Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z reguły do cofania używa się lusterek bocznych a nie centralnego (przynajmniej ja) i dlatego ja zawsze staram się montować te wyświetlacze gdzieś na desce na wysokości właśnie tychże lusterek ponieważ ciągłe unoszenie wzroku w kierunku wyświetlacza umieszczonego pod sufitem może być uciążliwe  :wink:

W takim miejscu montowałem chyba ze dwa razy na wyraźną prośbę klienta z czego jeden wrócił po jakimś czasie aby to zmienić  :D

Ale to tylko moje skromne zdanie na ten temat  :wink2:

 

Ps. Sylwek przepraszam za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :wink: . Jak mówiłem chciałem to umieścić w okolicy daszka z wyświetlaczem ale...spsułbym deskę   :kwasny:

W tym miejscu bo...gdzieś musiało być (niech się żona z tym męczy, bo ja ewentualnie to będę słuchał na "pikacze" a pewnie sobie jakis wyłącznik zrobię bo mnie to będzie irytować) żona chce, żona ma (w końcu zakupu woferów przed Nią nie ukryję i trzeba "dziobać" :rotfl: ).

Po drugie w jakimś bardziej dostępnym miejscu planuję umieścić kolejne "pudełko" (made by tapeciak) w którym zamierzam umieścić punch pokrętło zintegrowane z woltmiarą.

Na chwilę obecną rzeźba dla rzeźby choć w przyszłym tygodniu planuję wyjazd do kaszubskiego garażu i jeśli aura pozwoli, uda mi się kupić resztę mat i junior nie bedzie upierdliwy (żona jedzie na wekend :wink:  ) spróbuję "zabetonować" tylnie furtki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem to na środku deski wysunięte jak najdalej w przód tak jak napisał Maxtz, ale co innego mnie wkurzyło w tych zestawach, nie widziałem  żadnego , który miałby wyczepiane sensory a np u mnie w aucie aby wymienić rozrząd potrzeba odkręcić zderzak z przodu, czyli rzeżbiłem. A na koniec się okazało ,że muszę ciągnąć kable pod autem z przodu na tył bo kable są o jakiś metr za krótkie do większego kombi aby to puścić w kabinie.... :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zamontowałem to na środku deski wysunięte jak najdalej w przód tak jak napisał Maxtz,

Jedno z najlepszych miejsc na to ustrojstwo jeżeli jest w formie takiej właśnie "łaski"  :wink:

 

nie widziałem  żadnego , który miałby wyczepiane sensory

Valeo ma tak jak i np. Phantom które ja najczęściej montuję  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Valeo ma tak jak i np. Phantom które ja najczęściej montuję :wink:

 

A no widzisz mogłem podpytać przed zakupem, ja mam z allpedro "STIG" jakaś chińszczyzna, ale śmiga i w miarę dokładna, gdyby nie wpadka z tymi trochę przykrótkimi przewodami sensorów przednich to nie ma się do czego przyczepić. Aha i za 195 zł co podałeś te Phantom jest wersja tylko na tył 4 sensorowa a ja w tej kasie mam przód i tył 8 sztuk.

 

 

, bo ja ewentualnie to będę słuchał na "pikacze" a pewnie sobie jakis wyłącznik zrobię bo mnie to będzie irytować)

 

Sylwek a spójrz na obudowę tej "łezki" czy nie masz malutkiego przełącznika u mnie jest i można sobie ten brzęczyk wyłączyć jednym ruchem a wtedy tylko optycznie pokazuje bez wiercenia w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły do cofania używa się lusterek bocznych a nie centralnego (przynajmniej ja)

Ja tez zawsze używałem bocznych ale od momentu jak stanęło mi w martwym punkcie wzdłuż samochodu drzewo i patrząc w boczne i środkowe nie widziałem i po zaczeciu cofania trafiłem samym środkiem zderzaka w to drzewo :rotfl: to już patrze we wszystkie a teraz chyba będzie lądował zestaw Valeo niedługo :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja biedak i...żebraczą wersję mam i trzeba ją wciąż udoskonalać :rotfl: .

 

Już mnie nosi normalnie  jako, że mam 2 sztuki płyt głównych radyja, pozwoliłem sobie zaszaleć i zająć się tjuningiem :rotfl:  . Doprawdy nie wiem dlaczego to robię prócz tłumaczenia, że to zwykły "głód" dłubania, z pewnością nie zaszkodzi a dotychczasowe pewnie trochę...podeschły (po wnikliwym czytaniu artykułów o Black Gate'ach i innych voodoo wstawiłem Jamicony Low ESR tak dla ...najzwyklejszej dłubaniny, jak dopadnę pieca to wylutuję końcówkę mocy a co tam ...umiem :rotfl:  .

