Jump to content

khazar

Użytkownik
 • Posts

  898
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

1,055 profile views
 1. Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale jak ktoś ma swoje DSP to polecasz jakiś preset, który ma w sobie już jakieś EQ i dopiero później pracować na tym sygnale w DSP?
 2. +1 Dodatkowo taki sprzęt będzie pasował do każdego kolejnego samochodu.
 3. khazar

  FiiO M11

  Podbijam ogłoszenie.
 4. To u mnie jest podobnie ale komory są całkiem szczelne. O ile dobrze pamiętam mam wersję 4 ohm z dużym magnesem. Według mnie to bardzo dobry głośnik, szczególnie w tym przedziale cenowym, ale to najsłabszy u mnie zawodnik, co nie znaczy że jest słaby 🙂
 5. O której z trzech wersji tego głośnika mówisz? Nie masz na myśli wersji 8 ohm? Wersje 4 ohm są chyba dwie, z większym magnesem i mniejszym… U mnie grają w szczelnej komorze i cicho nie jest.
 6. Mam zgrany system, nic się nie drze się z głośników, słuchanie sprawia mi przyjemność, nie zmieniłem nic w systemie od kilku lat. Poprzez umiejętną instalację i strojenie, jak się wie co robi to można wpłynąć na charakter brzmienia głośników, ale też bez przesady, nie wszystko da się zrobić. I nie wszystkie detale będą słyszalne dla każdego. To jak ktoś mówi, że coś mu drze ryja z głośnika to nie dlatego, że on jest takim wymagającym słuchaczem, tylko jego system jest tak słabo ustawiony / zainstalowany / dobrany. U mnie zdecydowaliśmy się ma 10f bo mieliśmy tweeter d3004 z długą komorą i szukaliśmy czegoś ze Scan Speaka co nisko zejdzie. Dodatkowo mój woofer jest z tego samego materiału co 10f. 5f brzmi lepiej, ale wypada gorzej przy wysokich poziomach głośności. Na revelatory nie było szans ze względu na wymiar potrzebnej komory. Co do głośności to są trzy różne wersje 10f, w tym z różną impedancją. Myślę, że dobrym sposobem aby wyleczyć się z żonglowania sprzętem, będzie założenie tych midów, które podobały Ci się u kolegi, a u Ciebie prawdopodobnie zagrają całkiem inaczej. Mogę jeszcze dodać, że mam teraz tweetery Scan Speak, które nie powinny grać łagodniej niż Morel MT-350, które miałem w instalacji robionej jeszcze przeze mnie, ale grają łagodniej 🙂
 7. Nie chodzi o to, że „gra cały system a nie pojedyncze elementy toru”, tylko o to, że ten pojedynczy element toru może grać na różne sposoby w zależności od jego użycia, czyli sposobu montażu, ukierunkowania, strojenia i wielu innych. Ten sam przetwornik może być ciepły, zimny, sypać piachem lub nie, drzeć ryja lub nie. A skoro drze ryja to znaczy, że jest daleko od poprawnego użycia, czyli też daleko od pokazania swojego charakteru. Zmiana na coś innego to takie losowanie, jak to coś inne zabrzmi w tym systemie, na tych ustawieniach. I nadal może to być daleko od prawdziwego grania tego przetwornika. Ja akurat mam 10f u siebie i darcia ryja nie ma. Ale to dlatego, że cały system zrobiony przez kogoś, kto wiedział co robi. Co nie zmienia faktu, że to najsłabszy punkt mojego systemu.
 8. Darcie japy to w 95% nie jest wina przetwornika 🙂
 9. Ja akurat gdybym kupił np. G30 to pokusiłbym się o instalacje w fabrycznych miejscach, ale pewnie finalnie polegałbym na opinii tego kto mi to złoży i pewnie akurat miejsce montażu tweetera byłoby przerobione, ale na tyle dobrze, że wszyscy myśleliby, że to fabryczne. Nie musisz mieć sprzętu klasy Picollo / GL1 aby mieć dobre granie, samo wsadzenie takich klocków w instalacje absolutnie nic nie poprawi, jeżeli cała instalacja nie jest zrobiona na bardzo wysokim poziomie - a często będzie jeszcze gorzej 🙂
 10. Bez obrazy, ale może pójdź za sugestią kogoś, kto będzie Ci stroił ten system na tym DSP, bo pytania jakie zadajesz świadczą o tym, że nie masz zielonego pojęcia jak to zrobić. Nawet jak ktoś pokazałby Ci kompletny setup sprzętu to i tak polegniesz na strojeniu i nie wyciągniesz choćby połowy z nawet niskiej klasy sprzętu. Podstawowej klasy, ale pełna i dobrze ustawiona instalacja w miejscach fabrycznych zagra zauważalnie lepiej niż najwyższy fabryczny model audio. Dalsza dyskusja jest moim zdaniem zbędna, bo do niczego nie prowadzi, tu nie chodzi o brak chęci, tylko o pytania, co pewnie sam zrozumiesz za jakiś czas.
 11. Bez DSP i solidnego zgrania systemu, to takie żonglowanie sprzętem jest podobne do kupowania butów na oko i twierdzenie że Adidas rozmiar 45 jest dla nas lepszy niż Nike rozmiar 40. Szczególnie jak chcesz zrobić montaż w fabrycznych miejscach.
 12. Moje pytanie było następującego problemu: jak zrobisz sobie środek sceny na przeciwko siebie, to czy jej lewa strona będzie odpowiednio szeroka i wyjdziesz znacznie poza samochód? Z tego co wiem dobre systemy wychodzą nieznacznie sceną poza samochód, ale tutaj musiałbyś albo mieć naprawdę grubo poza samochód z lewej strony, albo po prostu mocno zawężoną prawą stronę, tak aby wszystko pasowało, czyli defacto miałbyś bardzo wąską scenę.
 13. Tak z ciekawości zapytam się tylko, środek sceny masz naprzeciwko kierowcy, a czy jej rozpiętość w obu kierunkach jest tak samo duża, czy cała scena zrobiła się po prostu wąska?
 14. Te różnice nie są tak duże, jak system źle brzmi to włożenie kilkukrotnie droższych głośników nic nie naprawi, a raczej pogorszy. Bez odpowiedniej aplikacji i wystrojenia sprzętu, nie można określić jak on gra, bo będzie to tylko jego przypadkowe dopasowanie do akustyki samochodu i takie porównania wiadomo gdzie można sobie włożyć… Stąd twierdzę, że DSP potrafi znacznie pomóc w zestrojeniu. Można i bez niego, ale to trudniejsze 🙂
 15. Nie ma grających aut z DSP? Raczej ich użytkownicy nie mają powodów aby tutaj przychodzić 🙂
×
×
 • Create New...