Skocz do zawartości

Peugeot 206 by Ancymon


ancymon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko czy tak na prawdę ancymon potrzebujesz tego optyka.

to kupowanie h600 mija sie z celem, zresztą wogle polączenie 9833r (ktora ma wszystko i byla z 35r najwyzszym modelem w serii) z h600 to lekko mowiąc nieporozumienie ale jak juz sie ma to sie podlacza a zeby wykorzystac w pelni potencjal H600 to trzeba dostarczyc mu sygnal w postaci niezmienionej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uzywanie do tego celu (jako sterownika) 9833r to lekkie nieporozumienie. Jesli ma byc h600 to 33r bym sprzedal (ok 500 PLN) i jesli nie musi byc radia to kupilbym sterownik zmieniarek jest chyba nawet obecnie na allegro za ok 100 PLN od uzytkownika Rades, lub kupil jak tanszą/gołą alpine ktory wspolgra ze zmieniarą (ok. 200-250 PLN) i zawsze to pare stówek w kieszeni na inne cele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być radio, musi być możliwość wygodnej zmiany pojedynczej płyty (ulubione oryginały w zmieniarce, pozostałe w etui), musi być ipod z flakami... Dlatego chciałbym mieć zarówno "radio" jak i zmieniarkę z optykiem.

 

S624 jest też w UK za 39GBP, a można i taniej znaleźć...

 

Morfi - "młodzież" :D Ja jeszcze z czasów starej matury jestem, więc nie taka znowu młodzież :rotfl: H600 nie ma możliwości przełączania źródła? To po co dwa wejścia optyczne? :)

 

btw. czy do H600 można podłączyć dowolny mikrofon? Nie chodzi mi o automatyczną konfigurację, ale o zapamiętanie ustawień (bez mikrofonu jest to niemożliwe)... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfi - "młodzież" :D Ja jeszcze z czasów starej matury jestem, więc nie taka znowu młodzież :rotfl: H600 nie ma możliwości przełączania źródła? To po co dwa wejścia optyczne? :)

Widzę, że dokonałeś zakupu w ciemno.

 

Przy samodzielnej pracy procesora 600 ( bez magistrali Ai-net ) dostępne jest jedynie wejście analogowe

 

Heh, dzięki panie Józku :zawstydzony:

 

Spojrzałem na instrukcję, czyli podłączamy Ai-Net i optyka do procesora oddzielnie zarówno z radia jak i ze zmieniarki, tyle już się dowiedziałem, pytanie tylko czy nie będzie problemów ze zgraniem moich sprzętów bo w instrukcji napisali

"Fiber Optic Input

is only available with

the CHA-S605 Changer

and will only operate if

CDA-7939, CDA-7949,

TDA-7558, TDA-7559

or CVA-1000 head

units are used."

 

Ewentualnie, wchodzi jeszcze w rachubę przerobienie procka, tak jak ma w swojej maździe Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dokonałeś zakupu w ciemno.

 

 

a ja widzę, że szukasz problemów tam, gdzie ich nie ma...

Przecież radio podpięte przez ainet i optyka pozwala na wybieranie źródła... Tekst, który zacytowałeś po ang. był aktualny w momencie produkcji PXA-H600, dlatego nie są tam wymienione nowsze jednostki, które są kompatybilne wstecz ze wszystkim co ma ainet. Tak samo jest z adapterem KCA-420i, obsługują go też starsze radia, widząc go jako zmieniarkę.

 

Przecież to oczywiste, że nie samym optykiem będzie podłączona zmieniarka...

 

Swoją drogą, zapewne ze sterownika też się da zmienić źródło.

 

Stanec zapewne to potwierdzi - pisał mi, że ma możliwość zmiany źródła bezpośrednio, w odpowiedzi na pytanie o różnice w graniu analog vs. cyfra czyli radio vs. proc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na audiocar jest kilka tematów na ten temat i tam jest to dobrze opisane:

 

np. Car Audio System :: Zobacz temat - Po��czenie optyczne Alpine PHA-H600 + CHA-S607

 

 

ewentualnie możesz przerobić procek, aby wejście optyczne było wymuszone - tak jak np. kilka osób na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam temat dotyczy radia, które nie obsługuje Ai-Net... a "optical aux" to jakiś wymysł tamtejszego forumowicza, który w dodatku radzi zmienić kabel optyczny na innej firmy :rotfl:

 

bez jaj.

