Jump to content

grzeczny_52

SCA Team
 • Posts

  2,326
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About grzeczny_52

 • Birthday 06/06/1963

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wyszków

Recent Profile Visitors

2,710 profile views

grzeczny_52's Achievements

 1. Dokładnie przy 1V będzie to 0.707V. Link do kalkulatora: https://www.rapidtables.org/pl/convert/electric/db-converter.html Oczywiście ustawiasz odpowiednie jednostki
 2. Nie. W tym przypadku, po wcześniejszym ustawieniu właściwej lub potrzebnej mocy RMS wzmaka (filtracja nie aktywna), ustawiamy sobie generator na potrzebną częstotliwość, ustawiamy Volume radia na tyle, żeby mieć np. 1V na terminalu wyjścia wzmaka. Potem jedziesz potencjometrem filtra wzmaka w stronę poszukiwanej/ustawianej częstotliwości i robisz STOP w punkcie 0.7 V. To odpowiada punktowi cięcia filtra -3dB. Ustawia spadek napięcia, nie mocy.
 3. Przejdź na Priv, pogadaj z Autorem i nie zaśmiecaj tego tematu.
 4. Testuj z jak najniższym podbiciem dla niskich. RCA przyjmuje max. 1V. Jak przekraczasz tę wartość, wzmak reaguje.
 5. ? Jak to rozumieć? Linka - ta w pancerzu - odpowiada za podanie linii plusowej? Tu nie ma "iskrzenia" z pancerzem, który gdzieś delikatnie dotyka do masy? Bezpiecznik główny gdzie i co zabezpiecza?
 6. Tu masz schemat jak to ma być w twoim przypadku: Zasilania nie pokazałem. Konwerter w tańszej opcji: https://allegro.pl/oferta/konwerter-sygnalowy-gl-rca-kicx-hl330-4-kanaly-11189283891?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIze6qoY-bgwMVBNnVCh0wFQFqEAQYAyABEgJIqfD_BwE
 7. Ja mam 2 Lapki i 2 PC. Konto jedno i to samo we wszystkich. Jakoś daje radę tak żyć.
 8. Nie potrzebny jest Pan Kasownik?
 9. Nie wiem na ile lubisz niskie tony. Ten model Audisona dość wysoko kończy odtwarzanie niskich.
 10. A jak ma się rzecz z DSP Nakamichi? Mają modele od "za grosze" po bardziej rozbudowane.
 11. Masz wzory na obliczenie poszczególnych parametrów wzmacniacza. Stosujesz jeden z nich i po zagadce. Prąd mnożysz przez napięcie. Cęgi mierzą prąd brutto, dlatego bierzesz pod uwagę sprawność wzmacniacza. Czyli: - od mocy poboru odejmujesz moc strat i masz zorientowanie ile wzmacniacz pobiera mocy w danych warunkach. 50W. Ta moc jest mocą pobraną przez wzmacniacz. Realnie przejdź na pomiar prądu na jednym i na drugim głośniku. Wtedy pomierz i zsumuj. Będzie realna moc oddawana na głośnik/ki. Wtedy prąd zmierzony na przewodzie głośnikowym do kwadratu i mnożysz przez rezystancję/impedancję głośnika.
 12. Producent podaje pasmo przenoszenia od 2200. Fs owszem, jednak poprawna praca zaczyna się od co najmniej 2200Hz.
 13. Skąd tak pojemność? Cięcie w okolicach 1,7/1,8kHz Poczytaj: https://www.audiocircle.de/en/en-berlin-line/ PDF...
 14. W Kenwood masz typowy dla tej firmy DSP. W nim można ustawić (opcja 3way X'over) filtry dla DLS (bez zwrotnicy). Wtedy Gladen ma pracować bez własnych filtrów. To "na bogato". Gladen ma udostępnić kanały CH1/2. CH3/4 pozostaw dla ewentualnego w przyszłości suba o mocy przyjęcia do 400W/4 ohm. Oczywiście DLS nie przyjmie mocy RMS oferowanej przez Gladena. Dlatego musisz go ustawić do realnych potrzeb DLS, jednak nie więcej jak 70 ... 80W/4 ohm na kanał L i R. Przejrzyj manual Kenwooda, cięcie dla DLS nie mniej jak 4 kHz'12dB lub 5kHz/6dB lub 12dB przy głośniejszym graniu. Poczytaj o filtrach HPF, LPF i nachyleniach tych filtrów (slope), co to jest moc RMS, co to jest impedancja... i wiele, wiele innych parametrów Jak nie czujesz się na siłach, to uzupełnij profil o lokalizację i poszukaj kogoś z okolicy z doświadczeniem.
×
×
 • Create New...