Skocz do zawartości

BMW 5 F10


fiat500vibe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, michas75 napisał:

Na tą chwilę dyskusja jest jałowa bo Ty wiesz lepiej chociaż nie slyszaleś masz pewność że ja nie wiem co to mid bass, znasz zasady i tyle lecz czasem warto wyjść z własnej bańki informacyjnej usiąść i posłuchać, to takie proste i nie boli. Zamiast wklejania tabelek oraz tracenia czasu na pisanie farmazonów o sąsiadkach trochę pokory było by tu wskazane ale wtedy moglo by się okazac że te wszystkie prawdy są nic nie warte i trzeba zrewidować światopogląd.

 

Prawisz tu jak pewni jegomościowie z grup FB którym wydaje się że zjedli wszystkie rozumy bacznie komentując wszystkie instalacje spoglądając ze swojego piedestału na odległość a kiedy pojawiają się od nich samochody ze sprzętem za worki pieniędzy i jedynymi słusznymi rozwiązaniami totalnie nie robią na nikim wrażenia wręcz negatywne a właścicielowi ciężko przyjąć krytykę face to face i zaczynają szukać pomocy u tych u których poprostu dobrze gra.

 

Tylko tak się składa że z jakiś nieznanych powodów oni sami omijają imprezy branżowe by pokazać swoje samochody poparte nie kończącymi się teoriami, wnioski nasuwają się same.

 

Przekaż pozdrowienia sąsiadce ona pewnie rację ma.

 

 

Chcę Ci odpowiedzieć, byś nie rozszerzał bez końca tego mianownika.

Wątek dotyczy upgrade. Tyle i nic więcej. Upgrade ma same plusy, w dużym zakresie polepsza fabryczne audio.
Nie jest zadaniem upgradu zmiana lokalizacji na korzystną akustycznie a poprawa tego co jest - z pełną świadomością ograniczeń.

Nie musisz czegoś słuchać, żeby wiedzieć, że nie zgadza się to akustycznie czy elektrycznie. Nie będzie się zgadzać tak samo w Ciechanowie jak w Nowym Sączu.

Nie znam Twojej historii ani bańki informacyjnej. Znam swoją i bardzo wielu innych aut zawodniczych i śmiem twierdzić, że przez ponad 20 lat oraz wielokrotne starty w zawodach, byłem sobie w stanie wyrobić opinię nt tego jak brzmi dobry midbass. Sąsiadki użyłem celowo, by pokazać absurd sytuacji. Fajnie, że kilku kolegów poklepało Cię po plecach.
Swoją drogą - dawno nie robiłem sąsiadce pomiarów i nie wiem, czy dobroć całkowitą nadal ma 0.707 czy jej trochę przybyło:)

Nie musisz uczyć mnie pokory, pokornie czytałem tabelki, wzorki i inne rzeczy, by choć trochę rozumieć jak działa woofer i by nie wyjmować go z kolumny domowej pod taboret odsłuchowy. Może i byłoby shake your pupka, ale jakoś nie spotkałem się z takim rozszerzeniem w meblach odsłuchowych.

Pokornie też budowałem kolejne samochody wyciągając wnioski z opinii pozytywnych i negatywnych jakie otrzymywałem od sędziów. Zaręczam Ci, że z dziesiątek jak nie setek osób, które spotkałem na swojej drodze - żadna nie zachęcała mnie do montażu podtyłkowego woofera.

Rewizja poglądów może nastąpić na jakiejś merytorycznej podstawie a nie na podstawie - tata a Marcin powiedział. Gdyby było tak,  jak twierdzić próbujesz, to byłaby dominująca lokalizacja w autach SQ a nie jest.

Nie chce mi się odpowiadać na Twoje wycieczki o pieniądzach osobach itd. To nie zmienia faktu, że midbass pod tyłkiem to porażka soniczna. Taki zamazywacz obrazu i spacer po rozlewiskach.

Poczytaj pokornie na temat ładowania frontu membrany, co się zmienia dynamicznie w związku z tym w T/S przetwornika, co się stanie z jego Fs, QTS, SPL i jaka będzie masa powietrza. Pokornie poczytaj. To zrozumiesz. Może.

A właścicielowi gratuluję upgrade. Wielokrotnie większa przyjemność ze słuchania niż fabryczna popierdółka.

Pozdrawiam życząc miłej niedzieli 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, KACPERO napisał:

...To nie zmienia faktu, że midbass pod tyłkiem to porażka soniczna. Taki zamazywacz obrazu i spacer po rozlewiskach...

