Skocz do zawartości

Omega B by Sława


slawa88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 355
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Sam Phantom do 2 dróg w zupełności wystarczy, ja bym się nie bawił w podłączanie do niego procy ale to tylko moje subiektywne zdanie :D

proc był dla innej jednostki... i tak też planuje jeszcze zabawę :wink:

 


Jesteś zadowolony ze stanu 7998?

zastrzeżeń brak :hyhy:



 

 


Ładnie ładnie. Trzeba będzie w końcu posłuchać

jeszcze daleka droga do finału, ale zawsze można (lepiej gorzej, ale zawsze coś dźwięk wydaje)

zapraszam :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Phantom do 2 dróg w zupełności wystarczy, ja bym się nie bawił w podłączanie do niego procy ale to tylko moje subiektywne zdanie :D

 

Także podzielam opinię, klasowa jednostka, szkoda ją marnować dokładając innego gruzu, niech Phantom się wszystkim zajmie, tym bardziej ,że jak piszesz w ładnym stanie i w pełni sprawny. Trzeba się będzie znowu spotkać, z przyjemnością posłucham zmian. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mały up... chwilowo w zwykłej skrzyni ok 21L (po starym JBL)

docelowo zabudowa w nadkolu, która niedługo zostaje reanimowana do dokończenia.

Dodam, że subik nowy i musi się wygrzać. jednak już jest go nad to... zapięty w 2ohm pod Hifonics Thor, i co ciekawe ten maluch buja nim bardzo dobrze. dla mnie jest go i tak za dużo, ale dam mu trochę się pobujać a potem go okiełznam pod swoje preferencje... a mówimy o RF HX2 RFD 2210.

http://images34.fotosik.pl/674/acbac3bc510c8d23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orka HCCA posiadł Bury, ma w planie go dać na podziale pasywnym na tw/mid, ciekawy jestem... Z pewnością jedne z fajniejszych piecyków z tamtych lat, bardzo cenione przez amerykanów jeśli chodzi o SQ.

 

 

 

To był zamierzony wał, tzw, Cheater Amps. W tamtych latach chyba kategorie w zawodach były określane mocą systemu, więc na papierze było oficjalnie 2x25 watt a w przewodach... :wink:

 

O dwóch lat śmigam tylko z orionami HCCA... i od dwóch lat nie ciągnie mnie do innych piecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


O dwóch lat śmigam tylko z orionami HCCA... i od dwóch lat nie ciągnie mnie do innych piecy.

 

Jakiś czas temu Wolf trafiłem na dość obszerną dyskusję na forum w USA, gdzie udziela się także sporo ludzi z innych zakątków świata i zgodnie tworząc "wish" listę najlepszych produktów producentów z USA, czerwone orki były wymieniane w ścisłej piątce najbardziej porządanych "dziadków". Nikt z tym nie dyskutował. Do tej pory także jeśli się trafia ładny zadbany egzemplarz u nich to osiąga sporo wyższe ceny niż fabrycznie nowe produkty, pewnie nie bez powodu... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ok:

lepszy zapas, niż niedobór, a ten głośnik potrafi miło zagrać  :wink: Mam 12' i często zaskakuje mnie to jak punktowo potrafi grać..

tak tak masz racje. wiem też co potrafi... miałem już takie 2 razem (każdy w osobnej skrzyni BR) i wiem jak potrafią się bujać.

teraz bardziej zaskakuje mnie to, co wyprawia z nim malutki Thor. tym bardziej że zapięty jest w 2 Ohmy - teoretycznie, bo mój miernik pokazał "3" po spięciu. Jedna zmiana jest taka, że maluch pędząc suba dostaje zmianę temperatury na poziom "ciepły", a wcześniej te piece nie różniły się temperaturą od otoczenia grając śmiało po kilka godzin.

 

 

 

O dwóch lat śmigam tylko z orionami HCCA... i od dwóch lat nie ciągnie mnie do innych piecy.

może to będzie mój kolejny wybór... ale powoli, plan jest teraz na wymianę TW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to "coś" uważam za zamknięte... kolejny etap (impregnacja skrzyni do boczku) wreszcie zakończony, po wielu trudnościach losowych, chorobie (która dalej mnie męczy) udało się zrobić zamierzony już od dawna etap. zostało więc teraz zamocowanie/przymiarka i wklejenie ścianki przedniej!! a to sądzę jeden dzień góra jak się dobrze poczuje, lub jak nie wytrzymam i pójdę owinięty kocem :rotfl: :rotfl:

a oto co wyszło : z montażu potem (mam nadzieję, że już dziś)

