Skocz do zawartości

Peugeot 206 by Ancymon


ancymon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czyżby trafił się ktoś, kto słuchał? :)

się trafił :P U mnie swego czasu zasilał W310b w OZ. Jak dla mnie było zróżnicowanie, melodyjnie, z dobrą kontrolą. Zmieniłem ten piec głównie z powodu wielkości przeszkadzającej w rozbudowie systemu, nie zaś braków w 'performance'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

się trafił :P U mnie swego czasu zasilał W310b w OZ. Jak dla mnie było zróżnicowanie, melodyjnie, z dobrą kontrolą. Zmieniłem ten piec głównie z powodu wielkości przeszkadzającej w rozbudowie systemu, nie zaś braków w 'performance'.

 

cieszę się z tych słów i w sobotę zapewne będzie relacja ze sprawowania się w połączeniu z W610.

Co do wymiarów - widziałem większe piece, ale ten (zwłaszcza biorąc pod uwagę bagażnik w 206) jest naprawdę spory i zajmie dużo miejsca. Patrząc pobieżnie i na oko, nie zmieściłby się obok skrzynki gdyby ustawić go wzdłuż bagażnika (ale zabudowa i tak będzie na cały bagażnik).

 

 

 

 

jaką masz skrzynkę? Z portem okrągłym, czy szczelinowym? Tak z ciekawości pytam, no i ile literów?

 

Skrzynka ma port okrągły i z tego co wiem jest robiona dokładnie pod zalecenia z manuala czyli:

 

"W610 vol: 35,6 / 1,25 Line inside 43,4 Hz 43,0 Hz"

 

Tunel jest stosunkowo duży i długi(10cm x 32cm), przynajmniej jak na te, które ja widziałem.

 

Jutro możliwe że będę miał wolne, to porobię foty wszystkiego jak ułożę w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest, że się BR nie tłumi. Można potestować, ale z tego co wiem, jeśli już to tłumi się mniej niż skrzynię zamkniętą i tak, żeby nie zasłonić portu BR (czyli ewentualne słabe tłumienie). Nie ma chyba jednoznacznej recepty na to. Tak samo ze skrzynią closed, jedni tłumią a inni nie, ja swojej w ogóle nie tłumię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno będę próbował jeśli ma to sens. Cieszę się że wywiązała się taka dyskusja, bo się dowiem czegoś przy okazji.

 

Póki co mam źle podłączone zasilanie do 9855 i resetują się ustawienia (wiem wiem, że łatwo zmienić, ale radio mi głęboko wpadło a w tygodniu nie bardzo mam kiedy dłubać przy samochodzie + i tak będę dłubał na dniach, więc olałem tymczasowo) a jakość bez ustawienia jest... kiepska. Nie wiem co jest grane, ale Kenio "out of the box" gra 10x lepiej, mogę to potwierdzić po kilku dniach jeżdżenia.

 

Zacząłem słuchać radia przez to, że wszystko brzmi zdecydowanie gorzej niż pod Kenwoodem.

 

Dziś powinien być u mnie sprawny tweeter od Passata, w końcu będę mógł posłuchać normalnie, na dwóch tweeterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem słuchać radia przez to, że wszystko brzmi zdecydowanie gorzej niż pod Kenwoodem.

Czyli w Twoim przypadku forumowy hit się nie sprawdził :wink2: Albo jest to kwestia ustawienia radyjka i włączenia/wyłączenia pewnych opcji. Są fajne radyjka Alpine, które grają, ale są to głównie golasy do pasywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro się przekonamy, bo tweeter dotarł a Radek mówi że znajdzie chwilę żeby zrobić podmiankę :)

 

Szczerze mówiąc, z tym 9855 to mogę winić tylko siebie, bo hehepack, który miał podobną konfigurację mówił, że średnio 9855 gra z Zapkiem i zestawem UP.

 

Dlatego następnym krokiem pewnie będzie 9835/33R, ale najpierw damy 9855 szansę.

