Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, tylko warto sobie wziąć pod uwagę, że technologia, która pozwala w tej chwili produkować takie dyski jest nadal na podobnym poziomie jak 99% pendrive'ów na rynku, czyli żywotność takich dysków jest nie wielka (biorąc pod uwagę ilość odczytów/zapisów.

Do przechowywania danych nie używanych kilkadziesiąt razy dziennie, jak najbardziej, ale do partycji podtrzymującej system - nigdy w życiu. Sprawdzone.

Nie jestem przeciwny nowinkom, ale testując coś przez prawie rok jestem w stanie powiedzieć, a nie mamy tego mało w firmie.

 

bzdura:)

 

ssd  jak najbardziej jako dysk systemowy

zywotnosc w tej chwili jest  podobna do zwyklych hdd.

Nie wiem ile masz w firmie ale na bank ja mam wiecej :wink:  i jak dotad zaden nie polecial.

 

 

stah

 

jak nie widzisz znaczacej roznicy w dzialaniu  zwyklego a ssd to ja przepraszam

 

najwazniejszym parametr to czas dostepu o ktorym chyba zapomniales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zip, pracuje 8 szt. z 12, które zostały zakupione.

Ja nie jestem przeciwnikiem tej technologii, wręcz przeciwnie, sam się bardzo napaliłem na te dyski, ale czas pokazał, że nie są bezawaryjne, skoro 4 szt. padły w czasie ok. 5 miesięcy, coś musi być na rzeczy. Zostały wsadzone standardowe magnetyczne, a te służą jako przenośne w obudowach, po wymianie na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD są wytrzymalsze pod względem wstrząsów i upadków. 
Pamięć jak to pamięć też się uszkadza lub siada firmware. W zwykłych hdd często po upływie roku pojawiają się bad sectory programowe lub sprzętowe. I SSD i HDD są podatne na uszkadzanie. Ja nie faworyzuje jednego jak i drugiego. Jednym HDD trzyma 10lat bez problemu innemu  1 rok tak też z SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czyli żywotność takich dysków jest nie wielka (biorąc pod uwagę ilość odczytów/zapisów.

 

 

na dysk systemowy - kilka lat spokojnie

znajomy ma ssd na system dwa lata - przez ten czas nie robił nawet 3 TB zapisu. Gdzie SSD obecnie wytrzymuje kilka PB

Czyli można powiedzieć, że żywotność przy systemie ma spokojnie 5-8lat

 

Różnicę widzę, nie jest ogromna - ale przy moich zastosowaniach po prostu nie ma gdzie jej zobaczyć ;)

Otwieranie przeglądarki, programów, gier... No ok, jest szybciej.

Fakt. Restart systemu trwa około 40s do pełnego załadowania. Ogólnie jest przyspieszenie, ale mówię - faktyczną różnicę da dopiero sata3. Nie mówię,

 

 

Co do zapisu i odczytu na sata2 - faktycznie. Zależy jaki program ;)

W crystaldisk marku mam podobne wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czołem. Odgrzewam kotleta, bo mój kolejny lapek grymasi... :/

Do rzeczy, od zakupu nie był przeinstalowany system Win 7, 3 lata mineły i system już zamulał, więc wczoraj stwierdziłem ,że najwyższa pora postawić świeżą instalkę.

Zarchiwizowałem najważniejsze dane i do dzieła... System miałem preinstalowany jako recovery bez płyty CD/DVD na HDD, chciałem skorzystać z tej opcji, okazało się ,że coś jest uwalone i nie ma boot menegera, instalacja z recovery w ogóle nie startuje.

Sciągnąłem więc iso Win 7 na płytę DVD, chcąc wykorzystać swój klucz z lapka. Instalacja rozpoczęła się wybrałem partycję systemową, Win ją sformatował i zaczął instalację, w pewnym jej momencie system musi się po raz pierwszy ( i w tym przypadku ostatni ) zrestartować, po restarcie, kuku... bluesceen...

Ponowna próba instalacji Windy i... nie widzi ona wcale HDD, tak jak by w ogóle nie było twardziela. W Biosie jest widoczny.

Spróbowałem wykorzystać pakiet Hirens 9.3 niestety znowu kuku, bo sterowniki nie chcą się zainstalować, spróbowałem rewizję 9.8 aby za pomocą partition magic sformatować partycję systemową i... Partition Magik widzi twardziela , jako jeden dysk bez partycji, nie mogę jednak nic z tym zrobić, ani podzielić na partycje ani sformatować. Jedynie mi pokazał , że "jest dysk" o pojemności "takiej i takiej" ale wszelkie opcje są "zamrożone" z poziomu PM nie mogę nic zrobić.

Czy ktoś może mi jakoś podpowiedzieć jak to ugryść? Moja wiedza i pomysły się skończyły...

