Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hello.

Jaki SSD -?

Z najdłuższą gwarancją  :D 

Bo i nawet najwolniejszy zjada na śniadanie wydajnością HDD.

Po co przepłacać za coś czego juz nie odczujesz ?

A nawet jak nie masz w sprzecie sata 3 to nie problem poleci po sata 2 .

A kiedyś jak będziesz wymieniać sprzet to sobie ssd przelożysz.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sam myślę nad SSD.

Mój system obsługuje sata2 ale jak patrze na dyski sata3 to wykorzystać laptopa z pełnym pasmem sata2 też dało by dużo frajdy.

Cenowo leci już wszystko troszkę w dół, ciekawe jak by to było po świętach, bo drukarki troszkę wzrosły. 

SSD 128GB już wystarczy do zwykłego korzystania.. Mam dodatkowo zewnętrzne dyski 2.5" i spełnia Moje wymagania.

Czekam na niższe ceny  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już ponad pół roku SSD siedzi , po zmianie efekt prawie jakbym lapka zmienił na nowy model :P

 

mam 120 gb ssd i 640 hdd zamiast napędu dvd 

 

napęd natomiast siedzi w chińskim adapterze takim za 10 zł i wpinam go z usb jak zachodzi potrzeba.  

 

niektóre 17" mają miejsce na 2 dyski twarde i nie ma potrzeby rezygnowania z napędu dvd

 

od siebie polecę Acera , mój ma coś koło 2 lat, kupiłem go jak się pojawił sandybridge i do dziś nie żałuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


niektóre 17" mają miejsce na 2 dyski twarde i nie ma potrzeby rezygnowania z napędu dvd

 

te starsze szczególnie, ja tak mam u siebie na dwa pełne wymiarowe 2,5 :)

Obecnie tak jak pisałem wcześniej nawet dużo 15,6 ma mSata + 2.5 cala, więc praktycznie to samo w 17 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Lenovo z serii Y500 nie przyczepię się do wydajności (i7, 16gb ramu, gf 650 sli) ale taka pierdoła... tragiczny "tałczpad". Konkretnie po przesiadce z mojego starego HP, gdzie touchpad był bezgłośny to tutaj jest kibel. Myślałem, że to kwestia przyzwyczajenia ale widać długo mi idzie.

A co do ssd to mam w robocie 2 kompy na ssd, jeden na w sumie starym ocz, który ma pewnie ze 2 lata i działa. Jak kupowałem odradzano mi, że padnie szybko bo to ocet, drugi to jakiś Samsung z wysokiej półki bo stosunkowo młody, ma ok 3 miesiące ceny przez lata spadły więc warto się nad ssd zastanowić. Mam też serwer zapisu obrazu w pracy gdzie mam 12tb powierzchni dyskowej i dyski w trybie ciągłej pracy "żyją" max 3 lata, a nie deklarowane 100k godzin jak chyba WD pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem w sony. Tani model, i3 ale z dobrym procesorem. Miałem do wyboru pewne modele i5 i i3. Szukałem pod względem wydajności i pewne wersje i5 okazały się słabsze w porównaniu z jednym modelem i3 jaki miałem upatrzony. Więc upatrzyłem i3.

Ram 8gb ale szybki, z początku miałem model 17cali ale słabo bateria trzymała więc wybrałem jednak 15.6" i zyskał prawie godzine czasu pracy. 17" vs 15.6" nie było aż tak tragiczne, a 30% baterii - spora zmiana. Czas odpalenia windowsa 7 - 1min 45sekund na zwyklym dysku sata- nie jest kiepski czas. Laptop już ma ponad 2lata a śmiga, nie powiem, bardzo dobrze, wiele osób wręcz jest zachwyconych za ogólną szybkość. Grafika to nie demon super wydajności ale nie jest zła-w końcu to laptop.

Ja brałem VPCEH1m1e - nie narzekam, moja niunia też nie narzeka..

Szkoda że ta 15" tka nie ma dwóch dysków - to byl założył i SSD i sata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Jak ja kupowałem 4 lata temu  SSD do mojej  szuflady wall cooling  to za 64 Gb płaciłem 500 pln i to tanio wtedy bylo.

Jeden ssd po 22 miesiącach intensywnego używania zdechl - bez ostrzeżenia.

Wieczorem wyłączasz kompa a rano zero odzewu nie zył już.

Dlatego nie trzymam ważnych danych na tych dyskach . Do tego slużą zewn podpinane tylko na czas robienia kopii.

Sata czy sata 2 co za różnica montujesz i jedziesz

Jak robie klijenta  lapka  nawet nowego  za  3500pln +    to wyrażnie  widać tą różnice w pracy jak nie ma ssd na pokładzie 

Szczególnie jak kilka rzeczy na raz dysk ma do zrobienia.

