Skocz do zawartości

Peugeot 206 by Ancymon


ancymon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

50 Hz to max, przynajmniej u mnie. Gdy ustawiam cięcie na 63Hz, woofer trafi jaja na dole.

 

to albo drzwi nie trzymają się kupy du**, albo nie ma ładu i składu w całym konfigu ...

Ja tam słyszałem drzwi na 80-90Hz dobrze dające radę ... ale coś do tego trzeba mieć ... a co, tego można posłuchać tylko i zobaczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chyba nie mogę napisać bo raczej ustawienia są chronione tajemnicą właściciela auta, bo wiadomo, na zawodach każdy punkcik na wagę złota :)

 

ps. niepotrzebnie dodałem o sędziach....już kasuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 1,6kHz 12db/oct od góry

 

no to troche inna kwestia jesli masz tweeter ktory pozwala Ci dosyc nisko grac ale ja na przyklad mam woofer od gory ciety kolo 3,15kHz i przy cieciu kolo 60Hz od dolu srednica dostaje ciezko po dupie

 

Ja tam słyszałem drzwi na 80-90Hz dobrze dające radę

 

Znajomo wygladajaca czestotliwosc :D Chociaz nie wiem czy wg Ciebie moje drzwi daja rade :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli oprócz poprawienia drzwi, trzeba by na strojenie się do kogoś wybrać... ;)

 

btw. jest mały problem. Dziś w porannych korkach pobawiłem się w końcu trochę ustawieniami radia i zaobserwowałem coś dziwnego - prawa strona jest przymulona i gra jakby zza ściany. Cała prawa strona. Słychać to tylko jak się da balans na prawo. Jak tylko zbliżam się do środka, przestaję to słyszeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był mały przestój, ale teraz ruszamy :)

 

Jest trochę zmian:

 

radio - Kenia zastąpi 9855R (przynajmniej na jakiś czas) + KCA420i + ipod 4gen 8GB (kupiłem z uszkodzonym wyświetlaczem, zobaczymy jak się będzie sprawował)

Do tego poszukamy zmieniarki, ale to w przyszłym miesiącu.

Doszedł też piec do suba, o tym poniżej.

 

W piątek robimy z emilem robotę wstępną, czyli przymierzymy się do poprawienia drzwi, wstawimy skrzynkę (mam nadzieję) + Phase Evo RS1(bo ten właśnie piec będzie napędzał suba) i puszczamy sygnałówki od nowa (kupowałem nowe Sinusy CA50, jedne fabrycznie uszkodzone, czego nie sprawdziłem). Może uda się na szybko to zgrać jakoś, co by na najbliższym spocie była możliwość odsłuchu :)

 

Pytanie mam co do mat - stawiam na dwa produkty (a może na ich połączenie) STP Vibroplast M1 i Silent Coat, co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi już zrobione? :hyhy:

 

W piątek robimy z emilem robotę wstępną, czyli przymierzymy się do poprawienia drzwi

 

:P

 

Chciałbym zerknąć pod obecne maty i pomierzyć miejsce na panele alu (chyba że masz wymiary swoich, bo gdzieś będę musiał dać do wycięcia) + określić mniej więcej ile mat pójdzie + przy okazji odbioru skrzynki muszę z Radkiem pogadać jak wygląda sytuacja z dystansami.

 

Od piątku będę mógł się umówić na odsłuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie maty mogę Ci polecić, bo są warte swojej ceny.

Tylko przy takim kombinowaniu lepiej dorzucić troszkę i kupić Dynamat Extreme, dajesz jedną matę i masz spokój ;)

 

Możesz sprawdzić połączenie Silent Coat a na to STP, ja tak robiłem w jednym samochodzie i wyszedł "beton".

 

Co do radyjka do lepiej zrób bezpośrednie porównanie kenia z alpine jak już wszystko ogarniesz, wg. mnie ten Kenio jest godny uwagi, oczywiście nie wykluczam Alpine'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić połączenie Silent Coat a na to STP, ja tak robiłem w jednym samochodzie i wyszedł "beton".

 

Tak właśnie kombinuję :)

 

Co do radyjka do lepiej zrób bezpośrednie porównanie kenia z alpine jak już wszystko ogarniesz, wg. mnie ten Kenio jest godny uwagi, oczywiście nie wykluczam Alpine'a.

 

Kenwood gra obecnie, troszkę już się osłuchałem ale oczywiście zrobimy bezpośrednie porównanie z 9855R i może jeszcze z jakimś Pionkiem Emila (nie pamiętam co on tam ma :P ).

