Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będzie trzeba to będę musiał :wink: .

Jedynym moim doradcą jest "czuj", że jednak w tym wielkoludzie twetery w trójkątach powinny "odjechać" w dal .



My tu gadu gadu a robota stoi :wink: . Nawet powierciłem już małe otworki dookoła nich (przydadza się może mnie nawet tym razem tapicer ominie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sylwuś, nie będzie u mnie procesora :) optyk ze zmieniary do zewnętrznego dac'a i analog wyciągnięty z radia dla samego posluchania wiadomości i mojej ukochanej polskiej trójki. Mam radio clariona.

Ja też będę wysadzał drzwi dynamitem. A z tym tylem to masz calkiem dobry pomysł.

 

Ja sterowanie z kierownicy wywalam, a przyciski od głośności będą sterowały silniczkiem w potencjometrze w torze analogowym za przetwornikiem. Nie chcę zmieniać radia, bo jakoś nie pasuje mi do wnętrza inny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Salmonella za stary jestem by pod cytrynowego clariona (Ty masz clariona ?) zapinać jakieś RUXy-sruxy i inne optyki, poza tym znasz moje podejście do procesorów :wsciekly:

 

Znamy , znamy , ale nawet gdybyś tupał w miejscu jeszcze 10 lat :wink: , to raczej nikogo nie przekonasz ze do odtwarzacza wkładasz "czarną " płytę i masz pure analog. Odczyt i tak jest cyfrowy , a optyk to jedynie sposób na bezstratny transport tych danych.



 


Sylwuś, nie będzie u mnie procesora :) optyk ze zmieniary do zewnętrznego dac'a

a przyciski od głośności będą sterowały silniczkiem w potencjometrze w torze analogowym za przetwornikiem.

Jeszcze chwila i na Śląsku nie znajdziesz systemu który jest zbudowany inaczej .

Ach ta kreatywność :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znamy , znamy , ale nawet gdybyś tupał w miejscu jeszcze 10 lat , to raczej nikogo nie przekonasz ze do odtwarzacza wkładasz "czarną " płytę i masz pure analog. Odczyt i tak jest cyfrowy , a optyk to jedynie sposób na bezstratny transport tych danych.

 

Eh to ...malkontenctwo :wink:

 

 

i sprawnego fabrycznego radia(bo oryginał niestety grał CD ale był skazany na jedyną płytę bo Eject się zaciął) próbowałem interweniować ale ...poddałem się szybko, niestety nowy zakup wymagał wpisywania VIN bo pipał a ja nie miałem nigdy czasu, jedyne co zrobiłem to wyjąłem mechanikę (bo oczywiście mój był clarion a kupiłem całkiem inną mechanikę która nie pasowała) walnałem mocno o posadzkę (bym przypadkiem nie próbował naprawiać) i tak bujało się z samym radiem FM i...zbierało koncepty

 

Chętnie dowiem się jak z fabrycznym radiem zrobić to wszystko i zmieścić się w kwocie dwucyfrowej :wink: .

 

Dobra jedziemy dalej, przyjechałem z roboty, juniora pod pachę (nawet się gamoń do obiektywu załapał).

Obszylimy trochę (coby bezstresowo dowolny materiał w przyszłości naciągnąć) ukierunkowalimy wstępnie i ...zamocowalimy pierścienie za pomocą sprawdzonej poxiliny :wink: .

Teraz mam do wekendu odbój z pracami ręcznymi bo materiał na zrobienie kształtu i obszycia tego przebywa trochę ...daleko.

Powalczę jutro z radiem, musze jaki miernik do łapy wziąć i rozgryźć ISO raz na zawsze (franc ma tak , że plus po zapłonie nie do końca wyłącza mi grajka robi to po jakims czasie, na ori radiu była jakaś komenda eco mode czy jakoś tak i muszę znaleźć sztywnego plusa po przekręceniu stacyjki) poza tym należałoby odnaleźć jeszcze sygnał głośności zależnej od prędkości a jak się uda spróbować skomunikować wyświetlacz samochodu z dziadem (może mi choć coś z RDSu pokaże zobaczymy) to juz będzie miodzio.

 

Co do pokręteł Punch jestem dozgonnie wdzięczny za info bo znalazło się jedno nawet na miejscu w Gdańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, spróbuj poszukać sygnału "stacyjki" na lampce w przednim schowku. Powinna się zapalać wyłącznie po przekręceniu kluczyka we właściwą pozycję.

W poprzednim aucie (również cytryna z podobnych lat) właśnie w ten sposób sobie poradziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W c5 schowek świeci się bez kluczyka.

Oryginalne radyjko gasi się po ok. 1 sek od wyłączenia zapłonu, to dobre rozwiązanie bo gasząc samochód nie wyłączasz radia. Eco  mode odcina zasilanie wszystkich urządzeń w środku, gdy tylko jest pobór energii, żeby ci aku nie padło.

Ja spróbował bym pociągnąć z zapalniczki z przodu samochodu, bo ona się uruchamia po przekręceniu kluczyka, to chyba najprostsza droga.

