Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ehhm. Te Maki i ich "specjalne" dodatki :).

BD też oglądasz na Maku?

BD czyli co??

A trzeba było sobie kupić Dell-a r17 miejsce na 2x2.5'' i jeszcze m-sata 1'' :-)

.

Tylko po co mi kolejna maszyna z lipnym windowsem :rotfl: przeciez ten system to porażka jakas :rotfl:

Poza tym macbook 17 tez ma dwa miejsca na dyski. Wiec nie widze zadnej wyższości della nad Japkiem

 

Na Macu widndowsa mam w bootcampie zainstalowanego tylko do 2 programów. Ale staram sie ich wogole nie używać. Teraz w sumie doszedł 3 ale pracuje nad zdobyciem wersji Macowej :)

 

Gdyby nie te 2 programy nie beszczescil bym dysku na widowsa :rotfl:

Nie potrzebuje juz 17' potwora bo z mobilnością miało to bardzo mało wspólnego. I z 17" przesiadłem sie na 13,3". I ten rozmiar jest dla mnie optymalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tylko po co mi kolejna maszyna z lipnym windowsem przeciez ten system to porażka jakas

 

Prawidłowo skonfigurowany  seven ultimate postawiony na ssd i jakie problemy?

Nie wiem jak innym ale mi służy już od 4 lat bez problemu i reinstalki.

Ale dzięki temu że jest jak to piszesz i myślisz "lipny " to mam zajęcie i stać mnie na zabawki audio.

99 %problemów z kompem znajduje się między monitorem a fotelem. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie na maca przesiadłem kilka lat temu i jak mam cos zrobic na windowsie to mi sie nie dobrze robi :rotfl: kolejny komputer na jaki zmienię za jakis czas obecnego to rownież bedzie ze stajni "Nadgryzionego japka". Napewno nigdy juz nic u mnie nie zagości z pod znaku zielonego robocika :rotfl: windowsa niestety całkiem nie moge sie pozbyć całkowicie bo niestety kilka programów nie doczekało sie jeszcze wersji Macowej :(

 

A z tym co piszesz to masz racje ze przewaznie jest to te zmienne ogniwo siedzące na fotelu winne. :rotfl:

BD - BluRay.

Aaaaaa

 

To Bd teraz nie dawno kupiłem sobie do domu. Ale jeszcze zadnej płyty bd nie mam :( narazie filmy (głownie mkv) i muzykę (głownie flac i wav) odtwarzam na nim z 2 dysków po usb :hyhy:

 

Mac do tego tym bardziej mi nie potrzebny :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie kupiłem Mac Pro stacjonarna skrzynka i można blue ray wsadzić. Powiem tak żałuje ze przez tyle lat męczyłem sie na Windows żona moja od 7 lat używa Mac-a teraz jej kupiłem najnowszego maca pro i mogę powiedzieć jedno Mac pro to jest mega maszyna i nie wymyślili jeszcze szybszego kompa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kepke - jaki to dokładnie model?

 

http://www.macworld.com/article/2042431/watch-and-rip-blu-ray-movies-on-your-mac.html

 

Four and a half years after that comment, OS X still doesn’t support Blu-ray playback, nor has any Mac shipped with a drive capable of even reading or burning data on a Blu-ray disc. And given that few Macs even include optical drives these days, Apple’s never going to bring Blu-ray to the Mac. (The company can already sell you HD movies and TV shows directly from the iTunes Store, so why would Apple want to embrace Blu-ray?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pany, dziś mam wolne więc idąc za ciosem wczorajszej dyskusji poczytałem co za chip jest w moim lapku, jakie ramy i procki obsługuje, także tematy z upgrade mojego modelu wymianą procy i dołoźeniu ram. Ale to jest pryszcz...

Doczytałem, że aby płyta i jej bios rozpoznał nowsze procki warto zrobić jego update do najnowszej wersji.

Zainstalowałem odpowiedni program ze strony samsunga, ściągnąłem bios z ich strony, aktualizacja odbywa się z poziomu pulpitu, wszystko poszło ładnie, wszędzie ok,ok wskoczył komunikat, że bios został zaktualizowany poprawnie i komp się zrestartuje...

I bum... Nie wstał... Dzisas myślę... NO to ulepszyłem...