Opampa na razie nie ruszyłem choć zaczynam się bacznie wkoło niego "kręcić" z mojego rekonensansu nie jest marny i sens wymiany (nie mam lutówki HOT air) na razie troche mnie wstrzymuje ale jak wymyślę coś z "podstawką" do SMD to z czystej próżności na pewno porzeźbię. Jego symbol MC 3302D jakieś ...sugestie :rotfl: ?

 

I co najważniejsze przyszedł woltomierz i jest na prawdę "mikrusi" dlatego mam piękny plan na jego zabudowę (wraz z punch pokrętłem :wink: ), jeżeli ktoś ma ochotę zgadywać, ogłaszam konkurs można wygrać...jednego żubra z biedry :rotfl: .

Oby do soboty bo wtedy planuję coś podłubać więcej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie daje jak głupi, dlatego przytłumię go jakąś dymioną plexą czy coś takiego.

A zamierzam zamontować go tam gdzie jest ten napis SPORT, auta nie zdezeluję a zarówno on na widoku jak i pokrętło będzie pod ręką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ta młodzież :wink:  limuzyny nie mają opcji sport :rotfl:  dałem taką fotę, żeby było wiadome gdzie a pomysł wyszedł sam z siebie bo sporo już kminiłem gdzie to wmontować.

 

Zawiecha działa jak należy i zawstydza niejedne audice, beemki i inne takie :wink: .

 

 

P.S. klima też działa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporta niet a te góra i dół przyciski chociaż działają czy hydrauliki tyż niet

Pneumatyka była w każdej mk1 i mk1fl, a sport tylko w wersjach exclusive, ale idąc opinią własną i kilku innych osób z forum cytryny - wiele to nie daje.

Sylwek, a chcesz zakupić nowy panel czy rzeźbisz w oryginalnym? Bo to amelinium dość grube jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pneumatyka była w każdej mk1 i mk1fl, a sport tylko w wersjach exclusive, ale idąc opinią własną i kilku innych osób z forum cytryny - wiele to nie daje.

Sylwek, a chcesz zakupić nowy panel czy rzeźbisz w oryginalnym? Bo to amelinium dość grube jest

Wiele to nie daje u nas na naszych drogach rodem z Dakaru, ale sam jadac ok 200 po autostradzie roznica jest delikatnie mowiac duza.

Co do wystepowania tego przycisku to nie wystepowal tylko w wersji exclusive ale rowniez w nizszych, mam w rodzinie C5 w wersji jakiejsc nizszej niz excl 2.0 benzyna i ma ta funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele to nie daje u nas na naszych drogach rodem z Dakaru, ale sam jadac ok 200 po autostradzie roznica jest delikatnie mowiac duza.

Co do wystepowania tego przycisku to nie wystepowal tylko w wersji exclusive ale rowniez w nizszych, mam w rodzinie C5 w wersji jakiejsc nizszej niz excl 2.0 benzyna i ma ta funkcje.

Z tego co wiem w każdej c5 powyżej 1.8 benzin jest zawiecha z funkcją sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sylwek, mam identyczny woltimeter. Wszystko z nim OK, ale świeci jak głupi

 

Tomo damy radę z nudów duperelami się zajmuję :wink: , fota bardzo niewyraźna ale rezystorki SMD z napisem 221 czyli 220 ołmów one siedzą w obwodach segmentów wyświetlacza.

Założyłem sobie, że wymienie je na 470 ohmów powinno go to przyjemnie przyciemnić.

Jeżeli będziesz zainteresowany to pochwalę się efektem być może nawet jutro pod wieczór.

 

P.S. i tak trzeba z nim "za szybkę" :wink:  jakąś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem szybkę z przyciemnianej zaślepki od ściennego gniazdka elektrycznego  :rotfl:

Zabieram się jak do tego, jak pies do jeża, ale w sumie to żaden priorytet, bo mam sporo innych, ważnych rzeczy do zrobienia w aucie - muszę znaleźć gdzieś w okolicy mojej wsi jakiś warsztat, gdzie szyby przyciemniają i spróbuję wysępić jakieś skrawki, może coś to da.

W dzień to nie przeszkadza, ale jak jeżdżę po zmroku, to mam przyciemnione całe podświetlenie na desce, radio ma normalnie wyłączony wyświetlacz, a ten tylko daje po gałach. Mam go zaraz nad radiem, obok nawiewów i człowiek podświadomie zasłania sobie go przedramieniem, gdy trzyma się rękę na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...