Skocz do zawartości

Kolejny do czarnej listy! (każde OT będzie "nagradzane"- Mastah22)


juby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 774
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie dziś tak sobie grzebalem na ebay-u UK i UWAGA ten kolo tzw mangalomen/dito_me i inne używa mojego nicku z SCA czyli Kepke_23 sprawdziłem to zmienił go dokładnie 18 września (mam wgląd na ID każdy kto ma konto na ebayu może zobaczyć) PROSZĘ UWAŻAĆ TO NIE JESTEM JA zeby sie znowu ktos nie naciął koleś ma ładnie nasrane w bance przesada.

P.s. Obecnie sprzedaje on uszkodzonego Alpine Cda 7998r. U W A G A !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kupiłem od gościa TEC LS185 jako nowe na gwarancji itp z papierami i już 2 miesiąc nie mogę się doprosić ani o fakturę ani o paragon , tak więc z gwarancji nici , a i przy sprzedaży będe miał gorzej bo nie mam na niego papierów i nie wiem czy nie były " trafione" . Sprawę zgłaszam do US i na Policję będą mieli dym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem od gościa TEC LS185 jako nowe na gwarancji itp z papierami i już 2 miesiąc nie mogę się doprosić ani o fakturę ani o paragon , tak więc z gwarancji nici , a i przy sprzedaży będe miał gorzej bo nie mam na niego papierów i nie wiem czy nie były " trafione" . Sprawę zgłaszam do US i na Policję będą mieli dym.

no to nie dobrze

 

ten użytkownik?

http://allegro.pl/show_user.php?search=Allaudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem z kupującym z forum i nie wiem co o tym myslec : kupil odemnie na allegro re 12s4 http://allegro.pl/re-audio-12s4-i1891575275.html towar wysylalem kurierem dostalem takiego maila od kupujacego: ''Wysłano 27 październik 2011 - 15:49

Paczka doszła wczoraj! Sub cały i zdrowy dotarł i teraz czeka na zakup wzmacniacza po wypłacie:D Dziękuje za udaną transakcje."

a tu nagle po dwoch tygodniach dostaje maila "Wysłano wczoraj, 18:47

Wiesz zaszły pewne komplikacje. Składałem dzisiaj głośnik i zauważyłem że cewka w nim jest zupełnie luźna. Czy była ona taka wcześniej?? Raczej podczas przesyłki nie zostało uszkodzone ponieważ karton jest nienaruszony, a cewka w środku chodzi luźno.. Proszę o odpowiedz." "Bylem dzisiaj w serwisie car audio ktory stwierdzil odklejenie sie cewki spowodowane przegrzaniem. Nie wiem co myslec.poniewaz sprzedales mi uszkodzonego suba. Jestes mi w stanie wyjasnic ta sytuacje?"

 

co o tym sadzicie , jak zareagowac , przeciez przez 2 tygodnie z tym subem moglo dziać sie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On tobie nic nie udowodni ani ty jemu... jakis kompromis ? CViezka sprawa jezeli jestes pewny ze wyslales sprawny a on go odebral po czym pisze ze cos jest nie tak nie jest ci w stanie udowodnic ze przez 2 tygodnie go nie podlaczyl i nie spalil, wiec jestes w lepszej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotfl a to dobre :D. Ja bym napisał, że nie przyjmuje żadnych tłumaczeń po 2 tygodniach, z resztą napisal, że wszystko jest ok na początku. Rozumiem 3-4 dni ale to?