Jak to możliwe ,że wywaliło partycje z dysku, lub też są nie widoczne i dlaczego Partition M... nie udostępnia żadnych operacji na tym HDD poza pokazaniem ,że w ogóle istnieje? Teraz wrzuciłem HDD regenerator aby przeszukał dysk na bad sectory a w międzyczasie może ktoś mi coś podpowie? Walczę od wczoraj wieczór ale skapitulowałem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Windows przy pierwszej instalacji na dysku dzieli go na partycję tworząc też kilka partycji ukrytych. Jeżeli założymy że dysk ma 500gb to Win podzieli go na partycje zasadnicze np dwie partycje(C i D) plus trzy partycje ukryte(jedna ok 100mb na bieżące operacje, druga ok 400mb na pliki systemowe i ok 15-20gb na recoverkę). U Ciebie wystąpił błąd podczas recovery bo albo w bios`ie trzeba było włączyć tą funkcję albo coś przy uruchamianiu recovery z poziomu dos`a(alt + F10) zawiodło. Mógł też pojawić się jakiś bad sector w partycji recover`y. Najprawdopodobniej więc któraś z ukrytych partycji nadal "żyje" i nie pozwala na formatkę z zewnętrznego źródła. Zaczął bym od podłączenia dysku z lapka do innego komputera i dokładnego formatu. Szkoda że nie udało się postawić fabrycznej instalki bo przeważnie jest najpewniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ja mam to sformatować skoro mam już tylko dwa netbooki 10"? :D

Było Vaio to umarł HDD( ten, o którym jakiś czas temu była mowa) a teraz umarło się temu Samsungowi.

Ale mnie zastanawia dlaczego Partition Magic nie chce ruszyć tego HDD, skoro widzi jego pojemność? Przecież on pracuje z poziomu Boot CD, więc powinien widzieć partycje. A jest echo... W tej chwili HDD regenerator mieli twardziela i póki co zero bad sectorów.


 

 


Szkoda że nie udało się postawić fabrycznej instalki bo przeważnie jest najpewniejsza.

 

Sterowniki do mojej wersji lapka ściągnąłem ze strony samsunga, więc jakoś wybrnę, ale aby było zabawniej , będą pewnym ,że będę robił instalkę i ingerował tylko w partycję C zgrałem sobie drivery na D :rotfl:  , poszło się dymać w tej chwili wszystko, więc kolejny raz nauczka z komputerami, jak w życiu, pewne są tylko śmierć i podatki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odradzałbym asusy bo złych opinii sporo, to nie ta marka co na początku;) Ja od kilku miesięcy używam z500 lenovo i jestem zadowolony, przede wszystkim do danego lapa dolicz cenę dysku ssd jeśli nie ma go na pokładzie bo taka konfiguracja jak w w/w lapku to jak porsche z silnikiem od malucha;) W odobnej cenie masz np taką wersję:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-z500-i5-3230-8gb-1tb-gt740-i3768059303.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również odradzę Asusa... Większość znajomych ma problemy z grafiką/płytami głównymi.

Ja używam Lenovo z580 od prawie dwóch lat - bezawaryjnie, siostra y550 - bezawaryjnie, tata y530 - padł mu dysk twardy po 4 latach.

Na prawdę nie można narzekać. Panuje opinia, że zawiasy siadają, trzeba tylko odkręcić jeden panel nad klawiaturą i je dokręcić, bo śrubki się luzują.

Ciężko znaleźć coś w takiej relacji cena/jakość, jaką oferuje ta marka. Widziałem kilka samsungów, w których po kilku miesiącach normalnego użytkowania robią się pęknięcia na obudowie, wypadają klawisze, ścierają się napisy i farba z obudowy.

Co do dysku SSD, chciałem go kupić od razu gdy kupowałem swojego lapka, ale wtedy były cholernie drogie i awaryjne, w chwili obecnej najlepszym rozwiązaniem - kup sobie lapka z dyskiem 750gb/1tb, wymień go na ssd 128gb, a talerzówkę wsadź do kieszeni jako dysk zewnętrzny, na prawdę warto.

 

 

 


bzdura:)



ssd jak najbardziej jako dysk systemowy

zywotnosc w tej chwili jest podobna do zwyklych hdd.

Nie wiem ile masz w firmie ale na bank ja mam wiecej :wink: i jak dotad zaden nie polecial.





stah



jak nie widzisz znaczacej roznicy w dzialaniu zwyklego a ssd to ja przepraszam



najwazniejszym parametr to czas dostepu o ktorym chyba zapomniales

Zip, w tej chwili, po sprawdzeniu tych urządzeń na własnej skórze, przyznaję Ci rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku SSD, chciałem go kupić od razu gdy kupowałem swojego lapka, ale wtedy były cholernie drogie i awaryjne, w chwili obecnej najlepszym rozwiązaniem - kup sobie lapka z dyskiem 750gb/1tb, wymień go na ssd 128gb, a talerzówkę wsadź do kieszeni jako dysk zewnętrzny, na prawdę warto.