 

 

Przyjedź posłuchaj a zmienisz zdanie, jak już wcześniej było powiedziane - to że jednemu się nie udało nie znaczy że nikomu nie może.

Nie twierdzę że jest to naj optymalniejsza lokalizacja - ale takiej nigdy nie znajdziesz w samochodzie.

Nie jesteś jedynym z długim stażem, z historią zawodniczą i osłuchanym uchem.

Mogę powiedzieć jedno, założenia klienta zostały spełnione, zabiegi wykonane przyniosły skutek, a końcowy rezultat przerósł oczekiwania nie tylko jego.

 

Ps

Nie mogłem i wciąż nie mogę usunąć emotki z końcówki cytatu, nie powinno jej być 

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michas75 napisał:

Niestety jak widać możliwości poznawcze niektórych osób zamykają się na pewnym etapie rozwoju, lepiej pisac wypracowania o swoich osiągnięciach i prawdach życiowych niż poprostu posłuchać.

Obawiam się że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Była ona raczej odp niż wypracowaniem o osiągnięćiach 🫣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, michas75 napisał:

Niestety jak widać możliwości poznawcze niektórych osób zamykają się na pewnym etapie rozwoju, lepiej pisac wypracowania o swoich osiągnięciach i prawdach życiowych niż poprostu posłuchać.

I kto to mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka jak i wiedza mile widziane, a prywatne przytyki myślę że warto sobie poza forum przenieść, fajnie jakby forum trzymało poziom a nie odstraszało smrodem fejsbuka

Jak ktoś ma miesiączkę mentalną to po tampony do biedry i siedzieć w domu aż przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając temat woofera to fajnie że ktoś działa ,kombinuje itp .Ja nie lubię oceniac poprzez FB ,forum itd.Najepiej usiąść,posłuchać przy piwku ,drinku i wtedy samemu ocenić  ,gra czy nie gra 😜 Moim zdaniem każda koncepcja ma swoje plusy i minusy.Powodzenia 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KACPERO napisał:

Fajnie, że kilku kolegów poklepało Cię po plecach.

Nie jestem niczyim kolegą. Chłopa (Michała) zobaczyłem pierwszy raz w życiu w Gliwicach i nie mam żadnych powodów by go klepać po plecach. Li tylko stwierdzam fakt. Co do całej dyskusji to przypomina mi to bardzo odwieczną dyskusję na forum nomen omen BMW gdzie wielu twierdzi, że dwulitrowy motor nie pasuje do "piątki" jako argument, że tylko 3 litry są godne. W codziennym życiu te biedne 2 litry dają zwykle tyle samo lub niewiele mniej od 3, tak samo jak te poddupne woofery w stosunku do tych cudownych w kickpanelach. 

 

Pewnikiem są lepsze ale czy warte wszystkiego? Kolega najwyraźniej nasłuchał się już tak wiele, że jedynym godnym rozwiązaniem jest absolut, system ostateczny, który przeniesie nas do studia wraz z wokalistką. 

 

I jeszcze jedna rzecz, która chyba umyka w tej całej dyskusji. Nie każdy chce za cenę "ciut" lepszego brzmienia tracić walory użytkowo-wizualne wnętrza auta. Jeżdżę właśnie "piątką" i nie wyobrażam sobie niszczenia wnętrza, a to zwykle jest efektem dodatkowych paneli dla wooferów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, szymin89 napisał:

Pytanie, czemu SS 10F z małym magnesem?

To po prostu magnes neo.

 

19 godzin temu, KACPERO napisał:

Rozumiem, że długość fali spod fotela też możemy sobie wsadzić między bajki?

Niestety możemy. Uwierz, że ja też jestem blisko Twojej "szkoły" ale już pogodziłem się, że niektóre zjawiska nie łączą się z fizyką jako taką, a bardziej z percepcją dźwięku. Do tego należy dodać, że to auto rozdaje karty i w jednym drzwi zagrają, a w innym nie. Choćby skały srały.
 

 

18 godzin temu, KACPERO napisał:

To nie tyczy się Twego auta a zasady. Praktyki a nie teorii się tyczy. Fizyki a nie fizykoterapii.

Chyba żeś się specjalisty Krzyśka za dużo naczytał 🤦‍♂️ To widać.

 

 

 

6 godzin temu, KACPERO napisał:

Nie musisz czegoś słuchać, żeby wiedzieć, że nie zgadza się to akustycznie czy elektrycznie.

A właśnie, że musisz. J/w. Ja już też się nie raz zdziwiłem. I na swoim i zagranicznym podwórku. Raz nawet w Gliwicach.

