Skocz do zawartości

Omega B by Sława


slawa88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem po co Ci takie moce na przód, skoro odcinasz pewnie pasmo od dołu bo sub gra dołem. Spokojnie możesz kupić dwa dobre oldsql piece, na przód sonego np 5520 lub jakiegoś fajnego 4ch, np xm4045 pod aktywkę (wszystkie na allegro), a na suba jakiegoś rockforda :) Jeżeli dużo mocy na suba nie potrzeba to zainteresowałbym się 120a2 który 200W w mostku ciśnie spokojnie a jak to rokpierdzik będzie pewnie przy 2ohm w mostku też stabilny. Ew 150HD który z mocą trochę lepiej ciśnie :) Takie moje zdanie ale posłuchaj też innych co mają do powiedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 355
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tak więc kolejny kroki zrobione.

myślę że to duży krok i wielka odmiana.

na początek testy wzmacniacza Pioneer GM-X922 (wielkie dzięki dla właściciela za użyczenie, to pokazało jak wiele może się zmienić)

następnie używając takich mocy należało mi wymienić kable zasilające (tym bardziej że czekałem na nowy klocek i stare zasilanie wymagało poprawki)

tak więc zasilanie poszło prosto z aku + i - kablami 50mm2 :D (kable ze starej instalacji, nie chciałem kupować innych, a lepiej więcej jak mniej)

i nowa zabawka

http://images40.fotosik.pl/1741/82384d9764bcad09gen.jpg

za wybór wielkie ukłony na Szczecin należą się Radkowi - Buremu , który to jako jeden z faworytów wskazał właśnie ten model. Jeszcze raz wielkie dzięki!! nie żałuje naciągniętego budżetu!!

myślę że zmienił jeszcze bardziej profil gry na lepsze chodź nie mogłem dziś za wiele posłuchać i mało bawiłem się ustawieniami.

montaż chwilowo na partyzanta http://images48.fotosik.pl/346/4f90d67130246acf.jpg

wymierzę co, gdzie i jak i obuduję go w skrzynkę mdf (jakaś mała zabudowa)

finalnie myślę, że na obecną chwilę zostanę przy sprzęcie na dłużej. jedna rzecz technicznie ulegnie zmianie. mianowicie cięcia głośników bo w tej chwili jest to chyba na poziomie 4kHz przy złym rozkładnie sił woffer-Tw. zwrotki będą pasywne robione pod zestaw jak tylko odłożę kilka pln:D:D

jeszcze raz podziękowania dla Marcina i Radka za wszystkie podpowiedzi itp!!!

mam nadzieję że niedługo na jakimś spocie się zobaczymy to będziemy myśleć ile można z tego wyciągnąć jeszcze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam tylko koncepcję przód i sub.jednak jak szybko zobaczyłem to on ma chyba pełną regulacje filtra i mogę iść aktywnie.ale że nie robiłem tego nigdy poczekam na spotkanie z kimś doświadczonym i w sumie to będzie tylko do testu bo ponoć pasywne zwrotki jak się zrobi jest lepiej.więc chwilowo zostawiam jak jest. Będziemy się gdzieś widzieć to będziemy myśleć rozmawiać testować ewentualnie wymieniać coś itp. Jestem już zadowolony jednak wiem że jeszcze z nich coś mogę wydobyć. Boję się, a w zasadzie może i cieszę że zachorowałem mocniej:-P i już myślę że w przyszłości albo małe roszady albo 3drogi(po maksymalnym wykorzystaniu 2)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przebija sie w tym closed? 120w sub?

 

Potwierdzam, wiem , że to trochę niedorzecznie brzmi, że taki mały bąk w skrzynce skleconej z drzwi babci, zapyla, ale zapyla i to jak... :hyhy:

Wiadomo ,że dla fanatyka czesania grzywy się nie nada, ale jako uzupełnienie do SQ robi bardzo fajną robotę i się przebija bez problemu do kabiny...

I to nie jest granie na zasadzie , byle było i się zmieni za jakiś czas, tylko powiedziałem slawie, żeby nie kombinował z subikiem bo robi robótkę.

Co do opadnięcia szczęki również się zgadza, bo na spocie najpierw wsiadłem do autka posłuchać i dopiero gdy pózniej poszliśmy do bagażnika poparzeć zobaczyłem tego małego wariata...

Gdybym nie usłyszał i nie zobaczył to bym nie uwierzył. Stare to małe w zamontowane w obdartusie a szaleje.

