Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może trochę o autku.

Kupiłem furacza w maju 2012. Jakoś nigdy nie pałałem sympatią do francuskiej motoryzacji ale skusiłem się bo auto z pewnej ręki zadbane i co mnie urzekło mimo rocznika 2003 miało zaledwie 63 tys przebiegu. Nówka niemal :rotfl:  i ta...przestrzeń w środku :wink:  to już chyba jakies zboczenie zawodowe kupować auto i ...niuchać w akustyke wnętrza :hyhy: a ta była niezła na moje. Trochę sporo mnie kosztowało bo nie planowałem aż takiej kwoty ale...stuff z Nissana o dziwo dość dobrze i szybko się sprzedał i ...zakupili my z żoną to coś.

Początkowo jakiś sceptyczny byłem ale teraz z perspektywy czasu zadowolony jestem, mimo silnika tylko 1.8 całkiem przyśpiesza (zważcie, że sporo się mulastymi dieslami woziłem) miejsca w nim od groma no i...to hydrauliczne zawieszenie, coby było o audio ...całkiem nieźle go wytłumiono do dziś czasem się łapię, że silnik pracuje a ja nie słyszu go.

Tak bujała się nim małżonka pół roku bo tata non stop w delegacjach był. Jedyne co udało mi się osiągnąć to zakup alufelg i sprawnego fabrycznego radia(bo oryginał niestety grał CD ale był skazany na jedyną płytę bo Eject się zaciął) próbowałem interweniować ale ...poddałem się szybko, niestety nowy zakup wymagał wpisywania VIN bo pipał a ja nie miałem nigdy czasu, jedyne co zrobiłem to wyjąłem mechanikę (bo oczywiście mój był clarion a kupiłem całkiem inną mechanikę która nie pasowała) walnałem mocno o posadzkę (bym przypadkiem nie próbował naprawiać) i tak bujało się z samym radiem FM i...zbierało koncepty :wink: . A filmów było mnóstwo.

Na chwile obecną jestem dobraj myśli bo znalazłem "normalną" pracę i jestem już w posiadaniu około 60% sprzętu który zamierzam w niego załadować i skrzętnie na strefie z czasem opisać. :wink:  

Kilka fotek mojej furmanki a raczej miejsc najbardziej mnie (nie tylko pewnie) interesujących:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Furka "kolos". Dużo miejsca na graty, a i wygoda z jazdy jest miałem przyjemność jechać z kolegą z pracy. Niestety samochód jego się sam spalił no

i niedługo pózniej widziałem u innego kumpla pod blokiem tez spalona c5 która stała  kilka miesiecy prawe nie jezdzona.

Wiec może wybadaj temat chyba ze to jakies przypadki były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

zakupię "sprawniejszą" gaśnicę :rotfl: .

 

Mam nadzieję, że się nie spalają przy grzebaniu w ich "żabojadowskim" patencie w kostce ISO .

 

Jutro o źródle(bo jakoś szybko je znalazłem mam nadzieję, no oczywiście...pasywiec :wink: ), bo dzisiaj trzeba się do nowej pracy przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 1.8 16v to ciut mało do tego samochodu. Ojciec posiada takie auto tylko po lifcie i troszkę mułowate, porównuję tutaj do citroena c4 z 1,6 hdi. Ale komfort jazdy jest nie do opisania. Do spokojnego "płynięcia" po drodze w sam raz. Co tam planujesz jeśli chodzi o audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cytrus taki sam jak mój:) Nawet kolor się zgadza, ino mój ma inną buzię bo po lifcie:) Ja mam motorek 2,0HDi 136km(w 407 miałem taki sam i byłem zadowolony z motoru więc tu jak się trafił z takim samym to go przytuliłem:) ) Też jak na razie jestem zadowolony z autka i też jestem w trakcie grzebania w audio:) Instalację mam pociągniętą ale jest do poprawki, będę ciągną ,,-" też z pod maski jednak. Co do wygłuszenia to fakt jest nieźle wygłuszone bo mając 15" re audio w bagażniku i dając ,,dość" głośno prawie nic nie ma słychać na zewnątrz, a w np golfie było by buch buch i wieś tańczy:D Będę podpatrywał co kolega będzie majstrował w swoim cytrusie, może coś zgapię :P Ja na przód palnuję ama+mission i mission wędruje w plastikową zaślepkę miejsca gdzie była by ręczna reg lusterka:) W bagaju będzie prawdopodobnie na razie jeździł w/w re audio ale na półce czeka już jego zmiennik dls rmw12:) Co do wzmaków to na razie szukam czegoś na przód i może alternatywy do pędzenia suba(obecnie impulse sd-500)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E...a dlaczemu nie w br? :rotfl:

Suby są dla mięczaków :wink:  i dla młodzieży.