Co do wyświetlacza - tylko seryjne radio będzie wyświetlało dodatkowe info, to jest jakaś magistrala citroenowska i nie ma do tego adapterów, są tylko do sterowania, ale moim skromnym zdaniem za drogie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salmonella schowek świeci bez zapłonu  ale trzeba mieć przekręcone światła w ogóle to szwagier kiedyś w ASO zrobił tak, że w kompie ustawili tak, że po odpaleniu auta włączają się przednie światła i zastanawim się czy to nie ma wpływu na cudaczność zachowania ISO ? Ten VDO doprowadza mnie do szewskiej pasji :rotfl:  menu jak w boeningu :wink:  . W tym przypadku prawie znalazłem sygnał SLVC (głośność od prędkości) bo skoro z kablem od światła nic się nie dzieje a w iso pozostały dwa oznaczone (za studio24) jako DATA i DATA/ to ten pozostały musi być nim. Miernik gdzies mi młody zapodział a na pałę nie bede robił bo jeszcze co spłonie, to ma czas.

Oczywiści krótka grzebanina i posiadówa była, znalazłem bejeranckie miejsca na zwrotnice (ułatwi dostęp przy modach bo jak wspomnę gdzie miałem zwrotki w nissanie to masakra była) 

 No i nie powstrzymałem się, jeszcze nie grają :wink:  ale za to wstępnie siedzą :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne światła możesz włączyć na odpalonym silniku i zgaszonych lampach przyciskiem na lewej manetce lub tak jak ja mam, że nie mogę wyłączyć automatu, zawsze się świecą, ale jak przekręcę manetką to włącza mi się podświetlenie środka.

U mnie schowek świeci się bez przekręconych świateł.

Gdzie chcesz umieścić zwrotki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie manetka w pozycji pierwszej zaświeca postojowe w drugiej światła choć dokładnie sprawdze jutro ale na manetce są możliwośći: pozycje,światła,  halogeny przód (H4) i halogeny tył a przycisku tam nigdy nie odkryłem może słabo patrzę :rotfl: .

 

Zwrotki właduję w boczki deski (tam gdzie po otwarciu furtek widac taki ładne zaślepki) wejda tam pięknie i do podklejania elementów czy innych pierdół będzie dostęp jak na stole. Gorzej z woferowymi bo cewka już spora wyjdzie ale gdzieś je upchnę (na pewno nie pod tapicerkę :kwasny: )

Sinsemilla a jaki pomysł na schowanie piecyka masz? Mnie na razie najbardziej pasuje pod fotelem, primo prosto secundo na 100% przetrawię niejeden piecyk i nie dwa dlatego tam chyba najprościej i njrozsądniej, bo żadnej zabudowy pieca to nawet nie zamierzam robić w końcu chce się zmieścić w low budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej strony manetki strzałka w stronę kierownicy i napis "Auto".

 

Co do pieca - pod prawym fotelem zmieniarka, a pod lewym nie ma miejsca, bo z racji mojego wzrostu fotel opuszczony do samego dołu i mój wzmacniacz się tam nie zmieści najprawdopodobniej (choć pierwsze przymiarki już były i wszedł, ale na styk).

U mnie chyba trafi pod boczek w bagażniku albo w miejsce zapasówki, bo mam "gluta" wtryskiwanego do koła, a zapasówka poleciała już dawno do garażu, mam diesla, więc na butlę miejsca nie potrzeba, a na oko, w tej wnęce jest z 60 l jak nie lepiej. Ja nie będę wachlował piecami, bo ten na 99,9% zostanie u mnie.

Zamówiłem wałki aluminiowe do zrobienia maskownicy, siateczka z tempo 6 malowana proszkowo lakierem do felg i aluminiowa obwódka, nie chcę oryginalnych maskownic, bo mi się nie podobają, a srebrne będą pasowały do wstawek we wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz święty Piotrze :wink:  zaraz wyjde do auta i dokładnie oblukam tę lewą manetkę.

 

Zamówiłem wałki aluminiowe do zrobienia maskownicy, siateczka z tempo 6 malowana proszkowo lakierem do felg i aluminiowa obwódka, nie chcę oryginalnych maskownic, bo mi się nie podobają, a srebrne będą pasowały do wstawek we wnętrzu.

Salmonella a jaki masz kolor tapicerki? U mnie tapicerki furtek (i foteli) są w jasnym odcieniu o ile te średniaki na desce i twetery w tójkątach jako srebrzyste będą wyglądały na czarnym tle bardzo ..."wyzywająco" o tyle maski woferów z dodatkami chrom czy tam amelinum na tle beżowej tapicerki nie wiem jak wyjdą. Początkowo na pewno zamontuję to w sposób czysto fabryczny, Dystans postaram się dopasować w taki sposób by w przyszłości w razie zachcianki móc dodać pierścień z MDFu i zarówno wywalić wofersy przed tapicerkę jak i mądrze zamontować jakąś maskownicę.

Początkowo wyszedłem z założenia by jak najmniej ingerować w auto ale jeżeli wykombinuję smaczne maskownice to i nie widzę sensu wracać do stanu fabrycznego.

Już mam plan, jeżeli uda mi się ogarnąć system ze średniakami w szybę to pozostaję przy ori maskownicach wofersów a jeżeli ustrój zmusi mnie do klecenia słupków (jasne obicie słupków) to i wofersy otrzymają ładne ameliunowe (hand made) maskownice.

 

Co do VDO kolejny zong, tuner radiowy niedomaga (to ważne dla ...małżonki) jak dobrze, że mam drugiego na części trzeba będzie podjechac do magika z hot airem i zamienić tunery miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny dinozaur do kompletu (już całkiem zapomniałem jak gra chyba miał fajny basior co pamiętam) musi poczekać na piecownię bo ma martwą końcówkę mocy. Nie dokońca już pamiętam może FUBU mi coś powie, chyba siakis laser ma już wyświechtany. Ale najważniejsze, że świeci na ...zielono :rotfl: .

Zabieram jutro oba na spota i będę się wsłuchiwał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...