Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie a jak można usunąć z autoodtwarzania programy których już nie posiadam na PC?? Na zdjęciu widoczny Nero jako "Wyświetl zdjęcia" którego nie posiadam już od bardzo dawna. Jak włożę czystą płytkę to takich NERO mam 3sztuki już :/ 

 

Autoodtwarzanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam znowu mały kłopot i pytanie odnośnie tego kłopotu. W przeglądarce internetowej (używam Mozilli) mam strasznie niewyraźne zdjęcia, np. miniaturki w allegro, dokładniej wygląda to tak, jak by była jakaś maleńka rozdzielczość i ktoś to powiększył, widać zaje...e kwadraty, jak powiększę zdjęcie jest to samo, jakby jakaś mała rozdzielczość powiększona kilkakrotnie, również kolory jakieś kiepskie... Oczywiście problem występuje tylko w przeglądarce. Przestawiłem coś nieświadomie ? Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpocznę nowego wątku - ktoś ma dobrze w głowie temat SSD? Myśle o jakimś daniu czadu z lapkiem, chciałbym go troszkę bujnąc. 

Ogólnie nie narzekam ale czytam że SSD daje sporo przyjemności. Głównie używam tylko neta, czasami jakiś filmik. Gier-nie gram, szkoda baterii  :lamer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk SATA3 pozwoli na maksymalne wykorzystanie SATA2 - w praktyce uzyskasz do ok 270MB/s w odczycie i w zapisie. Po uwzględnieniu czasu dostępu to i tak kosmos w porównaniu do zwykłego HDD.

 

+1 dla Samsunga PRO :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sprawdziłem dokładnie. Sony nic nie wie, ale za to Intel odpisał na całość. Niestety ( co mnie troszkę zawiodło) maksymalna przepustowość na tym mostku to właśnie te magiczne 300mb/s.

Jak na to wszystko patrze to chyba najwięcej frajdy mają ludzie co mają laptopy z pełnym wykorzystaniem SATA 3 oraz ewentualnie USB 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sprawdziłem dokładnie. Sony nic nie wie, ale za to Intel odpisał na całość. Niestety ( co mnie troszkę zawiodło) maksymalna przepustowość na tym mostku to właśnie te magiczne 300mb/s.

Jak na to wszystko patrze to chyba najwięcej frajdy mają ludzie co mają laptopy z pełnym wykorzystaniem SATA 3 oraz ewentualnie USB 3.0

ale gadasz pierdoły zomer , ile jeszcze osób ma Ci napisać że przy 90% dysków które są normalnie dostępne wykorzystasz to swoje sata 2 w niemal takim samym stopni jak byś miał sata 3 , przyrost po przesiadce niezauważalny ( przy dysku do 500zł )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SATA2 - w praktyce uzyskasz do ok 270MB/s w odczycie i w zapisie.

 

Nie da rady. Nie 270MB/s...

 

 

Jeśli nie zamierzasz zmieniać lapka na coś z sata3, to bez sensu jest kupować samsunga 840pro (albo 830) - po prostu ogromny potencjał będzie niewykorzystany przez to, że sata2 nie pozwoli.

Już lepiej kupić kingston'a V300 - nawet on nie osiągnie swojej pełnej prędkości na sata2, a jednak jest dużo tańszy. I to jest jedyna sensowna opcja.

 

Zwykły HDD będzie miał może ok 100MB/s zapisu. (gdzie w lapku pewnie jest jeszcze wolniejszy 5400obr/min)

Przy przesiadce na SSD będziesz miał do ok. 200MB/s - tak, sprawdzone. Też korzystam z SSD na sata2. Z resztą, wiedziałem, że taką będę miał prędkość... ale robiłem sobie niesłyszalny PC ;)

Tyle razy co go włączałem... kiedy był włączony ;)

 

Ogólnie działanie na +. Chociaż nie ma jakiejś ogromnej przepaści między tym SSD, a HDD samsung F3 - no niestety. Tutaj sata2 nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł.

Dla lapka SSD to dobre rozwiązanie. Zużycie prądu masz dużo mniejsze. Tylko przelicznik GB/zł jest średnio korzystny. Chociaż pamięci flash miały iść w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko warto sobie wziąć pod uwagę, że technologia, która pozwala w tej chwili produkować takie dyski jest nadal na podobnym poziomie jak 99% pendrive'ów na rynku, czyli żywotność takich dysków jest nie wielka (biorąc pod uwagę ilość odczytów/zapisów.

Do przechowywania danych nie używanych kilkadziesiąt razy dziennie, jak najbardziej, ale do partycji podtrzymującej system - nigdy w życiu. Sprawdzone.

Nie jestem przeciwny nowinkom, ale testując coś przez prawie rok jestem w stanie powiedzieć, a nie mamy tego mało w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie 270MB/s...

 

http://www.wpcoe.com/images/SATA3_vs_SATA2.png

 

Przykład dla dysku Intel 520.

 

http://img814.imageshack.us/img814/1472/beztytuugaq.png

 

A tu przykład dla Samsunga 830tki. Interpretacja wedle uznania.

 

 

 

Ok, tylko warto sobie wziąć pod uwagę, że technologia, która pozwala w tej chwili produkować takie dyski jest nadal na podobnym poziomie jak 99% pendrive'ów na rynku, czyli żywotność takich dysków jest nie wielka (biorąc pod uwagę ilość odczytów/zapisów.

 

http://pclab.pl/art47063-2.html

 

+ mój najstarszy SSD, Vertex 2, używany od ponad 2 lat przez 12-15 godzin 7 dni w tygodniu:

 

 

http://abload.de/img/ssdlife8bj1a.jpg

 

Kwestię zużycia można uznać za pomijalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...