 

p.s: ktoś tu chyba pisze w ciemno.

 

poszukiwany hub KCA-400c lub KCA-410c... w ludzkiej cenie.

3 miesiące temu za grosze poszedł :/http://archiwumallegro.pl/hub_ainet_alpine_kca400c_rarytas-1967540119.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są nowe zabawki:

 

http://i.imgur.com/NahfZ.jpg

 

 

zobaczymy co dalej :)

 

" pi razy oko" (a raczej ucho) posłucham tweeterów pociętych z radia/zwrotki od up36i, nie wiem na ile to miarodajne, ale postaram się poznać ich charakter i dokonać dalszych wyborów.

 

Chciałbym na górę coś w stylu Zapka Z50 i piecowo miałbym już spokój, ale chwilowo budżet na to nie pozwoli, muszę się pozbyć starych klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze wrażenia po dzisiejszym dniu:

 

1. Scany to inna liga niż up1c/missiony, pojawiło się więcej instrumentów etc. Do przewidzenia było.

 

2. Rzeczywiście są chłodne, ale w części wokalowej mi to jak najbardziej odpowiada... Podłączone w dwóch drogach, pod budżetowego Philipsa za 29,90zł i pocięte z radia, jakoś tam plumkają. Parę osób namawia mnie na Morelki, ale chyba dam kilkumiesięczną szansę Scanom. Mimo że teoretycznie są to tweetery do dwóch dróg, zaryzykuję poszukiwania mida do nich, wiem że jest taka konstrukcja i wielu osobom się podoba (z Helixem P203 zdaję się).

 

3. H600 czeka na źródło czystego cyfrowego sygnału ze światełka ;) 9833R idzie pod młotek niestety (polubiłem to radio). Przemyślałem sprawę i zamiast zmieniarki będzie radio. Zmieniarka oczywiście też, ale jak się znajdzie w dobrej cenie i dobrym stanie.

 

4. W zasadzie podjąłem już w głowie decyzję o R6A, żadne woofery jeszcze mi się tak nie podobały. także chyba dam im szansę. Nie wiem czy to kwestia drzwi, bardzo możliwe, ale wiele wooferów nie gra w nich :/

 

Tyle na szybko, w tygodniu kolejne opowieści z frontu.

 

 

p.s: Jak wspominałem - 9833R jest do sprzedania + szukam średniaków pasujących charakterem do Scanów :) Pomysły i oferty handlowe mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niusy:

 

- 9833R leci dziś w dobre, forumowe ręce. Szkoda, że nie ma optyka - polubiłem to radio i gdyby nie ten jeden brak, zapewne by ze mną zostało dłużej. Pojawił się na horyzoncie jego godny następca, również Alpine, ale z troszkę innej ligi + wiekowo bardziej dojrzały :wink:

 

- charakter tweetera, mimo że cięty do tej pory aktywnie i zasilany z budżetowego Philipsa, bardzo mi się podoba. To jest takie granie, jakie lubię - a jakiego nie potrafiłem wyrazić za pomocą słów. TW zostaje.

 

- jak pisałem w innym temacie - do tw dołącza Helix P 203, w sobotę zacznę kombinować z ich aplikacją

 

- z dołu wyjmujemy Amy i najbardziej prawdopodobny kandydat na tę chwilę to MP 5.16, który jest często łączony ze Scanami i nawet gdzieś na rosyjskim forum trafiłem kombinację z P203. Oczywiście sprawdzę jeszcze mojego dotychczasowego faworyta czyli R6A.

 

- zdecydowanie podtrzymuję to co pisałem powyżej ad. rocka i gitary - na tych tańszych/poprzednich tweeterach to była męczarnia, teraz jest zupełnie inaczej... Morello, Slash i paru innych wróciło na stałe do repertuaru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...