 

 

Też tak właśnie mam zrobione:) 1Tb w obudowie i na usb3.0 śmiga a w lapku 64gb na system(styka z zapasem a 32gb już zbytnio się nie opłaca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Również odradzę Asusa... Większość znajomych ma problemy z grafiką/płytami głównymi.

 

też odradzam ... mam N73JN i za tyle pieniędzy za ile był kupiony to porażka ...

- bateria padła równo po roku ( idealny timing );

- głośnik lewy charczał ( sam to zrobiłem po gwarancji ... );

- dyski loteria ( ja trafiłem na jednego wadliwego WD w gratisie, na szczęście jeszcze żyje i ma się dobrze po małym zabiegu );

- napęd który ma fochy ... jak się wnerwię to zakupię jakiś inny a nie HL GT32N, czyli dla mnie no name badziew ...

 

 

 


Co do dysku SSD, chciałem go kupić od razu gdy kupowałem swojego lapka, ale wtedy były cholernie drogie i awaryjne, w chwili obecnej najlepszym rozwiązaniem - kup sobie lapka z dyskiem 750gb/1tb, wymień go na ssd 128gb, a talerzówkę wsadź do kieszeni jako dysk zewnętrzny, na prawdę warto.

 

ale na co tak ?

Kupić takiego Lenovo Y580, zakupić SSD na mSata i cieszyć się 1GB + szybkim uruchamianiem ... z resztą dużo 15,6 ma takie rozwiązania teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ale na co tak ?

Kupić takiego Lenovo Y580, zakupić SSD na mSata i cieszyć się 1GB + szybkim uruchamianiem ... z resztą dużo 15,6 ma takie rozwiązania teraz.

Dużo, ale nie każdy - chcesz podpiąć u kogoś innego, albo w starszej stacjonarce u znajomych i co? Nie ma jak, i trzeba kombinować z siecią, a dobrze wiemy, że konfiguracja sieci w windowsowych kompach czasami potrafi przysporzyć duuużo problemów, głównie jeśli chodzi o uprawnienia dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dużo, ale nie każdy - chcesz podpiąć u kogoś innego, albo w starszej stacjonarce u znajomych i co?

 

te czasy powoli się kończą, większość osób ma tak szybki net, że staje się to zbędne ...

 

 

 


Nie ma jak, i trzeba kombinować z siecią, a dobrze wiemy, że konfiguracja sieci w windowsowych kompach czasami potrafi przysporzyć duuużo problemów, głównie jeśli chodzi o uprawnienia dostępu.

 

zależy od lapa, w Y580 jak ktoś się uprze, to kwestia 2 śrubek zaślepki tylnej, 2 dysku ... chyba że ktoś odpina z "kołyski" to jeszcze dodatkowe 2-4 :P

 

 

 


Dlatego najlepiej ssd w lapie i zewnętrzny na usb3.0, najbardziej uniwersalna opcja a i dość szybkie jest usb 3.0:)

 

jak ktoś lubi nosić wiele zbędnych rzeczy to czemu nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te czasy powoli się kończą, większość osób ma tak szybki net, że staje się to zbędne ...

 

 

 

 

zależy od lapa, w Y580 jak ktoś się uprze, to kwestia 2 śrubek zaślepki tylnej, 2 dysku ... chyba że ktoś odpina z "kołyski" to jeszcze dodatkowe 2-4 :P

 

 

 

 

jak ktoś lubi nosić wiele zbędnych rzeczy to czemu nie :D

duzo osob moze i ma dobry internet ale napewno nie ma takiego przesylu jak chcesz komus zapozyczyc 50gb filmow lub zdjec,szczegolnie gdy masz do kogos 20 minut drogi,taki dysk 2.5 cala to wcale nie jest zbedna rzecz,bo chyba malo CI sie przydaje skoro nie uzywasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

SSD na system 

Hdd  w zatoczke cd/dvd 

Masz szybki system i na dane  miejsca  ile trzeba .

A napęd cd ląduje jako zewn wtedy.

Zwykle z ISO sie teraz robi a z płytki coraz mniej.

 

Ale każdy musi dla siebie wybrać rozwiązanie .

Jak np zewn dysk  USB 3.0 .Transfer jak z sata  jest.

Mi przez 4 lata uzywania ssd  jeden zdechł - ale miałem już nawet serwerowe  hdd   WD  co po 2 tyg. się wysypały  - nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez stoję przed takim rozwiązaniemJaki ssd są teraz polecaneChce Acera 5220 podrasowac ale sata3 to tam nie.Wysłane z mojego FUN przy użyciu Tapatalka

Tez stoję przed takim rozwiązaniemJaki ssd są teraz polecaneChce Acera 5220 podrasowac ale sata3 to tam nie ma.Wysłane z mojego FUN przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego FUN przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...