Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Problemem może byc chipset 945 gc i adresowanie pamieci .

Co prawda nota producenta  mówi że" do 4 gb"  widzi- ale jak w Twoim przypadku w pisane  nie wierzcie.

Zmienisz płyte to i ddr 3 będą .BF 4 już z 4 gb uruchomisz ale lepiej wrzuć 8 gb ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie 2x4 Giga z Corsaira Vengence na początek, później jeszcze 2 takie się dołoży i będzie 16 :) Ghost potrzebuje 6 GB na samo uruchomienie, ale znalazłem Cracka i.... Dirtect 11 się ukłonił i po ptokach :P Dlatego muszę podziałać w temacie.

 

Suzi bez OT :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w nowszym kompie zainsalujesz Win8 to może być problem. Windows 8 wymaga biosu w wersji UEFI, a 7 i poprzednie Windowsy biosu LEGACY. Karta graficzna też ma swój bios i musi być zgodny z płytą główną. W przypadku podłączenia karty graf ze starym biosem w większośći przypadków komp zrobi automatyczną aktualizację. Niestety w drugą stronę to nie działa i kartę trzeba flesh`ować przy użyciu specjalnie przygotowanego komputera. Albo wylutować kość bios`u i wrzucić na flesh`arkę jak ktoś ma:-)

 

A co do płyty głównej - maksymalnej ilości pamięci nie przeskoczysz. Ale jeżeli jest opcja włączenia i wyłączenia tej funkcji to wiesz co robić. Mogłaby też pomóc instalacja innej wersji bios`u - starszej lub nowszej - poszukaj na necie, może uda się to przeskoczyć. Albo jeśli kości ramu jest kilka to zamienić miejscami. Tzn największą na slot1. Płyty gigabyta często mają bardzo rozbudowany bios ale niestetety tak samo łatwo jak pomóc, można coś spierniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra kupiłem ssd 60GB geil

zapakowałem 7 i.................

system startuje szybciej ale w codziennym użytkowaniu jakoś szału nie ma

no może skaner antywirusowy zapiernicza

mam mieszane uczucia co do wydania tych 200zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

To uruchom sobie przeglądarke z kilkoma kartami i rob cos w tle;  kopiuj  itp.

Poużywaj troszkę  a pózniej sprubój tego samego na HDD ,

Wtedy sie zorientujesz    OCK.

Sam start systemu to pikuś, lapka usypiając to wielkich róznic nie ma .

Chodzi o stabilność i szybkość w codziennym używaniu.

Kilkanascie kart chrome co po wybudzeniu sie odswierzają błyskawicznie to jest ta moc SSD

 

 

"Windows 8 wymaga biosu w wersji UEFI"

 

Nie zauważyłem takiego wymagania.

 

Przez 7 lat   tylko raz sie  spotkalem  że dobra grafa nie chciała działać  z dobrą   pł. główną.

A była to grafa od Gigabyta i żeby bylo śmieszniej płyta tego samego producenta.

Z innymi płytami,grafami   działało - razem nie(!)

Nawet koledzy ze sklepu IT nie wierzyli dopóki nie zobaczyli     -   ale to tylko komputery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja otworze świeży temat..

 

Mam płytę Sony Vaio, korzystam z ogólnej wersji Windows 7, a chciałbym zrobić wersję mniejszą, na USB, na pendrivie.

Wersja firmowa, bardziej mnie denerwuje, wiele rzeczy musze po prostu usunąć wiele plików.

Denerwuje mi wiele reklam co są nawet z Windows Live czy inne cudaki.

Jak zrobiłem podstawową wersję - zajmował mi około 17gb- lekko łatwo i przyjemnie.

A jak można teraz zrobić teraz opcję? Przez USB pendrive i boot? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szukam specjalisty od naprawy komputerów z Wrocławia i okolic. Oczywiście naprawa odpłatna, żaden wolontariat.

 

Lapek Toshiba chodził od kilku lat bez problemu. Wczoraj przyszedł Karolek, więc wyłączyłem lapa, odłączyłem zasilanie (bateria w pełni naładowana) i poszliśmy pogrzebać w samochodzie. Wróciliśmy po ok. 1h, i lapek już nie wstał. Tak bez ostrzeżenia.

Po wciśnięciu przycisku włączenia są następujące objawy:

 

1. przy włączeniu lapa zawsze na początku wentylator na kilka sekund pracował po czym wyłączał się i włączał dopiero kiedy był zagrzany (tak chyba ma każdy lapek). Teraz nie kręci się przy włączeniu, ale jak popracuje chwile to normalnie chłodzi układy. Dziwne.

 

2. ekran nawet nie mrugnie. Nie włącza się w ogóle.

 

3. dysk słychać, że się kręci

 

4. dioda ładowania reaguje normalnie na podłączenie i odłączenie ładowarki

 

5. windows raczej się nie ładuje. Nie słychać dźwięku logowania. Miałem ustawione tak, że po wciśnięciu przycisku wyłączania komp się wyłączał. Włączyłem go, pochodził 5min, po czym wcisnąłem przycisk ale lapek się nie wyłączył.

 

6. dioda zasilania po włączeniu normalnie się świeci. Nie mruga ani nic nienormalnego.

 

Jak ktoś ma pomysł, wiedzę i chęci to proszę o kontakt, a właściwie o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość podpięcia go pod monitor/TV?

Co do 1. to wiatrak kręci się zawsze, tylko na początku idzie na pełną moc i podczas ładowania systemu zwalnia i potem ma obroty zależne od temperatury. 

Czasem pomaga wyjęcie baterii na 5min albo odpalenie bez baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jaki rok produkcji i jaka karta graficzna w nim była? Nie przypadkiem Nvidia Geforce jakiś z modeli 7xxx lub 8xxx ?

 

Staruszek, ale dzielnie mi służył. Nie pamiętam modelu ale na 90% to ten:

 

http://laptopy.benchmark.pl/test-laptopa/toshiba-satellite-c650d-11g.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to raczej nie to o czym myślę. Często w lapkach z roczników 2008-2010 padały chipsety i/lub układy graficzne i objawy bywały podobne jak u Ciebie, lub w innych przypadkach robiły się krzaki na ekranie. Ale na athlonach + radeonach nie było tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie zobaczysz. W tych Nvidiach robiły się zimne luty na kulkach pod układem (tego nie zobaczysz gołym okiem), przygrzanie układu hot airem pomagało na jakiś czas, a w latach 2008-2010 wsadzali wadliwe układy, w których kwestią czasu było aż padną i wtedy tylko wymiana pomagała, ale niestety z ATI nie mam doświadczenia, więc tutaj nie będę w stanie pomóc :(

 

A wilgoć możesz zobaczyć najwyżej na małych papierkach, które czasem siedzą pod klawiaturą, czasem pod baterią, a czasem na płytę przyklejone - na 'sucho' są białe, a jak dostają wilgoci to się farbują na czerwono - w toshibach bardzo często było takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

Jak na moje oko  grafa lub chipset .Miesiac temu w Tejszybie  satelitce takie objawy byly.

Rebailing chipsetu i zyje.Ale to takie tylko zalatanie dziory niestety.

Nie wiadomo ile bedzie dzialalo.

Jeszcze jedno wyjmij hdd i zobacz czy bios sie laduje. Kiedys mialem przypadek ze zepsuty dysk zblokowal uruchomienie lapka w taki sposob ze nawet bios nie wstawal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...