 

Póki co garaż, w którym dłubię, jest w trakcie remontu i muszę się tułać po ludziach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P

Faktycznie, nie spojrzałem :wink:

Chciałbym zerknąć pod obecne maty i pomierzyć miejsce na panele alu (chyba że masz wymiary swoich, bo gdzieś będę musiał dać do wycięcia)

Nie mam wymiarów, wszystko było cięte i przymierzane na bieżąco, z samym mierzeniem się zeszło dosyć sporo czasu. A później druga strona to lustrane odbicie pierwszej, więc poszło już szybciej.

 

Od piątku będę mógł się umówić na odsłuch

To pewnie posłuchamy już na spocie w ndz., jeśli będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś źle napisałem (często mi się zdarza pisać zagmatwanie) - zestaw już gra jakiś czas, tylko bez suba i pod Kenwoodem-8531.

 

Na spota dojdzie sub z piecem i zmieniona jednostka centralna na 9855R :)

Przyjadę głównie słuchać innych, bo moje doświadczenie w tej materii jest marne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scena nie tam gdzie trzeba i się miesza wszystko ;) poza tym chciałbym więcej szybkiego dołu, właśnie zaczynam kombinować jak by wyszło np. wrzucenie wooferów do tylnych boczków (obecnie są tam coaxy, nie podłączone nawet). Miejsca jest tam całkiem sporo, może i na jakąś zamkniętą zabudowę i małe suby, czytam póki co ;)

 

Na pierwszy ogień oczywiście pójdzie poprawienie drzwi, ale coś czuję że będę szukał dalej ;) Myślałem jeszcze o bi-ampingu, co by woofery z przodu nabrały więcej mocy, ale za cienki w teorii jeszcze jestem żeby podejmować decyzje. Dokształcam się ;)

 

Zapytam przy okazji - jak myślicie, jaki byłby efekt gdyby na tył wrzucić np. R6A nisko cięte?

Boki z tyłu to niestety spore komory, wygłuszone pojedynczą matą. Jest sporo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam przy okazji - jak myślicie, jaki byłby efekt gdyby na tył wrzucić np. R6A nisko cięte?

Boki z tyłu to niestety spore komory, wygłuszone pojedynczą matą. Jest sporo miejsca.

Trzeba by to przetestować. Natomiast osobiście, jeśli już to dałbym takie same woofery jakie masz z przodu, żeby brzmienie było to samo, jak mają przenosić, przynajmniej częściowo to samo pasmo. Po drugie dziwne, że brakuje Ci basu z przodu. Może to kwestia suba, który uzupełni pasmo od dołu i będzie ok? Kombinacja z wooferami z tyłu może przynieść więcej złego niż dobrego. Ja osobiście bym się w to nie pchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze o czym pomyślałem to takie same woofery, ale cena troszkę odstrasza (przynajmniej nówek,a używek nie widzę) jak na eksperymenty ;)

 

potem zacząłem się zastanawiać nad cięciem nisko, przecież i tak średnicę mam głównie ze słupków... Poza tym 8" subiki np. parowane w CL (co chyba jest stosunkowo często spotykane) też chyba spotykają się w pewnych rejestrach z wooferami i jakoś to gra... Tak jak mówię - muszę się dokształcić, ale sam pomysł dotyczy nisko ciętych wooferów.

Ciężko niestety eksperymentować bez wysiłku, bo jak wiesz oryginalnie jest miejsce na 13cm + mnóstwo pustej przestrzeni.

 

To takie luźne teoretyzowanie tylko ;) Póki co jak pisałem zajmę się drzwiami i rzeczami, które na pewno poprawią odbiór muzyki :)

 

btw. poszukując basu z UP6 trafiłem na taki obrazek od DLS, ktoś porównywał pracę głośników z takim wcięciem i bez?

http://i.imgur.com/BBvnX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rysunek oglądałem już wiele razy. Generalnie chodzi o to, żeby tylna wentylacja miała swobodny przepływ powietrza. Też miałem kiedyś system UP6i i właśnie wtedy mi ten rysunek wpadł w oko, ponieważ woofer ma wentylację prawie że na boki. Więc ważne jest aby był tam swobodny przepływ. Można też zrobić panele rozszerzajace się ku podstawie. Nie wiem jak to u Ciebie wygląda teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie są na ori plastikowych panelach, bez dystansów (to właśnie chcę zrobić w pierwszej kolejności, ale jak sam wiesz nie polega to na zakupie gotowych rozwiązań i wymaga czasu). Rysunek jest dokładnie od UP6i i dlatego go przywołuję. Raadek zdaję się wspominał mi właśnie o tym, ale byłem rozkojarzony i nie jestem pewny na 100%.

 

ciekawe jak ty w 206 chcesz taki zabieg przeprowadzic?

 

tzn.? o który zabieg chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...