy ten procek ma zintegrowaną grafikę? Wtedy obstawiałbym właśnie procka. Może to głupie pytanie ale czy wentylatory pracują normalnie? W sumie, tak jak wszyscy wyżej - doradzam testy ale po cichu obstawiam grafikę. Intel i nvidia przy przeciążeniu lub przegrzaniu zaczyna mocno ograniczać liczbę operacji ale bez artefaktów. Po prostu spada liczba fps`ów. Amd nie zwalnia ale za to ładnie zaczyna się dymić:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


amd lubią się palić. Czy ten procek ma zintegrowaną grafikę? Wtedy obstawiałbym właśnie procka.

 

 

 


Procek: AMD Athlon 64 X2 2.7 GHz

 

rooski Ty się orientujesz co to jest za procesor, że obstawisz iż  ma zintegrowaną grafe?? proponował bym nie pisać bzdur

 

MichuPG na samym początku wyłącz automatyczny restart po awarii systemu

 

Zrobisz to tak:

Komputer/właściwości/ zaawansowane ustawienia systemu/ zaawansowane / uruchamianie i odzyskiwanie / ustawienia / i odznaczasz opcje automatycznie uruchom ponownie i potem zapisz

 

Dzięki temu będziesz mógł spisać lub zrobić fotkę blue screena i dobrze by było gdybyś wrzucił tutaj kod błędu lub wysłał mi fotkę na PW

 

czekam na info..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? "Czy ten procek ma zintegrowaną grafikę?" - mówi Ci coś znak zapytania na końcu? Szczerze, nawet nie chciało mi się sprawdzać czy ten procek ma zintegrowaną grafikę a samego procka nie znam bo nie bawię się w low cost`y. Stąd moje pytanie do autora. Ponadto w pierwszym zdaniu opisanego problemu jest informacja że komputer się wyłącza. Mówi Ci coś więcej ten problem? Bo Ty mu doradzasz wyłączenie automatycznego restartu... I to po to żeby sprawdzić kod BSOD`a. Hmmm. A może się błędy krytyczne gdzieś zapisują i wystarczy prosty program z neta żeby je odczytać?!

 

Wiem z doświadczenia że że procki AMD mają tendencje do awarii. Co więcej jak zaczyna je trafiać szlak, lubią pociągnąć za sobą całą linię zasilania procka na płycie głównej. Plus jest taki że po takiej awarii komp potrafi dalej działać. Ale będzie wolniejszy i niestabilny. Głównie przez to że np z czterech rdzeni działa jeden :szok:  To taka ciekawostka poza tematem. Dalej obstawiałbym VGA chociaż po głowie zaczyna mi chodzić problem z RAM`em.

 

 

MichuPG, zamień kości miejscami. Zrób też aktualizację bios`u. Minus jest taki że jak komp wysiądzie podczas aktualizacji to może być lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam po przerwie. Dopiero 2 dni temu udało mi się znaleśc przyczynę restartów kompa - walnięty procesor. Pożyczyłem od kumpla płytę główną (troszkę nowszą od mojej,ale procki te same tylko różniły się taktowaniem,mój 2.7 Ghz a jego 2.2 Ghz). Po wymianie komputer nie ładował systemu i się restartował,przeczytałem że po takiej operacji jest wymagany reinstal systemu,wiec podmieniłem tylko procki. Problem zniknął. Kartę graficzną wymontowałem i jadę na zintegrowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie i może dostanę szybką odpowiedź :) 

W moim lapku (6lat) napęd odmówił posłuszeństwa, nagrywa płytę a potem jej nie odtwarza nic, do tego sam jej nie otworzy już a płyta jest do wyrzucenia, obojętnie czy to CD czy DVD. Czy lepiej kupić napęd drugi do lapka i wywalić obecny i włożyć nowy czy lepiej zewnętrzny jakiś ? Pieniądze są podobne, ale wygoda nagrywarki zewnętrznej przyszłościowo mówi trochę bo era tych ultrabooków itp bzdetów, coraz mniej laptopów ma napęd DVD/CD. 

Więc co lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Napęd usb a w kieszeń drugi dysk tak bym zrobił
Nie mogę chyba tak robić, mam dwa dyski już w lapku, ale chętnie bym wstawił sobie SSD zamiast napędu. Lepek to ACER 6930. A jeżeli chodzi o zewnętrzny czy ktoś ma takie coś i może powiedzieć na co uwagę zwracać i jak jest z szybkością zapisu i czy to ma jakiś AntySHOCK?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o zewnętrzny czy ktoś ma takie coś i może powiedzieć na co uwagę zwracać i jak jest z szybkością zapisu i czy to ma jakiś AntySHOCK?

Kilka lat temu kupiłem nagrywarkę USB Samsunga SE-S084. Złego słowa powiedzieć nie mogę. Używam małych mobilnych notebooków, w których napęd się nie zmieści i takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Rzadko nagrywam, wolę dokupić nowy dysk i tam trzymać dane. Wypaliłem na niej może ze 30-40 płyt i nadal poprawnie funkcjonuje. Często za to używam jej jako czytnika. Jak dostaję kompa do formatu i jest padnięty napęd, wtedy taki zewnętrzny czytnik jest prawdziwym zbawieniem. 

Przy nagrywaniu staram się nie trząść nagrywarką, kładę na czymś miękkim. Jeszcze żadnej płyty mi nie skopało. Kupując warto zwrócić uwagę jakie płyty lepiej wypala. Dla CD nie ma większego znaczenia, ale przy DVD są plusy i minusy. Nie wszystkie nagrywarki dobrze sobie radzą. Miałem kiedyś napędy Pioneer oraz Asus i miały problemy z nagrywaniem jednych albo drugich. Owszem nagrały, ale był później problem z czytaniem tych płyt. Prędkości nagrywania są zbliżone do nagrywarek wewnętrznych, ograniczeniem może być przepływność interfejsu USB, ale wszystkie nagrywarki mogą zatrzymać nagrywanie i poczekać aż dane się zbuforują i płyty nie uszkodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...