Nie wiem być może to kwestia szczęścia spasował się z litrażem bagarki czy co? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie:) nie takie małe;p 34-36l wchodzi. więc 310-350km robię cały czas na zbiorniku. co do muzyki. nie było myśli o subie...a tym bardziej zabudowie. miał być solidny dobry przód a sub był tylko wrzucony od tak. a jako że z "kosza" to dostał skrzynkę jako taką estetycznie. pomysł audio był taki by zrobić system zadowalający a wszystko wyrosło na to co mam. czyli jak dla mnie trafił się dobry głośniczek w drzwi, góra też okazała się dobra. całość grała wcześniej na malusim f4-240 i było jakościowo fajnie ale czułem nie doładowane focale i to mnie męczyło.... :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy:

- bo jak mieć głośniki, które grają na pół gwizdka... skoro tak to po co było je kupować...

stąd chwilowy brak mocy dołożył sub "z śmietnika" który okazał się strzałem w "10" :)

jednak mało mocy na drzwi powodowało zgrzyt i nie dosyt dalej. mimo równowagi jaką wprowadził sub.

padło więc na wymianę wzmacniacza, pierwsze były próby testy na "zapożyczonym" GM-x922, które wprowadziły nowe oblicze i pokazało, że ten potencjał, który mi się tlił faktycznie był uzasadniony. trzeba było podjąć szybką decyzję wymiany-sprzedaży starej jednostki i decyzja świetna. do dziś nie testowałem jeszcze nowej jednostki, ale gra o niebo lepiej.

bagażnik nie wiem czy będzie zabudowany, może nastąpi zmiana skrzyni, lub jej estetyka poprawiona ale za jakiś czas. (mam lekkie urwanie)

ważne że osiągnąłem coś co chciałem, a może więcej i jeszcze się zmieni - to te zwrotnice:P które mam w planie od "wieków" :hyhy: :hyhy:

ale to będzie chwilowo ostatni krok techniczny a estetyka w trakcie lub po:)

kolejne zmiany będą jeśli już to mega przemyślane.

chcę osłuchać sprzęt, pobawić się, poznać go na wskroś by czegoś się nauczyć i kolejne kroki robić z głową i by były w pełni przemyślane. już myślę by iść w 3way ale to po pełnym poznaniu możliwości i tego poznania sprzętu:)

pozdrawiam :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uspokój cyce z tym 3 way :)

 

Odezwała się oaza spokoju z 300% wrodzonego ADHD... :rotfl::wink:

Ale do rzeczy ja bym także nie świrował w tej chwili z żadnymi "tfu way" tylko wykorzystał to co jest, masz taki fajny sub, fajne focale na woferku, piecyk teraz się zmienił,żródło sprawia ,że wciąga nosem 95% nowszych zabawek( wiesz ,że kocham brzmienie tych starszych modeli alpinki) daję sobie rękę odciąć, ,że gdy pojawi się skrojona na miarę zwrotka i Siwus Ci podstroi autko to szczena na dobry czas opadnie i będziesz zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym także nie świrował w tej chwili z żadnymi "tfu way" tylko wykorzystał to co jest

też nie zamierzam świrować:D napisałem :

ale to po pełnym poznaniu możliwości i tego poznania sprzętu:)

zanim 3 drogi poznam co mogę dać i otrzymać o tych dwóch:D

no i chyba niedługo jednak zacznie i opadać i scenka i szczenka:D więcej szczegółów jak będą znane terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

małe pytanie do instalacji. mianowicie muszę dokonać korekty ustawienia woofera w drzwiach. na pomiarach wyszła dziura (niby za mocno/głęboko siedzi w nogach, na stopach praktycznie) i dodatkowo stożkowy kolektor fazy niby ogranicza jego szerokość rozchodzenia się pasma. stąd będzie modyfikacja trochę dystansu, jego mocowania. wiem jak to zrobić-nie do tego pytanie.

pytanie odnosi się do tego, czy przy dłuższym nieco dystansie danym pod lekkim kątem w stronę środka nie stracę np kicka z drzwi, czy subbasowe pasmo nie ulegnie osłabieniu??lub jakie będą inne konsekwencje??

wiele osób robiło takie cuda więc pewnie ktoś rozwieje moje wątpliwości.

nowy dystans wiąże się z tym że będzie nowa maska i wyciągnięcie przed tapicere by nie dmuchał w zasłonę.