 

 

6 godzin temu, KACPERO napisał:

śmiem twierdzić, że przez ponad 20 lat oraz wielokrotne starty w zawodach, byłem sobie w stanie wyrobić opinię nt tego jak brzmi dobry midbass.

To chyba przez 20 lat, i ostatni raz 20 lat temu.

 

6 godzin temu, KACPERO napisał:

Zaręczam Ci, że z dziesiątek jak nie setek osób, które spotkałem na swojej drodze - żadna nie zachęcała mnie do montażu podtyłkowego woofera.

Co potwierdza w/w, bo ja eksplorując współczesne granie SQ mogę powiedzieć, że wszelkie, wyśmiewane w PL, instalacje z IB i innymi dziwactwami nie z tej ziemi dają radę, a nawet łoją tych, co to grają tylko z drzwi.

 

 

8 godzin temu, michas75 napisał:

Prawisz tu jak pewni jegomościowie z grup FB którym wydaje się że zjedli wszystkie rozumy bacznie komentując wszystkie instalacje spoglądając ze swojego piedestału na odległość a kiedy pojawiają się od nich samochody ze sprzętem za worki pieniędzy i jedynymi słusznymi rozwiązaniami totalnie nie robią na nikim wrażenia wręcz negatywne a właścicielowi ciężko przyjąć krytykę face to face i zaczynają szukać pomocy u tych u których poprostu dobrze gra.

 

Tylko tak się składa że z jakiś nieznanych powodów oni sami omijają imprezy branżowe by pokazać swoje samochody poparte nie kończącymi się teoriami, wnioski nasuwają się same.

Bardzo dobrze powiedziane. Ostatnio Ci specjaliści nawet olali świetną lokalizację w Mercu, na grodzi i ulepili zamiast tego kickpanel. Ciekawe, czy słyszeli kiedyś coś z tej grodzi czy po prostu za starzy już na innowacje... Czekamy na obecność tych specjalistów na jakiejś imprezie, może zawodach 🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Various napisał:

Bardzo dobrze powiedziane. Ostatnio Ci specjaliści nawet olali świetną lokalizację w Mercu, na grodzi i ulepili zamiast tego kickpanel. Ciekawe, czy słyszeli kiedyś coś z tej grodzi czy po prostu za starzy już na innowacje... Czekamy na obecność tych specjalistów na jakiejś imprezie, może zawodach 🧐


Identyczny Merc czeka właśnie na swoją kolej, zobaczymy co w przyszłości @raffiodense zaradzi 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, szymin89 napisał:

Wszystkie 10F mają magnes neodymowy. Każdy gra inaczej stąd pytanie dlaczego akurat ten. Tym bardziej że środowisko jest mało przyjazne.

Akurat taki mieliśmy na stanie. Według mnie sprawdza się jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Various napisał:

 

Jest chwila czasu to jednak odp

 

Niestety możemy. Uwierz, że ja też jestem blisko Twojej "szkoły" ale już pogodziłem się, że niektóre zjawiska nie łączą się z fizyką jako taką, a bardziej z percepcją dźwięku. Do tego należy dodać, że to auto rozdaje karty i w jednym drzwi zagrają, a w innym nie. Choćby skały srały.

 

Obawiam się że nie jesteś właśnie blisko mojej szkoły, bo ona wyklucza coś takiego jak jak zjawiska, które z fizyką nie łączą się jako tako. To, że nie rozpoznajesz zjawiska to nie oznacza, że ono nie zachodzi. Chyba, że po alkoholu😉

 

Nie auto rozdaje karty a instalator. Zrobisz kilkadziesiąt czy kilkaset realizacji to będziesz miał doświadczenie i mniej psycho a więcej fizo odczuć.

 

Chyba żeś się specjalisty Krzyśka za dużo naczytał 🤦‍♂️ To widać.

Tutaj akurat nie jestem w temacie 🤷‍♀️

 

A właśnie, że musisz. J/w. Ja już też się nie raz zdziwiłem. I na swoim i zagranicznym podwórku. Raz nawet w Gliwicach.

A tam działa to samo prawo Ohma czy jakieś regionalne ?

 

To chyba przez 20 lat, i ostatni raz 20 lat temu.

Nie ograniczam się do systemu car i na co dzień słucham w domu dwóch systemów audio z zastosowaniem wzmacniaczy oraz źródeł ze świata car audio. I to jest dla mnie jednym z rodzajów referencji a nie poklepanie po plecach.

 

Co potwierdza w/w, bo ja eksplorując współczesne granie SQ mogę powiedzieć, że wszelkie, wyśmiewane w PL, instalacje z IB i innymi dziwactwami nie z tej ziemi dają radę, a nawet łoją tych, co to grają tylko z drzwi.