Główny kupujący Kenwooda, dla którego trzymałem rezerwację póki co się nie odzywa, więc będzie szansa na bezpośrednie porównanie pod w pełni działającym sprzętem i na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np AudioManFaktura tłumi BR

Może Mehow się wypowie :wink:

 

http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0000400/0000216.jpg

 

 

http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0000400/0000237.jpg

 

 

Jak znajdę chwilę czasu to też będę testował tłumienie swojego W610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio wlasciwie podlaczone, tweeter wymieniony na sprawny ( standardowo dzieki Radkowi sprawnie i od reki+szybka i trafna diagnoza uszkodzenia). Podlaczony RS1 + pierwsze przymiarki do zabudowy. Posluchalem troszke i kilka pierwszych wnioskow:

 

- jest lepiej niz sie obawialem wczesniej, po zmianie z Kenia na Alpinke. Jak wypale plyte z ustawieniami to podmienie na Kenwooda i zobaczymy jak on teraz zagra

- dostaje po uszach wysokimi (znow Radek sie klania ;) ) i to na tyle, ze wylapala to moja dziewczyna bez jakichkolwiek sugestii z mojej strony

- sub naprawde daje rade i nie zamula pod RS'em

- nie mialem czasu nic ustawiac, takze jutro walka z wysokimi + czasowki

- KCA420i+ipod nano 5gen dzialaja z 9855R swietnie. Zwlaszcza jesli chodzi o kwestie predkosci. Odnosze wrazenie, ze jest lepiej niz w nowszych modelach z natywna obsluga ipodow.

 

Przy okazji podziekuje tez specjaliscie od plyt wszelkiego rodzaju tj emilowi aka wieWiór (bo nikt o plytach wiorowych nie wie wiecej niz On ;) ) za sprawne podlaczenie i prace pod presja czasowa do wieczornych godzin piatkowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w zwrotkach powinieneś znaleźć zworki od poziomu tw. i mid.

 

Wiem wiem, wczoraj nie miałem czasu na cokolwiek, także to były wrażenia z odsłuchu po prostu po podłączeniu i ustawieniu gainów.

Dziś podłubię trochę i napiszę wieczorem jak wrażenia :)

 

Stanec - sprawdzę i taką możliwość, ale do tej pory wydawało mi się, że kłują mnie w uszy wysokie najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w weekend nie udało mi się nic zrobić (znowu) i jedyna aktualizacja dotyczy KCA-420i + ipod nano 5g. Wszystko działa pięknie, oprócz... ładowania. Podobnie jak Iphone 4S (którego też mi nie ładuje :/ ale o tym wiedziałem akurat) nano 5g jest zasilany 5v, a KCA-420i podaje 12v... Nie doczytałem tego na forach, mam nauczkę. Podobno są jakieś przejściówki itp. ale ja przypoluję na kolejnego uszkodzonego ipoda (nano kupiłem z popsutym wyświetlaczem) starszej generacji, albo innego typu (muszę doczytać czy rodzaj ipoda będzie miał wpływ na jakość muzyki. Touch gra lepiej niż nano np. także warto sprawdzić. Dodam tylko, że ipod to chyba najwygodniejsza opcja na codzień. Super szybkie wyszukiwania/przeglądanie plików i bezstratne nagrania robią swoje. Dla mnie na codzień da się słuchać spokojnie mp3 w 320kbps (dobrze zripowanych, niższy bitrate i złe ripy odpadają) ;)

 

Co do samego grania (zarówno z ipoda jak i oryginalnych płyt) - jeszcze sporo do tego, co chciałbym osiągnąć, ale to już nie w 206.

Na pewno nie będę zmieniał skrzynki/pieca do niej, bo pierwszy raz słyszę tak ładnie grający BR. Jest moc i nie ma zamulania, to mnie zdziwiło/cieszy najbardziej. A na pewno jeszcze da się z tego zestawu sporo wycisnąć :)

 

Plany najbliższe (i koniec modyfikacji tego auta) - prosta zabudowa bagażnika(w toku),osadzenie prawidłowe wooferów (są na ori plastikach póki co), poprawienie mat w drzwiach, bi-amp jak trafię Zapka pięćdziesiątkę i zmieniarka. Potem strojenie i koniec. Ewentualnie zamiana na 9833/35R, ale póki co daję szansę 9855R, jakoś je lubię nie wiedzieć czemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w weekend nie udało mi się nic zrobić (znowu) i jedyna aktualizacja dotyczy KCA-420i + ipod nano 5g. Wszystko działa pięknie, oprócz... ładowania. Podobnie jak Iphone 4S (którego też mi nie ładuje :/ ale o tym wiedziałem akurat) nano 5g jest zasilany 5v, a KCA-420i podaje 12v... Nie doczytałem tego na forach, mam nauczkę. Podobno są jakieś przejściówki

jest przejściówka taka jak na fotce (mogę mieć) i to zmienia z 12V na 5V i ładuje iphone-y i nowsze ipod-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...