 

jeżeli tak to zostanie mi opcja nr 2. szukanie innych wooferków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie odnosi się do tego, czy przy dłuższym nieco dystansie danym pod lekkim kątem w stronę środka nie stracę np kicka z drzwi, czy subbasowe pasmo nie ulegnie osłabieniu??lub jakie będą inne konsekwencje??

 

Subbasowe na pewno nie Adam... Od tego pasma masz suba w bagażniku, ale na niskim basie może trochę (choć wcale nie musi) uciec kosztem lepszej średnicy.

To na ile brzmienie danego głośnika zareaguje na odchylenie od osi względem słuchacza zależy od jego kąta promieniowania i spadku efektywności w danym zakresie pasma wraz ze wzrostem kąta odchylenia.

Jeśli chodzi zaś o wrażliwość na ukierunkowanie to najmniej wrażliwe na nią są subwoofery i woofery w niskim zakresie pasma(basie), niskie tony rozchodzą się niemal bezkierunkowo,najbardziej zaś wrażliwe na ten efekt są Tweetery(wysokie tony), w Twoim przypadku zysk na średnicy może być większy niż "strata" na niskim basie.

Ale skoro doradził Ci to Siwy, to chyba warto mu zaufać w tej kwestii, raczej wie co mówi?

 

Tutaj masz link do HA ale to w sumie oddaje dobrze i co chodzi..:

 

G�o�niki sufitowe - k�t promieniowania a k�t pokrycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi tylko o zmianę jak mówisz "niskiego basu"- ewentualną zmianę. resztę zależności znam. może nie dokładnie parametry itp ale zasadę owszem:) mimo wszytko dzięki.

może pytanie rozszerzające- gdy dystans dam taki by na wejściu na głośnik miał pożądane 16 cm a w chwili mocowania w drzwi więcej czyli rozszerzała się średnica w momencie wydłużania głębokości dystansu zapewnię lepsze warunki do tego by ewentualną zmianę "niskiego basu" zminimalizować lub wyeliminować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewnię lepsze warunki do tego by ewentualną zmianę "niskiego basu" zminimalizować lub wyeliminować??

 

Z pewnością taki zabieg przy wydłużaniu dystansu nie zaszkodzi, czy pomoże?

Nie wiem nie miałem Focali z korektorem fazy a chyba każdy głośnik reaguje na swój sposób na tego typu zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż...chwilowo jak nie rozwiążę sprawy dokonam małych zmian a ewentualne efekty posłuchamy (jak się uda) przed finałami. w sobotę planuję usiąść do zmiany kąta wooferka. jeśli będzie pogoda to skończę jak nie to lipa (bo praca pod chmurką)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc prace powoli ruszyły... po stwierdzeniu, że focal potrzebuje kierunku należało coś z tym zrobić. no bo mieć sprzęt, który może dać więcej a nie daje ze względu montażu to aż głupio...

tak więc zaczęło się...

typowy dystans lekko zmieniłem by można było mieć więcej miejsca. mianowicie pozbyłem się krążka zostawiając sam dolny element.

http://images47.fotosik.pl/1523/6ee5258edef39692gen.jpg

"stelaż" z siatki metalowej

http://images44.fotosik.pl/381/d62bcb8a19c78c29gen.jpg

przymiarki

http://images36.fotosik.pl/268/64b26811c69c38f6gen.jpg

http://images37.fotosik.pl/1747/829d91e22f5829d0gen.jpg

żywicowanie...

http://images43.fotosik.pl/1518/4f0bbe395138b8bbgen.jpg

zdjęcia są z prac wczoraj...dziś już jedna strona wstępnie po szpachlowaniu. niestety i pogoda mnie dziś wygoniła i mało materiału do szpachlowania zakupiłem. jutro ciąg dalszy. może będzie koniec i zostanie walka z tapicerką.

 

małe pytanko do tych co robili już takie rzeczy.

żywica którą kładziemy służy do uszczelnienia (czyli perfekcyjnie każdy kąt wyłożyć) czy małe otwory szpachlówką wyciągacie i efekt ten sam?? w sumie mocno przyłożyłem się do żywicy (to nie są finalne foto) i szpachluje też solidnie bo pierwsza warstwa szpachlowania jest z włóknem druga jako wykończenie.

 

głośniki kierowane są na lewarek zmiany biegów :wink:

 

i lekko w górę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...