Skocz do zawartości

Omega B by Sława


slawa88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 355
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja kiedyś dorosnę słuchowo i portfelowo może do miedziaka? :hyhy:  :)

Wszystko przed toba Marcin .... W miedzi jest moc i przekaz.

 

Ja kiedyś dorosnę słuchowo i portfelowo może do miedziaka? :hyhy:  :)

Ale najpierw nacieszę się aż do znudzenia MSami.

Znalazles tzw.zloty polsrodek w drodze do sukcesu....

 

Ja kiedyś dorosnę słuchowo i portfelowo może do miedziaka? :hyhy:  :)

Ale najpierw nacieszę się aż do znudzenia MSami.

 -Nie uniknione bo ty kochasz zmiany...

ps. Jest chyba teraz nawet jeden do sprzedaży, ale cena 6,7 kzł... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko przed toba Marcin .... W miedzi jest moc i przekaz.

 

Kiedyś przy okazji z pewnością zmolestuję A. o odsłuch. :)

 

 

Znalazles tzw.zloty polsrodek w drodze do sukcesu....

 

Nie od razu Rzym zbudowano... Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przy okazji z pewnością zmolestuję A. o odsłuch. :)

 

 

 

Nie od razu Rzym zbudowano... Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. :wink:

Dokladnie ...ja zaczynalem od wzmacniacza Rto Hamburg .... W latach 90' i milo wspominam poczatki...

 

Ja kiedyś dorosnę słuchowo i portfelowo może do miedziaka? :hyhy:  :)

Ale najpierw nacieszę się aż do znudzenia MSami.

 

ps. Jest chyba teraz nawet jeden do sprzedaży, ale cena 6,7 kzł... :/

Jest tez nowy za dziesiec tysiakow... Brac i sie nie zastanawiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na czerownowściekle takiego hamerykanca jak Orion HCCA 225 na ten przykład, albo Murzyńskiego XTR 2250 ?? :)

Stabilny do 1/2 ohma, moce podawane przy 12V ...

 

http://www.oldschoolstereo.com/2011/10/orion-275-sx-old-school-75x2-powerhouse.html

 

http://www.oldschoolstereo.com/2010/12/old-school-cheater-amps-from-early-90s.html

 

http://www.oldschoolstereo.com/2012/06/old-school-monster-car-audio-amplifiers.html

 

http://www.oldschoolstereo.com/2012/04/old-school-1990s-50-watt-cheater-amps.html

 

Tak, wiem Kiel - jeszcze Vulcana nie podpiąłem a już szukam smaku ;) 

 

Sorki za OT Sława, mam nadzieje że się nie obrazisz ...

 

PS : zerknijcie na te filmiki i na manual podany : np wzmak Orion275sx w manualu podane : 2x75W/2Ohm , moc zmierzona  : 2x150W/2ohm. 

Stara dobra Amerykańska szkoła ...i jak tu kupować nowe wzmaki i nakręcać koniunkturę, skoro ten nowy shit do pięt nie dorasta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orka HCCA posiadł Bury, ma w planie go dać na podziale pasywnym na tw/mid, ciekawy jestem... Z pewnością jedne z fajniejszych piecyków z tamtych lat, bardzo cenione przez amerykanów jeśli chodzi o SQ.



 

PS : zerknijcie na te filmiki i na manual podany : np wzmak Orion275sx w manualu podane : 2x75W/2Ohm , moc zmierzona : 2x150W/2ohm.

Stara dobra Amerykańska szkoła ...i jak tu kupować nowe wzmaki i nakręcać koniunkturę, skoro ten nowy shit do pięt nie dorasta ...

 

To był zamierzony wał, tzw, Cheater Amps. W tamtych latach chyba kategorie w zawodach były określane mocą systemu, więc na papierze było oficjalnie 2x25 watt a w przewodach... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mówiłem gainy na połowę ,bo można się oszukać..............