Napisz, że jak wystawi Ci taki komentarz to mu wystawisz taki sam. Dla mnie masakra bo wiem, że niektórzy by chcieli używki chyba z minimum roczną gwarancją kupować od prywatnego sprzedającego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oststnio tak samo zrobiłem z piecem JBL'a... Przyszedl, podlaczylem pod prostownik, zapialem sygnal i wszio OK, wystawilem pozytywa. Po tygodniu zapialem do auta i okazuje sie ze jest coś uszkodzone bo sieje nie naturalnie i poza wszelkimi granicami"swistów od altka".... No ale nie wpadl bym na pomysł , poza tym wstyd by mi było teraz robić z siebie idioty i pisać do goscia o jakikolwiek zwrot naciałem sie i jestem sam sobie winny, to trzeba umieć sobie powiedzieć. Przeciez przez ten czas mogly sie z tym piecem dziac cuda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Ache ze jestes wybitnym specislista w tej dziedzinie. Sprawa z Mackiem dotyczyla mnie bo kupilem pierwszego w swojej karierze suba. Z wygladu byl bez zarzutu wszystko ladnie wygladalo, przez 2 tygodnie lezal w kartonie bo kupilem suba a ze wzmacniaczem musialem poczekac do wyplaty. Przy probie zalozenia go do skrzyni zauwazylem ze cos w nim grzechocze jak zmienilem jego plaszczyzne to napisalem do tego ktory mi sprzedal ze jest cos nie tak. Ale ze minelo juz 2 tygodnie to nie powiedzialem slowa o reklamacji tylko podczas negocjacji z mackiem o wzmacniacz ktory chcial mi sprzedac powiedzialem, ze jest cos nie tak. Po oddaniu w Szczecinie do audiona na sprawdzenie dowiedzialem sie ze, cewka sie rozwinela i wasy od wyjscia na kable sa oderwane od zlej pracy ze wzmacniaczem. Komentarza nie wystawilem dopoki nie sprawdzilem glosnika, ale on jest uszkodzony. Zostal juz oddany do,naprawy a ja z uzytkownikiem maciek... nie chce miec wiecej do czynienia.

Moj blad ze uczac sie trzeba popelniac bledy.

A taki Offtop ciekawe Ache czy jakbym Ci dal odpieta skrzynie biegow czolgowa to jako ekspert bedziesz w stanie ocenic czy nadaje sie do jazdy czy nie.

Troche wyrozumialosci dla nowych uzytkownikow i nowych w swiecie car audio. Zmieszac kogos z blotem jest bardzo latwo.

Pozdrawiam was Kily3

 

Wiadomość wysłano z urządzenia Samsung Galaxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki Offtop ciekawe Ache czy jakbym Ci dal odpieta skrzynie biegow czolgowa to jako ekspert bedziesz w stanie ocenic czy nadaje sie do jazdy czy nie.

Mowa o car audio, a nie o czolgach, jesli by kupowal od ciebie skrzynie czolgowa to widocznie bylaby mu do czegos potrzebna tak jak tobie glosnik :zglupkiem:

Jak kupowales trzeba bylo sie ustawic na gwarancje rozruchowa, jechac do kumpla sprawdzic itd, a nie teraz sie wykrecasz ze nie miales jak go sprawdzic. nie wiadomo co sie dzialo z glosnikiem przez 2tyg. Jesli sie nie znasz np jak naprawic samochod to nie robisz go sam tylko siegasz porady specjalisty(mechanika), mysle ze jesli nie byles pewien tego czy glosnik jest sprawny i jak to stwierdziles, ze jestes "nowy w swiecie car audio" moze bylo uderzyc po pomoc do jakiegos znajomego ktory choc po czesci ogarnia temat CA.

Tak czy inaczej masz nauczke zeby sprawdzac to co sie kupuje niezaleznie od tego od kogo to kupujesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem osób które nie sprawdzą co kupują a po jakimś czasie sprawdzają i okazuje się coś nie halo. Kupiłeś coś a nie znasz sie na tym co kupiłeś to znajdujesz kogoś kto się zna tym i sprawdza. Kupujesz auto jesteś laikiem w sprawach mechanicznych bierzesz mechanika, kupujesz dom nie znasz podstaw budowlanych znajdujesz kogoś kto się zna na tym i to wszystko po to żeby później nie płakać że kupiło się coś czego się nie chciało. Z rzeczami kupowanymi na odległość zawsze istnieje ryzyko że po otrzymaniu coś będzie nie tak i po to się sprawdza od razu żeby wiedzieć jak się mają sprawy.Przecież różnie może być podczas przesyłki może coś sie uszkodzić itp.Jakbym sprzedał coś i po dwóch tygodniach ktoś by się odezwał i miał pretensje że coś jest nie tak to olał bym gościa z miejsca bo tłumaczenia w stylu" nie miałem jak nie miałem gdzie" może sobie wsadzić w d...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac sprzet przez internet to jak loteria jedne rzeczy spelniaja nasze oczekiwania inne nie. Konsekwencja naprawy glosnika byla rezygnacja z dalszych zakupow czesci od Macka. Nie umawialismy sie na gwarancje takze to moje zaniedbanie. Znalazlem serwis ktory naprawi to po przyzwoitej cenie. Tak czy siak zakup bedzie sie oplacalny i bede mial glosnik z nowa cewka. A tak na marginesie w archwium znajduje sie aukcja macka z tym glosnikiem ktos go rowniez wygral ale "podobno" zrezygnowal. Temat uważam za zamkniety.. Mysle ze nie bedzie wiecej niejasnosci.

