Skocz do zawartości

Omega B by Sława


slawa88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie ze nie wiadomo co to jest bo to jest stary Hifonics seria VIII (biala) robiona przez Roberta Zeff'a :P i to jest kawalek solidnego klocka jak inne jego sprzety. Jeszcze dobra jest seria VII (niebieska) tez z pod jego ręki. Wcale sie nie dziwie ze jest dynamika i power to stare bardzo udane konstrukcje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 355
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

nie ze nie wiadomo co to jest

mówiłem za siebie:D ja nie wiedziałem wrzucając to do auta...nie pytałem się nawet o model symbol czy coś:) zwyczajnie wpadło to do bagażnika i tyle - jak torba z zakupami:)



hmmm... a ma moze większych braci:D z chęcią dał bym go na dół ale tam bym potrzebował ponad 100wacików:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję także wypróbować np. Gemini w mostkach. Nawet tak zapięty na woofer'y - ten piec nie traci wiele (jeśli cokolwiek) ze swoich walorów brzmieniowych a robi doprawdy konkretną robotę.

Poza tym - zdecydowanie łatwiejszy do nabycia niż Thor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłej zabawy Adam i słuchania, aczkolwiek nadal żałuję sprzedaży po tym co usłyszałem. :)

Jestem przekonany ,że po zmianie zwrotki na bi-amp i powrocie PPi, powinno być lepiej, tzn TW się jeszcze bardziej ożywi, a wf zyska więcej kicka, nie wiem tylko jak z niską średnicą w tym PPi?

Ale wyjdzie w praniu.

W tej klasie i kasie, jeden z fajniejszych systemów jaki ostatnio słyszałem, 7893 pokazuje klasę jako źródło. Naprawdę przyjemnie się tego słucha.

Nie za ostro, nie za ciepło a w sam raz. Jedyna rzecz, jak już sam zauważyłeś przy męskich wokalach schodzących nisko nie odcięty woofer ma tendencję do pobuczenia, ale podejrzewam to minie po podpięciu PPi i dostarczeniu więcej waciszy aby go porządnie wysterować. Hifon to maluch do masakry na TW i w tej roli opadła mi szczęka.



 

zwyczajnie wpadło to do bagażnika i tyle - jak torba z zakupami:)

 

Nie piżdzij wańka ,że samo wpadło bo 2 h się namęczyłem z tymi kostkami :) Nawet kabel brand new 21 mm Holly dostał w prezencie :D

A teraz "samo wpadło" :)

 

Jedno jest pewne odkąd usłyszałem, PG , teraz Hifona, zakochałem się w oldscoolowych amerykańskich piecykach i tym brzmieniu, jedynie Zapco średnio mnie urzekło, ale to już gusta... :wink:

Bury także nie lepiej, bo na wiosnę najprawdopodobniej foka wjedzie z czerwonym orkiem na tw/mid :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A teraz "samo wpadło"

chodziło o to, że był to z mojej strony wrzut czegoś w instalke o czym nie miałem pojęcia ani jakiegoś szczególnego zapędu by wsadzić akurat "to". stąd może taka przenośnia, że wpadło, bo nie wiązałem z tym nadziei. Miało to tylko zagrać porównywalnie do PPI by nie odczuć straty tego co już miałem. No a buczenie to akurat w tym samym momencie złapaliśmy przyznając sobie racje więc nic w tym dziwnego. nawet nie żałuje że nie testowałem gienka :wink:

 

 

tu masz całą rodzinkę http://www.maxxsonic..._SERIESVIII.pdf

albo dokup Olympusa i będziesz miał końcówke na midbasy i suba wykarmisz

dzięki :padam:



chodź widzę że 15 min temu znalazłem to samo:D



 

W tej klasie i kasie, jeden z fajniejszych systemów jaki ostatnio słyszałem

nie zapomnij że tylko pluto grał więc faktycznie bardzo mało elementów brało udział w grze systemu. prócz niego tylko radio i przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest stary Hifonics seria VIII (biala) robiona przez Roberta Zeff'a

Czy oby napewno?

7 i 8 gen. zaprojektował Zed (Steven Mantz).

 

 

Jeszcze dobra jest seria VII (niebieska) tez z pod jego ręki.

8 gen.wychodził w białym i niebieskim malowaniu.Były też limitowane w złotym lakierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po tanich Hifonach... :rotfl::wink:

A tak sceptycznie podchodziłeś do niego,mówłem że robi robotę....... mały ale wariat  :wink: 

 

 

Czy oby napewno?

7 i 8 gen. zaprojektował Zed (Steven Mantz).

 

 

8 gen.wychodził w białym i niebieskim malowaniu.Były też limitowane w złotym lakierze.

