Skocz do zawartości

Helix DSP


khazar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@noelo - możesz wytłumaczyć, dlaczego miało by być gorzej? Z tego co widzę, to ten Clarion czyta pliki o gęstości 192/24, po drodze nie ma żadnych konwersji, a złącze TOSLINK spokojnie taką przepustowość dostanie. Z BT to inna historia - podejrzewam, że ten HEC BT ma lepszy odbiornik - nie mogę doczytać jak to wygląda w Clarionie.

 

@michas - dzięki. fajnie, tylko że ta kosteczka kosztuje tyle co nowa stacja :))

Toslink ma 96

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do HEC BT są problemy by wymusić na nim APTx, pracuje z Galaxy S8 na SBC i co byś nie robił nie chce przejść na APTx natomiast zwykły APTx różni się tylko sposobem modulacji sygnału a bitrate niewiele się poprawia więc nie ma o co walczyć jeśli szukasz bezstratnego grania. Dostaliśmy taki moduł na testy i szybko został wymieniony na HEC USB które gra sporo lepiej, nie warto tracić czasu i sprawdzać tego ponownie. W tym Clarionie też jest SBC, realnie jeśli chcesz gęstych plików z telefonu pod Helixem to HEC USB. Z mojego rozeznania ponieważ przerabiałem dokładnie Twoją sytuację wynika że najlepszy BT jest w Sony RSX-GS9 czyli LDAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HEC BT są problemy by wymusić na nim APTx, pracuje z Galaxy S8 na SBC i co byś nie robił nie chce przejść na APTx natomiast zwykły APTx różni się tylko sposobem modulacji sygnału a bitrate niewiele się poprawia więc nie ma o co walczyć jeśli szukasz bezstratnego grania. Dostaliśmy taki moduł na testy i szybko został wymieniony na HEC USB które gra sporo lepiej, nie warto tracić czasu i sprawdzać tego ponownie. W tym Clarionie też jest SBC, realnie jeśli chcesz gęstych plików z telefonu pod Helixem to HEC USB. Z mojego rozeznania ponieważ przerabiałem dokładnie Twoją sytuację wynika że najlepszy BT jest w Sony RSX-GS9 czyli LDAC.

 

Prawdopodobnie i tak większość czasu będzie BT z Clariona - na krótkich dojazdach to najwygodniejsze, telefon się paruje i muzyka idzie od razu. Na dłuższe trasy mogę jechać z USB przez Clariona (chociażby, żeby Car Play działał), ale tak czy inaczej sobie HEC USB założę. Z tą gęstą muzyką szału nie ma - mało jest jeszcze dostępnego materiału - ja używam Tidala w wersji Master i coś tam się pojawia, ale nie tyle ile by człowiek chciał.

 

pozdrawiam

 

Kal800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal HIFI wystarczy byś odczuwał różnicę między BT a HEC USB, korzystam z tego samego Tidala Master i różnica między BT a kartą rozszerzeń Helixa na dobrej jakości przetwornikach to przepaść na każdym materiale więc nie jest to tak że tylko mastery zagrają lepiej. Jak już uruchomisz setup to napisz coś od siebie jak tam Clarion BT vs HEC USB, transmisja BT strasznie kastruje scenę muzyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal HIFI wystarczy byś odczuwał różnicę między BT a HEC USB, korzystam z tego samego Tidala Master i różnica między BT a kartą rozszerzeń Helixa na dobrej jakości przetwornikach to przepaść na każdym materiale więc nie jest to tak że tylko mastery zagrają lepiej. Jak już uruchomisz setup to napisz coś od siebie jak tam Clarion BT vs HEC USB, transmisja BT strasznie kastruje scenę muzyczną.

BT to BT, nie ma o czym mówić. Zastanawiam się tylko czy pomiędzy Clarion USB a HEC USB można będzie postawić znak równości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zamiast inwestować w HEC USB kupić grajka pokroju XDuoo?

Ja mam chińczyka i działa mi wszystko po usb , nawi ścisza muzę i wrzuca komunikaty , telefon też odbierasz , tylko radio fm mam po analogu ale wtedy naciskam przy sterowniku i gra , ciekawe jak by było z radiem cyfrowym , jakość 24 bit .

Żeby było ciekawiej to sterowanie z pilota z kierownicy działa , oprócz vol po cyfrze, wyłączasz zapłon wysiadasz wszystko samo się wyłącza , nie wspomnę o ilości app do takich patentów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chińczyka i działa mi wszystko po usb , nawi ścisza muzę i wrzuca komunikaty , telefon też odbierasz , tylko radio fm mam po analogu ale wtedy naciskam przy sterowniku i gra , ciekawe jak by było z radiem cyfrowym , jakość 24 bit .

