Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja pierdykam, nawet nie pisz takich rzeczy "głośno"... :D Tylko czekać jak młody narybek idąc za pasywnym mentorem zacznie zasilać sprzęt z gniazda zapalniczki (bo przeciez 40 A jest), bo przeca kable to są zbyt skomplikowane do położenia. :wink::kijemgo:

 

 

Ja tak miałem w pierwszym samochodzie :D  Wzmacniacz blaupunkta w mostku zasilał LW800 w Closecie... Raz tylko bezpiecznik wyleciał ;)

 

A sam jestem ciekaw jak zagrają głośniki w niezrobionych drzwiach. Z niecierpliwością czekam na relacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trochę tam podłubałem w tym ustrojstwie. Nie będę za dużo nawijał tylko fotki powklejam.

Te kątowe pierścienie od cytryny pasują idealnie, jeden otwór to kwestia przełożenia śrubki i nakręcenia nakrętki drugie miejsce należy nawiercić w miejscu ujętym aparatem inne miejsce to mały dystans i kolejna śruba a trzeci to ten ..."złoty" :wink: profil i pierścień siedzi jak złoto.

Furtki C5 ...bajka nic nie musiałem ciąć, mam nadzieję, że tył pójdzie podobnie.

Opanowałem przód jest tam warstwa GMSa 05XL , na tym nakleiłem warstwę GMSa 022 po czym zamknąłem furtki ponownie warstwą 05.

Na otwory technologiczne o zgrozo nie dałem nic prócz warstwy "od spodu" i na to już mata jak leciało (tak lawirowałem by całe omatowanie które miałem podzielić na 2 i kleiłem). Jestem zadowolony bo furtki nie robią już "brzedęk" tylko "bum" :rotfl: . Drgań ni skrzypnięć póki co z przodu nie słychać. Muzycznie jest...masakra (spodziewałem się więcej :rotfl: ), ale jestem dobrej myśli bo wofersy są nowiutkie i powinny się mi ułożyć i w końcu mają teraz gdzie.

Tył zrobiłem ale na szybkiej wrzucie i tam to jest ...kongo w niezrobionych furtkach :wink:  dzisiejsi spotowicze słyszeli co te tapicerki z tyłu wyrabiają.

To by było na tyle co zrobiłem uważam, że dość sporo zważyszy na ten ...jakże ciężki long wekend :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś hmmm...centymetr może 1,5 "głębiej" niż siedział w fabrycznych gniazdkach.

Jeśli chodzi Ci o "zlicowanie" otworu na maskownicę i pierścienia jest wszędzie równiutko :rotfl:  . Śmiało kupuj te dystanse bo nie warto rzeźbić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te suby zupełnie sie u mnie nei sprawdziły w omedze... Drzwi mamy podobne, r6 /phase evolution 165/  i Wf hifona z serii zeus zdecydowanie zrobiły lepsza robote w durzych drzwiach...



i w przyp phase zdecydowanie ograneły srednice najkorzystniej w 2 way...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra :wink: .

Wofery się "wysłuszająco i nausznie" rozgrywają, chyba 18dB będzie im służyć tu miałem "czuja" i pewnikiem tak zostanie, bo tydzień grania wyraźnie im wyszedł na ...lepsze.

Co do subopodobnych grają sobie, są obcięte do około 80 Hz i plumczą zacnie ale bez omatowania nie wydam żadnego osądu, jak wspominałem jestem b. dobrej myśli być może uda mi się ocalić cały bagażnik i mieć namiastkę subbasu próbowałm przez te kilka dni skonfrontować układ typu 2 suby w stereo i dwa suby w szereg na mono i 8 ohmach i tu również wychodzi na ten drugi układ ( w tygodniu przerobie jeszcze fazy).

Dzisiaj wykonałem szybką rzeźbę, obszycie nie docelowe bo choćbym się złamał w pół nie zrobię takiego kształtu jak chcę z jednego kawałka skaju (nie ukrywam, że bardzo chcę właśnie taki materiał) lewy trójkąt ze względu na kształty deski musi mieć taki a nie inny fikuśny kształt. Pewnie będę zmuszony nawiedzic jakiegos tapicera (szew?) albo poprosić kogoś... zmyślniejszego :wink: .

Teraz o wrażeniach ...jakoś tak "odruchowo" męczę Easkę 2009 , nie mam pojęcia co jest czy (jakies zgrania fazowe czy inne duperele) ale wkładajać te średniaki w to miejsce rozsiadłem sie posłuchałem i ...zwyczajnie wyszło lepiej.