Zarówno siódma ,jak i ósma generacja Hifonicsa wyszła z pod ręki Stevena Mantza......Zeff nic nie miał wspólnego z tym projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sceptycznie podchodziłeś do niego,mówłem że robi robotę....... mały ale wariat :wink:

 

:padam: :padam:  Mea Culpa... Serio Marcin, dotarło to do mnie, patrzę... Ja pierdykam, co ta mała "cegłówka" może zagrać? :szok:

 

Jak wiesz auto rozbrane było  więc nie bardzo jak miałem nawet czas posłuchać, potem poszła decyzja ,że jednak stawiam na nogi brakujące dwa kanały z PG, więc dalej leżał, szkoda mi go było, więc gdy Sława zadzwonił czy nie mam coś na odsłuch na TW, to mówię ,że Pluciak jest... No dobra przydymał do mnie 90 km, podłączamy i... Się zaczęło, siedziałem w aucie długooo. :)

Małe to, to , niepozorne, ale robi zajefajną robotę. Mam nauczkę, aby zanim coś opylę dalej aby się nie kurzyło , to przynajmniej jakoś odsłuchać. :)

Ale poszło przynajmniej w "rodzinę" i kogoś kto go doceni i nie zmęczy, a nie jakiegoś obsrańca spod budki z piwem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały up...

prace dawno dawno temu siadły w martwym punkcie....skrzynka na zabudowanie suba leży i prosi się o wykończenie (chyba poczeka na ciepłe dni i doklejanie na balkonie :wink: )

tym czasem nastąpiła bardzo malutka zmiana.

z góry muszę podziękować staremu właścicielowi za to że dał sobie wydrzeć "to coś" :super::zdrowko::padam: :padam: :padam: :padam: . (nie podaje danych bo nie wiem czy mogę-sam się odezwie jak zajdzie potrzeba)

Doszedł wzmacniacz dedykowany tylko i wyłącznie na zasilenie góry, lecz ze względów nie przystosowanej jeszcze zwrotki pod bi-amp napędzam tym cały przód.

I co się okazało... wstępnie pacjent ten wpięty został na testy celem sprawdzenia jak gra i jak radzi sobie jakościowo, brzmieniowo na górze. Tym czasem ze względu na brak rozdzielenia zasilania stary piecyk - czyli PPi 600.4 poleciał chwilowo w niepamięć...

Do rzeczy : oto sprawca całego zamieszania... hifonics pluto (nawet nie wiem jaki model :rotfl: )

http://images38.fotosik.pl/1951/b8309ab7ac8bf5f3gen.jpg

 

jak go ujrzałem ogarnął mnie wewnętrzny lekki śmiech i tylko podpięty został ponieważ miał pokazać co robi na górze a do tego mocy nie trzeba więc pomyślałem, że podpiąć można, a on tym czasem zmiata z auta poprzedni piec i suba i pozostaje liderem obecnego systemu. Poprawił średnicę, niesamowicie poprawił górę. System nabrał innego oddechu lekkości, doszło bardzo dużo szczegółów, góra mimo, że nie była męcząca ani ostra stała się jeszcze lepsza. Nie jest ciepły, jest naturalny. Porywa tym co robi. zaskoczył pierwszym wydanym dźwiękiem i robi to cały czas, a dziś jadąc trasę 3 godzin bez wysiadki dosłownie co utwór, co nowa ścieżka i inny instrument zaskakiwał każdym razem (jedno co potrzebuje kilku minut wygrzania, a różnica jest słyszalna diametralnie). Tak więc jadąc 3 godz prawie cały czas grał na 3/4 mocy dając z siebie mocno głośnością i nie zmęczył tylko zaskakiwał.

Dużym zaskoczeniem okazała się scena, będąca już na desce pojawiła się jeszcze wyraźniejsza, z powietrzem itp jak wyżej, jak również skupienie, głębokość sceny to zupełnie jakby inny system.

Co do wad - bo jak każdy takowe ma... mało mocy by dać z Focala to co może dać. Cięty na 80Hz (bo tyle mam tylko na radiu a on jest bez jakiegokolwiek filtru...) traci sens na dole w każdym dźwięku (brak mocy widoczny jest masakrycznie), jednak jest małe ale....puszczony pełnym pasmem zyskuje to co było jego minusem. pojawia się kick i to mocno zdecydowanie, jak należy bez straty średnicy (co nie tylko ja powiem bo ktoś już słyszał... :rotfl: ) jedyny minusik na pełnym paśmie i rzadko widzianym (jak się nie mylę na jednym mocno wokalnym utworze "Chris Jones" ) to delikatne wchodzenie w "buczenie" podczas przeciągania wokalu.