.. Nowy by może przeżył, a dziadzia zwinął dywanik. :)

Zresztą już raz go Sława reanimował, więc może tym razem pokusi się o wysyłkę do Passata i profi nowe wcielenie bo grał fajnie... Świeć Panie nad jego duszą...

Był źle zrobiony... niestety... sam Marcin słyszałeś jak bił cewką itp więc wcale mi go nie żal... teraz może mając wiedzę komu go dać itp będzie zrobiony jak trzeba i pogra fajnie:) pewnie doczeka się przeszczepu:)



zresztą...to i tak sub na zabawę:) w opcji późniejszej widzę inne zabawki...ale to jak zrobię porządek w życiu itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś słyszałem, że jak się cewka kończy to po rozgrzaniu tak bywa...on wogóle jest dziwny.cewa gdzieś trze w trakcie gry a dziś jak go uderzam w skrzynie wydaje skrzynia lub on jakieś dziwne dźwięki wchodzące w drgania...on cały czas mnie zaskakuje:D muszę go rozebrać i zbadać:D

 

Siedzę od dłuższego czasu, czekając na wiosnę i myślę... o zabudowie i o tym jak to sobie zrobić.

Dziś rano wstałem z nową myślą, którą się podzielę, a ewentualnie może razem wpadniemy jeszcze na coś lepszego.

Za moment poglądowy obraz jak wygląda mój bagażnik.

http://images38.fotosik.pl/2003/6eb69b9bd6df158fgen.jpg

zabudowę chcę zrobić teraz tylko w miejscu w czerwonym obrysie. niebieskie pasy obrazują schematycznie "wzniesienia", takie "żeberka" idące bagażnikiem, które powodują wolną przestrzeń.

Wcześniejszy pomysł opierał się na tym że wstawię płytę i cześć-podłoga cała i równa. Jednak co ze starym kocykiem...musiałby wylecieć, a przez butlę jest "spojony" z całością, a nie chcę wycinać jakiegoś tam kawałka.

Wpadłem więc na inną myśl.

1. podniesienie kocyka na czas pracy, a w miejsca wgłębień wycięte na wymiar deseczki idące po całości - to wyrówna mi podłogę a jej nie podniesie - EFEKT ZAOSZCZĘDZONA PRZESTRZEŃ, KTÓRA JEST TU WAŻNA

2. położenie starego kocyka i mamy już podłogę, więc teraz układam tak wzmacniacze by trafiły swoimi wkrętami na te deseczki - MAMY WIĘC UŁOŻONE KLOCKI NA PODŁODZE I CZEKAMY NA PRZYKRYCIE

3. Kolejny etap to stworzenie ścianek bocznych trzymających "sufit" - i tu plan taki, że ścianki będą integralną częścią z "sufitem" i będzie to tworzyło taką przykrywkę, a we wnętrzu ścianek śruby, co to wszystko ściągną na sztywno .

4. Stwierdziłem, że same ścianki na takiej płaszczyźnie wymagają, albo mocnego "sufitu"(gruby i ciężki), albo dodatkowe ścianki w środku między klockami jako jakby "filary" rozkładające siły nacisku i biorące coś na siebie.

 

teraz foto jak to mniej więcej ma być.

http://images39.fotosik.pl/1996/b0d14a7103410307gen.jpg

z lewej strony widok z góry na rozkład wzmacniaczy, a po prawo widok z boku naszego "sufitu"

oczywiście w tym pomyśle, wprowadzę tunele wentylacyjne (plus może wentylatory) i tunele na sieć przewodów.

całość "sufitu" będzie taką przykrywką która będzie miała swoje miejsce do mocowania na tych deseczkach na podłodze i będzie skręcone, może otrzyma jakieś wzmocnienia, chodź szeroka-gruba ścianka nośna powinna wiele wytrzymać (jeszcze ześrubowana)

 

Macie większe doświadczenia, może możecie powiedzieć coś więcej, wskazać ewentualne błędy.