Grafa chyba działa bo obraz się przy starcie wyświetla tzn ekran powitalny samsunga wejście do bios możliwe, bios proca widzi, ram widzi. Ale system się nie ładuje tylko staje na czarnym ekranie z jakimiś trzema chińskimi znaczkami.

Czy ktoś ma pomysł co jest grane?

Załączam foto biosu i tego ekranu(sorry za wielkość foto ale to z tel bo... Lapek padł :-/)

 

 

Możliwe, że w tym samym momencie padł hdd? W bios wskazuję, że ma się bootować z dysku i zonk, zaś przy starcie ikona hdd mignie kilka razy i już nie mruga.

Jak wspomniałem w bios komponenty są widoczne. Po wyswietleniu tego czarnego ekranu klawiatura nie reaguje na jakikolwiek klawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna wstała, przeszła POST, weszła do biosu, więc nie ma tragedii.

Ja zacząłbym od ściągnięcia ubuntu na pendrive i z spróbował odpalić z tego systemu. Jeśli nawet nie włączyłby się z pena, to spróbowałbym z odpiętym dyskiem. W tym samym czasie spróbowałbym ten dysk podpiąć gdzieś, aby sprawdzić jego sprawność. Niekiedy dysk trzeba aktywować w panelu sterowania, narzędzia administratora, zarządzanie komputerem... - chyba jakoś tak to szło w W7.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro nie ingerowałem w samą windę a tylko zaktualizowałem bios, który niby poszedł dobrze,skoro wstaje, to, to może spowodować potrzebę aktywacji dysku w win7?

 

Rozumiem,że aby skorzystać z jakiś narzędzi administratora przy niedziałającej windzie musiałbym posiadać płytę DVD?

Tej nie mam przy sobie niestety, więc musi to poczekać.

I co ma przynieść oddalenie Tomo Ubuntu z pena?

I co to za skichane znaczki na czarnym ekranie?

Rozumiem blue screen jak coś padnie, ale to pierwszy raz widzę. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie tyczy się tego, że czasami dysk podłączony w innym komputerze trzeba aktywować. Nie trzeba do tego płyty z windą, tylko sprawna winda.

Podłaczenie pena z ubuntu pokazałoby, czy to wina dysku.

Trudno tu wróżyć z fusów na odległość.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spróbuję podpiąć ten dysk na innym lapku zobaczymy co się wydarzy.

Ale dalej nie rozumiem co ma aktualizacja bios, bez zmiany hardware czy ingerencji w win 7, do wysrania się dysku czy win.

Mniejsza w sumie z tym bo, masz rację, że na odleglość to nic nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck a nie miałeś przypadkiem ostatnio lapka podpiętego pod Tv przez hdmi ?

Miałem kiedyś podobny przypadek - jakie było moje zdziwienie kiedy podłączyłem hdmi a moim oczom ukazał się pulpit :) Wystarczyło w ustawieniach ekranu wrócić do ekranu lapka i po temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w międzyczasie zerknij lepiej czy nie zainstalowałeś biosu UEFI. Jeżeli tak to znajdź tą funkcję i BIOS`ie i przełącz na Legacy(chyba zakładka boot). A jeżeli się mylę spróbuj przełączyć jeszcze dysk z NativeIDE do AHCI albo odwrotnie(zakładka advance, ale nie pamiętam który z podkatalogów). Chyba że ten bios ma funkcję RAID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane, bootowalna płyta z hirens startuje, zrobiłem test ramu i jest ok, chciałem zrobić test hdd, czy systemu to się wysypuje podczas startu, ale już np partition magic widzi wszystkie partycje dysku, ile jest miejsca itp...

Chciałbym jeszcze zrobić update bios z usb, ale nie mogę narazie trafić na starszą wersję bios, którą miałem do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł jeden test systemowy i część rzeczy jest ok a część się wysypała.

Ktoś coś z tego rozumie? ;-)

 

 

 

To co nie wykrywa żadnego urządzenia?

Ani DVD ani hdd, to dlaczego je pokazuje w bios?

 

Pod innym testem na bad sektory dysk śmiga, nie wykazuje żadnych błędów, dioda sygnalizuje odczyt z dysku.

wtf... :-/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...