http://images34.fotosik.pl/679/420596ebf4dd9a9cgen.jpg



wszystko okazało się być trafione i wymierzone! zostało więc dorobić front. Z racji, że miał być inny sub (na ok 17l) zabudowała miała mieścić się w boczku (gdzie wyszło ok 16-17l). Pojawił się jednak nieco bardziej wymagający sub (na ok 21,22L) więc ścianki trzeba wyciągnąć do przodu. no i przymiarka już jest wykonana. dziś (właśnie schnie kilka elementów) zostaną wykonane ścianki chwilowo z materiału, by zobaczyć czy wszystko się ułoży i będzie pasowało. Później już tylko zastąpienie materiału przez MDF i oklejenie frontu kocykiem... czyli pracę mają się ku końcowi i będzie można zająć się wzmacniaczami i układaniem kabli :rotfl:

oto przymiarki:
http://images44.fotosik.pl/716/9f9013fc1dcd422fgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objętość to objętość, i skrzynia zajmuje tyle samo miejsca nie ważne czy jest wklejona w bok czy leży sobie w bagażniku. Moim zdaniem nie wyjdzie to estetycznie ale cierpliwie czekam na efekt końcowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ze w końcu się wziąłeś :)

 

Widzę ze masz ten sam problem co ja miałem u siebię :rotfl: czyli zmiana koncepcji głośnika w trakcie pracy. :) U mnie tez miało być wstępnie na równo przy 8' a zmieniłem koncepcje na 10' i :mur1: . Trzeba było wyjechać 10cm na zewnątrz. Trochę kombinacji było ale się udało wybrnąć. Wierzę że tobie tez to jakoś sensownie wyjdzie :wink:

 

Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy :)

 

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Moim zdaniem nie wyjdzie to estetycznie ale cierpliwie czekam na efekt końcowy ;)

pół żartem, pół serio. albo moja wyobraźnia jest tak wybujała, albo innych mniej:P

 


Objętość to objętość

niestety swoje musi mieć a 22L nie wkleje w bok nie rozrywając elementów, tą zabudową zawsze wrócę do stanu przed.

 


Super ze w końcu się wziąłeś :)
żebyś wiedział co musiałem przejść przez pół roku by ruszyć z miejsca...

 


Widzę ze masz ten sam problem co ja miałem u siebię :rotfl: czyli zmiana koncepcji głośnika w trakcie pracy.
miało być 17L np dla "naleśnika". jednak trafił mi się "mój" ulubiony sub z dawnych lat więc sorry ale musiałem... dodatkowo trafił się nowy, bez elektronów kiedykolwiek na cewce... więc musiałem :rotfl:

:rotfl:

dziś jeszcze nic nie zrobiłem, ale zaraz może zacznę i chociaż 1, może 2 ścianki skończę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Trochę szkoda tego rfa dusić w zamkniętej

myślę, że nie. miałem kiedyś 2 takie w BR pędzone pod mono 2kw :rotfl:

gdybym wcześniej wiedział o

 


Może chcesz na testy bostona 10.5lf
to pewnie bym się zdecydował. teraz już się robi powoli (bo dziś miałem forumowe odwiedzinki) skrzynka pod 22L. Ten RF w zamknięciu i tak robi zamieszanie i gra na pół gwizdka... taką grą pewnie przeżyje wiele lat :wink: i niech służy... bardziej boję się o małego Thorka, który w manualu nie mówi o 2 ohm a jednak zapierdziela bez niczego i bez grzania bez niczego, więc chyba może zostanie taka konfiguracja (chodź pewnie nie na długo)

 


Front będzie cały prosty, czy będziesz zaokrąglał?

front dla głośnika będzie jaki wyjdzie. reszta kształtów będzie dopasowywana pod bagażnik, tak aby się jakoś to w całość złączyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 teraz już się robi powoli (bo dziś miałem forumowe odwiedzinki) skrzynka pod 22L. - To chyba o mnie chodzi...:) DZIEKI WIELKIE SLAWA jeszcze raz za poswiecony czas, fajnie bylo uslyszec poprawna scene, zeby wiedziec wogole do czego dazyc...U mnie w temacie szykuje maly up-date(bagaznik prawie skonczony) :)Powodzenia w konczeniu tego suba. :) a i powrotu do zdrowia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no o Ciebie chodziło w tamtym poście :wink:

