Skocz do zawartości

Samochody i co zrobiłeś dla swojego samochodu ...


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie podgrzewanie posiadały wersje starsza 90 i 110KM. W torze płynu chłodzącego jest mocowanie na 3 świece żarowe które dogrzewają płyn chłodzący. Dobre rozwiązanie szczególnie, że w naszym klimacie zimy potrafią być lekkie jak i bardzo srogie a to jednak dizelek i dobrze jak szybko osiąga temperature roboczą.

 

Ja w ciągu ostatni paru dni wsadziłem w końcu moje "kulfony" czyli słupki z głośnikami HiVi S1 i są ogromne :D wpakowałem 700, do tego iva105r i zaczęło u mnie w aucie coś w końcu grać :D Wymieniłem napinasz paska klinowego, zrobiłem sobie sam wirusa i z hamowałem autko. Do wymiany jeszcze tuleje na wahaczach i jedna osłona na przegubie bo coś tam się już nieszczelna zrobiła :D A dzisiaj pojadę go umyć i zmierzę charakterystykę częstotliwościowa w aucie bo gdzieś mam górkę na paśmie i mnie to drażni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie nie jest to nic nowego, mój tata ze 20 lat temu sprowadził sobie Skodę 126 z Finlandii. Tam działało to świetnie.

Dla mnie priorytetem jest ogrzanie silnika, więc na mam podgrzewacz (co widać po rurze ze zdjęcia) między dolnym wejściem do chłodnicy, a taką rurą idącą do silnika za nim. Nie ma opcji, żeby to nie działało dobrze, zawsze w duże mrozy silnik będzie miał temperaturę kilkadziesiąt stopni większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest na zimę w klamotach pozasłaniać otwory do chłodzenia silnika w zderzaku, założyć osłonę od spodu silnika o i tutaj bardzo duże znaczenie ma właśnie ogrzewanie kabiny. Ja do momentu w którym woda nie osiągnie ok 80stopnie mam wyłączoną wentylacje bo inaczej w życiu bym go nie nagrzał. Nie mowie tutaj o trasach a o poruszaniu się po mieście gdzie robi się małe dystanse :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo Ty kupiles ten zwykly ,grawitacyjny model ale jest jeszcze Defa , czyli grzalki montowane w blok + mala farelka do srodka , no a ostatnio pojawily sie elektryczne webasta , czyli grzalki ale z pompka i zabezpieczeniem przed przegrzaniem .Kosztuja tez tylko 350zl i ostro mysle nad takim czyms bo strasza o 30º mrozach!

W renaultach podobnie jak w VW tez takie podgrzewacze nawet na 4 swiece zarowe byly ale liczac pobor pradu to cienko widze je wlaczone 30 min przed planowanym wyjazdem z chaty ;) Majac dostep do 230V + nawet prosty sterownik czasowy dopelnia sprawe "cieply silnik przed wyjazdem" .

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla, bez przesady z inwestycjami w starą babcie wartą jednego albo 2 Bulk Paki. Nawet gdyby ktoś kiedyś chciał ode mnie to kupić, to na szrocie kupie taką rurkę za 30 zł, lub najlepiej wstawię kawałek PCV ;) Taki podgrzewacz zawsze może się przydać albo można sprzedać. Stary prostownik ładujący zbyt dużym napięciem nie był zdrowy dla aku, kupiłem sobie na zimę Cteka i ten podgrzewacz. Mam zamiar, aby godzinę przed wyjściem z domu włączał się podgrzewacz i może prostownik, nie chcę mieć problemów z paleniem w zimę - to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend wymieniłem główną instalację tylną auta, skrzynkę bezpieczników i wiązkę świateł w desce po zwarciu, które dostałem w gratisie od blacharza/lakiernika ( po takim partactwie jakie odwalił już nie chciałem, żeby czegoś dotykał ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopompowalem kolo i zrobilem wietrzenie wydechu przed jutrzejszym OS'em (chyba ostatnim w tym roku) Jaworzno-Żory-Jaworzno:)

 

A tak z innej beczki Generali wypuscilo aplikacje na komorki, ktora zczytuje kod z dowodu rejestracyjnego (ten taki kwadratowy) i wyswietla historie (ta ktora byla udokumentowana w ubezpieczalniach) oraz szacuje wartos auta:) gofra mi wycenili na ... 11 800PLN, a mody podnoszace moc wyszly mnie ...13kPLN... To mnie tylko utwierdzilo w tym, że taczka ma u mnie dożywocie i nie ma co kombinowac ze sprzedaza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo Ty kupiles ten zwykly ,grawitacyjny model ale jest jeszcze Defa , czyli grzalki montowane w blok + mala farelka do srodka , no a ostatnio pojawily sie elektryczne webasta , czyli grzalki ale z pompka i zabezpieczeniem przed przegrzaniem .Kosztuja tez tylko 350zl i ostro mysle nad takim czyms bo strasza o 30º mrozach!

W renaultach podobnie jak w VW tez takie podgrzewacze nawet na 4 swiece zarowe byly ale liczac pobor pradu to cienko widze je wlaczone 30 min przed planowanym wyjazdem z chaty ;) Majac dostep do 230V + nawet prosty sterownik czasowy dopelnia sprawe "cieply silnik przed wyjazdem" .

Jajuz kombinowalem w instalacji w moim Leonie i zalozylem ori klime... Po poltora roku auto splonelo na parkingu przez zwarę w instalacji:) jakos podchodze do tych farelek i innych wynalazkow z duzym dystansem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak z innej beczki Generali wypuscilo aplikacje na komorki, ktora zczytuje kod z dowodu rejestracyjnego (ten taki kwadratowy) i wyswietla historie (ta ktora byla udokumentowana w ubezpieczalniach) oraz szacuje wartos auta:) 

Nie pokaże historii auta sprowadzonego zza granicy :)

 

Ale tak to ciekawa opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje szkody na danym aucie, ba nawet szkody wyrządzone przez to auto innym pojeździe...ot po prostu całą historię zdarzeń ubezpieczeniowych .


Czytam i czytam  o tym elektrycznym webasto ale słowa Jacka  , no cóż działają na wyobraźnię ... więc chyba tak jak dużo wcześniej napisałem, zaoszczędzę te 4 stówki i jak zapowiedzą 20* mrozu w nocy podmienię auta w garażu i benzyniaka żony wystawię pod wiatę  :wink:


Żeby nie było że OT to dziś podregulowałem luz na łożysku w kole, umyłem auto (z takim woskiem na lakierze to pikuś!) , zatankowałem do fula (tak wiem mi się to nie liczy :hyhy: ) , żonie w aucie sprawdziłem olej w reduktorze i naprawiłem kontrolkę napędu 4x4 (uszkodzony kabelek ) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...