Ram i procek tu nie nadgoni bo niestety czeka na dane aż tależowiec poda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre 17" mają miejsce na 2 dyski twarde i nie ma potrzeby rezygnowania z napędu dvd

 

od siebie polecę Acera , mój ma coś koło 2 lat, kupiłem go jak się pojawił sandybridge i do dziś nie żałuję

 

od Września 2012 roku mam Acera 17 ( Intel Core i5 3210m ) , do HDD 500 GB przy zakupie dołożyłem SSD OCZ Agility 3 ( w 17 miałem miejsce na 2 dysk), ( oraz rozszerzyłem ram do 8 GB )  codziennie chodzi po 2-6 godzin, system startuje do 10 sekund, wszystko od kliknięcia wczytuje się, minimalne zwłoki. Ten Dysk + dołożenie RAM-u to najlepsza inwestycja w realne przyśpieszenie kompa.

 

Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jakosc/predkosc/5 lat gwarancji

 

trochę śmiesznie piszesz Bartek, bo niestety Intel-e nigdy nie były demonami prędkości, zawsze środek stawki lub koniec :P

Jedyny plus to gwarancja, bo rok wstecz więcej producentów miało gwarancję na 5 lat ( m.in. OCZ ), teraz przeważnie 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tej wydajności, wiem tez o akcjach propagandowych Intela i oszukaństwach w benchmarkach, ale ten model sprawdzony w porownaniu to plextora/sandisca/Kingstona byl o wiele lepszy ;) co do wydajności, to ptocki intela uważam nad amd, a mam produkty obu firm w kompach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę ogarnąć konfiguracji QoS  lepiej internet działa bez niego jak z nim , i następne pytanie odnośnie limitera pasma , ograniczyłem przepustowość drugiego komputera (młodszy brat)  ale patrząc na wykresy transfer potrafi przekraczać ustawiony limit , ale tu wnioskuje ze ten typ tak ma , lecz nie mam pewności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypisałem mac adresy do wybranych adresów ip  i dalej po nich ustawiłem limitowanie dla jednego kompa,  

 

jeśli chodzi o qos  chciałbym żeby np  kolejno w prorytecie były ; strony www , youtube , pobieranie i reszta mniej potrzebnych rzeczy   

 

 

i zapis historii monitora przepustowości , czy może to być jakiś plik na dysku twardym ? ostrzega mnie żeby nie zapisywać w pamieć NVRAM  bo może ulec awarii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Potrzebuję zakupić nową baterię do lapka Sony, dokładny model baterii VGP-BPS22 w ori pojemność wynosi 3500 mAh.

Jakie sprawdzone baterie (może jakieś zaufane zamienniki) byście polecili? I co sądzicie o zakupie pasującej baterii o większej pojemności?(Lipa na papierze, czy można wierzyć w opis sprzedawców?) Przeglądałem oferty na alledrogo, ale jest tego naprawdę dużo i w zbliżonych cenach, nie wiem jednak z której firmy warto wziąć by nie psioczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Potrzebuję zakupić nową baterię do lapka Sony, dokładny model baterii VGP-BPS22 w ori pojemność wynosi 3500 mAh.

Jakie sprawdzone baterie (może jakieś zaufane zamienniki) byście polecili? I co sądzicie o zakupie pasującej baterii o większej pojemności?(Lipa na papierze, czy można wierzyć w opis sprzedawców?) Przeglądałem oferty na alledrogo, ale jest tego naprawdę dużo i w zbliżonych cenach, nie wiem jednak z której firmy warto wziąć by nie psioczyć?

 

Uderz do kolegi sobih - pracuje w branży, z pewnością dobrze doradzi  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem, mianowicie chcę poskładać kompa od nowa, zakupiłem już zasilacz Corsair VS650 oraz obudowę Corsair 300R. Teraz planuje kupić kartę -  Radeon R9 280X i ty pytanie, czy na płycie głównej Gigabyte GA-945GCM-2SL oraz procku Pentium Dual Core E2180 ta grafa wogóle ruszy? Za 2 miechy będzie Core i5-4670K + ASRock Z87 Pro3 ale do tego czasu chciałbym troszkę pograć w Ghosta i BF4 :D

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno być OK, płyty główne na Intelu raczej rzadko sprawiają tego typu problemy. Możliwa jest jednak jakaś niezgodność BIOSów, zwłaszcza, jeśli wybrałeś innego niż referencyjny Radeona. Ewentualne problemy to zupełny brak obrazu lub mizerna wydajność, uszkodzenia nie wchodzą w grę. Nie spróbujesz to się nie dowiesz :wink:. Na wszelki wypadek uaktualnij BIOS płyty głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bios już ostatnio aktualizowałem bo mam 4 giga Ramu a widzi tylko 3 :P Ale to i tak nie pomogło niestety, dlatego będę wymieniał płytę z procem też. Na razie wystarczy że gierki ruszą na minimalnych, byle pograć :) Wybrałem MSI, ewentualnie jeszcze myślę nad Gigabyte GTX 770 z WindForcem, ale Radek ma magistralę 384 bity i 3 giga ramu więc raczej na niego padnie wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...