Skocz do zawartości

Peugeot 206 by Ancymon


ancymon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podłączenie dexa zależy od emila ;)

 

górę na pewno trzeba ściszyć na zwrotce, bo daje po uszach jak wiesz ;) zapewne tweeter ulegnie zmianie tak czy tak, ale póki co postaramy się go złagodzić.

Koniec prac przewiduję na okolice soboty, możliwe że przed samym spotem jeszcze będziemy dłubać ;) cały weekend spędziłem w Markach, ale w tygodniu brak czasu, choć dziś też jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dokładnie tak ;)

 

w zasadzie cały samochód na forumowych klockach, oprócz mat filcowych.

 

jednak zamiast mat filcowych będzie pianka polietylenowa 15mm, zobaczymy jak się sprawdzi :)

 

Panowie - czy średniak UR2.5 występował w różnych wersjach?

 

emil, u którego stoi obecnie mój samochód, mówi że średniaki się różnią od siebie... Kopułki są różnej twardości ponoć, niestety zdjęcie przed założeniem zrobiłem tylko jednemu:

http://i.imgur.com/S64n4.jpg

 

Mam nadzieję, że to jego błąd, ale z tweeterami już był problem (jeden był uszkodzony, emil zdiagnozował, a Raadek tylko potwierdził po wyjęciu ze słupka) i obawiam się, że średniaki też mogą się różnić stanem od tego jaki miał być (nie obejrzałem nawet dokładnie przy zakupie głośników :/ z resztą i tak pewnie bym nie wyłapał oczywistych śladów naprawiania na tweeterze. Radek stwierdził to w parę sekund, ja nawet nie zauważyłem :/ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa szkoda , będziesz to naprawiał ?

 

Jeśli chodzi o tweeter, to kupiłem naprawiony po prostu (od Passata_EQ, miałem jemu wysyłać do naprawy swój), kosztował tyle co naprawa i wysyłka uszkodzonego w dwie strony(choć co się najeździłem na wymiany itp. to moje). Uszkodzony leży i czeka aż go naprawię, poza tym stan miał być idealny, a był fatalny i trzeba to jakoś rozwiązać(plus wiele innych kwestii, ale to nie ten temat).

 

Paweł poszedłem sprawdzić teraz do garażu i jeden mid i drugi mają inne nalepki ale oba to DUP2.5 kopułki są na 100% inne nie wiem jak z graniem.

 

zbadamy w sobotę jak jest z graniem :)

 

DUP to seria UP a nie UR, UR są z taką plastikową komorą.

 

wiem, mój błąd.

 

zostawic cos u Emila... :/

pokaz fotki

 

dziś może zrobię na szybko, jeśli dotrę do emajla w taką pogodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za to chyba stankowe maskownice do średniaków dostałem, bo moje (wbrew temu co mówił./napisał w aukcji sprzedający oczywiście) były mocno pogięte (co też wyczaił Radek, za co wielkie dzięki) ;)

 

emajl - sprawdzaj sygnałówki bo mam kupca i trzeba by dziś wysłać. Prosto z pracy do Ciebie ruszam autobem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że może Ty nie chciałeś tych brzydali :wink: W każdym razie dostałem nowiutkie (jeszcze raz dzięki Radek, nie musiałem szukać, latać itp.), a tamte chyba poleciały do kosza (były mocno pokrzywione, odkształcone już na stałe, ktoś musiał krzywo przykręcić).

 

mały apdejt - jedne drzwi są już "zamurowane". Doszło sporo blachy i póki co pierwsza warstwa maty. Dystanse od Radka są świetne, dokładnie takie - jakie powinny być do 206, bez wyciągania głośnika i większych kombinacji (a w pugu jest z tym problem). Woofer jest świetnie osadzony, a całe drzwi są b. sztywne już. Pod boczek od wewnętrznej strony będzie przyklejona pianka, zapowiada się nieźle...

 

Niestety trochę przegiąłem z wydatkami na ca w tym miesiącu i do następnego jestem biedny + nie zrobię tego co planowałem przed spotem (nie będzie zabudowy, ale powinno już coś plumkać).

 

Fotki z postępów będą jutro/pojutrze zapewne :)

 

Aha - odpaliłem na szybko jedną stronę, jest sporo kicka z tego UP6 (mam starą wersję - czarną, jeśli to coś zmienia ;) ), ale mało "basu"/"zejścia" nie wiem jak to określić. Możliwe że zrobimy porównanie z emilowymi Amami ;)

 

Poza tym "coś jest nie tak" w graniu, nawet nie wiem jak to określić, posiedzimy w sobotę dłużej i pomyślimy, ewentualnie posłuchacie na spocie i... pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o te trochę basu np. przy niskich męskich wokalach. Jak miałem Kenia 8531 to głos np. Fokusa (kto nie kojarzy - Paktofonika etc. ewentualnie służę linkiem) miał taką fajną, niską chrypkę, którą u niego świetnie słychać na koncertach... Teraz tego nie ma... Jego głos jest jakby bardziej płaski... Cholernie żałuję sprzedaży Kenia, miałbym dobry punkt odniesienia (i przyrymowało się nawet ;) ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odsłuchujesz na jednej stronie to może brakować basu itd. Zrób oba drzwi jak trzeba i włącz oba kanały, wtedy można coś powiedzieć. Posłuchamy na spocie.

 

ok, nie wiedziałem. Na chłopski rozum (choć nie wiem czy powinno się w ten sposób podchodzić do czegokolwiek :wink: )jeśli z jednego suba bas jest, to czemu nie miałoby być z jednego woofera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jaką mniej więcej wartość mają UP6(widełki jakieś chociaż)? Mam kilka osób chętnych, wszyscy o cenę pytają a ja nie wiem ile ;) na allegro nie widzę w zakończonych.

 

Mam starszą wersję, w bardzo dobrym stanie (membrany itp. wyglądają jak nowe).

 

Przy okazji pozbyłbym się też tweeterów (UP1C - dwa sprawne, w tym jeden od Passata i jeden uszkodzony, ale do łatwej naprawy podobno) i zwrotek, ale też wartości nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem archiwum, ale najnowsze aukcje tj. po jednej z listopada, października i września dotyczą całego zestawu, albo uszkodzonych wooferów ;)

 

Myślałem o przedziale 400-700zł, chciałbym go zawęzić :wink:

 

Po włączeniu dwóch wooferów jest trochę lepiej, ale pojawiły się zmiany w koncepcji nagłośnienia i troszkę pozmieniam ;) W sumie to chyba tylko średniak zostanie, ale to też najpierw muszę pomierzyć czy grają obydwa tak samo (bo jak pisałem, dostałem dwie różne sztuki niestety :/ ). Na ucho nie jestem w stanie tego wyłapać, więc źle nie jest, ale moje ucho to żaden wyznacznik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...