Tak, postanowiłem, że postawię system bez subwofera (spróbuję otrzymać trochę depnięcia z tylnich furtek) a czy kiedyś go nie zaaplikuję to nikt nic nie wie.

Co do klocków zgromadziłem takie cuda.

Radyjo VDO MS4100 (sprawdzony przeze mnie grajek który powinien spełnic moje oczekiwania) sztuka kupiona na alegroszu jest (była)w wyśmienitym stanie "panelowo-ramkowym" gorzej było z resztą nia miał angielskiego langa i chorował na taśmę. Kupiłem drugą sztukę totalnie zajechaną ale ze sprawną płytą z językiem i taśmą więc sytuacja opanowana, i łut szczęścia bo na drugim panelu można poćwiczyć podświetlenie na zielono by się z deską zgrał. Poza tym boli brak regulacji suba ale...wychodzi na plus bo już bym kombinował średnie i wysokie pod front a wofery pod rear a to grozi ...rozpędzeniem się z piecami. :hyhy:

Grajki to mało znana (akurat ja trochę ich poznałem) firma Beyma, hiszpanie robią te zabawki całkiem schludne swego czasu ćwiczyłem to to i skoro wracam do tematu to myślę, że warto.

Wysokotonowiec to HT-45 a średniotonowiec to SD-35 i tu odrazu przyjmuję atak na klatę, średni (początkowo) będzie pracował w fabrycznych miejscach po tweterach grając w szybę, już się nasłuchałem bym rzeźbił standardowe słupexy jak prawo nakazuje ale...im bardziej naciskali na mnie bym tak zrobił tym bardziej chce to zrobić , czas pokaże jak mi to zagra.

Średnie mam już na pokładzie samochodu póki co plumczą sobie pod radyjkiem obcięte jakimś kondziołem i ...rozgrzewają się tyle co dane mi było zauważyć to fabryka cytryne gra sporo marniej od tego patefona.

Twetery zamierzam ulokować w trójkątach lusterek (znowu lament) dlatego, że początkowo nie chcę bawić się ze słupkami posłucham sobie, ocenię i pomyślę co dalej zanim dojdę do ładu z cięciami itd. to już może będzie czas znowu sprzedawać klocki i kupować inne rzeczy :rotfl: .

 

Jako jedyny chyba zrobiłem już zwrotnice pod średniaka i twetera (zwrotnica jest zwrotnica)  elementy można podmieniać w nieskończoność a laminat chyba nie gra :wink:

Piec to wspomniana przez dana "rakieta" Rockford  Punch Power 551X tutaj mam sredeczną prośbę (bo nigdzie nie mogę namierzyć) gdyby ktos wiedział jak rozgryźć pokrętło The Punch Bass Control (podejrzewam, że to tylko podwójny potencjometr na RJtce ale jakby ktoś coś wiedział to...sub level byłby również rozpracowany a ja mocno uradowany..

 

Na wofery planuję już konsekwentnie model Beyma Power M6 (miałem takie i ...dalej chcę) co do tyłu początkowo był plan na bliźniaki Beyma Power W6 (nie mają korektora fazy i niżej katalogowo schodzą) ale na chwilę obecną mam kilka innych propozycji i tył pozostaje kwestią otwartą.

Póki co muszę wyhamować z wydatkami, zajmę się średnicą i wysokimi, porobię instalację, podłubię w zwrotkach poroszaduję kierunkami i spróbuję ukitrać na maty i pewnie zrobi się maj to się za furtki zabiorę (topowych :wink:  kickpaneli nie planuję) za dużo z tym babrania a furtka jak się ją oklei to potrafi również, poza tym czasu nie mam by pokombinować by ładną tapicerkę zbudować, już kiedyś jedną rozorałem :rotfl: .

 

 

Oczywiście przygotowany jestem na wszystkie ewentualności i dzięki koledze maxtz zaopatrzyłem się w odpowiednią ilość pierścieni by w razie "draki" rzeźbić te nieszczęsne słupexy.

