Skocz do zawartości

Omega B by Sława


slawa88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie jest to moje pierwsze auto w którym coś tam grzebie, ale chyba pierwsze którym można się pochwalić.

Pracę są w trakcie i nie wszystko jeszcze skończone (czasu brak na wszystko, dziennie może spędzam godzinę przy aucie, więc zanim się dobrze wezmę to już kończę) wierzę jednak w niedługi koniec.

Auto z opisu... czyli w ręce wpadła niemiecka OMEGA B.

Radio Alpine 7893r

Przód: chwilowo w trakcie montażu jednak docelowo FOCAL K2P na dole i GMS 1929 u góry.

wygłuszenie: jeszcze nie skończone, muszę zrobić krążki z blachy na otwory technologiczne. zużyłem już lekko ponad 5 mat stp(strasznie duże drzwiczki)

na boczek GMS02

oczywiście dystans MDF (chodź jest za mały...głośnik chaczy o szybę i będzie trochę zabawy. jeśli zajdzie konieczność wyjdzie lekko przed tapicerkę)

okablowanie na głośniczki z samego wzmaka do kostki w drzwiach 2.5mm ( w kostkę w drzwiach nie ingeruję bo ręką nawet jej nie sięgam)

wzmacniacz chwilowo Audio System F4-240

sygnały Stinger HPM dream

cóż... jak wspomniałem wyżej auto w ciągłej pracy i dużo jeszcze dni zejdzie bo nie mam czasu a w następnym tygodniu mam wyjazd służbowy i może wrócę na święta... jeśli tak to chwilowo zamontuję U-dim element 6 (bo nie wymaga przerabiania dystansu)

Przód zagra pasywnie, na razie bez specjalnych zwrotnic i filtrów. będzie czas to dokonam testów i dopasuje im zwrotnicę... mam nadzieję informować na bieżąco...

Na mono+sub na razie nie ma pln. pozostaje w rozmyślaniu na późniejszy termin.

pozdrowionka i w razie gdy ktoś zobaczy jakieś błędy to proszę o wskazywanie :wink:

post-425-0-99907000-1332268396_thumb.jpg

post-425-0-64377100-1332268478_thumb.jpg

post-425-0-46758300-1332268485_thumb.jpg

post-425-0-02432600-1332268496_thumb.jpg

post-425-0-45137000-1332268518_thumb.jpg

post-425-0-57448500-1332268527_thumb.jpg

post-425-0-70361800-1332268537_thumb.jpg

post-425-0-19532400-1332268600_thumb.jpg

post-425-0-44987600-1332268744_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 355
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mate kładłem cały dzień:) rece mnie bolały na drugi dzionek od ciskania raz reką raz wałkiem... A przewody w drzwiach fajna rzecz tylko pierwszy raz robiąc miałem małe błedy przez co czas straciłem... Za dużo cyny lub za daleko dany kabel i nie chciało wejść...może piątek ucieknę z roboty to coś pogrzebie.

 

a auto sedan 98rok wersja cd klimatronic elektryka.bez grzania tyłka tylko. Motorek 2.0.ale taki chciałem. Do poruszania się jak dla mnie wystarczający. Przy tej wygodzie nauczyłem sie wolno jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he sam się z siebie śmieje przypominając sobie o tym że robił.nawet pisałem z nim o tym. Kable?kostkę wypiąłem a z niej dwa przewody co były. Skręciłem z tym co ma być. Wyjąłem gumę z wew auta i za kabel oryg ciągnąc przewlekłem go i wsadziłem do otworu i gdzieś tam wyszedł:) dalej porzedł progiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tak. Myślałem by dać je kierunknwo w mc fabryczne ale stwierdziłem że bedzie to nie prof...

 

ufff... dziś miałem chwilę więc zabrałem się dalej... docięte zostały elementy maskujące otwory technologiczne (gruba blacha)

Zdj�cie0092.jpg | slawa88 | Fotki, Zdj�cia, Obrazki Fotosik.pl

tu po dopasowaniu:)

Zdj�cie0093.jpg | slawa88 | Fotki, Zdj�cia, Obrazki Fotosik.pl

a tu musiałem dziurę powiększyć wy Focalik wszedł

Zdj�cie0094.jpg | slawa88 | Fotki, Zdj�cia, Obrazki Fotosik.pl

Zdj�cie0095.jpg | slawa88 | Fotki, Zdj�cia, Obrazki Fotosik.pl

wybaczcie za jakość ale warunki polowe, wieczorna pogoda i tylko telefon z kiepskim aparatem:D

problem został więc jeden... zmieścić głośnik tak by nie chaczyła szyba... tu brakuje ok 2mm na co już mam pomysł...

myślę o tym by od spodu i góry dać matę jako pierścień, dodatkowo uszczelniając lekko np.sylikonem.

wszystko z czasem będę opisywał jednak mam czas do piątku do 15....;/ potem wyjazd na ponad tydzień :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technicznie nie mam możliwości;/ i przyznaję Ci rację! o tym nie pomyślałem :mur:

a może idzie gdzieś takie coś zrobić?? może jest też inny sposób/materiał??

 

wolę poczekać jak zrobić fuszerę..

 

a może w jakimś sklepie typu castor... mają jakieś takie cienkie płyty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze lepszy będzie klej/szczeliwo Wurtha i po zeschnięciu kleju dociągnij śruby.

pewnie do kupienia w jakimś sklepie budowlanym. możesz wskazać jakiś link by obejrzeć dokładnie o czym mówisz?

i jak rozumiem nałożyć na blachę docisnąć dystans, skręcić i powinno go tak zostać by nie wypłynął z pod dystansu a stwardniał i tworzył powierzchnię??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kilku głębszych otworach puściło. robiłem pierwszy raz:) druga rzecz trzymało na początku. a myślę że jako pianka to nie będzie jej słychać jak będzie min luz. no i bo dokręceniu chyba dociśnie większość miejsc. (chyba) :looka:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estetyka hmm..No ale jeśli spełnia swoje zadanie to to czemu nie :wink:

 

estetyka jest chyba tutaj nie wazna w ani 1 % chyba ze chomiki mi tam wlecą i beda narzekać, że jest brzydko ; )

 

poprostu nie wiem czy zrobic tak samo 2 boczek czy nakleic tak jak ma slawa88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...