Skocz do zawartości

Peugeot 206 by Ancymon


ancymon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki koszt uszczelek do puga?

Bo ja sprawdzałem ceny do betki tylko za te ostatnie w krawędzi karoserii(mają tendencję do wycierania się z biegiem czasu) i trochę mi nos zwisł :huh: jakoś wyjdzie pod tysiaka za 4 szt na furtki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja liczyłem z uszczelką tylnej szyby (mam puga przed liftem i ma wadę konstrukcyjną - za nisko osadzona szyba z tyłu, zbiera się woda etc. trzeba wyciąć i przykleić wyżej) i wyszły mi okolice 650zł, mam 3D. Zrobię je razem z lakierowaniem całego samochodu, po zimie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tylną szybą to racja. też ją podklejałem wyżej jak malowałem autko :)

Ancymon, podziw za pracę, w 206 trzeba mieć cierpliwość i sporo się nawyginać :D zwłaszcza przy przednich furtkach. Są duże i totalnie źle przemyślane jeżeli chodzi o CA. A Ty je naprawdę dociażysz :)

Na jaki kolor psikasz? Wal jeden ale jakiś porządny. Tak jak Gofer ma brąz z palety porsche. Przekozak. Też na wiosnę planuję jakiś kolorek. Teraz żona tym śmiga i wywaliłem RF, U-dima, Stega i założyłem białą serię Twisterka F240 - przyznam, że maluch jest rewelacyjny. Tempo 6 i Re08 pod Keniem 6047u goni aż miło

 

Pomijając to ,że zawiasy trochę dostają w kość(ale przecież raz na parę lat można je wymienić) to ja lubię dźwięk dobrze wytłumionych drzwi przy zamykaniu to miłe dla ucha.. puhhh a nie jak w blaszany bębęnek... :wink:

to racja :) kiedyś za czasów mocy z Vibe (już mi przeszło) chciałem kumplowi pokazać jak to gra to stał przy drzwiach i otwierał i zamykał w kółko :) a na końcu stwierdził, że ładniej się zamykają niż w A4 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty je naprawdę dociażysz

 

mój mechanik powiedział że sobie poradzimy... W sumie tak naprawdę, to nie jest dużo kg.

 

btw. emil mówi że pasta Braxa ssie i po posmarowaniu jednego boczka (1kg pasty) lepiej będzie to zmienić :) Chyba powinienem się słuchać niektórych wcześniej :wink:

 

Co zamiast Braxa? Żywica+włókno jakieś czy co? Chciałbym żeby boczek nabrał sztywności i masy :)

 

Na jaki kolor psikasz? Wal jeden ale jakiś porządny.

 

oryginał rudy, chyba że się skuszę w końcu na czarnucha :) Problem w tym, że był malowany już raz przez handlarza, zanim go kupiłem, po taniości :/ efekty już widać...

 

aha - temat nie będzie żył przez dwa tygodnie, od niedzieli wygrzewam tyłek na urlopie :cwaniak:

 

Chyba że Emil coś napisze - z przyjemnością poczytam po powrocie :D najlepiej ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie dmucha, ale i nie wychyla się bardziej... Może znowu balans wariuje (coś z przyciskiem w radiu jest nie tak i czasem sam po menu skacze, trzeba nacisnąć) i ja zmieniam na środek, a on leci w prawo?

 

Jest niestety inny problem - trzeba będzie pokombinować z boczkiem, bo AWX gra pod niego i całość działa jak pudło rezonansowe dając się we znaki przy niższych rejestrach ;) buczy i gra całą tapicerą :/

 

Jakości grania pod zwrotką z up36 nie będę komentował ;)

 

Do tego coś poharkuje w lewym tw, słychać wyraźnie przy zmianie kawałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tak to wygląda obecnie:

 

http://i.imgur.com/HPdT7.jpg

 

http://i.imgur.com/wNn3s.jpg

 

http://i.imgur.com/3QOjy.jpg

 

http://i.imgur.com/KIw0g.jpg

 

http://i.imgur.com/AnVgY.jpg

 

 

Jeśli chodzi o woofer, to widać co (moim zdaniem) powoduje że boczek buczy i gra razem z resztą... Trzeba go wyciągnąć przed tapicerę, a sam boczek całkowicie przerobić.

 

Słupkić wymagają jeszcze pracy... Całość się ciągnęła do tej pory przeokropnie, zabieram się sam do roboty i prace powinny przyspieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o słupki to mam dwa pytania :

 

1. Czemu nie obcięliście tych uszu średniakowi - zdecydowanie zgrabniej by wtedy całość wyglądała?

2. Dlaczego szpachlowaliście cały słupek - czy to kwestia przygotowania np. pod lakier, albo flock ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o woofer, to widać co (moim zdaniem) powoduje że boczek buczy i gra razem z resztą...

Boczek nie powinien dotykać głośnika ani dystansu.

Dużym błędem było przykręcenie takich ładnych tw. gipsiakami.Po zmianie na "normalne" wkręty pozostaną ślady po gipsiakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czemu nie obcięliście tych uszu średniakowi - zdecydowanie zgrabniej by wtedy całość wyglądała?

 

Kilka osób mnie na to namawiało, ale stwierdziłem, że skoro i tak będą zasłonięte maskownicami, a słupki nie są duże - to nie ma sensu psuć fabrycznie nowych średniaków. Tak będzie łatwiej odsprzedać, a słupki na tym nie stracą aż tyle... Są naprawdę nie duże i nie rzucają się jakoś strasznie w oczy. Zrobię zdjęcia z zewnątrz.

 

2. Dlaczego szpachlowaliście cały słupek - czy to kwestia przygotowania np. pod lakier, albo flock ??

 

na to pytanie niech odpowie osoba odpowiedzialna za słupki, wydaję mi się że to przygotowanie pod flock, bo tak miało być.

 

Boczek nie powinien dotykać głośnika ani dystansu.

 

 

a niestety dotyka na dole, no i (co nie do konca widac na zdjęciach) góra boczka "zasłania" parę cm głośnika, przez co odnoszę wrażenie że dźwięk idzie pod boczek i tam się rozchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to góry możesz trochę jeszcze zebrać.

 

I tak będzie właśnie, od kiedy odebrałem samochód nie bardzo miałem czas to dokładnie obejrzeć, pojutrze będę miał dostęp do garażu i narzędzi, to sobie na spokojnie obejrzę i poplanuję dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...