Gdybyś tak "poeksplorował" polskie instalacje SQ to IB czy obudowy aperiodyczne są u nas obecne minimum 25 lat jak nie więcej. Nie jest żadnym odkryciem, że głośnik potrzebuje obudowy. To dość powszechna wiedza.

 

 

Bardzo dobrze powiedziane. Ostatnio Ci specjaliści nawet olali świetną lokalizację w Mercu, na grodzi i ulepili zamiast tego kickpanel. Ciekawe, czy słyszeli kiedyś coś z tej grodzi czy po prostu za starzy już na innowacje... Czekamy na obecność tych specjalistów na jakiejś imprezie, może zawodach 🧐

 

No tutaj to już drogi kolego ugotowałeś się tym wpisem - moim zdaniem podkreśliłeś że totalnie nie masz pojęcia o czym mówisz.

Tak się składa że w Mercedesie u siebie również instalowałem głośniki w kicku i uważam to za najlepszą możliwą lokalizację. 

 

Jeśli ta twoja najlepsza lokalizacja jest za grubym dywanem z doklejoną gąbką przykrywająca cały woofer z lewej strony a dodatkowo z prawej strony mamy elektronikę , komputer sterujący , plastikowe mocowanie dywanu a następnie taki sam dywan jak po lewej - czyli gruby dywan i pod nim przyklejoną gąbkę - to ja gratuluje twojego sposobu na komponowanie systemów audio , poziom wiedzy , oraz nienaganny słuch .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KACPERO napisał:

Nie auto rozdaje karty a instalator. Zrobisz kilkadziesiąt czy kilkaset realizacji to będziesz miał doświadczenie i mniej psycho a więcej fizo odczuć.

To podkreśla to Twoje doświadczenie 😉

 

3 minuty temu, KACPERO napisał:

Tutaj akurat nie jestem w temacie 🤷‍♀️

Jesteś, dobrze o tym wiesz. Odpuść sobie tego gościa 😉

 

3 minuty temu, KACPERO napisał:

Tak się składa że w Mercedesie u siebie również instalowałem głośniki w kicku i uważam to za najlepszą możliwą lokalizację. 

A próbowałeś z fabryczną?

 

4 minuty temu, KACPERO napisał:

Jeśli ta twoja najlepsza lokalizacja jest za grubym dywanem z doklejoną gąbką przykrywająca cały woofer z lewej strony a dodatkowo z prawej strony mamy elektronikę , komputer sterujący , plastikowe mocowanie dywanu a następnie taki sam dywan jak po lewej - czyli gruby dywan i pod nim przyklejoną gąbkę

Próbowałeś coś z tym zrobić? Już nie wspominając, że pomimo twojej eksperckiej wiedzy fizycznej, i zza gąbki to gra.

 

Dalej: słuchałeś tej lokalizacji w ogóle sensownie zrobionej, czy założyłeś (zgodnie z doktoratem z fizyki), że to po prostu nie ma prawa bytu.

 

5 minut temu, KACPERO napisał:

ja gratuluje twojego sposobu na komponowanie systemów audio , poziom wiedzy , oraz nienaganny słuch .

Dzięki. Słuchałem Merca z wooferem w tej lokalizacji więc nie wróżę z fusów (albo fizyki). W tym roku nawet 3 miejsce na ME wpadło. Coś tam chyba słyszę. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Various napisał:

To podkreśla to Twoje doświadczenie 😉

 

Jesteś, dobrze o tym wiesz. Odpuść sobie tego gościa 😉

 

A próbowałeś z fabryczną?

 

Próbowałeś coś z tym zrobić? Już nie wspominając, że pomimo twojej eksperckiej wiedzy fizycznej, i zza gąbki to gra.

 

Dalej: słuchałeś tej lokalizacji w ogóle sensownie zrobionej, czy założyłeś (zgodnie z doktoratem z fizyki), że to po prostu nie ma prawa bytu.

 

Dzięki. Słuchałem Merca z wooferem w tej lokalizacji więc nie wróżę z fusów (albo fizyki). W tym roku nawet 3 miejsce na ME wpadło. Coś tam chyba słyszę. 😉

Poważnie? Kurczę, to czasy się zmieniają. To za moich czasów instalacje zawodników były co najmniej poprawne 🤭

IMG-20231210-WA0030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, fiat500vibe napisał:

Akurat taki mieliśmy na stanie. Według mnie sprawdza się jak należy.

Nic nie jest tu dziełem przypadku

Zastanów się dlaczego trafił na stan, od kogo wziął się pomysł na zakup oraz kto wyraził na to zgodę💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...