Skocz do zawartości

Renault Laguna lll - auto M A X A M'a


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakże to , panele mają inne to muszą grac inaczej , wg pewnej teorii :wink:

 

Warto byłoby się z tą teorią (a raczej faktem) bliżej zapoznać, a nie pisać tu banialuki :)

 

Kilkukrotnie już pisałem że między panelami P9 i P90 nie ma różnicy (może i jest ale ja jej nie słyszałem), różnica jest gdy w jednostce serii DEX zaaplikuje się panel z serii RS

 

Przetestowane na P9, P90, RS-P7, RS-P7r, RS-P7xII oraz RS-P7rII

 

Marek też ma jednostkę P90 z panelem od RS'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby się z tą teorią (a raczej faktem) bliżej zapoznać, a nie pisać tu banialuki :)

 

Kilkukrotnie już pisałem że między panelami P9 i P90 nie ma różnicy (może i jest ale ja jej nie słyszałem), różnica jest gdy w jednostce serii DEX zaaplikuje się panel z serii RS

 

Przetestowane na P9, P90, RS-P7, RS-P7r, RS-P7xII oraz RS-P7rII

 

Marek też ma jednostkę P90 z panelem od RS'a

 

Alez ja doskonale pamiętam :wink: , chyba komuś dzisiaj poczucie humoru poszło inną drogą niz reszta .

A we wspomnianej sprawie , to chyba należy zbadać czy zmienia się postać sygnału cyfrowego , bo to on jest nośnikiem informacji a nie kolor czy symbol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada dzień może znajdę w końcu czas na wpięcie fabryki z dsp a wtedy mogę podesłać cały zestaw RS'a na potestowanie i obadanie gdzie ten myk jest ukryty i dlaczego Pioneer nie sprzedaje osobno zaprogramowanych kości panela.

 

A humor jak zwykle ten sam, moze tylko przesłanie inaczej odebrałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już tu Markowi offtopujemy, najciekawsze jest to, że kazdy panel RS gra w inny sposób, Japan, EU, v.I i II

A czy miałeś możliwość posłuchać np dwóch Japanów albo EU żeby sprawdzić, czy grają tak samo czy może to też kwestia zużycia konkretnego egzemplarza?

 

Nie znam się na elektronice, więc pytanie mogło być lamerskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wola i może by była, ale pamięć ulotna aby dokładnie teraz każdego opisać.

 

Różnica w panelach zawsze podobna, zmieniały się poszczególne pasma,ale każdy grał na inny sposób, a to woofer bardziej sprężysty, a to wycofana średnica, a to znów delikatnieszy tweeter, dostęp do 3 odrowych jednostek jest, gorzej z radiem P9/90 bo na nich są te różnice.

 

Lipiec znów w Waszych rejonach, tak więc wezmę 2 panele których nie masz i się poprzekłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, przedostatnia wiosna :wink:

Istnieje prawdopodobieństwo, że panel wysyła informacje do procka z jakimi parametrami/nastawami ma pracować część odpowiedzialna za obróbkę "cyfry", coś w tym stylu, a jak jest na prawdę? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o jakim zużyciu mowa, jak my podstawiamy same panele nie zmieniając jednostki.

 

Stopień zużycia panela :wink2:

 

 

Xris, nie wszyscy tam byli - zreferujesz temat?

 

Może lepiej gdy sam przedstawię swoją teorię :wink2: .

Załóżmy ze dane urządzenie produkowane z różnymi oznaczeniami ma tą samą "baze" ale różni się algorytmem w jaki wykonuje "oblicza" dane funkcje w poszczególnym modelu. Gdy informacja identyfikująca konkretny rodzaj urządzenia znajdowała sie w panelu , to wtedy można mówić o zmianach brzmienia , nawet gdy sygnał cyfrowy wysyłany z jednostki jest identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 



Czyli jednak mogą istnieć różnice w sygnale miedzy stacja medialna a F1 mimo podłączenia tego samego procesora :)

 


to wtedy można mówić o zmianach brzmienia , nawet gdy sygnał cyfrowy wysyłany z jednostki jest identyczny.

 

Sposób wyciągania wniosków przez pewne osoby,  chyba  na zawsze pozostanie dla nieodgadnionym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli jednak mogą istnieć różnice w sygnale miedzy stacja medialna a F1 mimo podłączenia tego samego procesora :)

 

O ile Alpine zastosowało podobny myk jak Pionek, co wcale nie musi być takie oczywiste... Zrobić jeden procesor, z tymi samymi bebechami, który uaktywnia swoje hi-endowe brzmienie w momencie kiedy zobaczy niby ten "lepszy" napęd, w tym wypadku nieszczęsny panel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...