 

Mam nadzieję, że system wyda z siebie jakieś bąkanie w okolicach czerwca (daj bozia bo niebezpiecznie się wyjazd za granicę szykuje)

 

Konsekwentnie planuję pociąć wszystko pasywnie nie planuję żadnych udziwnień typu czasy itd. moja metoda jest moja i tyle w temacie :wink: .

 

Teraz zacznę kroić trójkąty tapeciakiem :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samozapłony były winą przecierającej się wiązki od pompy zawieszenia, z tego co wiem w 2003r poprawiono ten błąd.

Sylwuś, jak dobrze pójdzie, to za 2 tygodnie ruszam w bój z moją C5, a jak wiesz, samochody takie same, więc będziemy mieli troszkę porównania na pikniku (jak się wyrobimy).U mnie główna koncepcja podobna, tyle, że ja od razu średniaka w słupek wsadzam no i radyjko seryjne + zmieniara.

Jak z drzwiami? Bo ja na dniach będę miał zrobione dystanse, to ci podrzucę kilka fotek.

 

Coś mi się zdaje, że Twoja pasywka + cytryna będzie dobrym połączeniem i kawał dobrej muzyki z tego usłyszymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salmonella za stary jestem by pod cytrynowego clariona (Ty masz clariona ?) zapinać jakieś RUXy-sruxy i inne optyki, poza tym znasz moje podejście do procesorów :wsciekly: a w opcji, dorobienie RCA (może nawet ma na tej małej kosteczce jak bede miał chwile sprawdzę to)to miernota jest.

 Co do dystansów to planuje jakies uniwersalne 165 i sporo dynamitu (w tył szczególnie) :rotfl:.

 

E no nie mówcie, że Wam te dwa pokrętła nie robią :wink:  próbowałem wydedukować z pomoca studio24 by manetkę od kierownicy zaprząć do tego dziabąga i do końca nie wiem czy to wykonalne jest. ale w razie czego on na IRDowego pilota jest, a ja nie lubie plecków od tego wygodnego fotela odklejać :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil ..gówniarzu Ty też ...Brutusie :wink: .

 

Daj adres wyślę Ci słupki i bałwanki i ogarniesz mi jak trzeba :rotfl:

 

Wstydż się. :D

Dwa popołudnia roboty i słupeczki ready... Leń :wink:

 

ps. Ja jutro zaczynam rzeźbę ze swoimi w babci "hajdendowe" w alu, koszt za całość materiałów stówku i dobre chęci... :hyhy:

Przy wykorzystaniu MDF pewnie na upartego by się w 50 złociszach zamknął, czyli...dobra flacha mniej w gardło za zdrowie cioci,ale jakie granie :rotfl:

 

 

zapinać jakieś RUXy-sruxy i inne optyki, poza tym znasz moje podejście do procesorów :wsciekly:

 

Nie dorosłeś jeszcze zwyczajnie do tej jedynej prawdy objawionej. :D

A tak już na poważnie, czy nie lepiej rzeczywiście chcąc iść drogą pure passive, zrobić słupki? Trochę inaczej jednak by się to zgrywało, choćby fazowo, niż średniak w szybę... Trochę karkołomne, ale wiem ,że lubisz iść swoją drogą, byle nie ... w las :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego taki sceptyzm dla moich "nie-słupków" :szok: .

Bałwanków nie ma, min. dlatego, że być może sam tweter na słupku wyląduje (no niestety średniaków już w trójkąty upchać nie dam rady).

 

Ehhh przecież to jest koncepcji na... parę sezonów :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem, dlaczego taki sceptyzm dla moich "nie-słupków" :szok: .

Bałwanków nie ma, min. dlatego, że być może sam tweter na słupku wyląduje (no niestety średniaków już w trójkąty upchać nie dam rady).

Ehhh przecież to jest koncepcji na... parę sezonów :rotfl: .

 

 

Aj tam od razu sceptycyzm, kciuki jak zwykle trzymam. :)

Jedynie mnie to podejście do zgrania tw w trójkącie czy na słupku a mid w desce , zamiast w jednej linii na słupku, wydaje mi się trudne pasywnie... Ale jeśli Ci się uda, to masz +10 do "Sha-tzun'a" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...