 

Niewątpliwie dodam poza tematem, że po tym i po subie w boczku, idzie zakup nowej tapicerki i komory. nie dlatego, że w drzwiach jest źle, nie że mi coś brzęczy nie pasuje... chcę to zrobić dla siebie, dla doświadczenia - niekoniecznie u mnie zagrają - mam pomysł na mobilne komory, więc może zagrają komuś. (to info dla osób, z którymi już o tym gadałem, chodź wtedy miałem inne argumenty, dziś chcę to zrobić dla siebie, dla doświadczenia i zabawy bo bardzo lubię tworzyć coś sam, SPRAWIA MI TO MEGA RADOŚĆ, A JAK ZAGRA TA KOMORA TO PADNĘ W SAMO ZACHWYT...)

Do komór powiem tylko, że mam pomysł zrobić je podobnie do auta (chyba) tzw WĘGRA - jakaś cytryna. Czyli głośnik nie na dole i kierunkowany bardziej na odbiorcę. Chodź wpadłem na taki obraz komory zanim zobaczyłem to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

siemka po przerwie...
cały czas mało "czasu" i zabawy są, zakupy są, zapożyczenia są... powoli się kończy zbieranie całości.
wpadły:

Radio Alpine 7998R

procek Alpine H-600(miało być do innego radia - 1.5 miesiąca walki o kasę i echo, jutro po pracy idę na policję)

zmieniarka Alpine s624

No i pożyczone TW

były

http://images45.fotosik.pl/1820/1b9be00fc6586301gen.jpg

 

 

a teraz są

http://www.hificarcenter.it/ec/components/com_virtuemart/shop_image/product/MOREL_SUPREMO_4d824059a6fa1.jpg

 

wielkie dzięki za pomoc w sprowadzeniu 7998R dla italiano1980

wielkie dzięki za TW ESB dla Marcina TRUCK

no i wielkie dziękuje za Supremo dla Ciebie Arek ( poldar)

przy wyborach, i innych problemach udział mieli inni - im też wielkie dzięki.(tzw "Śląsk" , "Warszafka", "Szczecin",czy pomorze)

 

co o graniu? 7998R wydało dziś pierwsze dźwięki, ale kilka minut.

na pewno awans wyżej, lepsza scena, powietrze inna kontrola na basie, lepsze zrównoważenie - jednak to już strefa gdzie wkładasz kasę a efekt jest niewielki, nie ma już "wow".

co do TW. jedne i drugie grały na starej jednostce.

ESB - mega TW w małym gabarycie. świetny pazur.

w dwóch drogach zagrał bardzo dobrze, ale chyba w 3 by pokazał więcej, bo pokazywał klasę w wyższych partiach (np wokal oddawał nie tak jak bym chciał, ale za to wysoka góra, wysoka perkusja była niesamowita (ilość szczegółu, barwa, i oddawał to wszystko bardzo poukładanie na scenie, a gdy grało wiele instrumentów na jego parametrach, oddawał je z bardzo dobrym życiem)

Supremo - chyba nie trzeba nic mówić, w 2 drogach bardziej mój gust inny profil, ale nie robi tego fanu na najwyższych aspektach jak ESB, no ale inna kultura, inne granie, inaczej ułożone, zrównoważone...


zobaczę jeszcze 7998R na procu (bo już go mam :rotfl: ), lub wstawimy inne źródło - miało być 7944r ale przyszło uszkodzone i się kopie o swoją kasę... :mur1: :mur1: :mur1:

myślę też nad innymi by stworzyć parę która da więcej niż 7998R :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na grubo poleciałeś z tematem :ok: Przy najbliższej okazji będę musiał odsłuchać :) Sam Phantom do 2 dróg w zupełności wystarczy, ja bym się nie bawił w podłączanie do niego procy ale to tylko moje subiektywne zdanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...