Żeby było ciekawiej to sterowanie z pilota z kierownicy działa , oprócz vol po cyfrze, wyłączasz zapłon wysiadasz wszystko samo się wyłącza , nie wspomnę o ilości app do takich patentów .

@mirek - co to za chińczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chińczyka i działa mi wszystko po usb , nawi ścisza muzę i wrzuca komunikaty , telefon też odbierasz , tylko radio fm mam po analogu ale wtedy naciskam przy sterowniku i gra , ciekawe jak by było z radiem cyfrowym , jakość 24 bit .

Żeby było ciekawiej to sterowanie z pilota z kierownicy działa , oprócz vol po cyfrze, wyłączasz zapłon wysiadasz wszystko samo się wyłącza , nie wspomnę o ilości app do takich patentów .

Kiedyś był u mnie forumowiczów Ziooomus. Ma hondę z chińczykiem wielkim jak w Tesli. Obsługuje klimę itp. ale już nie potrafił chińczyk połączyć się po usb z procesorem Phoenix Gold. Do 2 telefonów bez problemu. A do radio problem. Grzebaliśmy w ustawieniach i nic. Tak jak by po usb nie potrafił sie komunikować. Jedynie czytał pendrive.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który to system taki lepszy, te że stacji multimedialnych to taki sam syf z błędami, mało responsywne i bez żadnych możliwości... Z kolei porównując Androida do iPhona, to już dawno zatracila się różnica, oba działają bardzo podobnie. Po trzech latach korzystania z iPhona i równocześnie telefonu na Androidzie z tej samej półki, jako kolejny wybrałem Androida, bo po prostu lepiej zniósł próbę czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj starego antka do nowego teraz w tych stacjach są 9 i działa to na prawde stabilnie , te budżetówki maja po 1-2 gb to samo za siebie  mówi ,  jak zainstalowałem co potrzebuje system bierze ok 2.5 gb ramu , a zapewne to i tak wzrośnie jak dorzucę resztę gadżetów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę z innej beczki...

 

Czy ktoś orientuje się ( albo może zmierzyć ) jakie jest opóźnienie sygnału wprowadzane przez procek Helix DSP ? Od razu mówię, że nie chodzi mi o to ile opóźnienia mogę ustawić programowo, tylko o ile ( us, ms, .. ) później sygnał podany powiedzmy na wejście A pojawia się na wyjściu A przy założeniu, że wszelkie ustawienia opóźnień mam ustawione na 0 ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeczny_52 dzięki za podpowiedź  :super:

 

kondrax na szczęście moje OEM radio obsługuje jedynie Android Auto więc pooglądać można sobie co najwyżej mapę googla ewentualnie okładki odtwarzanych albumów  :wink:

 

nakamichi naszła mnie ostatnio myśl, czy nie spróbować zrobić próbnie do samochodu jakiegoś prostego układu ANC ( aktywnego tłumienia hałasu ). Mam wolne wejścia i wyjścia w Helixie i zastanawiałem się nad ich ewentualnym wykorzystaniem do tego celu. Stąd pytanie o opóźnienie samej konwersji, bo trzeba by je uwzględnić w planowaniu miejsca montażu przetwornika/mikrofonu i w ogóle w rozważaniach nad sensownością użycia tego Helixa w tym układzie ( ok. 2 ms na konwersję + ok. 2ms opóźnienia ustawionego na przód = 4 ms ogólnego opóźnienia sygnału w DSP co może być wartością za dużą jeśli myśli się o umieszczeniu mikrofonu nie tylko z tyłu, ale także gdzieś z przodu kabiny ). Na razie temat jest czysto teoretyczny, ale kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu nie chodzi o jakość dźwięku 1 do 1 , tylko podniesienie jakości odsłuchu poprzez eliminację hałasu otoczenia , zatem podniesienia dynamiki ( lepsza słyszalność cichszych fragmentów ) .

 

 

 

 


nakamichi naszła mnie ostatnio myśl.....

 

W F1 Alpine było coś takiego

 

Road Equalizer (REAL-TIME OPTIMIZED ADAPTIVE DRIVING EQUALIZER) is a function
that automatically adjusts the equalizer settings during driving according to the amount of road
noise.
To use Road Equalizer, first connect the microphone. (See “Preparations for automatic adjustments”
on page 12.)
When used in combination with a separately sold monitor that is Road EQ compatible, the
monitor’s built-in microphone can be used, in which case the microphone included with the PXIH990
cannot be used. When connecting two PXI-H990 units, the built-in microphone in the
separately sold monitor cannot be used.
Perform the Road Equalizer operations in the following order:
Selection of microphone

Measurement of frequency
response inside the vehicle

 

Zapewne nie jest to tym , ale mogło działać ( skoro działało ;-)) ) na procku z przetwarzaniem A-D , zatem ze znaczną latencją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...