 

na dziś to tyle prócz jeszcze jednego co miało miejsce kiedyś i przy okazji pamiętając również dziękuję koledze lklukasz za wkład i zabawę ze starą zwrotką po której to system też wiele zyskał między tym co było przed a po. zmiana której dokonał nie tyczyła się cięć, podziału a wkleił jedynie coś od siebie po pomiarach TW, gdzie też system zyskał na lekkości, scenie i powietrzu.

 

dodać mogę tylko że z tego małego klocka idzie napędzić cały przód i zaskoczył mnie ile mocy może z siebie dać i jakiego pokroju....

 

podsumowując... teraz czekam na chwilę wolnego, rozdzielenie zasilania, jak również zwrotki i puszczenie każdego głośnika innym kanałem, co dalej idzie podział czasów jak trzeba:) następnie dokończenie suba w zabudowie a potem może coś więcej:)

Dlatego mam prawie wszystkie Hifonicsy z VIII generacji , poprostu jest w nich życie , powietrze i amerykański hart  ducha :rotfl:  ..... to czego niestety brakuje wielu konstrukcją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

proszę Cie...nie ucz się tak prędko:) wiesz że lubię Cię od czasu do czasu odwiedzić :cwaniak: :cwaniak: :cwaniak:

 

Podłączyliśmy także na odsłuchu jedną sztukę ODRy, i... zdominowała nawet średnicę z wooferów(nie chodzi o głośność), jajca jak nic, ale fajnie było posłuchać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy oby napewno?

7 i 8 gen. zaprojektował Zed (Steven Mantz).

 

 

8 gen.wychodził w białym i niebieskim malowaniu.Były też limitowane w złotym lakierze.

 

 

A tak sceptycznie podchodziłeś do niego,mówłem że robi robotę....... mały ale wariat  :wink:

 

Zarówno siódma ,jak i ósma generacja Hifonicsa wyszła z pod ręki Stevena Mantza......Zeff nic nie miał wspólnego z tym projektem.

Panowie, bije sie w piers :padam: chodzilo mi faktycznie o Mantz'a (popier**** mi sie z Zeff'em. Zeff to m.in. Zapco, Arc Audio itd....) badz co badz tez dobry konstruktor :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym to zapomnialem na chwilę...ten ODR pokazał że na 2 drogach jest możliwość zrobienia super systemu...dla mnie to marzenie mieć go na górze bo to co zrobił co pokazał to mnie powalił.kilka tw gdzieś tam słyszałem ale ten bije je jak pudzian salete ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale ten bije je jak pudzian salete ...

 

Czy bije...? Pewnie kwestia gustu, jednak mi się podoba jego dość dobrze dobrana natura brzmienia, nie za słodko nie za ostro a w sam raz, można go ostro kręcić gałą i nie ma tendencji do igieł w uszy.

Gra z większym polotem i lekkością niż Morele.

Za to jest jedno co jest bezdyskusyjne- genialne wokale, bardzo namacalne, pełne, ciepłe, to chyba jego wizytówka, inne rzeczy mogą się podobać lub nie.

Np wiem ,że z pewnością nie spodoba się ten TW osobom typu Sinoff, Wasylwek itp, którzy preferują ostry rock na górze, iskry, tego w nim nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedno jest pewne odkąd usłyszałem, PG , teraz Hifona, zakochałem się w oldscoolowych amerykańskich piecykach i tym brzmieniu, jedynie Zapco średnio mnie urzekło, ale to już gusta... :wink:

 

To jak będziesz zainteresowany i w mojej okolicy to daj znać,a pożyczę Ci na testy jednego fajnego starego amerykańca. Mówię o Audio Art A-120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze że mniej znanych braci tu nie wklejacie.

 

Ty chomik... :)

To jak będziesz zainteresowany i w mojej okolicy to daj znać,a pożyczę Ci na testy jednego fajnego starego amerykańca. Mówię o Audio Art A-120.

 

Dziekuję za propozycję Oli :) Ale jeszcze nie mam gotowej zabudowy w aucie, więc nie bardzo jest jak podłączyć.

Zaś piecyki są już dobrane przód będzie na PG, nie jestem zwolennikiem mieszania wzmacniaczy na przód na pochodzące od różnych producentów.

Ale piecyk pewnie fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hello:) auto cały czas w strojeniu, szykują się zmiany piecyków i w między czasie myśl o wymianie/próbie innej jednostki:) ma ktoś coś wolnego na jakiś teścik?szukałbym czegoś pokroju CDA-7878, lub sprawdzenie innych brzmień/modeli w podobnych cenach, czyli w używce +- 1000zł:)

jak coś to można PW

wymogi 3xRCA, czasy, filtry na radiu na przód gdzieś w granicy 60-80Hz (aby była możliwość uciąć od dołu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...