Skocz do zawartości

grzeczny_52

SCA Team
  • Postów

    2 324
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez grzeczny_52

  1. Przejdź na Priv, pogadaj z Autorem i nie zaśmiecaj tego tematu.
  2. Testuj z jak najniższym podbiciem dla niskich. RCA przyjmuje max. 1V. Jak przekraczasz tę wartość, wzmak reaguje.
  3. ? Jak to rozumieć? Linka - ta w pancerzu - odpowiada za podanie linii plusowej? Tu nie ma "iskrzenia" z pancerzem, który gdzieś delikatnie dotyka do masy? Bezpiecznik główny gdzie i co zabezpiecza?
  4. Tu masz schemat jak to ma być w twoim przypadku: Zasilania nie pokazałem. Konwerter w tańszej opcji: https://allegro.pl/oferta/konwerter-sygnalowy-gl-rca-kicx-hl330-4-kanaly-11189283891?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIze6qoY-bgwMVBNnVCh0wFQFqEAQYAyABEgJIqfD_BwE
  5. Ja mam 2 Lapki i 2 PC. Konto jedno i to samo we wszystkich. Jakoś daje radę tak żyć.
  6. Nie potrzebny jest Pan Kasownik?
  7. Nie wiem na ile lubisz niskie tony. Ten model Audisona dość wysoko kończy odtwarzanie niskich.
  8. A jak ma się rzecz z DSP Nakamichi? Mają modele od "za grosze" po bardziej rozbudowane.
  9. Masz wzory na obliczenie poszczególnych parametrów wzmacniacza. Stosujesz jeden z nich i po zagadce. Prąd mnożysz przez napięcie. Cęgi mierzą prąd brutto, dlatego bierzesz pod uwagę sprawność wzmacniacza. Czyli: - od mocy poboru odejmujesz moc strat i masz zorientowanie ile wzmacniacz pobiera mocy w danych warunkach. 50W. Ta moc jest mocą pobraną przez wzmacniacz. Realnie przejdź na pomiar prądu na jednym i na drugim głośniku. Wtedy pomierz i zsumuj. Będzie realna moc oddawana na głośnik/ki. Wtedy prąd zmierzony na przewodzie głośnikowym do kwadratu i mnożysz przez rezystancję/impedancję głośnika.
  10. Producent podaje pasmo przenoszenia od 2200. Fs owszem, jednak poprawna praca zaczyna się od co najmniej 2200Hz.
  11. Skąd tak pojemność? Cięcie w okolicach 1,7/1,8kHz Poczytaj: https://www.audiocircle.de/en/en-berlin-line/ PDF...
  12. W Kenwood masz typowy dla tej firmy DSP. W nim można ustawić (opcja 3way X'over) filtry dla DLS (bez zwrotnicy). Wtedy Gladen ma pracować bez własnych filtrów. To "na bogato". Gladen ma udostępnić kanały CH1/2. CH3/4 pozostaw dla ewentualnego w przyszłości suba o mocy przyjęcia do 400W/4 ohm. Oczywiście DLS nie przyjmie mocy RMS oferowanej przez Gladena. Dlatego musisz go ustawić do realnych potrzeb DLS, jednak nie więcej jak 70 ... 80W/4 ohm na kanał L i R. Przejrzyj manual Kenwooda, cięcie dla DLS nie mniej jak 4 kHz'12dB lub 5kHz/6dB lub 12dB przy głośniejszym graniu. Poczytaj o filtrach HPF, LPF i nachyleniach tych filtrów (slope), co to jest moc RMS, co to jest impedancja... i wiele, wiele innych parametrów Jak nie czujesz się na siłach, to uzupełnij profil o lokalizację i poszukaj kogoś z okolicy z doświadczeniem.
  13. W skrócie: 20mm2/5m dla OFC 25mm2/5m dla CCA Takie przekroje obsługują 50A przy spadku napięcia na przewodzie 5m średnio o 0,25V. Prąd obliczany dla 13,8V podczas ciągłej pracy z mocą RMS. Reszta jak napisał ( ) @michas75, z tym że bezpiecznik 100A nieco na wyrost.
  14. Masz filtr HPF 80Hz. On odcina wszystko co jest poniżej tych 80Hz. Odbywa się to z nachyleniem -12dB/oct. Dlatego brakuje niskich. Ten brakujący zakres powinien przejąć sub. Jak nie, to albo dostaje za mało mocy - przy 8 ohm - albo źle się "czuję" w aucie. Obniż moc przodu - niższy SPL - i wtedy posłuchaj. Jak nie, to raczej wymień suba. Ewentualnie puścić pełnym pasmem przód i ocenić, czy sub jest potrzebny.
  15. Nie pamiętam co będzie jak C i R będzie szeregowo. Prawdopodobnie byś musiał odłączyć C i potem wpiąć go przed Tłumik. Kondensator - Tłumik - TW.
  16. Faktycznie, jest kondek. W takim razie, jak masz dobre dojście, to musisz wpiąć się za kondkiem. Kondek ma mieć wolną nóżkę.
  17. Możesz dać też taki tłumik L-pad: https://caraudiosklepy.pl/excursion-xlr-2-rezystancyjny-tlumiki-sygnalu-l-pad-p1611 Stłumi poziom dla TW o 2dB. Przykładowo będzie to mniej więcej z 10V na 8V. Odpowiada to obniżenie mocy dla 4 ohm z 25W do 16W, z 10W do 6,4W (6.32V do 5,05V) i.t.d.
  18. Sprawdź, czy masz aktywne: DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) Poprawia brzmienie dźwięku poddanego cyfrowej kompresji przez przywracanie utraconych wysokich częstotliwości. Ustawienia tej funkcji można zaprogramować niezależnie dla każdego źródła (oprócz radia). Włączanie ([ON]) lub wyłączanie ([OFF]) trybu DSEE. Nie znam tego radia, jednak Sony potrafi "coś ulepszyć".
  19. Dobrze byłoby upewnić się, czy radio w sekcji wzmacniacza daje w miarę liniowy przebieg poziomu. Tzn. czy w zakresie 30Hz do 200Hz jest w miarę płasko, czy przypadkiem nie ma tłumienia i pofalowanej charakterystyki. Podobnie 200Hz do 5000Hz i powyżej. Jak nie będzie większych zastrzeżeń, to konwerter i wzmak. Jak charakterystyka pełna dołków i górek, to DSP z jego korektorem.
  20. Ciekawa muzyka, nie naładowana muzycznymi śmieciami, gdzie można ocenić całość systemu, jest na tym kanale: https://www.youtube.com/@SevenBeatsmusic/videos
  21. https://www.kicker.com/2023-training W tym linku masz testowe tony ok Kicker.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...