Skocz do zawartości

Peugeot 206 by Ancymon


ancymon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to ja zrobię mały "OT" i napiszę o samochodzie :rotfl:

 

Są postępy i parę osób się do tego przyczyniło :wink: Jak zagra dobrze to wymienię z nazwiska :wink:

 

Słupki będą cacunio, a i drzwi zostaną poprawione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o reakcję głośności a o detaliczność, dżwięk po przejściu radia w stan analogu na połączeniu z prockiem, staje się "kluchowaty"...

ok

 

Cóż... Tyle ,że aby typowo pasywnie zestroić auto tak aby nie odczuwało się braku "czasów" należy mieć wielkie know how, a takich ludzi w całej polsce znam może z 2...

fakt :)

 

Nie zapominajmy także, gdyż także o to zahaczyła wymiana wiadomości ,że o ile w Home Audio mamy dość komfortowe warunki(pokój) równe odległości głośników od słuchacza, zupełnie inna odległość pozwalająca zupełnie inaczej kształtować się scenie, to w aucie panują ku temu "esktremalnie" nieprzyjazne warunki, stąd moim zdaniem korzystanie z dobrodziejstw aktywnego obrabiania sygnału audio, wnosi więcej korzyści niż jakiś mankamentów(oczywiście każde z rozwiązań pasywne czy aktywne ma swoje bolączki i plusy).

Zawsze można się pokusić o układ "hybrydowy" aktywno- pasywny... Ale tutaj uważam ,że nalezy się 5 razy zastanowić aby nie przekombinować... Czasami prostota(Pure Direct) potrafi się świetnie odwdzięczyć i ile wszystko dzieje się z głową... ;)

do tego w domu możemy jeszcze sobie pomóc np. ustrojami

zaraz się zacznie dyskusja między aktywką a pasywką :P ...

ładnie to wszystko podsumowałeś

 

Auto z gramofonem albo Pani z gitara w samochodzie była by dla Ciebie parą :P

Lukasz mnie wyprzedził :)

:P

tylko ciężko kupić gramofon samochodowy :wink:

jaka zgodność :D ... tylko czy gramofon podłączyć optykiem czy analogowo :P:wink:

 

no nic, kończymy nasze OT i nie pozostaje nic innego jak stara prawda, czyli, że najlepiej posłuchać na żywo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja barwy dźwięku to chyba jeszcze nie dsp :)

A znasz zewnętrzne procki z analogowa regulacją barwy dzwięku .

Ogólnie nie ma procków z trybem Direct , gdzie sygnał analogowy przechodzi jedynie przez człon regulacji poziomu.

 

jaka zgodność :D ... tylko czy gramofon podłączyć optykiem czy analogowo :P:wink:

Pytanie postawione żartobliwie , ale żarty żartami a życie pisze coraz ciekawsze historie :wink: .

Co powiesz na wysokiej klasy gramofon z wyjściem S/PDIF , oczywiscie obok analogu RCA.

W klasie "profanacyjnej" dla analogu , wszystkomogące patefony z USB :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealista , tak to sobie na swój użytek wyobrażasz ?

Pewnie w studio używają jak przed 40 laty analogu :wink: i lamp :)

kto wie, co tam w studio kombinują? :wink:

 

A znasz zewnętrzne procki z analogowa regulacją barwy dzwięku .

Ogólnie nie ma procków z trybem Direct , gdzie sygnał analogowy przechodzi jedynie przez człon regulacji poziomu.

ja pisałem o wzmacniaczu a nie o procku, a dsp odczytałem jako digital signal processor czyli np. manipulowanie parametryczne

 

Pytanie postawione żartobliwie , ale żarty żartami a życie pisze coraz ciekawsze historie :wink: .

Co powiesz na wysokiej klasy gramofon z wyjściem S/PDIF , oczywiscie obok analogu RCA.