Takie moje spostrzeżenie ten średniak jak grał w szybe był jakby taki hmmm...darł się i już obmyślałem dla niego inne L-pady a tu dzisiaj zaskok, scena się niejako "uspokoiła" :rotfl:  (szerzej i sporo przyjemniej zwyczajnie). Początkowo miałem na myśli szybką wrzutę i trochę lepiej ponad standard ale w chwili obecnej mam troche czasu i stać mnie przerobić wszystkie opcje dlatego wychodzi na ...Wasze :rotfl: . Zostaje jak jest twety w słupkach a średnie w trójkątach.

W najbliższym czasie koniecznie muszę zrobić normalne zasilanie piecowi bo wofery nawet nie mogą zagrać jak sie na piecu 10,5V robi :mur1: .

Kolejne wnioski to radia, póki co zostaje na pewno Becker , VDO to też bardzo fajny grajek ale ten wyraźnie bardziej mi leży, jedyne co tu może się zmienić to Naka-pokraka :rotfl:.

Nie chce za szybko wyrokować sądami, że to nie scan i zapco (oj jak te studio umieją oderwać dźwięk od słupka) ale te hiszpańskie klejnotki to równie dobry kawałek grania a danielowy RF power nie darmo nosi miano Power :wink:  .

Postaram się do końca maja wykleić jeszcze te wrota z tyłu a tam planuję po dwie warstwy dać ...niech mają se te suby :wink: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakiś progress jest :wink: .

Żonkę mam w delegacji więc rzeźbię na ostro, coś moje hiend chinche mi nawalaja bo objeżdżamy się z juniorem i dziś pogmerałem przy tych wynalazkach i nagle dźwięk dostał...kopa ultra :rotfl:  i musze z gainami jutro powalczyć bo rakieta faktycznie jest teraz ostro bujana :wink: . Udało mi się "wyrwać" fajne maskownice Morela z dość rzadką siatką i prawdopodobnie przodek wofery otrzyma coś hand made amelinowego a raczej chrom (takeshi_td dziękówa za ...natchnienie :rotfl:)

Od soboty wożę się bez średniaków fakt, że stuff mocno podstrojony pod 3 way (dostałem jeszcze filma by twetera sprobować uciąć 6dB, może jeszcze uda mi się to dziś zrobić i osłuchać wstępnie) ale wniski są takie , że ta średnica to robi robotę bez nich jest ... dziwacznie :wink:

A najnowszy scenariusz to pozostanie przy Beckerze i ...zaprzągnięcie citroenowskiej manetki do niego (panel jest tak demontowany, że pokrętła są na stałe w radiu) spróbuję to zaprząc by działało na głośniej-ciszej i scieżki w CD jak to zrobię to jestem ...Master of puppets :hyhy: .

To na razie tyle chyba jednak sobie "obciągnę" jednego (abo dwa :wink: ) średniaczki.

 

 

No to gitara, niedługo się spikniem i pograndzimy.

PS.

Sylwek, zadzwoń do mnie choć raz trzeźwy. :wink:

 

No tym tygodniu słabo widzę :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie. A co ja ma powiedzieć miałem tyle planów na to wolne. Bagażnik miałem skończyć a tu kupa. Od piątku wolne tyle sobie obiecywałem a kręgosłup mi powiedział stop. I od niedzieli w szpitalu pod kroplówkami leże i nawet nogami nie mogę ruszać. :mur1:

 

Więc nie narzekajcie ze jest do kitu bo może być jeszcze gorzej czego nikomu nie życzę

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubałem wczoraj i dzisiaj i coś tam wyrzeźbiłem (to trzeba chyba mieć poważne studia :rotfl:   by obszyć moim sposobem tak jak sobie zamierzyłem, podchodziłem do dziadów ze 3 razy ) po wielkich bojach wyszedł jeden mały szew na górze, celowo zrobiłem niebieską nitką bo pod kolor fury jest :wink:   trójkąty raczej są docelowe, na żywca wygladają całkiem schludnie no i ...grają :wink:  (choć trochę zbyt głośno do reszty L-pad musimy zretuszować :kwasny: ), ale "scenowo" to dziury w desce w szybę (mea culpa) otrzymają spowrotem to co było :rotfl: . Nie wiem czy będzie sens klecić tandem tweter-średniak w słupek bo w tym przypadku mogą już wyjść kulfony a przykładanie ich w mnij więcej zamierzone miejsce niewiele zmienia.

