Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Up

 

rooski Ci napisał, żebyś sprawdził ustawienie dostępu do dysku.

Zakładka Advanced a w niej powinno być SATA. Domyślnie jest ustawione AHCI. Jeżeli ktoś postawił windę na na ustawieniu IDE bądź LEGACY to ona w życiu nie wstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Znów wyszła stara prawda ...jak działa , to nie tykać !

 

Nie mam w zwyczaju pchać palców w bios, ale to miało być "ku rozwojowi"

I skoro że strony producenta, to nie spodziewałem się harakiri. :-)

@Up

 

rooski Ci napisał, żebyś sprawdził ustawienie dostępu do dysku.

Zakładka Advanced a w niej powinno być SATA. Domyślnie jest ustawione AHCI. Jeżeli ktoś postawił windę na na ustawieniu IDE bądź LEGACY to ona w życiu nie wstanie.

 

Myślicie, że nie czytam czy próbuję tego co mi wskazujecie? Nie po to Wam tylek zawracam by tego nie spróbować.

Zmieniałem z IDE na AHCI kilka razy, nie wnosi to nic jeśli chodzi o start kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli po przestawieniu tego nie wstaje to pozostaje tylko przeinstalowanie windy.

Oczywiście nie pełne tylko dogranie plików bootowalnych.

Na XP fajnie naprawiało się BOOTSECTOR oraz czasami MBR po takiej sytuacji ale nie wiem jak to jest z win 7 bo nigdy tego nie robiłem :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka wygląda to na niewłaściwy bios. Dziwne rzeczy pokazuje, Procesor Pentium II, kontrolery IDE. Z tego co pisałeś masz i3, a kontrolery powinny być SATA. 

Jeśli bios widzi poprawnie napędy USB, pobrałbym ręcznie ze strony bios pod ten konkretny model i spróbowałbym jeszcze raz aktualizować. Warto zrobić backup biosu, na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bios wziąłem ze strony samsunga, nie było możliwości pomyłki bo tam nie ma listy a wchodzi się w konkretny model a pod spodem są stery do niego soft i bios.

Ale oczywiście biorę pod uwagę, że różne rzeczy w necie są możliwe.

Jednak ten bios po update się zgadza z tym zalecanym do tego modelu.

Szukałem alternatywnych źródeł jak to czasami się robiło za czasów desktopa, ale to nie płyta Asusa czy Gigabite, że bios i stery są wszędzie.

Ba ja mam problem znaleźć swój poprzedni bios bo samsung na wszystkich swoich stronach zapewnia do pobrania tylko ten,który mi wysrał w tej chwili lapka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bios wziąłem ze strony samsunga, nie było możliwości pomyłki bo tam nie ma listy a wchodzi się w konkretny model a pod spodem są stery do niego soft i bios.

A Samsung ma jakieś wsparcie? Ja bym do nich uderzył, prawdopodobnie nie jest pierwszy taki przypadek, może mają jakąś procedurę naprawy problemu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotykam się z takim błędem podczas rozruchu ale gdzieś na necie (zagraniczne stronki) trafiłem że ten komunikat (YoYo) to wirus i jak naprawa MBR nie pomoże to czeka cię zerowanie dysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. :-)

Bo wbrew temu co się mawia o samsungach ten lapek do dziś (nie licząc wymiany baterii) śmiga bez problemu. Tzn śmigał zanim mój magiczny palec udoskonalacza nie dotknął go tym update'm.

A plan był ambitny wymiana procka na i7 (bo tanie używki jak barszcz) dorzucenie ramu, i ewentualnie ssd i znowu w pierwotnym zamierzeniu używanie kilka lat, bo jeśli coś chodzi nie odczuwam gonić na siłę za nowinkami.

Chciałem jedynie mu dać trochę życia dziadkowi. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm właśnie tego dziwnego znaku nigdy wcześniej nie widziałem.

Możliwe, że masz rację.