co do zdrowia... niby wszystko ok ale ciągle szukam przyczyny, bo raz lepiej raz gorzej, ale już nie jest tak źle by w domu siedzieć. szkoda, że nie byłeś dzień później, bo tamtego dnia jak pojechałeś przysiadłem do cięć itp i zrobiło się o wiele ciekawiej. Jednak dziś jest ponowny bałagan, bo stary TW wyleciał, jest nowy, który inaczej reaguje na czasy i cięcia i to muszę poukładać a mam inne zajęcia i nie mogę wpaść do auta a 20min jak mam to dla mnie za mało. Dziś zostałem w domu by coś zrobić z subem jednak deszcz zaciąga na balkonie i zimno więc żywicowanie odłożone :wsciekly:

nie mniej jednak zostało już niewiele z subikiem. potem zajmę się kolejnym krokiem zabawy, jednak dalej nie wiem co zagra na górze i pod jakim wzmacniaczem. z decyzją czekam do pikniku, do tego czasu zrobię tylko zabudowę i złapię kierunki na nowego TW - nic więcej, póki nie podejmę decyzji do tego co zagra.


dodatkowo kasa w CA się skończyła... autko potrzebowało malowania, nowych opon, wymiany zawieszenia (pękła sprężyna na górnym zwoju), przy okazji oleje filtry... trzeba było odłożone środki wydać na to, by było gdzie to CA wkładać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


autko potrzebowało malowania,
mówisz az tak Ci na niej zalezy? Kurde ostatnio jezdze moja babcia dzien w dzien, raz dlatego ze "panna"ma humory i jak stoi to sie foszy i czekuje błedami a dwa dlatego ze wrzucony jest pasyw i mijesce na suba, to to na co nie mam czasu w audi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz az tak Ci na niej zalezy? Kurde ostatnio jezdze moja babcia dzien w dzien, raz dlatego ze "panna"ma humory i jak stoi to sie foszy i czekuje błedami a dwa dlatego ze wrzucony jest pasyw i mijesce na suba, to to na co nie mam czasu w audi...

jakby to powiedzieć...nie stać mnie na nowe, które zapewni mi podobne"warunki". więc wolę zadbać o wozidło, które mam obecnie.Dużo pracy nie było,a robota teraz może zapewni spokój na dłużej-nic jej nigdy nie bolało prócz rzeczy wynikających z eksploatacji.

kolejnym powodem będzie to, że mam teraz auto na którym się jeszcze uczę.w kolejnym więcej położę na planowanie:)

No to na glebę ją :D:P

 

Jak zawitasz do Szczecina to posłuchamy co tam u Ciebie piszczy :) Jak dam radę być oczywiście. Teraz myślę że obdaruje kogoś na zlocie moim gratem z Dresa :)

nigdy więcej gleby...

nic nie piszczy:) co do zmian to mam już dość ale jeszcze mam kilka opcji:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

kurcze, nie widziałem Dawid, że pytałeś tu coś w temacie o "X" :rotfl: :rotfl: dopiero dziś mnie olśniło :wink:  jeszcze raz (który to już?? :wink2: ) wielkie dzięki, fajne doświadczenie.

a co do tematu by nie było OT.

- wrócił Atlas,

- odkryta została usterka/problem z górą pasma - już z tym działamy prężnie :wink:

- wyprzedałem wszystkie leżaki i zabrałem się do pozbycia się klocków ze środka bagażnika

- wpadły nowe  TW, na szybko , bardzo na szybko, ale z dobrym, pozytywnym wynikiem! :wink:

a oto co się stało z wczoraj na dziś :rotfl: :
http://images63.fotosik.pl/226/e1e2ad29fbfbab25gen.jpghttp://images61.fotosik.pl/226/51190ebbc00225d5gen.jpg

 

skrzyneczka wyleciała w piz...u :wink:

http://images65.fotosik.pl/226/3d76696ee7f6db47gen.jpg

 

a nowe TW dostały miejsce leżakowania :

http://images63.fotosik.pl/226/d37bef68f14ca266gen.jpghttp://images63.fotosik.pl/226/914e0dc4229551a6gen.jpg

 

Pozostało więc zrobić porządek z kablami, obić zabudowę w kocyk, dopasować i zrobić mocowanie temu kocykowi co nakrywa klocki, po drugiej stronie to samo z subem,  obić słupki.

Co do zabudowy, bo chwilowo nie mam pomysłu, więc pytam Was koledzy!!!

 

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak, i na czym , za pomocą czego, podzielić płytę trzymającą wzmacniacze na pół, by górna część w szybkim czasie była składana, lub się odchylała. Dokładnie chcę zrobić tak by tylko BOLTAR się odchylał! Wtedy tylko jedną śrubę (docelowo motylek) odkręcę i mam dostęp do żarówek.

- czy dać jakieś zawiasy??- czy nie będą piszczały i wpadały w rezonans od basu, dziur itp??

 

Ciężko było się zabrać, ale wreszcie coś ruszyło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...