Jutro muszę posłuchać twetery z tym innym cięciem ... zaczyna mi się śpieszyć bo najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu wyjadę na ...trochę :wink: co ma dość spory związek ze zmianami pewnych ...koncepcji :hyhy:.

 

Jest dobrze :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to "pokombinowałem" :wink:  nieco, te twetery zdecydowanie nie lubią cięcia 6dB/okt. próby robiłem na okolicach 4kHz, podłączyłem, posłuchałem i lipa była "ś", "ź", "ć" są nie do przyjęcia, powróciłem dzisiaj do 12dB i tak musi zostać (no chyba, że zachce mi się ćwiczyć 18dB).

Manetka na pilota ma już "podwaliny" (tzn. wiem jak to zrobić i na pewno uda się zaprząc to do voluma i przewijania nagrań, inne wymagają zbyt wiele kombinowania a te w zupełności stykną).

Kolejnym pomysłem jest  zakup kolejnego dwukanałowego RF i wykorzystać go jako napęd średnie-wysokie, powera zaprzęgnę na tył "quasi subów" i przodek same wofersy na nim również powinny się odwdzięczyć, po kilkuwieczornych odsłuchach przekonuję się, że udało mi się trafić z cięciem a i furtki nie robią na razie żadnego kuku, kicają te kevlary bardzo milutko.

Jutro jeszcze powinienem sklecić "alu-chrom" maskownice na przednie wofersy, potem jadę zarobić trochę drobnych i mam jeszcze małą nadzieję, że może uda mi się ucapić tam jakąś okazję na jakieś Zapco, Nakę a może swojego DLSa nie znają i tanią oddają :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim oto miłym akcentem (kolejne hand made które niestety wymaga poprawek :wink: ) zostawiam furę w żoninych rękach.

Ile mogłem tyle podziałałem, system  zaczyna mnie powoli satysfakcjonować, po powrocie zamierzam opanować furtki tył (może będzie mnie stać na snobowego dynamata :rotfl: ) pościelić normalne zasilanie i sygnały (nie widze sensu robić okablowania głośnikom) średniaki trzeba jeszcze na pewno nieco przytłumić teraz mają -3dB i cokowiek mi się wydzierają, musze się do nich przyłożyć bo zdecydowanie robią lwią część roboty. Nasz qustosz medlował mi, że ma na zbyciu dwukanałowego hamburgera od RF więc pewnie wyląduje on na średnicy i wysokich. Zapco i Naka zostawiam sobie na ...kolejny sezon. Pewnikiem zgra się to wszystko z terminem pikniku...obym był w kraju :kwasny: .

Tymczasem spadam na kilka długich tygodni do Szwedów i sobie teraz wieczorami "poteoretyzuję" na strefie o ile nie będę za ostro telemarkował   :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


o ile nie będę za ostro telemarkował :hyhy:

 

Jeśli nie weźmiesz zapasów to za ostro nie potelemarkujesz przy ich cenach za butelczynę trunku. Chyba ,że to wyjazd turystyczny i nie zamierzasz przywieść oszczędności? :wink:  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie weźmiesz zapasów to za ostro nie potelemarkujesz przy ich cenach za butelczynę trunku. Chyba ,że to wyjazd turystyczny i nie zamierzasz przywieść oszczędności?

No ba narzędzi jak najmniej, torby mikre a reszta samochodu ...po dach :hyhy: . Co jak co ale całkiem przyzwoite diety Nam dają i na TO zawsze się skmini :rotfl: .

 

Już się znalazł ;P

 

 

 

Daj znać jak trzeba go będzie teleportować.

 

Tzn. uruchamiaj procedury wysyłki...dotrze akurat na mój powrót :rotfl: .

 

Jestem bardzo dobrej myśli, furmanka zaczyna mi wyglądać i zawodowo odżyłem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Im by back :wink: .

 

Niewiele zrobiłem, jedyne co mi się udało to osłuchać to co pozostawiłem :wink:  i uwierzcie mi, że po miesiącu jeżdzenia czymś co nie ma ŻADNEGO radia, banan jest jak  podróż promem do Szwecji i spowrotem :wink: .

Coby nie było to jest mój najnowszy nabytek na razie poleci na średnie i wysokie a na czasy mam plana dokupić jeszcze bliźniaczą sztukę. Postaram się "zabrac teraz ostro" do roboty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...