Jump to content

grzeczny_52

SCA Team
 • Posts

  2,248
 • Joined

 • Last visited

About grzeczny_52

 • Birthday 06/06/1963

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wyszków

Recent Profile Visitors

1,983 profile views

grzeczny_52's Achievements

 1. Dobrze by było upewnić się, co tak naprawdę wypluwa wzmacniacz radia. Jakiś zakład usługowy, który naprawia elektronikę RTV? Zetknęli by oscyloskopem na jakość wychodzącego do głośników sygnału. Bo słusznie spodziewasz się pewnego poziomu jakości nagłośnienia. Pozbyto się radia ze względu na tę przypadłość? Sprawdź to.
 2. Zakupione radio nowe czy używka? Ponadto jakie kabelki masz puszczone do tyłu? Może zbyt duży opór stawiają i musisz podkręcać Volume?
 3. Jak będzie objaw taki sam, to przymierz się do jakiegoś niedużej mocy (50 ... 60W/4 ohm) wzmacniacz. Ten w radio ma niby 4 x20W, jednak czy to jest RMS czy PMPO, nie wiem Jak dasz mu "prawdziwe" 10W i podbijesz nieco niskie, to kwadrat idzie w głośniki.
 4. Jak Coś małego, to może Stetsom: https://masori.de/en/collections/2-kanal-verstarker/products/ir-160-2-rca Jak widać - paczka papierosów. Moc 2 x 45W/4 ohm przy 13.8V. Z aku pewnie w granicach 2 x 30W. Brak filtrów. Ale to zdaje się nie jest problemem. Manual: IR160.2 | Stetsom lub: IR160.2 RCA | Stetsom Jak dobrze widzę, wysyłka w UE za free. PS. Może też pracować w B-R. W obu przypadkach netto w granicach 10 litrów dla jednej sztuki. Dla b-r strojenie 80Hz.
 5. Jak plotkujemy o firmie Hertz i głośnikach do car audio mogących zarabiać w lokalu, to może ten model: https://hertz-audio.com/product/cx-130/ Powinien całkiem przyzwoicie zagrać w zamkniętej budce. Cena za dwie sztuki nieco "spora" - ok. 300.00- za parę.
 6. Podłącz równolegle przez dodatkowy bezpiecznik zabezpieczający kabel na plusie. Nie wiem jaki chwilowo prąd płynie podczas zadziałania. Tu musisz poeksperymentować z wartością bezpiecznika. Czy to będzie 2A, czy 5A. Bo podczas pracy ciągłej nie przekracza 1A.
 7. Teoretycznie, gdyby każde źródło zasilania - altek/Aku/bufor - składało się po równo na prąd dla mono, to każde z nich powinno wysupłać po ok. 50A. W rzeczywistości tak nie będzie. Procentowo największe natężenie prądu (pobór) pójdzie z bufora. Bo tu jest najkrótsza droga i jest najmniejszy opór wyrażony w omach. Bufor pewnie będzie musiał zapewnić mniej więcej jakieś 70...80% całkowitego zapotrzebowania. Przy np. 140A będzie to ok. 110A w piku. Czyli dobierz bezpiecznik dla takiego (przykład) prądu. A co do zasilenia separatora. Napięcie w zapalniczce masz stałe czy ginie po wyjęciu kluczyka?
 8. Co do 53mm2. Teoretycznie dla 200A na nim samym - bo chyba jest alu pokryte miedzią - spadek będzie w okolicy 0.5V. To na kablu 5 m. Odpowiada to mniej więcej mocy RMS wzmaka 2kW. A jak mi wiadomo, to suby mogą konstrukcyjnie przyjąć 1.5kW/1 ohm. Daj zabezpieczenie kabla 250A.
 9. Witka. Cyt. z manuala: [...] The relay coil draws less than 1amp when switched on. Wychodzi na to, że taki kabelek musi obsłużyć prąd nieco mniejszy niż 1A. Oszacuj długość kabla(li), dobierz przekrój kabla, aby ewentualny na nim spadek napięcia podczas pracy przekaźnika nie spowodował jego odłączenia i po kłopocie. Tak jak Dzemor wyżej napisał, taki wystarczy. Bezpiecznik pewnie typu płytkowego z solidnym gniazdem osadzenia, taki jak jest stosowany w samochodzie.
 10. Test https://amp-performance.de/en/1394-Sony-XM-6020.html Moc przy podanym w teście zasilaniu.
 11. Dobrze by było najpierw wyeliminować skoki napięcia zasilania. Mam na myśli ewentualnie istniejącego hipotetycznie punktu/punktów połączeń, gdzie jest niestabilne połączenie elektryczne, które z racji przepływu dużych prądów spowodowało korozję, jakiś tlenek czy przez mikro iskrzenie zmniejszyło styk i zwiększyło jego rezystancję, która w sposób przypadkowy ujawnia się lub znika. A wiadomo, że jak wzmak dostaje 11V zamiast 13 czy 13.5V, to jego reakcją będzie zmniejszenie mocy. Ucho to wyłapie, wyłapie też ewentualną zmianę brzmienia, brakiem dynamiki i.t.d. Ja bym przygotował schemat do sprawdzenia całego toru przepływu prądu i po określeniu rezystancji każdego odcinka sprawdził jakie powinny być, a jakie są spadki dla dużych prądów. Nie mierzysz omomierzem tych odcinków (tak, jakby były wolne, trzymane na stole), tylko szacunkowo określasz ich rezystancję np. za pomocą: https://calcoolator.pl/rezystancja_dlugosc_srednica_przewodu.html Wpisujesz dane sprawdzanego odcinka, określasz jaki oczekujesz spadek napięcia przy zadanym natężeniu prądu na takim odcinku i obliczasz rezystancję. Jak np. założyłeś, że na całym odcinku nie chcesz spadku większego jak 1V przy prądzie 200A, to wiesz czego szukać i jaki proporcjonalnie ma być spadek napięcia dla takiego prądu na każdym odcinku linii. Oczywiście nie musisz testować przy takich 200A, możesz to zrobić i przy 20A - będą inne wartości spadku napięcia. Do pomiarów prądu przyda się amperomierz cęgowy, zwykłym prądu nie sprawdzisz/ustawisz. Teoretycznie: - .... 1V : 200A = 0.005 ohm rezystancja całości; - .... to dla pomiaru 20A x 0.005 ohm = spadek wyniesie 0.1V Jak gdzieś wyłapiesz spadek odbiegający od zadanych parametrów, to go namierzasz i likwidujesz. Nieco uwagi podczas pomiarów i będziesz pewny. Natomiast przy tej przypadłości - raz dobrze, raz nie dobrze trzeba będzie poświęcić nieco czasu. Jeszcze raz oczyść i skręć wszystko jak być powinno.
 12. Czekamy na szczegóły. Ma dwa wzmaki, Aku w bagażniku. Kable zapewne ok. 1m. Teoretycznie zasilenie jednego i drugiego wzmaka tak krótkim odcinkiem 4mm2 powinno dać radę, warunek dwa odcinki po 4mm2 do każdego. Pytanie - czy coś "modził" z kablem pomiędzy altkiem a aku. Bo może być ten kabel wąskim gardłem linii zasilania.
 13. Kabel plusowy i minusowy są dłuższe jak 1m, czy nie mają 1m długości? Jednym - tym 4mm2 - zasilasz oba wzmaki, zostały zrównoleglone na zasilaniu czy oddzielne kable do każdego wzmaka? Jaki typ bezpiecznika? ANL czy AGU? Moce RMS wzmacniaczy?
×
×
 • Create New...