 

Wiadomość wysłana z urządzenia Samsung Galaxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innymi klockami tak nie cuduje ale z subami tak. Gdy dostaje pake z subem pierwsze co robie wyjmuje kamere , telefon itp. Daje swojej dziewczynie i kreci jak odpakowuje paczke oczywiscie na filmiku odwracam paczke zeby bylo na nim widac ze paczka faktycznie nadal jest zapakowana oryginalnie , otwieram i wyjmuje suba , delikatnie duszac na membrane sprawdzam czy wszystko ladnie sie rusza , cewka nie blokuje itp. , wpinam miernik w wejscia suba sprawdzam opor a na koniec podlaczam pod wzmaka domowego i puszczam muze , nagrywam jak sie wszystko porusza i gra i juz mam w razie czego dobry dowod jezeli jednego z testow sub by nie przeszedl. Mozna by tak robic z kazdym kjlockiem mala historyjka od momentu otwarcia paczki po podlaczenie i wszystko jest jasne.

 

Fakt twoj blad ale tez musisz zrozumiec ze zawsze w takim sporze jest twoje slowo na slowo sprzedajacego. Raz tez tak mialem ze wzmakiem i mimo ze podlaczylem w sumie odrazu i na bank dobrze to wzmak sie splil ( doslownie dym itp. ) , podlaczylem dobrze , instalka sprawna bo zeby go podlaczyc najpierw odlaczylem swojego wzmaka i tez mu napisalem ze wyslal mi nie sprawny ale co z tego , on powie ze sprawny ja ze nie , on powie ze pewnie cos sie stalo z paczka za ktora on juz nie bierze odpowiedzialnosci i za jaka bzdure bym tego nie mial to i tak nic nie udowodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje śmieszną medote. Zeby się zabezpieczyć, po otrzymaniu przesyłkę, włączam najnormalniej kamere/telefon etc. i nagrywam cały proces rozpakowywania paczki, podłączam i sprawdzam. Gdyby coś bylo nie tak, to mam to "na taśmie". Jak kto woli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Ache ze jestes wybitnym specislista w tej dziedzinie

 

Bron ten tam u gory !! Nie jestem zadnym specjalista :) Dlatego dalem znak zapytania pod koniec mojej wypowiedzi.. Sam duzo kupuje uzywek i czesto trafiaja sie pazdzierze :/ Ale rozwinieta cewke moim zdaniem mozna zdiagnozowac bez pieca.. Poruszasz membrana na sucho gora/dol kilka razy i jak cos trze to chyba cos jest nie tak ? Miernikiem za 20 pln tez idzie sprawdzic przewodnosc i impedancje cewki..

 

Zmieszac kogos z blotem jest bardzo latwo.

 

Nikt Cie nie miesza z blotem a na pewno juz nie ja.. Uwazam, ze jestem jednym z bardziej pokojowych userow :rolleyes:

 

Ja stosuje śmieszną medote. Zeby się zabezpieczyć, po otrzymaniu przesyłkę, włączam najnormalniej kamere/telefon etc. i nagrywam cały proces rozpakowywania paczki, podłączam i sprawdzam. Gdyby coś bylo nie tak, to mam to "na taśmie". Jak kto woli.

 

To nie jest smieszna metoda, tylko bardzo madra i zapobiegawcza.. Sam tak kmninie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie w archwium znajduje sie aukcja macka z tym glosnikiem ktos go rowniez wygral ale "podobno" zrezygnowal.

Na allegro zdarza sie ze kupujacy rezygnuje , dostalem zwrot prowizji od allegro i sprawa wyjasniona.

 

Tobie zaproponowalem suba sprzedac przez forum , chciales allegro bez problemy wystawilem aukcje(uszkodzonego raczej bym nie chcial wystawiac na allegro) - ja jestem przekonany a wiec pewny ze byl to pelno wartosciowy i sprawy glosnik w momencie wysylki

 

Koniec tematu z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna, wał goni wała ostatnio. Z jednej strony sprzedający otrzymuje po dwóch tyg info,że sub nie działa, z drugiej zaś jeśli byłby sprawny nie było by problemu i troszke dziwne jest ,że ktoś naraża sie na krytyke tylko po to że chce sprzedajacemu wciśnąć kit po upaleniu głośnika.

 

Różni są ludzie co prawda, sam już nie wiem co o tym myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...