W klasie "profanacyjnej" dla analogu , wszystkomogące patefony z USB :rotfl:

to się zgadza, historie są coraz ciekawsze, czyli ja zażartowałem a za chwilę się okaże, że będzie gramofon z optykiem.

no patrz, wyprzedziłeś mnie z tym USB, bo właśnie chciałem o tym wspomnieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisałem o wzmacniaczu a nie o procku, a dsp odczytałem jako digital signal processor czyli np. manipulowanie parametryczne

Może pora abyś TY rozwinął swoje myśli :wink:

kto wie, co tam w studio kombinują? :wink:

 

Coś daleko innego niz wielu sobie mysli , ale skoro nie analog , to cyfra i to w kompie , konsoli , interfejsach .

to się zgadza, historie są coraz ciekawsze, czyli ja zażartowałem a za chwilę się okaże, że będzie gramofon z optykiem.

Nie będzie a jest i to od chyba 10 lat :wink: , skup się na chwilę, bo o tym juz było godzinę temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pora abyś TY rozwinął swoje myśli :wink:

[...]

Nie będzie a jest i to od chyba 10 lat :wink: , skup się na chwilę, bo o tym juz było godzinę temu .

co ja mam rozwijać :) ... napisałem jak odczytałem skrót dsp i jak go interpretuję (korektor parametryczny)

wiem, czytałem, chociaż wprost nie napisano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry ?

Korektory graficzne ?

Korektory dynamiki ( okspansja / kompresja) ?

Korekcja fazy /czasu

nie bardzo rozumiem, to jakiś test :orany: ... mam pisać, definicje tych pojęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pany, czekam na te słupki, i poprawione drzwi...

Chyba ,że to ww. to są nadal plany planów?!

Ancy mam nadzieję ,że nie wyrasta nam tutaj kolejne auto widmo...

Jeżdzące, grające... tylko nikt nie słuchał, a może, nie jeżdzące i nie grające... moża tak a może nie? :wink2::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszyło się i to sporo...

 

Wczoraj byłem obejrzeć słupki i jeśli chodzi o kształt to jestem mega zadowolony.

 

Komory duże, a wygląd dosyć skromny (jak na takie duże słupki + zostawiliśmy uszy od średniaków i obudowe od tw, mimo że można było ciąć i oszczędzić dużo miejsca).

 

Słupki oczywiście szczecińsko-warszawskie.

 

Fotki są, ale "technologiczne" i nie wiem czy mogę umieścić - jak autor słupków się zgodzi, to wrzucę, chyba że już kolejny etap pokażemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gargamel , ty nie badz taki tajemniczy , tylko poka jakieś fotki moze się czegos naucze :)

 

:rotfl:

 

Mam nadzieję, że wykonane będą lepiej od tego co wcześniej na słupku wisiało

 

tzn. który etap masz na myśli? :)

 

btw. i z poprzednimi średniakami wyszło szydło z worka, też grzebane... do tej pory wiedziałem tylko że różne :wink:

 

ehh... chyba zostaną już zawsze ze mną jako awaryjny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to auto jezdzi bardzo dobrze :)

 

Rozumiem ,że silnik w pugu, gra tak piękną melodię, że potrzeba CA już umarła? ;)

 

Gargamel , ty nie badz taki tajemniczy , tylko poka jakieś fotki moze się czegos naucze :)

 

Tia albo tajemnica wynika ,że znowu kabelki się pomyliły i doszło do jakiejś mini katastrofy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że silnik w pugu, gra tak piękną melodię, że potrzeba CA już umarła? ;)

 

Właśnie silnik nie brzmi najfajniej, a do tego z miesiąc temu zmieniłem na cichy wydech (wcześnie był przelot na dwóch tłumikach, a jeszcze wcześniej przelot z jednym tłumikiem) więc ogólnie jest cicho, ale jakoś popycha to małe auto :wink:

 

zna ktoś jakiś sklep/zakład z blachą alu i CNC w Warszawie?

 

Oczyściłem trochę OT Ci w temacie. Trzymajmy się CA a wyścigi zostawmy na inne forum. Robi się śmietnik w temacie.

pozdro Gilotyn@

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...