Próbowałem zabootować jeszcze mini win 98 z hirens, bo tego PloP nie mam w tym pakiecie( hirens 9.3) i ciągle mi się przewija komunikat "PCI SCSI controller series can be found " :-/

http://haker.com.pl/threads/15116-Virus-YOYO-uwa%C5%BC%C4%85jcie

 

Kur... Chyba masz święta rację!

Opis pasuje jak ulał.

I co w takim wypadku? :-/

Wychodzi na to, że pozbycie się tego wira z dysku to jakaś walka z wiatrakami :-)

Np w momencie podpięcia pod drugi komp że sprawnym systemem w celu zrobienia mu twardego kasowania i przywrócenia MBR kończy się natychmiastowym zgonem ratującego. :D

 

No nic, chyba nie pozostaje nic jak nabyć 850evo a ten dysk zostawić jako zapasowy na dane kiedy się wyjaśni jak pozbyć się tego g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że miałem pecha...

Otóż lapka pewnie jak każdy rzadko restartuję a tylko usypiam, ostatnio może z dobry tydzień temu był restartowany, dzisiaj zaś puściłem update bios, który na koniec... Restartuje co naturalne kompa i... Shit happens.

 

Co ciekawe teraz już nawet z płyty live nic nie chce chodzić (myślałem że z pomocą partition magic strzelę format partycji C) ale lipa, ten wir blokuje tak jak by bootowanie z poziomu dos.

Myślę, że najrozsądniej będzie kupić nowy dysk, skoro i tak był w planie a przed montaźem spróbować wgrać świeży bios z usb, skoro to g... I tam się lokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hirensie powinien być program MHDD, zobacz czy on wykryję dysk.

 

Problem w tym,że nawet nie odpalisz mhdd..

 

http://securelist.pl/descriptions/1079,yoyo_1271.html

Jest jednak niby światełko w tunelu, podobno idzie to ugryźć kaspersky life disc, wiąże się to z wywaleniem w kosmos praktycznie wszystkich programów z rozszerzeniem. exe i dograniem brakujących elementów do rejestru windy, które także są wywalone . Potem to już chyba tylko skanowanie danych typu fotki itp zgranie ich i konkretny format (zerowanie?), dysku i postawienie świeżego systemu. http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=77489

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja jak berety... Dla świeżych użytkowników SSD polecam poczytać jak wygospodarować cześć ramu na pliki temp. Dobra rzecz aby wydłużyć sprawność dysku.

Przy obecnej budowie dysków SSD zabieg ten nie wydłuży znacząco żywotności.

Jest też problematyczny w przypaku resetu komputera bo dane często nie są zapisywane na dysku (kopia partycji RAMDrive), przez co komputer ma problem wstać.

 

Przerabiałem to u siebie. Fajny bajer dla gier, które długo w ładują np. Gothic 3 ale dla samego systemu już nie.

Lepiej te pliki przenieść na dysk talerzowy pozostawiając niewielki plik stronnicowania na partycji głównej (systemowej) dysku SSD, np 16MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Lepiej te pliki przenieść na dysk talerzowy pozostawiając niewielki plik stronnicowania na partycji głównej (systemowej) dysku SSD, np 16MB.

Mam takie samo zdanie na ten temat.

 

 

Ale ja mam tam tylko pliki temp przeglądarek etc. Wiec na start systemu nie ma to wpływu...

Ludzie piszą o starcie 7 w 15 sek. Ale u mnie odpala się 25 i nic tego nie poprawia.

U mnie 11-12 sekund trwa start systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale ja mam tam tylko pliki temp przeglądarek etc. Wiec na start systemu nie ma to wpływu...

 

Jak już robić to kompleksowo łącznie z plikiem stronicowania. Wtedy wszystko szybciej działa.

 

 

 


Ludzie piszą o starcie 7 w 15 sek.

 

U mnie mniej więcej tyle zajmuje pełny restart systemu a nie start :D

 

 

 


Ale u mnie odpala się 25 i nic tego nie poprawia.

 

Wszystko zależy od ustawień w biosie/uefi. Dużo funkcji pozostawionych na AUTO będzie wydłużało start.

 

P.S.

Dysk SSD wkłada się, żeby system startował w 10-15 sekund czy żeby programy szybciej działały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...