Skocz do zawartości

Peugeot 206 by Ancymon


ancymon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

też miałem UP6i i ten rysunek również widziałem (był w kartoniku z głośnikami) i pokazuje tak jak napisano chłodzenie, ale i ma wpływ na prawidłową reprodukcję basu

ale, teraz pomyśl tak:

masz dystans z mdf'u, robisz wg rysunku skos i co, osłabiasz mocowanie podłoża głośnika, bo na 5mm mdf'a to wkręt może się wyrwać lub może ukruszyć się mdf (teoretycznie)

 

ja miałem bez tego skosu i nic się UP6i nie stało, a grały momentami głośno :D co do basu to miałem cięte na 63Hz, i jakoś nogawki ruszało przy mocniejszym uderzeniu.... może jakby były skosy, to by było jeszcze lepiej? Tego już nie sprawdzę bo już nie mam UP6i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wiesz jak poprawnie powinien wyglądać systans do głośnika w drzwiach w 206?

 

gdybym wiedział, to bym nie próbował się dowiedzieć ;) Przecież o to tu właśnie chodzi, że chcę wiedzieć jak powinno być w 100% poprawnie, tak by nie ograniczać przetwornika...

 

może nie CA ale do HA ktoś - troels gravensen- takie porównanie zrobił

może się przydać:

chamfering driver holes

 

dzięki :)

 

zaobserwowałem coś dziwnego - prawa strona jest przymulona i gra jakby zza ściany. Cała prawa strona. Słychać to tylko jak się da balans na prawo.

 

tweeter kaput :/

 

coś mi nie pasowało w scenie, coś charczało z prawej, kombinowałem - okazało się że tweeter jest popsuty :/

 

Będę naprawiał bo chciałbym zostać przy ori zwrotkach póki co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm krótka obserwacja - nie mam jednego tweetera, ale zmieniłem radio (Kenwood idzie w świat) i pierwsze wrażenia, takie po podłączeniu i odsłuchu "out of the box" są takie, że Kenio w pewnych obszarach ("czystość" dźwięku, naturalność brzmienia, separacja instrumentów) gra lepiej.... 9855R za to zdecydowanie żwawiej i jeśli można w ogóle mówić o scenie, bez jednego tweetera - jest lepiej. Lepsze są też wrażenia z kontroli niskich tonów.

 

Więcej napiszę jak wymienię tweeter, podepnę RS1 pod suba i poustawiam wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, jak Ci napisałem w esie trzeba popracować nad Alpinką, bo drugiego dnia słuchania (bez jednego tweetera podkreślam, pojutrze będzie nowy) dojrzałem do tego, że chyba jednak Kenio ładniej plumkał ;)

 

Porównamy bezpośrednio, po ustawieniu wszystkiego ;)

Tym czasem dotarł nowy klocek, od strefowicza:

 

http://i.imgur.com/AJ7M8.jpg

 

Wygląda zacnie, wykonanie sprawia dobre wrażenie, swoje waży i jest spory. O właściwej wartości przekonamy się może w piątek jak podepniemy pod skrzynkę (która nie ma dużych wymagań i całkiem nieźle radzi sobie z nią Quadral a250x w mostku). Coś też lata w środku, jakby mały element/śrubka - trzeba będzie zajrzeć, ale to już nie dziś. Oby wszystko było sprawne :)

btw. emil - ta szafka ma równe 60cm długości, czyli wzmak ma ~40może, tak strzelam luźno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehepack - słyszałeś go w akcji? btw. emil mówił że w średnio optymistycznym tonie wypowiadałeś się o 9855R i niestety póki co (ale to tylko sam, samiusieńki wstęp i niemiarodajny) sam mam takie odczucia, ale... poczekajmy do podłączenia sprawnego kompletu i strojenia. Jak będzie źle, to następne w kolejce jest 9835R, a potem 117Ri :]

 

lklukasz - oczywiście tak zrobię, przed podłączeniem. Po prostu dziś już odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to mówisz? ja mam 206 ;D bagażnika tyle co kot napłakał, ale z jedną zaletą - ma regularny kształt.

 

Nie lubię też prężenia napompowanych muskułów także mam nadzieję, że zagra tak przyzwoicie jak wygląda.

Dobrze byłoby go stestować z jakimś bardziej wymagającym głośnikiem, jak będzie trzeba, udostępnię do testów ;)

Generalnie to trochę w ciemno zakup, bo informacji o tym piecu jest b. mało, ale intrygował mnie i stwierdziłem że spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

google na szybko mówi, że to jakiś rodzaj rozwiązania we wzmacniaczach, ale i tak nie do końca wiem, co to Tripath i czy tam siedzi ;)

 

Niemniej będę uważał, dzięki.

 

Wiki mówi pozytywne rzeczy o tym rozwiązaniu, jutro poszukam więcej. Jeśli ma to faktyczny wpływ na jakość to koszt ewentualnej naprawy staje się mniej istotny, aczkolwiek wciąż ważny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Co do pieca - zewnętrznie nieco przysadzisty, ale potrafi to zrekompensować swoim 'wnętrzem' :wink:

czyżby trafił się ktoś, kto słuchał? :)

 

Zaraz go rozkręcę i zajrzymy do środka. Foty tylko z telefonu, ale będą :)

 

Troszkę się spieszyłem (oczywiście jak to zwykle bywa w pośpiechu, musiało się coś stać - padła żarówka i musiałem doświetlać diodą w tel.) więc jest jedno kiepskie zdjęcie i szybki filmik:

http://i.imgur.com/NZMVT.jpg

 

link do filmu:

http://www.youtube.c...h?v=VSTu9_lcEzs

 

Latające coś w środku, to dwa malutkie kawałki plastiku. Próbowałem znaleźć miejsce ich pochodzenia, ale się nie udało.

 

W piątek piec ląduje w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co pisałem Radkowi (który zrobił mi piękną skrzynkę, mimo jego niechęci do BR, za co jeszcze raz dziękuję przy okazji), że na próbę skrzynka została podpięta pod Quadrala a250x (taki: http://amp-performance.de/457-Quadral-Traffic-A-250X.html ) i zadziwiająco dobrze zagrala (emajlowi też się chyba podobało jak na BR, ale niech się sam wypowie) także spodziewam się porządnego grania pod RS1.

 

Jest jeszcze kwestia wytłumienia(póki co skrzynka goła w środku), ale to już trzeba posłuchać i testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...